PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE. Gospodarze...

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE. Gospodarze pójdą po czwartą wygraną z rzędu? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Damian Rasak - 4
    • Adrian Kapralik - 4 (Paweł Olkowski - 4)
    • Daisuke Yokota - 3 (Robert Dadok - bez oceny)

• Michael Skovgaard - 3
    • Mateusz Bochnak - 3 (Benjamin Källman - 3)
    • Karol Knap - 3 (Cornel Rapa - 3)
    • Takuto Oshima - 3
    • Michał Rakoczy - 3 (Jani Atanasov - 3)
    • Jakub Myszor - 4
    • Kacper Śmiglewski - 3 (Patryk Makuch - 3)
  • Szymon Czyż podaje po linii do Roberta Dadoka, którego zagranie na środek do niepilnowanego Sebastiana Musiolika przecina Virgil Ghita.

I w tym momencie sędzia Daniel Stefański gwiżdże po raz ostatni! Górnik Zabrze, po bramce rezerwowego Pawła Olkowskiego, pokonuje przed własną publicznością Cracovię 1:0.

• Przechwyt Cracovii i błyskawiczna kontra. Jani Atanasov uruchomił na prawej stronie Benjamina Källmana. Ten wrzuca na dalszy słupek do Andreasa Skovgaarda, który staranował pilnującego go Roberta Dadoka.

• Zawodnicy Jana Urbana mądrze oddalają grę od własnej połowy. Zyskali aut blisko pola karnego "Pasów".

• [WIDEO] 82. MINUTA. GOL PAWŁA OLKOWSKIEGO (1:0)

• Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Zakotłowało się przed bramką gospodarzy po rzucie rożnym. Sędzia dopatrzył się przewinienia na Damianie Rasaku.

• Jakub Myszor uderza mocno z dystansu i piłka leciała pod poprzeczkę! Na rzut rożny "przenosi" ją Daniel Bielica!

• "Żółtko" na koncie Borisa Sekulicia za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Wcześniej obrońca Górnika miał trafić rywala ręką w twarz.

• Ciekawie zapowiadała się kontra "Pasów", który powinna dać szansę Benjaminowi Kallmanowi na znalezienie się w sytuacji jeden na jeden z Danielem Bielicą. Gdyby tylko dokładnie zagrał Jakub Myszor...

• Robert Dadok zmienia Daisuke Yokotę.

• Takuto Oshima upomniany żółtą kartką za zagranie ręką w kole środkowym.

• To się nazywa "powtarzalność"

• Andreas Skovgaard z żółtą kartką za faul.

• Damian Rasak zagrywa z prawej strony w pole karne. Sebastian Musiolik nie sięgnął piłki, Daisuke Yokota przepuścił do Pawła Olkowskiego, który mocnym uderzeniem z lewego narożnika pola bramkowego przy bliższym rogu zdobywa swoją pierwszą bramkę w lidze!

• ... i GOL! PAWEŁ OLKOWSKI!!!

• Daisuke Yokota przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony. Gospodarze utrzymali się przy piłce...

• Po chwili wyraźnie przestrzelił Jakub Myszor. Ładny rajd ze "złamaniem" akcji ze skrzydła do środka zepsuł nieudanym uderzeniem.

• Jani Atanasov wrzuca w pole karne z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od uda Rafała Janickiego i turlała się w stronę bramki. Łapie ją Daniel Bielica.

• 9 409 widzów w Zabrzu na ostatnim meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy między Górnikiem a Cracovią.

• Sebastian Musiolik upomniany żółtą kartką. Stał na linii biegu Sebastiana Madejskiego, uniemożliwiając mu wznowienie gry (dalekim) wybiciem.

• Dani Pacheco uderza z ok. 30 metrów. Piłka skozłowała kilkakrotnie, nim wpadła do "koszyczka" Sebastiana Madejskiego.

• Paweł Olkowski zmienia Adriana Kapralika.

• A teraz Sebastian Musiolik główkuje obok bramki po wrzutce Daniego Pacheco. Piłka mija prawy słupek w nieznacznej odległości!

• Michal Siplak wrzuca z lewej strony w pole karne, gdzie był tylko Sebastian Musiolik. Słowak kopnął piłkę zdecydowanie za mocno.

• Miękkie zagranie Daniego Pacheco w pole karne, gdzie Rafał Janicki zgrywa głową w stronę dalszego słupka. Zabrakło tam "zamknięcia". Sebastian Madejski wznawia grę z "piątki".

• Boris Sekulić faulowany na prawej stronie; kilkanaście metrów od narożnika pola karnego.

• MIchal Siplak zagrywa płasko z lewej strony w pole karne do Szymona Czyża. Uprzedza go Jani Atanasov, który bez kalkulacji wybija za linię końcową.

