Górnik Łęczna

2

Resovia Rzeszów

0

• Resovia przystąpiła do ataku od początku drugiej połowy, ale zamiast wyrównania mieliśmy drugiego gola dla Górnika - Bartosz Śpiączka dość szczęśliwie doszedł do piłki po podaniu Leandro, ale uderzył z powietrza nie do obrony. Rzeszowianie ambitnie walczyli choćby o bramkę honorową. Brakowało im jednak skuteczności. Najbliżej gola był Kamil Radulj, który trafił w poprzeczkę. Na dziś to już wszystko, dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy na kolejne relacje live z Fortuna 1 Ligi!

• Koniec meczu! Górnik Łęczna wygrywa z Resovią 3:0!

• Bartosz Śpiączka zarobił żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Niepotrzebnie opóźniał wykonanie rzutu wolnego, Górnik ma bezpieczną przewagę.

• Jeszcze jedna zmiana w Górniku. Boisko opuszcza zdobywca pierwszego gola, Adrian Cierpka. Na końcówkę pojawia się Tomasz Tymosiak.

• Trzy minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Górnik miał rzut rożny, lecz obrońcy gości poradzili sobie z dośrodkowaniem.

• Druga zmiana w Górniku. Za Serhija Krykuna wchodzi Aron Stasiak.

• Nieudane uderzenie z dystansu. Od bramki zacznie Gostomski.

• Z pięciu metrów główkował Zalepa. Trafił prosto w dobrze ustawionego Gostomskiego.

• Odpowiada Resovia, Gostomski radzi sobie z kąśliwym dośrodkowaniem Radulja i odbija piłkę.

• Naciska Górnik. Tym razem Zapytowski broni strzał sprzed pola karnego.

• Ofiarna interwencja Leandro w defensywie. Rzut rożny dla Resovii.

• Blisko gola na 3:0. Marceli Zapytowski wygrał jednak pojedynek z napastnikiem Górnika!

• W ataku gospodarze. Serhij Krykun wywalczył rzut rożny.

• Żółtą kartkę zarobił Leandro.

• To mógł być gol dla Resovii! Radulj zobaczył wysuniętego Gostomskiego i przelobował bramkarza, a piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na linii bramkowej!

• Dopiero pierwsza roszada w Górniku. Za Pawła Wojciechowskiego wchodzi Przemysław Banaszak.

• Ostatnia zmiana w Resovii. Schodzi Mateusz Geniec, pojawia się Dawid Rogalski.

• Po dośrodkowaniu z kornera główkował Sebastian Zalepa. Brakło mu jednak precyzji.

• Demianiuk dograł w pole karne do Jarosława Czernysza, ale strzał tego drugiego został zablokowany. Będzie jeszcze korner.

• Żółtą kartką upomniany Mateusz Geniec.

• Z dystansu uderzał Cezary Demianiuk. Ta próba była niecelna.

• Trenerowi Resovii pozostały kolejne zmiany. W miejsce Adriana Dziubińskiego wszedł Maksymilian Hebel.

• Znów to Resovia miała optyczną przewagę, ale odpowiedź Górnika była piorunująca! Leandro urwał się lewą stroną, dorzucił piłkę w pole karne, a tam w ekwilibrystyczny sposób piłkę uderzył Bartosz Śpiączka, podwyższając rezultat.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!

• I kolejna zmiana w Resovii. Zamiast Przemysława Brychlika na boisku melduje się Karol Twardowski.

• Od początku drugiej połowy w araku Resovia. Na razie gościom brakuje precyzji pod bramką rywali.

• Nieudana akcja Demianiuka na prawej stronie. Od bramki zacznie Gostomski.

• Dośrodkowanie w pole karne Resovii prosto w ręce Zapytowskiego.

• Na boisko nie wrócił też Szymon Feret, którego zastąpił Jarosław Czernysz.

• Podwójna zmiana w Resovii. W szatni został Konrad Domoń, w jego miejsce Kamil Radulj.

• Znów gramy!

• Naprawdę ciekawe spotkanie oglądamy na razie w Łęcznej. Górnik dobrze zaczął, lecz znakomite sytuacje zmarnowali Bartosz Śpiączka i Paweł Wojciechowski. Później przewagę zaczęli zdobywać goście, Maciej Gostomski dobrze obronił strzał Mateusza Geńca. W 34. minucie rzeszowianie nadziali się na kontrę - po dwóch dobrych podaniach w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Cierpka i umieścił piłkę w siatce. Czy Resovia odpowie w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy! Ani minuty nie doliczył arbiter.

• Górnik zamknięty na własnej połowie. Uderzenie Dziubińskiego z dystansu było jednak kompletnie nieudane.

