Górnik Łęczna

3

Ruch Radzionków

0

• Koniec meczu. GKS Bogdanka zdeklasowała Ruch Radzionków i zasłużenie wygrała 3:0.

• Krystian Michalak za Ricardinho.

• Zasada raz jeszcze sprawdził czujność Suchańskiego. Będzie jedynie rzut rożny dla gospodarzy.

• Michał Mak nieprzepisowo powstrzymał urywającego się Nowaka.

• Wreszcie groźna akcja Ruchu! Do dograniu od Maka w słupek trafił Jarka, a dobitkę z najbliższej odległości Giela fantastycznie wybronił Giertl!

• Nie udał się daleki wybieg Suchańskiego, który podał wprost do Nildo, lecz Brazylijczyk z kilkudziesięciu metrów nie trafił do bramki.

• Uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Grajewskiego pewnie złapał golkiper Łęcznej.

• Brazylijczyk ukarany za nadmierne manifestowanie radości - zdjęcie koszulki.

• GOOOLLLL!!! Nakaut!!! 3:0!! Nildo spokojnie wbiegł w pole karne, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki!

• ...a także Piotr Giel za Pawła Giela.

• W odpowiedzi podwójna zmiana w Ruchu. Najpierw Dawid Gajewski za Cielucha...

• Przy ogromnych owacja na boisko wchodzi Nazaruk, który zmienia Kaczmarka.

• Po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Maka, piłka trafiła wprost w rękawice Jakuba Giertla.

• Żółtym kartonikiem ukarany Magdoń.

• Wychodzący sam na sam z bramkarzem Nildo niepotrzebnie odpuścił akcję, bo niesłusznie założył, że jest na spalonym.

• W ostatniej chwili Magdoń wypchnął z pola karnego Jarkę.

• Pierwsza zmiana: Nildo wchodzi za Zagurskasa.

• Po raz kolejny Zasada centrował z kornera, piłka trafiła do Magdonia i z trudem strzał środkowego obrońcy Łęcznej obronił bramkarz przyjezdnych!

• Zmarnowana dogodna sytuacja przez gospodarzy! Kaczmarek dogrywał z prawego skrzydła do Pesira, który z bliska nie byl w stanie uderzyć w światło bramki.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Sasina łapie pewnie Suchański.

• Kontratak gości skończył się na niecelnym zagraniu Maka do wychodzącego Jarki.

• GOOOOOLLLL!!! Po podaniu od Ricardinho, Tomasz Nowak podwyższa rezultat!

• Pesir wystawił idealną piłkę Sasinowi, lecz blondwłosy boczny defensor uderzył tylko w słupek!

• Początek drugiej połowy.

• Na boisku w Łęcznej istniał tylko jeden zespół - GKS Bogdanka. Gospodarze stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji i do szatni powinni schodzić przynajmniej z trzybramkowym prowadzeniem. Z kolei goście z Radzionkowa swój dzisiejszy występ ograniczają tylko do obrony. Żadnego strzału z ich strony (nawet niecelnego).

• Koniec pierwszej połowy.

• Szczęścia próbował Ricardinho, ponownie nieskutecznie.

• Tym razem niesamowicie aktywny Nowak, posłał piłkę minimalnie obok słupka! Nie ma bramki!

• Potężny strzał Nowaka, który z ogromnym kłopotem przenosi piłkę nad poprzeczkę!

• Kolejna próba z dalszej odległości w wykonaniu Zasady, jednak Suchański szczęśliwie wybija piłkę!

• Gol dla GKS Bogdanka, Pesir jednak nie może się cieszyć, gdyż arbiter z Warszawy nie uznał tego trafienia.

• Rozgrzewkę rozpoczął Sławomir Nazaruk, co spotyka się owacyjną reakcją publiczności. 36-letniego pomocnika Łęcznej zobaczymy na placu najpewniej w drugiej połowie.

• Pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu ogląda Tomasz Rzepka, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego sam na sam Pesira. Wydaje się, że sędzia mógł się nawet pokusić o pokazanie czerwonego kartonika.

• Na lewej stronie Kaczmarek zgrał piłkę głową do wychodzącego Zasady, który potężnie uderzył z lewej nogi w samo spojenie!!

• Cóż to była za okazja! Tomasz Nowak wyszedł z Pesirem w akcji 2 na 1, lecz zamiast samemu finalizować akcję, niepotrzebnie odgrywał. Wynik nadal bez zmiany.

• Po bramce obraz gry nie zmienił się - cały czas stroną dominującą są gospodarze. Najlepszym tego potwierdzeniem jest statystyka: GKS wykonywał już 8 rzutów rożnych, Ruch 0. Podopieczni Artura Skowronka jak na razie nie przeprowadzili żadnej akcji zakończonej strzałem.

• GOOOOLLLL!!! Zasłużone prowadzenie GKS Bogdanka!! Bramkarz przyjezdnych dwukrotnie wypuścił piłkę po strzałach Ricardinho a potem Zagurskasa, lecz na uderzenie Pesira nie znalazł sposobu!

• Jedna z nielicznych jak na razie kontr Ruchu. Mateusz Cieluch popsuł jednak dobrze zapowiadającą się akcję, zbyt mocno podając do dobrze ustawionego kolegi.

• Powinno być 1:0! Środkiem pola przedarł się Veljko Nikitović, zagrał do Pesira, który zbiegł z piłką z narożnika pola karnego i z 13 metrów uderzył wprost w nogi bramkarza!

• Mariusz Zasada posłał piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Pawła Magdonia, który posłał futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką!

• Po kilku początkowych minutach trochę spadło tempo tego pojedynku. Nadal dłużej przy piłce utrzymują się gracze prowadzeni przez Mirosława Jabłońskiego.

• Kolejna groźna akcja gospodarzy. W pole karne dogrywał Paweł Sasin, a strzał z woleja Pawła Kaczmarka nieznacznie minął bramkę.

• Od pierwszego gwizdka szybko do natarcia ruszyli gospodarze. Z prawej strony dośrodkował Ricardinho, do piłki doszedł Tomas Pesir, który złożył się do uderzenia z półprzewrotki, lecz przeszło daleko obok słupka.

• Jak na razie na trybunach zaledwie 300 kibiców.

• Rozpoczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie jest pożegnaniem z klubem z klubem Sławomira Nazaruka, który grał w Łęcznej przez 14 sezonów. Doświadczony skrzydłowy potrzymał okazały puchar na środku boiska.

• Idealna pogoda dzisiaj w Łęcznej, na termometrach ok. 23°C. Za chwilę przedstawimy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• W zespole gości również zabraknie kilku piłkarzy. Z powodu nadmiaru kartek nie zagra Piotr Rocki, a kontuzja wyklucza Łukasza Skorupskiego. Miłosz Przybecki i Kamil Szymura z kolei zostali powołani na zgrupowanie kadry do lat 20.

• Jak zwykle jednak w GKS nie brakuje problemów kadrowych. W kadrze meczowej zabraknie aż sześciu zawodników, którzy narzekają na urazy. Nie zagrają: Sergiusz Prusak, Daniel Bożkow, Wallace Benevente, Radosław Bartoszewicz, Adrian Paluchowski i Michał Zuber. Nadal w stu procentach do gry nie jest zdolny Jakub Wierzchowski. Z tego powodu pomiędzy słupkami ponownie stanie Jakub Giertl, który będzie miał okazję do przekonania szkoleniowca, że zasługuje na pozostanie w zespole pierwszoligowca.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania pierwszej ligi w którym w Łęcznej, GKS Bogdanka podejmuje Ruch Radzionków.