• ... a za Karola Knapa na murawie melduje się Cornel Rapa.

• Jani Atanasov zmienia Michała Rakoczego...

• Damian Rasak ograł na prawej stronie Andreasa Skovgaarda. Ten postawił "stempel" na nodze rywala, który padając na murawę krzyknął, jakby obdzierali go ze skóry.

• Cięte zagranie z rzutu wolnego w pole karne "Pasów". Rośli stoperzy radzą sobie bez zarzutu.

• Otar Kakabadze przedarł się prawą stroną. Podaje prostopadle w pole karne do Patryka Makucha, który spodziewał się zagrania do nogi, a nie na dobieg.

• Adrian Kapralik upomniany żółtą kartką. Skosił równo z trawą rozpędzającego się Patryka Makucha.

• Po rzucie rożnym anemiczny strzał zabrzan nie sprawił problemu Sebastianowi Madejskiemu.

• Adrian Kapralik wrzuca wyższy bieg i błyskawicznie zameldował się w polu karnym Cracovii! Zgubił Michała Rakoczego, ale strzał został w ostatniej chwili zablokowany!

• Górnik Zabrze - Cracovia

• 12 Strzały 6
    • 4 Strzały celne 0
  • Obrona Górnika musi uważać

• Patryk Makuch wysoko wyskoczył do górnej piłki. Staranował Damiana Rasaka blisko pola karnego Górnika.

• Kryspin Szcześniak fauluje Jakuba Myszora. Ten przez chwilę nie podnosił się z murawy.

• Górnik Zabrze! Górnik Zabrze! Górnik Zabrze!

- skandują kibice. Po zmianie stron piłkarze Jana Urbana grają szybciej, ale na razie nie znaleźli sposobu na Sebastiana Madejskiego.

• ... a za Mateusza Bochnaka na murawie melduje się Benjamin Kallman.

• Podwójna zmiana w Cracovii: Patryk Makuch zastępuje Kacpra Śmiglewskiego...

• Ożywiły się trybuny, gdy Adrian Kapralik dostał idealne prostopadłe podanie w pole karne! W ostatniej chwili wślizgiem zablokował go Arttu Hoskonen!

• Nie było zagrożenia po rzucie rożnym.

• A teraz próbował Szymon Czyż! Uderza wolejem z "szesnastki" i piłkę podbija próbujący blokować Virgil Ghita! "Tylko" rzut rożny.

• W odpowiedzi Karol Knap uderza z dystansu nad bramką.

• Dani Pacheco przejmuje na 20. metrze piłkę wybitą z pola karnego. Hiszpan uderza w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Sebastian Madejski.

• DAISUKE YOKOTA!!!

Kapitalna akcja Japończyka łudząco podobna do tej z Rakowem Częstochowa - łamie akcję z prawej strony pola karnego do środka, po czym uderza w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna Sebastian Madejski odbija jednak do boku!

• Po miękkim dośrodkowaniu z prawej strony Adrian Kapralik uderza głową z 5 metrów obok dalszego rogu!

• Karol Knap upomniany żółtą kartką za faul.

• Trzech zawodników Górnika na lewej stronie - Szymon Czyż, MIchal Siplak i Adrian Kapralik. Ostatni z wymienionych zagrywa w pole karne, gdzie pewnie interweniują goście.

• Gospodarze zaczynają drugą odsłonę!

• Zmiana w Górniku: Dani Pacheco wchodzi za Kamila Lukoszka.

• Wracamy ponownie do Zabrza, gdzie kończy się przerwa w meczu Górnika z Cracovią. Po pierwszej połowie "dla koneserów" mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Głównym celem jest dużo lepsza gra, bo uważam, że z jednej i z drugiej strony to nie wyglądało tak jak powinno. Mówimy po tych dwóch dobrych meczach. Chcieliśmy dzisiaj inaczej wejść w to spotkanie. Nie było to dobre 45 minut: mało równych sytuacji, mało płynności w grze, sytuacji jak na lekarstwo. Ale postaramy się to zmienić w drugiej połowie, bo grać tak nie wypada

- powiedział w przerwie Damian Rasak, pomocnik Górnika Zabrze.

Trzymany za słowo.

• +4' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Cracovią w spotkaniu zamykającym 14. kolejkę PKO Ekstraklasy.

• +3' W odpowiedzi z 18 metrów próbował Damian Rasak. Szukał bliższego rogu, ale pomylił się dość wyraźnie.

• +3' Michał Rakoczy łamie akcję z lewej strony do środka. Jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

• +2' Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Po anemicznym strzale głową spokojnie broni Sebastian Madejski.

