Górnik Łęczna

3

Warta Poznań

1

• Po strzale Bartczaka sędzia Sebastian Krasny po raz ostatni zagwizdał w tym spotkaniu. GKS Bogdanka przerywa złą passę z Wartą Poznań i po bardzo interesującym meczu wygrywa 3:1!

• Gol! Grzegorz Bartczak honorowo dla Warty z rzutu karnego.

• Trzeci raz w przeciągu ostatnich minut piłkarze gospodarzy wybijają piłkę z linii bramkowej, ale po faulu na Magdziarzu rzut karny dla gości!

• Maciej Ropiejko sam na sam z bramkarzem po szybkim wyprowadzeniu piłki z własnej połowy, ale napastnik gospodarzy fatalnie przy próbie lobowania celuje prosto w ręce Radlińskiego

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania, a w międzyczasie po raz kolejny z linii bramkowej po strzale gości wybija Dawid Sołdecki, tym razem w okolicznościach strzału głową Bartłomieja Pawłowskiego!

• Ależ szczęście Bogdanki! Na bramkę po rzucie rożnym uderzał Alain Ngamayama i z linii bramkowej piłkę wybija Sołdecki!

• Strzelec trzeciej bramki Sebastian Szałachowski schodzi z boiska, a zastępuje go Maciej Ropiejko.

• Upomniany żółtą kartką Sebastian Szałachowski za faul na obrońcy gości.

• GOOOOOOOOL!!! Grzegorz Wojdyga zgrywa piłkę na jedenasty metr do Szałachowskiego i "Szałka" strzałem po ziemi między nogami bezbronnego Radlińskiego podwyższa wynik na 3:0!

• Groźnie było znów pod bramką gospodarzy! Marciniak w ostatniej chwili uprzedzony przed strzałem przez Midzierskiego!

• Pomyłka dwóch środkowych obrońców Bogdanki - obaj minęli się z wrzucaną piłką. Do piłki już prawie dopadli poznaniacy, ale sprawę wyjaśnił młody Hermann. A to wszystko w polu karnym.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Grzegorz Wojdyga zmienia Kamila Oziemczuka.

• Nie potrafili wykorzystać przewagi trzech do jednego na połowie gości zawodnicy Bogdanki. Osamotniony Oziemczuk próbował podawać do lepiej ustawionych kolegów przed polem karnym, ale piłkę przejął jedyny w okolicy obrońca...

• Uszkodzony celownik ma dziś Bartoszak - po wrzutce ze środka pola znalazł się on tyłem sam na sam z Prusakiem i uderzył wysoko nad poprzeczką.

• No i mamy deszcz w Łęcznej.

• Ładna akcja Bogdanki! Najpierw strzelał Hermann, odbitą przez obrońców piłkę poprawił lobem do Szałachowskiego a ten z boku pola karnego trafia prosto w bramkarza!

• Zmiana - kolejny młodzieżowiec w drużynie gospodarzy. Tomasz Tymosiak za Ricardo.

• Był gol czy nie było? Po wrzutce z lewej strony uderzał Magdziarz, piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła gdzieś w okolicy linii bramkowej. Gola nie zaliczył sędzia, ale do ocenienia sytuacji przydałaby się powtórka

• W Łęcznej możemy oglądać wyrównaną grę. O wyniku tak naprawdę przesądza dziś tylko więcej zdecydowania i odwagi w drużynie gospodarzy. Innego dnia to Warta mogłaby prowadzić.

• Odpowiedź Warty - najpierw w polu karnym lobować próbował Bartoszak, piłka minęła Prusaka, ale w asekuracji był Ricardo, który wybił piłkę pod nogi Grzeszczyka, który z dystansu uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Ładna akcja Bogdanki. Przed polem karnym obrońców gości zakręcił Ricardo, podał na bok do Irie, ten wyłożył piłkę Pesirowi, ale strzał tego ostatniego zablokowali obrońcy.

• Zmiana w zespole gości. Bartoszak za Giela.

• Z dystansu Panu Bogu w okno Piotr Giel.

• Już trzeci raz w meczu z dystansu próbował się Piotr Hermann, znów niecelnie, ale widać, że w tym chłopaku jest potencjał.

• Na loży prasowej już myśleliśmy że dojdzie do pochwały - uwaga - Kamila Oziemczuka. "Ozi" po ładnym okiwaniu zawodnika gospodarzy niestety podał za słabo i w groźnej kontrze piłkę przejęli obrońcy.

• Przypominamy - w ostatnich spotkaniach zawodnicy Bogdanki miel już dwa rzut karne - oba niewykorzystane.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Velo wreszcie skutecznie egzekwuje rzut karny dla GKS-u Bogdanki mocnym uderzeniem w środek bramki! Do trzech razy sztuka!

• Rzut karny i kartka dla Pawłowskiego za podcięcie Szałachowskiego!

• W przerwie doszło do zmiany w szeregach gości. Jakóbowskiego zastąpił Pawłowski.

