Górnik Łęczna 1 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Koniec spotkania! Podział punktów w Łęcznej. Zapraszamy na już ekstraklasowe relacje z Lubelszczyzny w sezonie 2014/15.

• Żółtko dla Kalkowskiego za faul taktyczny.

• Teraz szybko rozegrany stały fragment gry przez "słoników" i w dobrej sytuacji znalazł się Fryc, jednak zamiast strzelać, podawał w środek pola karnego do nikogo.

• Groźnie zaatakowali goście. Z narożnika pola karnego z pierwszej piłki strzelał Pawlusiński, jednak znacznie się pomylił, próbując strzelać w kierunku dalszego słupka.

• Żółtko dla Szałachowskiego za faul taktyczny.

• Kontrowersyjna sytuacja, Kopacz za pociąganie za koszulkę wychodzącego na czystą pozycję Zwolińskiego otrzymał tylko żółtą kartkę. Uzasadnione byłoby w tej sytuacji pokazanie również czerwonej.

• Również Pawlusiński za Biskupa.

• Zaraz po golu byliśmy świadkami zmiany. Kujawa w miejsce Schulmeistera.

• Nikitović podał do środka do pędzącego Nowaka, ten w uliczkę za obrońców do Bonina, który uderzył na krótki słupek nie do obrony!

• GOOOOOOOOOOL !!!!!!! GRZEGORZ BONIN !!!

• Teraz dwie kolejne okazje przed zielono-czarnymi! Najpierw dośrodkowanie Zawistowskiego i spojenie po odbiciu od głowy defensora gości, kilka chwil później Mraz z lewej strony podaje po ziemi w pole karne i nadbiegający Szałachowski wślizgiem nie zdołał skierować piłki do siatki.

• Ostatnia zmiana w Górniku Łęczna. Szałachowski za Bożoka.

• Jak można było to przestrzelić! Bonin najpierw bardzo dobrze przebrnął przez trójkę obrońców Termaliki i kiedy znalazł się oko w oko z Nowakiem, mógł zrobić wszystko, a trafił tylko w boczną siatkę przy krótkim słupku! Jak nie w takiej sytuacji, to w jakiej??

• Opłacił się teraz pressing zielono-czarnych na obrońcach Termaliki, co poskutkowało faulem na Boninie, żółtą kartką dla Moskala i stałym fragmentem gry z 25. metra.

• Powinno być 2:0! Z lewej flanki sprzed linii końcowej Foszmańczyk dogrywał między linię obrony a bramkarza, w związku z czym futbolówka trafiła do osamotnionego na długim słupku Schulmeistera, który jednak źle dostawił stopę i fatalnie przestrzelił, niemal nie dotykając piłki.

• Powtórzył się scenariusz z meczu z Energetykiem ROW Rybnik. kiedy to górnicy długim rozgrywaniem akcji i utrzymywaniem się przy piłce uśpili samych siebie, co poskutkowało niespodziewanym golem rywali.

• GOOL !! Niespodziewanie prowadzenie obejmują goście. Wrzutka Foszmańczyka z narożnika pola karnego wylądowała na głowie Kopacza, który nie dał szans Prusakowi z kilku metrów!

• Od początku drugiej połowy posiadanie piłki wnosi około 80-20 na korzyść Górnika, jednak póki co nic z tego nie wynika. Mimo prób rozgrywania na połowie rywala i wrzutek z obu stron boiska, byliśmy świadkami tylko jednego strzału - w wykonaniu Bonina z początku tejże odsłony.

• I od razu świetna okazja stanęła przed gospodarzami! Na 30. metrze faulowany był Nowak, po wykonaniu stałego fragmentu piłka wylądowała przed 16. metrem, po czym na uderzenie zdecydował się Bonin. Jego strzał o metr minął jednak lewy słupek bramki Nowaka.

• I rozpoczynamy wreszcie drugie 45 minut. Od środka górnicy.

• Jak zmieniać, to zmieniać. Od drugiej połowy wystąpi również Nikolajs Kozacuks, któy zastąpił Juliena Tadrowskiego.

• Zgadza się. Łukasz Zwoliński zastępuje na placu gry Arkadiusza Woźniaka. Czekamy jeszcze tylko na zawodników gości, by zawitali na murawę.

• Przed momentem w stroju meczowym pojawił się na murawie Łukasz Zwoliński, w przerwie będziemy więc prawdopodobnie świadkami zmiany w zespole Górnika.

• Tuż po wybiciu piłki przez Prusaka sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

• Konkretna odpowiedź Termaliki! Jakub Biskup dobrze przyjął ze zwodem na lewą nogę piłkę, która opuszczała już pole karne i strzelił na krótki słupek bramki Prusaka. Piłka wyszła co prawda poza boiska, ale po drodze musnęła poprzeczkę!

