Górnik Łęczna

2

Olimpia Grudziądz

1

• KONIEC SPOTKANIA! 3 punkty po niesamowicie nudnym meczu zostają w Łęcznej. Górnik awansuje na podium! Za uwagę dziękuje Daniel Harasim.

• Łukasz Zwoliński karany żółtą kartką za symulowanie.

• Jakub Zabłocki celnie, ale pewnie broni Serek Prusak!

• Ręka Sasina metr przed polem karnym - rzut wolny, Olimpia ma piłkę meczową!

• Sędzie przedłużył drugą połowę spotkania o 3 minuty.

• Ostatnia zmiana w drużynie z Grudziądza. Frańczak za Woźniaka.

• W końcu "w miarę" celny strzał! Po krótkim rajdzie, z boku pola karnego piłkę "zawijał" Bartłomiej Niedziela, ta minęła jednak bramkę Fabiniaka o dobre trzy metry.

• Żółtą kartką za faul ukarany Woźniak.

• Pojedynek Kung-Fu pomiędzy Łukaszem Zwolińskim a Michałem Łabędzkim zakończył się... wyścigiem masażystów. Pierwszy sprintem dobiegł Paweł Grzybek z Olimpii Grudziądz, a jego zwycięstwo publiczność skwitowała donośnymi brawami!

• Za faul taktyczny żółtą kartką ukarany Zawistowski.

• Podwójna zmiana. W zespole Olimpii Adrian Bielawski zmienia Roberta Pisarczuka. Szeregi Górnika opuści Sebastian Szałachowski, a w jego miejsce wchodzi Nikolajs Kozacuks.

• Olimpia "siadła" na połowie Górnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik dalej na korzyść gospodarzy i nie zapowiada się na zmianę tego rezultatu. Dzisiejsze spotkanie należy do tych, podczas których z wszechobecnej nudy ma się ochotę usnąć.

• Z pierwszej zmiany skorzystał Tomasz Kafarski. Zabłocki za Rogalskiego.

• Kolejna zmiana w zespole Górnika. Niedziela za Bonina.

• Maciej Szmatiuk przywalił swoim ciałem Michała Pitera-Bucko i wyglądało to jak podczas pojedynku zapaśniczego. Na początku sędzia nie chciał dać kartonika, ale chwilę się zastanowił... i jednak dał.

• Po chwilowej wymianie ciosów oba zespoły powróciły do wyścigu o największą ilość strat. Spotkanie ponownie się uspokoiło, choć wyraźnie widać znacznie większą nerwowość, co przekłada się na dużą ilość fauli.

• Dariusz Gawęcki nakrzyczał na sędziego i dostał żółtą kartkę.

• Strzelcem bramki dla Olimpii jest Piotr Ruszkul. Napastnik Olimpii pięknym uderzeniem z szesnastki zerwał pajęczynę bramki Sergiusza Prusaka.

• Ależ odpowiedź grudziądzan! Olimpia już w pierwszej akcji po rozpoczęciu od środka bramką nawiązała walkę z gospodarzami! Mecz w końcu nabiera rozpędu!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!!! Łukasz Zwoliński potwierdza swoją świetną dyspozycję strzelecką!

• Pierwsze pięć minut drugiej połowy nie porywa. Oba zespoły mają trudności ze stworzeniem zagrożenia.

• Pierwszy gwizdek drugiej połowy wybrzmiał z ust sędziego Sebastiana Tarnowskiego. Zaczynamy!

• Mamy zmianę w ekipie z Łęcznej. Łukasz Zwoliński wchodzi za Juliena Tadrowskiego.

• Zawodnicy obu zespołów wybiegają już na murawę.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Olimpia "dostała" gola do szatni. To zawsze boli... i motywuje. Miejmy nadzieję, że druga część gry będzie dzięki temu ciekawsza.

• Sędzia doliczył do pierwszej połowy spotkania jedną minutę.

• Pierwszy kartonik po stronie Górnika. "Żółtkiem" za faul ukarany został Julien Tadrowski.

• Sasinowi piłkę jak na tacy wyłożył Grzegorz Bonin. Górnik dostał skrzydeł!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Górnika Łęczna! Paweł Sasin po podaniu z boku pola karnego pewnie umieszcza piłkę w siatce bramki Bartosza Fabiniaka!!!

• W końcu "coś"! Po głębokiej wrzutce Pawła Sasina w okolicy 7 metrów od bramki Fabiniaka odnalazł się Paweł Zawistowski - rozgrywający Górnika próbował zaskoczyć bramkarza strzałem głową, jednak trafił wprost w rękawice.

• To już 37 minuta, a mecz jakby się jeszcze nie zaczął. Zawodnikom obu drużyn chyba marzy się już niedzielny kotlet z rodzinką, a poza jedną ciekawszą sytuacją Adama Cieślińskiego na boisku wieje nudą.

• Na stadionie w Łęcznej czuć Ekstraklasę - tą kibicowską. Po kilkukrotnych namowach ekipy z Trybuny B do góry podniosła się znaczna część widzów, by wspólnie zaintonować jedną z Górniczych przyśpiewek. Wyszło gorzej niż z Arką, ale i tak ciekawie. Oby więcej takich sytuacji.