• Trwa napór Resovii. Już czwarty rzut rożny dla goście w tym meczu, ale czujna obrona Górnika.

• Dośrodkowanie Golińskiego z prawej strony. Radzą sobie z tą piłką stoperzy Resovii.

• Konrad Domoń faulem zatrzymał kontrę Górnika. Zasłużył na żółtą kartkę.

• Kąśliwe dośrodkowanie w pole karne Górnika, odbija piłkę przed siebie Gostomski.

• Resovia miała rzut rożny, ale kontra Górnika okazała się zabójcza! Dwa podania wystarczyły tak naprawdę, aby Adrian Cierpka znalazł się w dobrej sytuacji i mocnym strzałem z kilkunastu metrów otworzył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! ADRIAN CIERPKA!

• Naciskają goście. Teraz wywalczyli rzut rożny.

• Świetna dwójkowa akcja Resovii! Przed Gostomskim stanął Mateusz Geniec, lecz górą w tym pojedynku bramkarz Górnika!

• To mogła być najlepsza sytuacja dla Resovii - niewiele brakowało, aby Dziubinski wyszedł sam na sam z Gostomskim, ale znakomitym wślizgiem sytuację uratował Tomasz Midzierski!

• Uderzenie sprzed pola karnego na bramkę Gostomskiego - obok słupka.

• Dobry przechwyt Pawła Sasina, który ruszył z kontrą, ale po chwili stracił futbolówkę.

• Demianiuk faulowany w środku pola. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Radosław Adamski ładnie zszedł z lewej strony do środka boiska, lecz jego strzał był już dużo gorszy.

• Huknął z dystansu Adrian Cierpka. Bardzo niecelnie - nie trafiłby nawet, gdyby bramka była dwa razy wyższa...

• Na razie gospodarze mają 64% posiadania piłki Teraz wyszli wysokim pressingiem.

• Po niemrawym początku to Górnik nadaje teraz tempo gry. Kolejne niecelne uderzenie, tym razem próbował Śpiączka.

• Górnik przed kolejną znakomitą szansą! Po dograniu z lewej strony boiska w polu karnym znalazł się Paweł Wojciechowski, lecz spudłował z siedmiu metrów!

• Z kontrą próbował wyjść Goliński, ale futbolówkę na aut wybił jeden z obrońców Resovii.

• Indywidualna akcja Cezarego Demianiuka, który popędził z piłką na lewej stronie, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• To mógł być gol! Bardzo bliski szczęścia był Bartosz Śpiączka, lecz nie minimalnie się pomylił.

• Adrian Dziubiński uderzył sprzed pola karnego. W środek bramki, więc piłka wpadła Gostomskiemu do koszyczka.

• Pierwszy rzut rożny dla Resovii po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

• Leandro był faulowany na lewej stronie boiska, ale z dośrodkowania z rzutu wolnego nic nie wyszło.

• Dośrodkowanie Konrada Domonia pozostawiało wiele do życzenia. Od bramki zacznie Maciej Gostomski.

• Niezła akcja gospodarzy. Michał Goliński dośrodkował w pole karne z prawej strony, jeden z jego partnerów próbował uderzyć przewrotką, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Akcja Górnika - długi przerzut na lewą stronę nie przyniósł skutku, od autu goście.

• Resovia od początku przejęła inicjatywę. Goście są przez długi czas z piłką na połowie rywala.

• Od środka rozpoczęła Resovia. Goście w biało-czerwonych strojach, Górnik na zielono-czarno.

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn już są na boisku. Za moment zaczynamy.

• W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się jeszcze na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Górnik wygrał przed własną publicznością 2:1. W rewanżu w Rzeszowie padł natomiast remis 1:1.

• Resovia Rzeszów w pierwszym meczu w Fortuna 1 Lidze także wygrała, pokonując na wyjeździe 3:0 Puszczę Niepołomice. Gole dla beniaminka zdobywali Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa oraz Karol Twardowski.

• Górnik Łęczna na inaugurację rozgrywek pokonał na własnym boisku 3:0 GKS Bełchatów. Gole dla gospodarzy zdobywali Paweł Sasin, Bartosz Śpiączka oraz Michał Goliński. W tym tygodniu beniaminek awansował też do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, choć do 90. minuty przegrywał z Polonią Nysa. W samej końcówce piłkarze z Łęcznej trzykrotnie trafili jednak do siatki.

• Tak prezentuje się pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Resovii Rzeszów:

• Oto wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych Górnika Łęczna:

• Czas na drugi niedzielny mecz w Fortuna 1 Lidze! Przed nami starcie dwóch beniaminków - w Łęcznej miejscowy Górnik podejmie Resovię Rzeszów. Pierwszy gwizdek arbitra już o godzinie 16:00. Zapraszamy na relację na żywo!