Górnik Łęczna

3

Sandecja Nowy Sącz

0

• Koniec meczu! Górnik Łęczna zbiera krwawe żniwo i po dobrym, wyrównanym spotkaniu wygrywa z Sandecją Nowy Sącz 3:0. Gratulacje dla obu drużyn za widowisko, za uwagę dziękują Daniel Harasim i Maciej Popko!

• TRZY ZEROOOOOOOOO!!!! Nikolaj Kozacuks otrzymał długą piłkę z głębi pola od Macieja Szmatiuka, minął bramkarza i pewnie uderzył na pustą bramkę!

• Zwoliński naprawił swoje grzechy! Kozacuks dostał piłkę, wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego minął, potem się zamotał... ale jednak zdążył z linii końcowej dorzucić piłkę na głowę Zwolińskiego, który z najbliższej odległości skierował ją do bramki

• Łukasz Zwoliński po podaniu Bartosza Wiązowskiego znalazł się na piątym metrze sam na sam z bramką. Przyjął, miał czas... ale ledwo pocelował w piłkę, a ta poleciała dwa metry obok bramki bronionej przez chłodne, deszczowe powietrze. Łukaszowi właściwie można już przyznać statuetkę "Farfocel Sezonu 2013/2014".

• Łukasz Zwoliński miał chrapkę na bramkę życia, jednak nie w tym momencie, gdy na to czas. Biegnąć wszerz pola karnego Sandecji, zamiast podać do lepiej ustawionych kolegów, zdecydował się na potężny strzał. Młody napastnik Górnika wyraźnie nie trafił jednak czysto w piłkę i zamiast gola ustrzelił bandę reklamową.

• Limit zmian osiągnięty także przez Jurija Szatałowa. Bartek Wiązowski zmienia Pawła Zawistowskiego.

• Ryszard Kuźma wyczerpał dostępną ilość zmian. Na placu gry pojawia się Jozef Certik, znika zaś Piotr Giel.

• Było bardzo blisko! Paweł Sasin zakręcił obrońcą przy linii końcowej boiska, dorzucił do niepilnowanego Kozacuksa, a ten - mimo, że niepilnowany - niecelnie uderzył po długim słupku!

• Na stadionie w Łęcznej zza chmur wychyliło się słońce. Oby podgrzało nieco mroźną atmosferę.

• Bardzo skutecznie pracują dzisiaj obrony obu zespołów. Mecz skupia się na walce w środku pola, a ewentualne sytuacje bramkowe prokurowane są głównie przez indywidualne błędy zawodników.

• Kolejna zmiana dzisiejszego spotkania. Nikolajs Kozacuks zastąpi na lewej pomocy Grzegorza Bonina - strzelca jednej jak dotąd bramki.

• Bonin uderza zza pola karnego, ale rozmarzona piłka poleciała gdzieś w chmury.

• Sebastian Szałachowski, jeden z najlepszych strzelców zespołu ubiegłego sezonu, wchodzi za Bartłomieja Niedzielę.

• Przemysław Szarek w dzisiejszym meczu już nie pogra - jego miejsce zajmuje Kamil Słaby.

• W miejsce Adama Mójty na boisku pojawia się Matej Nather.

• Adam Mójta bardzo nieładnie zaatakował Bartłomieja Niedzielę wślizgiem w tył nóg, za co został ukarany żółtą kartką.

• W odpowiedzi na strzał Petrana rozgrywający Górnika, Tomasz Nowak, po raz kolejny spróbował swoich sił z dystansu - tym razem jednak będąc ustawionym około 27 metrów od bramki Cabaja przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

• Piłkarze Sandecji zdają się być dzisiaj na innej planecie - i wcale nie chodzi tu o grę nie z tej ziemi. Co drugie podanie przyjezdnych kierowane jest... do nikogo, co nie znaczy, że czasem im nie wychodzi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzał Peter Petran, jednak skierował ją minimalnie obok prawego słupka bramki bronionej przez Sergiusz Prusaka.

• Paweł Sasin szarżował w pole karne, a tuż przy jego bocznej linii został wycięty przez Przemysława Szarka. Obrońca Sandecji został ukarany za to zagranie żółtym kartonikiem.

• Aktywny w dzisiejszym spotkaniu Tomasz Nowak prostym strzałem z boku karnego posłał piłkę wprost w niepewnie interweniującego Marcina Cabaja, który musiał łapać piłkę "na dwa".

• W pierwszej połowie meczu grę prowadzili zawodnicy Górnika, co w 35 minucie dobitką zza pola karnego potwierdził Grzegorz Bonin. Na drugą część oba zespoły wyszły bez zmian kadrowych. Padający w Łęcznej deszcz wciąż nie ustał, ale dzielni kibice GKS-u z Trybuny B pozostają na zajętych miejscach. Fanów Sandecji w Łęcznej brak.