• Tomasz Nowak, niczym Andres Iniesta, przedryblował w środku pola czterech, może pięciu zawodników Olimpii, zdecydował się na uderzenie i przeniósł piłkę niecały metr nad bramką Fabiniaka. Bardzo ciekawa sytuacja łęcznian.

• Maciej Rogalski przez przypadek otrzymał piłkę na około 23 metrze od bramki Prusaka, miał przed sobą tylko dobiegającego obrońcę oraz bramkarza. Postanowił wykorzystać tę sytuację najlepiej jak tylko się dało - stojąc.

• Kolejna kartka w ekipie gości. Za faul na Tomaszu Nowaku kartonikiem ukarany został Piotr Ruszkul.

• Setka dla Olimpii! Po krótkim podaniu, sam na sam z Prusakiem znalazł się Adam Cieśliński, ale obronną rękawicą z pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy!

• Widać braki w ofensywie Pawła Zawistowskiego - po klepce z Sebastianem Szałachowskim rozgrywający Górnika znalazł się samotny przy linii końcowej boiska, w okolicy trzech metrów od bramki Fabiniaka... i nie bardzo wiedział co ma zrobić. Kopnął więc przed siebie - prosto pod nogi grudziądzan.

• Tomasz Nowak wyraził swoje niezadowolenie brakiem ruchu w szeregach swojej drużyny i zdecydował się na niski strzał z 30 metrów - niewiele niecelny.

• Parafrazując słynne słowa Piotra Ćwielonga: "niedziela, godzina 12:30, trudne warunki do gry..." - piłkarze obu zespołów niezbyt kwapią się do prezentowania dziś ładnej piłki i prześcigują się w ilości strat i niecelnych podań.

• Żółta kartka dla Łabędzkiego - Mraz nabrał sędziego i "nurkując" sprowokował kartonik dla obrońcy Olimpii/

• Rzut rożny numer dwa dla Górnika - dośrodkowywał Paweł Zawistowski... ale podkręcona wiatrem piłka opuściła pole gry równie szybko, jak została w nie wprowadzona.

• Mamy też premierowy rzut rożny - w ataku Górnicy z Łęcznej. Krótko wykonany stały fragment gry, po wymianie kilku podań, skończył się dośrodkowaniem i strzałem głową w wykonaniu Marcina Kalkowskiego. Jak widać po wyniku - niecelnym.

• Pierwszy strzał spotkania - Maciej Rogalski uderzał zza pola karnego, jego lekki strzał zatrzymał się jednak jeszcze na obrońcach.

• W Łęcznej zerwał się mocny wiatr skierowany w stronę bramki Bartosza Fabiniaka. Takie warunki atmosferyczne bardzo dobrze mogą wykorzystać na swoją korzyść gospodarze...

• Od środka zaczynają zawodnicy Olimpii Grudziądz. Startujemy!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Już za chwilę zaczynamy!

• Zawodnicy obu zespołów zeszli już do szatni i niedługo powinni pojawić się w tunelu.

• Mimo korzystnej pory na stadionie zebrało się dużo mniej widzów niż na poprzednim spotkaniu w Łęcznej. Górnik 23 października podczas meczu z Arką Gdynia ugościł ok. 2500 kibiców.

Dziś na trybunach zasiada około 1500 widzów.

• Olimpia w okolicach południa grała jednokrotnie - w 9. kolejce pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. Tamto spotkanie rozpoczęło się o 12:15.

• Górnik w tym sezonie o tak wczesnej porze radzi sobie przeciętnie - wygrał tylko jedno z trzech spotkań. Był to mecz z Okocimskim Brzesko, kiedy to po bramkach Łukasza Zwolińskiego i Sebastiana Szałachowskiego łęcznianie wywieźli z Brzeska zwycięstwo 2:1

• Olimpia Grudziądz po raz pierwszy w historii zagra z Górnikiem Łęczna - wcześniej czterokrotnie ścierała się jeszcze z GKS-em Bogdanka. Żadnego z tych meczy nie wygrała - dwukrotnie padł remis, dwukrotnie zwyciężali łęcznianie.

• Pogoda sprzyja dziś rozgrywaniu meczu piłki nożnej. W Łęcznej jest pochmurno, aczkolwiek gdzieniegdzie przebija się ogrzewające słońce. Powietrze jest ciepłe, jednak powiewa orzeźwiający, chłodny wiatr. Piłkarze nie mają na co narzekać - warunki do gry mają idealne.

• Ławka rezerwowych Olimpii: Michał Wróbel, Sławomir Mazurkiewicz, Adam Banasiak, Adrian Bielawski, Adrian Frańczak, Robert Szczot, Jakub Zabłocki

• Ławka rezerwowych Górnika Ł.: Paweł Socha, Łukasz Zwoliński, Bartłomiej Niedziela, Nikolajs Kozacuks, Damian Szpak, Lukas Bielak, Łukasz Sołowiej

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Przed nami spotkanie 15. kolejki 1. ligi pomiędzy Górnikiem Łęczna a Olimpią Grudziądz. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego meczu (ZAPOWIEDŹ) oraz do śledzenia relacji. Zaczynamy za 20 minut!