Górnik Łęczna

1

Warta Poznań

1

• Sędzia Karkut kończy rywalizację w Łęcznej. Spotkanie kończy się wynikiem 1:1. Gole zostały strzelone jeszcze przed przerwą.

• Biorąc pod uwagę dotychczasową postawę Bogdanki na własnym stadionie, remis jest niewątpliwie bardziej korzystnym rezultatem dla drużyny przyjezdnej.

• W posiadaniu piłki poznaniacy

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Goliński wchodzi za kontuzjowanego Białożyta

• Sędzia dolicza do drugiej połowy 3 minuty

• Zółta kartka za nakładkę dla Bartoszewicza. Jest to drugie tego typu upomnienia dla tego zawodnika, toteż Bogdanka kończy w osłabieniu.

• Warta wciąż na połowie gospodarzy

• Warta przycisnęła i wywalczyła rzut rożny.

• Tym samym trener Płatek chce zaatakować w końcówce meczu. Pytanie czy Reiss nie wszedł jednak zbyt późno.

• Reiss zmienia Sasina.

• Do wejścia na plac gry szykuje się Piotr Reiss.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Bogdanki została zaprzepaszczona przez Kusiaka.

• Łęcznianie zamknęli teraz Wartę na ich połowie.

• Rzut wolny dla Bogdanki fatalnie marnuje Wallace.

• Za dyskusję z arbitrem żółtą kartkę otrzymał Sobieraj.

• Po rzucie rożnym bliski pokonania bramkarza Warty był Oziemczuk, jednak jego uderzenie w ostatnim momencie zablokował jeden z defensorów gości

• Z rzutu wolnego w mur uderzył Kusiak. Odbita piłka wyszła jednak na korner.

• Żółta kartka dla Otuszewskiego za faul na dobrze przedzierającym się w stronę pola karnego Nildo.

• Zmiana w ekipie gości. Magdziarza zmienia Białożyt

• Chwilę później jesteśmy już w polu karnym Warty. Jednak akcja Bartoszewicza i Pesira kończy się jedynie jękiem zawodu na trybunach.

• Duży błąd defensywy łęcznian ratuje Prusak.

• Po dobrym zagraniu Oziemczuka, ładnie uderzył z dystansu Nildo, jednak Radliński był na posterunku.

• Ładna akcja prawą stroną Oziemczuka zatrzymana przez obronę gości.

• Niemrawo z dystansu wprost w bramkarza uderzył Kusiak.

• Boisko w wyniku urazu opuszcza Renusz. Do gry desygnowany jest Oziemczuk.

• Ostatnie minuty to przewaga GKS-u.

• Znów prawą stroną próbowali gospodarze, jednak wrzutka z flanki nie doszła do będącego w polu karnym Nildo

• Kolejna dość chaotyczna akcja łęcznian i po zagraniu Sołdeckiego piłka trafiła wprost w rękawice Radlińskiego.

• Piłka posłana przez strzelca pierwszej bramki nie przyniosła w konsekwencji żadnej korzyści dla gości.

• Stały fragment gry jak zwykle wykona Foszmańczyk.

• Rzut wolny dla Warty po zagraniu Pesira.

• W ataku pozycyjnym goście.

• Na boisku po starciu z jednym z zawodników gospodarzy leżał chwilę Foszmańczyk.

• Łęcznianie próbują zaatakować gości, jednak osamotniony z przodu Nildo póki co niewiele może zdziałać

• Zmiana w GKS-ie. Kusiak wchodzi za niewidocznego w drugiej połowie Zubera.

• Po dośrodkowaniu Foszmańczyka i uderzeniu Gajtkowskiego, nie bez problemów, ale szczęśliwie interweniował Prusak.

• Po akcji lewą stroną Sasina, korner dla Warty.

• Do wejścia na plac gry szykuje się zawodnik Bogdanki, Jacek Kusiak

• Na boisku leżał Sobieraj, jednak po interwencji masażystów może on wrócić do gry.