• +1' Miękkie dośrodkowanie w pole karne gości. Sebastian Madejski zdecydowanie wybiegł z bramki i piąstkuje, uprzedzając Sebastiana Musiolika.

• Daniel Stefański dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Na lewej stronie pograli Kamil Lukoszek z Damianem Rasakiem. Po odegraniu dośrodkowanie młodzieżowca nie znalazło adresata.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Górnika prawą stroną. Zabrakło dokładnego podania i elementu zaskoczenia. Bez problemu zawodnicy Jacka Zieliński przechwycili piłkę.

• Z defensorami Górnika wszystko w porządku. Mogą grać dalej.

• Zagranie na dalszy słupek, gdzie był Virgil Ghita. Ten zagrywa przed bramkę gdzie w walce w powietrzu głowami zderzyli się... MIchal Siplak i Kryspin Szcześniak. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem wykona go Karol Knap.

• Prosta strata gospodarzy tuż za linią środkową. "Pasy" szybko przeniosły ciężar gry na prawą stronę, skąd Otar Kakabadze zagrywa mocno na bliższy słupek. Rafał Janicki zabezpieczał ten sektor - wślizgiem wybija za linię końcową.

• Mateusz Bochnak miał sporo miejsca na prawej stronie! Pognał co sił skrzydłem i najprawdopodobniej zabrakło siły do dokładnego zagrania w pole karne, gdzie był Kacper Śmiglewski. Może gdyby tak jak Jakub Myszor napił się izotonika, to w tej akcji miałby asystę?

• Na trybunach Lukas Podolski Lukas Podolski

• Przed dalekim wyrzutem z autu Karol Knap wziął kilka łyków izotonika. Dostał trochę zbyt dużo siły - posłał piłkę akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Michał Rakoczy urwał się lewą stroną. Podaje prostopadle do Kacpra Śmiglewskiego, ale zbyt nonszalancko. Obrona Górnika wybija za linię boczną.

• W tym aż 5 ŁKS-owi Łódź

• Po chwili za mocne zagranie w "szesnastkę" do Kacpra Śmiglewskiego. Ten chciał na wślizgu zagarną piłkę, ale poza boiskiem przypadkowo na jego ręce stanął Kryspin Szcześniak.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Karola Knapa na dalszy słupek. Daniel Bielica zrobił krok do przodu w kierunku prawego narożnika pola bramkowego, po czym szybko cofnął się między słupku.

• Adrian Kapralik skosił Jakuba Myszora jak trawę na wiosnę. Kartki nie ma.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne do Virgla Ghity. Strzał został zablokowany i jeszcze Daniel Stefański odgwizdał przewinienie ze strony gości.

• Zdaniem sędziego Boris Sekulić faulował Jakuba Myszora na skrzydle. Słowak widział tę sytuację zupełnie inaczej.

• Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem z prawego narożnika boiska. Po błędzie Daisuke Yokoty goście mieli okazję do poprawki. Sęk w tym, że nie skorzystali z prezentu Japończyka.

• Nestorzy

• Otar Kakabadze podłączył się do akcji ofensywnej. W ostatniej chwili jego dośrodkowanie blokuje wracający Kamil Lukoszek. Korner dla "Pasów".

• 2 Strzały 3
    • 1 Strzały celne 0
  • Damian Rasak szukał Daisuke Yokotę długim zagraniem. Dobrze ustawiony był Andreas Skovgaard.

• Płaskie dośrodkowanie Michala Siplaka na bliższy słupek. Bez trudu poradzili sobie przyjezdni.

• Adrian Kapralik uderza z pola karnego. Piłka po rykoszecie przekracza linię końcową; nie zdążył do niej Sebastian Madejski.

• Michał Rakoczy upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę rozpędzonego Daisuke Yokotę.

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA GÓRNIKA!!!

Kapitalne prostopadłe podanie w pole karne do Sebastiana Musiolika! Ten przejmuje piłkę na 5. metrze. lecz strzał paruje Sebastian Madejski!!!

• Dobre dośrodkowanie Michała Rakoczego w okolice pola karnego. Gospodarze wybijają na aut. Po nim zablokowany strzał z dystansu.

• Zawodnikom Jacka Zielińskiego nie udały się ataki lewą stroną to spróbowali prawą. Wywalczyli rzut wolny po faulu Adriana Kapralika na Karolu Knapie.

• Goście nie mieli problemu z "dośrodkowaniem" Michala Siplaka. Kontra została jednak przerwana przed linią środkową.

• Kamil Likoszek próbował przedrzeć się lewą. Nie pozwolił mu na to Arttu Hoskonen, chociaż niezgodnie z przepisami.