• Zapraszamy na drugą połowę spotkania pomiędzy Górnikiem Łęczna, a Sandecją Nowy Sącz. Od środka rozpoczynają przyjezdni.

• Koniec pierwszej połowy! Górnik zdominował ten okres, jednak nie udokumentował przewagi golem ani wieloma sytuacjami, w których mógłby podwyższyć rezultat. Zapraszamy za 15 minut.

• Dobra od kilku minut akcja Górnika. Bonin posłał kolejne dobre prostopadłe podanie do Niedzieli, ten scentrował w pole karne ale do piłki nie zdołał dobiec Łukasz Zwoliński. Zagrożenie oddalili obrońcy

• Zawistowski otrzymał świetne podanie od Bonina i w czystej sytuacji strzelił w stronę bramki, jednak dobrze interweniował Cabaj. Do odbitej piłki dobiegł błyskawicznie przemieszczony na drugiej stronie pola karnego Bonin i umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOL Grzegorz Bonin!

• Ale zamieszanie przy bramce łęcznin. Trzykrotnie szczęścia próbowali goście, jednak na każdym razem górą byli obrońcy bądź bramkarz.

• Adam Mójta w odpowiedzi z rzutu wolnego! Strzał na dalszy słupek zmierzał tuż do siatki przy słupku, jednak świetnie interweniował Sergiusz Prusak.

• Setka Górnika! Zwoliński zgrał piłkę do wychodzącego kontrą Nowaka, ten popędził w pole karne i prostopadle podał do niepilnowanego Niedzieli, który niepotzrebnie przyjmował piłkę i uderzył prosto w Cabaja.

• Żółtą kartką już na początku meczu ukarany Tadrowski za faul na Macieju Bębenku. Nikt tak faktycznie nie ucierpiał :)

• Odnotowaliśmy tez pierwsze uderzenie Sandecji. Sprzed pola karnego mocno strzelił Peter Petran, jednak wysoko nad poprzeczką.

• Pressing łęcznian na dobrym poziomie, gościom trudno jest przedostać się na połowę Górnika. Posiadanie piłki na oko 70%-30% na korzyść gospodarzy.

• Bajeczne uderzenie Zwolińskiego! Stojąc tyłem do bramki na jedenastym metrze trącił piłkę wrzuconą przez Niedzielę i Marcin Cabaj z najwyższym trudem przeniósł ją nad poprzeczką. Wcześniej jednak odgwizdany spalony

• Pierwszy strzał w meczu. Tomasz Nowak próbował szczęścia z dystansu płaskim kopnięciem, lecz piłka nieznacznie minęła słupek bramki nabierając dodatkowej siły po koźle. Takie strzały mogą być dziś sposobem na wygraną

• Piłką nareszcie zaczęli operować także przyjezdni, lecz obie strony szanują futbolówkę, jeśli tylko są w jej posiadaniu.

• Od początku piłka w posiadaniu Górnika, lecz swojej przewagi piłkarze nie udokumentowali jeszcze ani jednym strzałem

• Od środka spotkanie rozpoczynają gospodarze!

• Zawodnicy wybiegli już na murawę. Górnik wystąpi dziś w zielono - czarnych strojach, natomiast drużyna gości w biało - czarnych.

• Sędzią głównym dzisiejszych zawodów jest Daniel Kruczyński, asystować będą mu Marcin Lis oraz Bartłomiej Lekki. Panowie reprezentują Śląski ZPN

• Ławka Sandecji: Świerad, Certik, Fałowski, Nather, Słaby, Szczepański, M.Szeliga

• Ławka Górnika: Socha, Kozacuks, Szałachowski, Sołowiej, Paluch, Wiązowski, Kalkowski

• W pierwszym składzie łęcznian znalazł się pozyskany w ostatnich dniach z Korony Kielce Paweł Zawistowski. W kadrze Sandecji zadebiutuje natomiast Tomasz Margol, a na ławce usiądzie również nowa twarz wśród nowosądeczczan - Matej Nather.

• W Łęcznej pogoda jak najbardziej sprzyjać dziś będzie piłkarzom. Jest pochmurnie, kropi deszcz, temperatura około 15 stopni. Murawa jak zawsze świetnie przygotowana i zroszona, tak więc tempo gry powinno być dziś bardzo dobre.

• Dzieńdobry z Łęcznej. Dziś w ramach 4. kolejki drużyna Górnika podejmie Sandecję Nowy Sącz. Zaczynamy za 30 minut!