• Chwilę temu w polu karnym Bogdanki zrobiło się groźnie, Warciarzom brakowało jednak wykończenia.

• Łęcznianie są zamknięci na własnej połowie.

• Dośrodkowanie Foszmańczyka było za mocne. Goście nadal jednak są w pobliżu pola karnego GKS-u

• Rzut wolny dla Warty na wysokości pola karnego wywalczył Gajtkowski.

• Na boisku rządzi teraz sporo chaosu.

• Kolejny raz lewą flanką przedzierał się Renusz, jednak jego dośrodkowanie pewnie wyłapał Radliński.

• Groźnie atakowali goście, jednak po raz kolejny łęcznian uratował pewny w swoich interwencjach Prusak

• Po wrzucie piłki z autu , z dystansu swoich sił spróbował Bartoszewicz. Jednak autor gola z pierwszej połowy, uderzył piłkę tak niecelnie i tak wysoko, że ta opuściła mury stadionu w Łęcznej.

• Lewą stroną przedzierał się Renusz.

• Sędzia Karkut zatrzymał grę by upomnieć głośno denerwującego się przy linii bocznej trenera gości, Artura Płatka.

• Znów atakują gospodarze.

• Przed szansą na dojście do dogodnej sytuacji byli goście, jednak ich akcję przerwał pewnie interweniujący Prusak.

• Po stracie Brazylijczyka starał się z dystansu zaskoczyć bramkarza gości Renusz, jednak jego strzał był bardzo zły.

• Dobrą solową akcją popisał się Nildo, jednak po wejściu w pole karne nie zdołał on oddać strzału na bramkę Radlińskiego.

• Lepiej dysponowani na drugą połowę wyszli łęcznianie i to oni mają przewagę w początkowych fragmentach. Niewiele jednak z tego wynika. Na boisku jest sporo niedokładności.

• Za faul w ataku żółtą kartkę otrzymał Ngamayama

• Goście mają póki co lekkie problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Na boisku leżał chwilę Foszmańczyk, jednak jest on w stanie kontynuować grę.

• Gospodarze chcą od początku drugiej odsłony zepchnąć poznaniaków do defensywy i dyktować warunki gry.

• Po ładnej kontrze GKS-u i uderzeniu Zubera z prawej strony, piłkę na korner wybił bramkarz gości.

• W poprzednich rozgrywkach, GKS przegrał u siebie z Wartą 0:1. Jedyną bramkę w tamtej rywalizacji zdobył Zbigniew Zakrzewski, obecnie gracz Miedzi Legnica. Wiemy już, że identyczny rezultat dziś na pewno nie padnie.

• Na bramkę Warty uderzał Pesir, jednak jego strzał pewnie wyłapał Radliński.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Magdoń zmienił Łuczaka.

• Sędzia Karkut rozpoczął drugie 45 minut spotkania w Łęcznej.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Łęcznej remis 1:1. Mecz naprawdę może się podobać.

• Groźnie dośrodkowywał Sołdecki, jednak pewnie piłkę chwycił Radliński.

• Rzut wolny dla gospodarzy.

• Sędzia przedłuża pierwszą połowę meczu o 1. minutę.

• Wrzutka Foszmańczyka była jednak nieudana.

• Rzut wolny dla Warty z około 40. metra

• Nadal głośno pokrzykuje na swoich piłkarzy Rzepka, znacznie spokojniejszy jest póki co szkoleniowiec gości, Artur Płatek.

• Rzut rożny, po raz kolejny już w tym meczu korzyści żadnej GKS-owi nie przyniósł.

• Z rzutu wolnego Łuczak, po jego dośrodkowaniu piłka została wybita na korner.

• Po wrzutce Łuczaka nie doszło jednak do zagrożenia bramki Radlińskiego.

• Prawą stroną przedzierał się Nildo i wywalczył korner.

• Autor wyrównującej bramki, Bartoszewicz brzydko sfaulował jednego z zawodników gości i otrzymał za to przewinienie żółty kartonik.