• Zatem czekamy

• Mocne wstrzelenie piłki na bliższy słupek przez Michała Rakoczego, gdzie był Kacper Śmiglewski. Ten przepuszcza, ale obrona Górnika nie dała się zaskoczyć

• Boris Sekilić skosił przy linii bocznej Jakuba Myszora. Rzut wolny dla "Pasów"

• I tak też się dzieje.

• Przerwa w grze. Takuto Oshima ostro potraktował w kole środkowym Damiana Rasaka. Przez moment nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że będzie grać dalej.

• Michał Rakoczy nie wyhamował na śliskiej murawie. Skosił Takuto Oshimę blisko lewego narożnika pola karnego Górnika. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Podanie Michała Rakoczego do Jakuba Myszora było niedokładne. Co więcej, pierwszy z wymienionych dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Virgil Ghita rozciąga grę do lewej strony, gdzie był Jakub Myszor. Ten chciał zagrać "na ścianę" z Kacprem Śmiglewskim, ale połapali się gospodarze.

• Daniel Stefański gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są Rafał Janicki i Michał Rakoczy.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rozjemcą meczu Daniel Stefański z Bydgoszczy, na liniach będą go wspierać Dawid Golis i Marcin Lisowski. Sędzią technicznym jest Piotr Szypuła, natomiast za VAR odpowiadać będzie Damian Kos oraz Bartosz Heinig.

• Kibice Cracovii jeszcze nie muszą obgryzać paznokci, bo nad strefą spadkową ich klub ma 5 punktów przewagi, natomiast komplet w meczu z Górnikiem byłby dla "Pasów" dużym kopem i pożywką tlenu. Ostatnia wygrana w lidze przypada na końcówkę września: mowa o wyjazdowym meczu z ŁKS-em (2:0). Od tego czasu ekipa Zielińskiego raz przegrała, dwa razy dzieliła się punktami.

• Skład Cracovii

• Czas na ostatnie spotkanie 14. kolejki PKO Ekstraklasy. W Zabrzu o ligowe punkty spotka się miejscowy Górnik z Cracovią. Kto faworytem? Wydaje się, że drużyna gospodarzy. Podopieczni Jana Urbana są na fali, wygrali trzy ostatnie mecze; dwa w Ekstraklasie: z Rakowem Częstochowa (2:1) i ŁKS-em Łódź (5:0) oraz w Pucharze Polski z Zagłębiem Sosnowiec (2:1 po dogrywce).

• Skład Górnika Zabrze

• W szranki stanie ekipa Górnika Zabrze z Cracovią. Gospodarze są na fali i mają szansę na czwartą wygraną z rzędu, z kolei goście są tuż nad kreską. Czy podopieczni trenera Jacka Zielińskiego zaskoczą?

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• 14. kolejkę PKO Ekstraklasy kończymy w Zabrzu, gdzie czeka nas starcie Górnika z Cracovią, czyli ekip będących w dolnej połówce tabeli. O ile ostatnie tygodnie są dla gospodarzy pozytywne, o tyle "Pasy" znajdują się tuż nad "czerwoną" strefą. A co ciekawe, mimo że obie drużyny zajmują odpowiednio 11. i 15. miejsce, to dzieli je zaledwie "oczko".

Mecz Górnik Zabrze - Cracovia poprowadzi Daniel Stefański...

Górnik - Cracovia LIVE! Podolski znowu kibicem. To ostatni mecz kolejki
1/3
przejdź do galerii

Górnik - Cracovia LIVE! Podolski znowu kibicem. To ostatni mecz kolejki ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE. Czas na zakończenie 14. kolejki Ekstraklasy. W szranki stanie ekipa Górnika Zabrze z Cracovią. Gospodarze są na fali i mają szansę na czwartą wygraną z rzędu, z kolei goście są tuż nad kreską. Czy podopieczni trenera Jacka Zielińskiego zaskoczą? Gdzie oglądać mecz Górnik - Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE

"Pasy" z kolei radzą sobie ostatnio słabo.
Drużyna Jacka Zielińskiego co prawda kilka dni temu wygrała w Pucharze Polski z Zagłębiem Lubin 1:0. W ostatnich minutach bramkę na wagę awansu do 1/8 finału zdobył Kacper Śmiglewski. Jak wygląda Cracovia w Ekstraklasie? Zespół z Kałuży zajmuje dopiero 15. lokatę.

Gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze - Cracovia w telewizji?

Mecz Górnika Zabrze z Cracovią będzie transmitowany w CANAL+ Sport oraz w CANAL+ Sport 3. Mecz dostępny także w Internecie, w CANAL+ Online. Pierwszy gwizdek o godz. 19:00. W komentarzu usłyszymy Piotra Glamowskiego i Marcina Baszczyńskiego. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji LIVE w GOL24!