Górnik Łęczna

1

Zawisza Bydgoszcz

1

• I Paweł Abbott niecelnym strzałem zakończył dzisiejsze spotkanie. GKS Bogdanka remisuje na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz po fantastycznym meczu 1:1. Cóż za emocje! Jednocześnie mocno przepraszamy za błędne nazewnictwo zespołu z Bydgoszczy - Zawisza to oczywiście rodzaj męski. Na zakończenie mogliśmy ujrzeć bardzo piękny obrazek - kilku zawodników GKS-u Bogdanki podeszło do trybuny kibiców Zawiszy i oklaskali podziękowali im za świetny doping. Takiego spotkania pierwsza liga dawno nie widziała! Za uwagę dziękuje Daniel Harasim, do następnego razu!

• Masłowski schodzi, Leśniewski wchodzi.

• Zuber za Renusza.

• Rozkręcili się bydgoszczanie! Petasz z 30 metrów minimalnie obok bramki!

• Daniel Mąka z dystansu, piłka minęła minimalnie bramkę i mogło być 2:1!

• Tomasz Nowak znów uderzał z dystansu i zawiesił piłkę na górnej siatce bramki Kaczmarka!

• Renusz powinien grać w NBA - ma 174cm wzrostu a wygrywa wszystkie pojedynki główkowe, z wszystkimi. Chwilę później swoją sytuację miał Zawisza - z b oku boiska dorzucał Mąka, piłkę przejął Gevorgyan, ale został szybko "wyczyszczony" - oliwa sprawiedliwa, bo i tak był na spalonym. W międzyczasie sędzia doliczył drugą połowę spotkania o 5 minut.

• Veljko Nikitović strzelał po ziemi zza pola karnego, ale nie dość że z siłą podania, to jeszcze niecelnie.

• Emocje dosłownie wylewają się tonami ze stadionu w Łęcznej!

• Sebastian Szałachowski ma dzisiaj pecha! Kolejna setka w polu karnym i znowu jego strzał blokują obrońcy!

• Za kontuzjowanego Wójcickiego Daniel Mąka.

• Jeden z bohaterów dzisiejszego spektaklu Michał Renusz ukarany żółtą kartką za faul.

• Zmiana, Ziajka schodzi, Gevorgyan wchodzi.

• W końcu odpowiedź Zawiszy! Z dystansu uderzał Masłowski, ale niestety w sam środek Sergiusza Prusaka. Chwilę później bardzo mocno Nowak ale również w bramkarza. Ten mecz to istne stadiony świata!

• Michał Renusz po raz n-ty! Skrzydłowy Bogdanki przepotężnie kropnął z boku pola karnego i z ogromnym trudem piłkę wybił przed siebie Kaczmarek, dobijał Szałachowski ale i tak był na spalonym!

• Renusz do Nowaka, Nowak przełożył piłkę na lewą nogę, uderzył i po rykoszecie skierował piłkę minimalnie obok braki!

• Abbot próbował lobować z daleka Prusaka, ale prawie przelobował trybunę.

• Nikitović z dystansu i broni Kaczmarek! Co to się porobiło na boisku, Zawisza jest oblężony!

• Michał Renusz przebiegł przez pół boiska z piłką robiąc z obrońcami co chciał, ale przed samym strzałem w polu karnym powstrzymali go obrońcy Zawiszy!

• MŁODZIEŻOWCY SHOW! Po długiej wrzutce Wiązowskiego z główki Michał Paluch i tylko interwencja Kaczmarka broni Zawiszę przed stratą drugiej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! BARTOSZ WIĄZOWSKI!!!!!!!! Młodzieżowiec Bogdanki najpierw cudownie wykiwał kilku obrońców Zawiszy, podał do swojego równie młodego kolegi Palucha, wystawił się na pozycję, a po odegraniu Michała z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki!

• Było blisko! Renusz dostał piłkę, mógł z boku boiska uderzać w sytuacji sam na sam, zdecydował się jednak na podanie do Szałachowskiego, ale po jego strzale fantastyczną interwencją popisał się Wojciech Kaczmarek! Tymczasem kolejna przerwa techniczna na łyk zimnej wody.

• Kalkowski działa w defensywie jak natchniony. Prezentuje się tak dobrze... że właściwie mógłby grać w obronie sam.