• Z lewej strony wrzucał Sasin, piłka trafiła na głowę "Gajtka", jednak strzał był lekki i pewnie interweniował Prusak.

• Trener Rzepka wciąż bardzo nerwowo pokrzykuje przy linii bocznej boiska.

• Golkiper Bogdanki jest jednak w stanie kontynuować grę.

• Już chwile po wyrównującej bramce, po raz kolejny wyjść na prowadzenie mogli goście. Przed kolejną szansą stanął Gajtkowski, minął bramkarza, jednak nie zdołał posłać piłki do siatki GKS-u. W starciu z napastnikiem Warty ucierpiał nieco bramkarz Prusak.

• Po przewadze gości, do głosu doszli łęcznianie. Bardzo ładnym strzałem z dystansu popisał się Bartoszewicz, którym pięknym uderzeniem w okienko umieścił piłce w siatce gości ! w Łęcznej 1:1

• Warciarze grają teraz wysoko strefą, gospodarze przyjmują ich na swojej połowie.

• Kolejna dobra akcja gości. Znajdujący w środku boiska Kosznik zagrał długą, górną piłkę w stronę Gajtkowskiego, jednak ten ostatni nie sięgnął futbolówki.

• Sporo ataków Bogdanki jest przeprowadzanych z udziałem nieźle dysponowanego Renusza.

• Przez chwilę naciskali łęcznianie. Jednak po akcji Nildo, stracili piłkę.

• Na lewej stronie "postraszył" Renusz. Skrzydłowy GKS-u wszedł w pole karne, ale przy podwojonym kryciu niewiele mógł zdziałać.

• Ataki łęcznian są chaotycznie i niewiele z nich wynika.

• Goście mają w tym momencie przewagę i kontrolują przebieg gry.

• Po fatalnym błędzie Benevente w kryciu, przed kolejną szansą stanął Foszmańczyk, jednak świetnie interweniował Prusak !

• Chwilę później kolejna szybka kontra gości. Ścigali się Nikitovic i Foszmańczyk. Sytuację wyjaśnił Prusak, popisując się przy tym dobrym opanowaniem piłki.

• Niecelne uderzenie Renusza zza pola karnego.

• Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego po akcji Pesira.

• Mecz toczony jest w szybkim tempie, obie drużyny starają się grać na nie więcej niż dwa kontakty z piłką.

• Nad Łęczną pojawiło się słońce.

• Minimalne pudło Sołdeckiego sprawiło, że trener Rzepka złapał się z niedowierzaniem za głowę.

• Kolejny rzut rożny z lewej strony przyniósł dogodną sytuację strzelecką dla GKS-u. Świetnie z dystansu przymierzył Sołdecki, jednak jego uderzenie minęło nieznacznie słupek bramki gości

• Znów prawą stroną starał się szarżować Zuber. Wywalczył korner.

• Łuczak uderzył źle, po ziemi, w nieszczelny mur. Piłka doszła do Nildo, jednak ten zdążył jedynie wślizgiem pokierować ją w rękawice Radlinskiego.

• Rzut wolny z około 25. metra dla GKS-u.

• Nieustępliwie środkiem boiska popędził Łuczak, oddał piłkę na prawą stronę do Zubera. Kiedy zapowiadało się, że z tej akcji będzie przynajmniej dobre dośrodkowanie w pole karne, łęcznianie stracili futbolówkę.

• Kolejna szybka akcja poznaniaków mogła przynieść zagrożenie bramce Prusaka. Gajtkowski znów się pomylił, jednak była to znacznie trudniejsza sytuacja niż przed paroma minutami.

• Piłka w posiadaniu gospodarzy. Jednak póki co walkę w środku boiska zdecydowanie wygrywają goście.

• Znów próbują "zielono-czarni". Jednak ich starania kończą się póki co przed polem karnym Warty.

• Doświadczony snajper jest zawiedziony zaprzepaszczeniem takiej szansy. Kontra gości była naprawdę bardzo dobra.