• Powinno być 1:0! Bielak przerzucił na prawo do Tadrowskiego, ten wysoko zacentrował w pole karne, gdzie do strzału doszedł Mraz. Słowacki obrońca trafił w wewnętrzną część słupka, po czym futbolówka przeturlała się wzdłuż linii bramkowej i dopiero obrońcy wybili ją na korner.

• Dobra centra sprzed końcowej linii w wykonaniu Nowaka i mocno bita piłka o mało nie spadła na głowę wbiegającego Bożoka.

• Zapowiadało się na dobrą szansę dla przyjezdnych. Górną piłkę w pole karne dostał Schulmeister, opanował ją klatką piersiową i wystarczyło już tylko odwrócić się i strzelić, na co nie pozwolili pilnujący napastnika z Niecieczy stoperzy Górnika.

• Na początku ostatniego kwadransa pierwszej części gry bardzo niecelny strzał sprzed szesnastki w wykonaniu Bonina. A zapowiadało się o wiele groźniej, bowiem od prawej ręki obiegał go niepilnowany Tadrowski.

• Dosyć wczesna pierwsza zmiana w ekipie Termaliki. Trzymającego się za udo Kiełba zmienia Moskal.

• Jednak od razu zrobiło się w 1-1 w kartkach. Po rzucie wolnym dla gości piłkę przejął Nowak i popędził z kontrą, jednak szybko został powstrzymany przez Schulmeistera. Faul taktyczny w najczystszej postaci.

• No i wspomniany piłkarz Łęcznej doczekał się kartki. Ukarany został za faul na Biskupie.

• Aktywny jest dziś Tadrowski, który częściej gra na pozycji prawego pomocnika, niż obrońcy, ale tylko w ofensywie. Kolektyw do tego tworzy Bonin, który schodzi do środka i cały czas pokazuje się do grania.

• Akcje Termaliki nadal są skutecznie powstrzymywane w bezpiecznej dla Prusaka odległości. Teraz jednak nonszalancko zachował się Tadrowski, który stracił piłkę po próbie założenia siatki Jakubowi Kiełbowi. Na szczęście dla miejscowych skończyło się to bez żadnego zagrożenia, choć w pewnej chwili goście wyszli nawet z kontrą 3 na 3.

• Zaczyna zarysowywać się lekka przewaga Górnika, która objawia się długim i ostrożnym rozgrywaniem akcji, co przed momentem zwieńczone zostało strzałem Bonina z ostrego kąta. Jego petarda trafiła jednak tylko w boczną siatkę.

• Trybuna A, biegnąca wzdłuż linii bocznej, wypełniona jest dziś do ostatnich miejsc. Na Trybunie B wypełnione są prawie 3 sektory, natomiast na Trybunie C udostępniony został 1 z 4 sektorów - znajdujący się przy linii środkowej. Frekwencja jest dziś z pewnością rekordowa.

• Pierwsza składna akcja Górnika. Nowak na prawo do Bonina, ten zacentrował między linię obrońców a bramkarza w bardzo niewygodny dla gości sposób. Wbiegającym Bożokowi i Mrazowi zabrakło jednak kilku kroków, by przeciąć to podanie i skierować piłkę do siatki.

• Pierwsze 5 minut upłynęło pod znakiem twardej walki w środkowej strefie boiska. Termalica, mimo lekkiej przewagi w posiadaniu piłki, nie przedostała się jeszcze do linii obrony Górnika.

• Pierwsze kilkadziesiąt sekund po dyktando gości. Tymczasem z Trybuny B kibice skandują "władze to kpina, nie ma tematu Lublina".

• Zaczynamy ostatni w tym sezonie mecz w Łęcznej! Od środka goście!

• Zawodnicy Górnika Łęczna wystąpią dziś w okolicznościowych, białych koszulkach ze złotymi elementami, co ma symbolizować ich sukces w tegorocznych rozgrywkach. Piłkarze gości zagrają natomiast w pomarańczowych trykotach. Lada moment zaczynamy!

• Piłkarze Górnika zeszli już do szatni. Powoli zbierają się także zawodnicy Termaliki.

• Właśnie odbyło się wręczenie medali i dyplomów młodym adeptom piłki z Akademii Piłkarskiej Górnika Łęczna. Z okazji Dnia Dziecka dzieci uhonorowano za ciężki rok treningów.

• Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią spotkania:
    ZAPOWIEDŹ

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Już za niespełna 25 minut zacznie się mecz 32. kolejki 1. ligi pomiędzy Górnikiem Łęczna a Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie upłynie przede wszystkim pod znakiem świętowania przez Górnik awansu do Ekstraklasy. Klub z tej okazji przygotował m.in uroczystą kartoniadę, piłkarze zagrają w specjalnych, biało-złotych strojach, a dla grup zorganizowanych udostępniono - po raz pierwszy od bardzo dawna jeśli chodzi o mecze ligowe - trybunę C.