• Z rzutu wolnego uderzał Kalkowski, ale bardzo niecelnie.

• Benkowski w ostatniej chwili wydarł piłkę przymierzającemu się w polu karnym do strzału Michałowi Masłowskiemu.

• Druga połowa jest bardzo spokojna. Przeważają gospodarze, ale nie mają pomysłu na skonstruowanie wykańczającej akcji.

• Paweł Abbott grabi sobie na czerwoną kartkę. Zamiast nogami, gra głównie rękami.

• Bardzo dotkliwa pomyłka sędziego Krztonia. Michał Renusz dostał długą piłkę, którą przejął, groźnie zagrał w pole karne, gdzie zawodnicy Bogdanki czekali na strzał. Podanie trafiło do Michała Palucha, ale niestety arbiter uznał, że Renusz wcześniej znalazł się na spalonym. Problem w tym, że spalonego z pewnością nie było i było to bardzo wyraźnie widać.

• Zmiana w zespole Bogdanki. Paluch za Pesira.

• Równie groźna odpowiedź Zawiszy! Kontra dwóch atakujących naprzeciw jednemu obrońcy zakończyła się interwencją Prusaka po podaniu z boku boiska. Serek ucierpiał potem w starciu z zawodnikiem Zawiszy i teraz mamy krótką przerwę na opatrzenie rannych.

• Mogło być groźnie! Z kontrą wyszło dwóch łęcznian, biegnący z piłką Tomasz Nowak wykiwał dwóch obrońców Zawiszy, wypuścił długim, poprzecznym podaniem wybiegającego Michała Renusza, ale za lekko i przejęli bydgoszczanie.

• Pierwszy strzał drugiej połowy. Masłowski z powietrza ustrzelił linię boczną boiska. Aut.

• W przerwie spotkania nastąpiła zmiana. Dawida Sołdeckiego zastąpił Marcin Kalkowski.

• GKS Bogdanka od środka i zaczynamy drugą połowę.

• Zwodnicy obu drużyn wychodzą na boisko. Zaraz rozpocznie się druga połowa spotkania.

• Sędzia Wojciech Krztoń gwizdkiem kończy pierwszą połowę spotkania.

• Bardzo brzydki faul Pawła Abbotta. Napastnik Zawiszy wyciął będącego bez piłki Cezarego Stefańczyka. To powinno zakończyć się czerwoną kartką!

• Dwa rożne pod rząd łęcznian i dwa bardzo groźne! Najpierw głową strzelał Midzierski, a potem sytuację w ostatniej chwili wyjaśnili obrońcy.

• Tomasz Nowak! Rozgrywający Bogdanki z około 25 metrów potężnie uderzył po ziemi, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny sparował Kaczmarek. A w międzyczasie sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy spotkania.

• Bydgoszczanie zapuścili na połowie Bogdanki korzenie.

• Po bramce odważniej atakuje Zawisza, ale obrońcy jak na razie radzą sobie bardzo dobrze.

• Mogliśmy mieć błyskawiczną odpowiedź łęcznian! Rajd Michała Renusza z boku boiska został zakończony wycofaniem do niepilnowanego Pesira, który zza pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

• GOOOOOOOOOOOOL! "Serek" skapitulował! Kamil Drygas leciutkim, płaskim strzałem w róg bramki "wykiwał" bramkarza Bogdanki, który mógł zachować się w tej sytuacji o wiele lepiej.

• Więcej sytuacji strzeleckich mają dzisiaj goście, ale optycznie oba zespoły prezentują się w miarę równo z lekkim naciskiem na przewagę Zawiszy. Bydgoszczanie atakują, ale defensywa GKS-u Bogdanka na czele z bramkarzem Sergiuszem Prusakiem rozbija te ataki w drobny mak.

• Po rzucie rożnym Jakub Wójcicki z ostrego kąta, ale po raz kolejny świetnie broni Sergiusz Prusak!

• Piotr Petasz! Z około 25 metrów skrzydłowy Zawiszy kropnął potężnie, a Sergiusz Prusak zbił piłkę na rzut rożny!

• Na ziemi przy linii bocznej po starciu z Renuszem leży Ciechanowski. Damian pomylił dzisiaj boisko piłkarskie z salą baletową, przy każdym, nawet najmniejszym kontakcie rzuca się na ziemię i prezentuje balet zatytułowany "Urwało Mi Nogę".