• Mogło być już 0:2. W dogodnej sytuacji Gajtkowski uderzył jednak tylko w stojącego w bramce Prusaka.

• Piłkarze Bogdanki niemal całą drużyną byli na połowie Warty i narazili się tym samym na groźną kontrę.

• Naciskają łęcznianie.

• Stały fragment gry kolejny raz nieudany.

• Teraz lewą stroną szarżował Renusz, jednak obrońcy Warty wybili jego dośrodkowanie. Korner dla GKS

• Dwa kolejne dośrodkowanie z narożnika boiska Łuczaka nie przyniosły jednak najmniejszego zagrożenia bramce gości

• "Zrywają się" łęcznianie. Łuczak uruchomił Nildo, a ten po akcji prawą flanką wywalczył rzut rożny

• Rzut rożny nie przyniósł jednak korzyści dla gości, piłkę pewnie chwycił Prusak.

• Po akcji prawą stroną, Warta wywalczyła korner.

• Trener Rzepka wciąż przypomina swoim podopiecznym o kryciu Foszmańczyka.

• Warta teraz chwilowo się cofnęła i "zaprasza" na swoją połowę zawodników Bogdanki.

• Chwile temu doszło do lekkiego nieporozumienia i błędu w polu karnym GKS-u pomiędzy Nikitovicem a Prusakiem, ale bez konsekwencji dla Warty.

• Nad stadionem zaczął padać deszcz.

• Trener gospodarzy reaguje na to, pokrzykując na swoich zawodników by nie zapominali o kryciu tego piłkarza

• Póki co defensywa GKS-u kompletnie nie radzi sobie z Tomaszem Foszmańczykiem, strzelcem bramki z 5 minuty

• Z kolei poznaniacy spokojnie rozgrywają piłkę i od początku spotkania sprawiają wrażenie dojrzalszej drużyny

• Gospodarze próbują zaatakować lewym skrzydłem, ale póki co nie są w stanie przedostać się w pole karne Warty

• Przy piłce GKS.

• Łęcznianie są wyraźnie zdezorientowani takim obrotem spraw.

• Mecz się jeszcze dobrze nie rozkręcił, a zawodnicy gospodarzy już muszą gonić wynik.

• Bramka dla gości padła właściwie z niczego.

• Pierwszy celny strzał na bramkę GKS-u kończy się golem ! Wspaniale uderzył z dystansu Foszmańczyk ! 1:0 dla Warty

• Z kolei Warciarze wygrali już w tej rundzie 4 razy w delegacjach, dwukrotnie remisowali i ponieśli dwie porażki

• Łęczna do tej pory u siebie wygrała 6 z 8 rozgrywanych spotkań.

• Premierowa akcja łęcznian : prawą stroną Nildo uruchomił Pesir, Brazylijczyk wszedł w pole karne, ale miał niezwykle ostry kąt i uderzył wprost w bramkarza gości

• Pierwszy atak gości : dobrze ustawiony w polu karnym był Gajtkowski, ale Foszmańczyk niecelnie mu zagrał

• Mecz narazie toczy się w spokojnym tempie, obie drużyny poznają się wzajemnie na boisku.

• Przy piłce gospodarze

• Sędzia Karkut rozpoczął mecz w Łęcznej

• Spotkanie prowadzi Marek Karkut z Warszawy

• Rezerwowi Warty : Sobański, Reiss, Ciarkowski, Białożyt, Goliński, Gabrych, Laskowski

• Ławka GKS-u : Socha, Magdoń, Pielach, Mitaszka, Oziemczuk, Jhonatan, Kusiak

• Skład gości : Radliński - Wichtowski, Sobieraj, Otuszewski, Kosznik, Scherfchen, Ngamayama, Foszmańczyk, Magdziarz, Sasin, Gajtkowski

• Zaczniemy od przedstawienia składów. Gospodarze zagrają dziś w następującym zestawieniu : Prusak- Sołdecki, Benevente, Nikitovic, Pielorz - Renusz, Bartoszewicz, Łuczak, Zuber - Pesir, Nildo