• Zawodnicy Warty Poznań od środka zaczynają drugą połowę spotkania.

• Uwaga, uwaga - ważne wydarzenie. Na stadionie w Łęcznej po raz pierwszy od sezonu 2010/2011 zaświeciły się upragnione przez kibiców jupitery.

• Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach 1:0 dla gospodarzy. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania, gdyż jest ono dosyć wyrównane.

• Długa piłka z obrony drużyny gospodarzy i mimo towarzystwa trzech rywali Sebastian Szałachowski zdołał oddać - niestety zablokowany - strzał. Po rzucie rożnym z tej sytuacji do piłki przed polem karnym dopadł Piotr Hermann. Młody zawodnik GKS-u próbował swoich sił i mocnym uderzeniem posłał futbolówkę obok bramki Radlińskiego.

• Ochłodziło się na stadionie w Łęcznej, zapowiada się na opady deszczu.

• Ładne uderzenie z dystansu Łukasza Grzeszczyka, ale nad poprzeczką.

• Mogło być groźnie pod bramką gospodarzy. Po wrzutce z lewej strony piłkę - na szczęście gospodarzy - tylko musnął Piotr Giel.

• Żółtą kartką za faul na Macieju Mysiaku ukarany Tomas Pesir.

• Po dynamicznej kontrze z lewej strony mocno, ale niecelnie uderzał Piotr Giel.

• Piłka po uderzeniu defensora GKS-u zanim znalazła drogę do bramki odbiła się jeszcze od słupka i bramkarza gości.

• GOOOOOOOL!!! Tomasz Midzierski głową z rzutu rożnego po dośrodkowaniu Veljko Nikitovicia!

• Obraz gry nieco nam się zmienił, oba zespoły szukają swoich szans pod bramką rywala. Dotychczas oglądamy bardzo wyrównane zawody.

• Obijać próbują bramkę gości zawodnicy GKS-u! Najpierw swojej szansy z dystansu próbował Tomas Pesir, odbitą przez obrońców piłkę dobijał Piotr Hermann, piłka po rykoszecie omal nie zaskoczyła Radlińskiego!

• Słabe zawody rozgrywa Michał Benkowski. Przyjezdni szukają sobie szansy do przebicia głównie jego stroną.

• Bogdanka w ofensywie. Po mocnym wyrzucie z autu potężne kropnięcie Dawida Sołdeckiego zza pola karnego powstrzymane przez obrońców.

• Za faul na Tomasu Pesirze żółtą kartką ukarany Rafał Kosznik.

• Po pierwszych 13 minutach bez poważniejszego zagrożenia z którejkolwiek ze stron.

• Ładnym wrzutem za linię obrony ze środka pola popisał się Szałachowski, ale defensor gości uprzedził Ricardo przed dobiegnięciem do piłki.

• Pierwszy strzał meczu. Na bramkę po ziemi zza pola karnego niecelnie uderzał Ricardo.

• Pierwsze minuty meczu spokojnie. Przy piłce głównie zawodnicy Warty.

• Zabrzmiał pierwszy gwizdek Sebastiana Krasnego z Krakowa. Od środka Bogdanka. Zaczynamy!

• Piłkarze GKS-u Bogdanka wystąpią dziś w strojach czarnych, Wary Poznań zaś w białych.

• Zawodnicy obu drużyn już przygotowują się do wyjścia na rozpoczęcie meczu.

• Ilość kibiców na stadionie zmieniła się z 12 do około 300 głów. To i tak wciąż mało jak na 1. ligę...

• Po meczu z Cracovią zaś trener Czesław Owczarek przeprowadził dwie zmiany w swoim zespole - z pierwszej jedenastki zniknął Bartoszak oraz kontuzjowany Trochim, pojawił się zaś kapitan Tomasz Magdziarz i Alain Ngamayama.

• W porównaniu do ostatniego meczu jedna zmiana w składzie Bogdanki, i to dość zaskakująca - miejsce będącego w słabej formie Ropiejki zajął młodziutki Piotr Hermann.

• Ławka rezerwowych Warty Poznań: Lis, Bartoszak, Bartkowiak, Pawłowski, Płotka, Trojanowski, Laskowski

• Ławka rezerwowych GKS Bogdanka: Socha, Gamla, Ropiejko, Zuber, Wojdyga, Kalkowski, Tymosiak

• W tym momencie zawodnicy obu drużyn wyszli na rozgrzewkę. W Łęcznej mamy zachmurzone niebo, około 20 stopni, dość sucho. Pogoda sprzyja rozgrywaniu sportowych zawodów, aczkolwiek jest nieco ciężkie powietrze. Działaczy o białą gorączkę przyprawia zapewne frekwencja. W tym momencie na trybunach zasiada - uwaga - dwunastu kibiców, plus dwóch dziennikarzy na loży prasowej.

• Witam na relacji LIVE! ze spotkania 8. kolejki zmagań o mistrzostw 1. ligi pomiędzy GKS-em Bogdanką, a Wartą Poznań.