• Na boisko wyniesione zostały miski z wodą - piłkarze mogą się przemyć i ochłodzić, bowiem w Łęcznej panuje niemal pustynny upał. Towarzyszy temu oczywiście krótka przerwa w grze.

• W walce o piłkę uderzony w twarz został Damian Ciechanowski, uderzał zaś Sebastian Szałachowski. Obyło się bez zatrzymania gry, bowiem zdarzenie było całkowicie przypadkowe, a i Ciechanowski dodał sytuacji dużo umiejętności aktorskich. Chwilę później do przewrotki po rzucie rożnym składał się Paweł Abbott, na swoje nieszczęście uprzedził go jednak jeden z obrońców łęcznian.

• "Wycięty" równo z trawą Michał Renusz w ostatniej chwili powstrzymany został przed uderzeniem w sytuacji prawie sam na sam. Łukasz Nawotczyński zrobił to jednak po profesorsku i o faulu nie ma mowy.

• Z dystansu Tomas Pesir, po ziemi, mocno, ale niecelnie.

• Do mepron: Składy podawane są w kolejności podanej dziennikarzom na karcie informacyjnej dostarczanej przez organizatorów spotkania.

• Rzut rożny dla GKS-u Bogdanka, uderzał Dawid Sołdecki i ładną interwencją popisał się Wojciech Kaczmarek.

• Trybunę prasową ustrzelić chciał Łukasz Nawotczyński.

• Uderzenie Veljko Nikitovicia z około 30 metrów powędrowało wysoko nad bramką Kaczmarka.

• Idealna wrzutka Michała Renusza w ostatniej chwili została zdjęta Tomasowi Pesirowi z głowy, czego sprawcą był Łukasz Nawotczyński.

• Z bólu ryknął Tomas Pesir, a chwilę później po raz pierwszy ryknęli kibice Zawiszy. Miło wreszcie usłyszeć na stadionie w Łęcznej... cokolwiek.

• Minęło dopiero 5 minut spotkania, ale w stylu Dariusza Szpakowskiego pokusimy się o pierwsze podsumowania - jak na razie mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, oby stan taki utrzymał się jak najdłużej.

• Po podaniu Tomasza Nowaka z boku pola karnego uderzał Tomas Pesir - niestety dla gospodarzy prosto w bramkarza.

• Na stadion w Łęcznej całkiem tłumnie zjawili się kibice - tych miejscowych jest około 700, bydgoszczanie zaś pojawili się w liczbie około 100.

• Pierwsza akcja Zawiszy i mogło być 1:0! Piękne podanie ze środka pola wykorzystał Paweł Abbott, uderzył potężnie z woleja, ale na straży stał Sergiusz Prusak!

• I od środka piłkarze Zawiszy. Spektakl czas zacząć!

• W dzisiejszym spotkaniu po liniach bocznych biegać będą sędzia Piotr Kurt oraz sędzia Jakub Ślusarski. Techniczną stroną arbitrażu zajmie się zaś Marcin Szczerbowicz.

• A oto zawodnicy obu drużyn przy nastrojowej, bojowej muzyce autorstwa Hansa Zimmera wychodzą na murawę! Zawodnicy GKS-u w strojach zielono-czarnych, piłkarze Zawiszy w strojach jednolicie białych. Przewodzi im sędzia Wojciech Krztoń, a z obu ławek do boju zachęcają szkoleniowcy - Piotr Rzepka (GKS Bogdanka) oraz Ryszard Tarasiewicz (Zawisza Bydgoszcz).

• Ławki rezerwowych obu zespołów prezentują się następująco: GKS Bogdanka: Socha, Ricardo, Kalkowski, Pielach, Paluch, Zuber, Tymosiak. Zawisza: Witan, Leśniewski, Mąka Gevorgyan, Zieliński, Nather, Hermes

• Jest kilka minut do meczu, w Łęcznej świeci piękne słońce, niebo jest błękitne, trawka zielona i krótko przycięta. Zawodnicy przygotowani do dzisiejszego boju już czekają w tunelu na początek spotkania. Witam na relacji LIVE! ze spotkania pomiędzy GKS-em Bogdanka a Zawiszą Bydgoszcz, na 90 minut pełnych emocji zaprasza Daniel Harasim!