Górnik Zabrze

2

GKS Bełchatów

0

• Koniec spotkania. Górnik wygrywa 2:0 i nadal jest niepokonany w T-mobile Ekstraklasie.

• Zachara dogrywał do nadbiegającego Milika, ale dobrą interwencją popisał się Stachowiak.

• Do drugiej części spotkania sędzia doliczył dwie minuty.

• Prawą stroną przedzierał się Milik, ale ponownie wypuścił sobie piłkę za daleko i ją stracił.

• Z lewej strony uciekał Olkowski, który wypuścił sobie za daleko piłkę i od bramki rozpocznie Stachowiak.

• Z prawej strony dośrodkowywał piłkę Wróbel. A na bramkę uderzył Sawala. Skorupski wypuścił piłkę z rąk, ale po chwili ponownie ją złapał.

• Zbyt długo na uderzenie zwlekał Bębenek. Tracąc piłkę usłyszał wiele niemiłych słów skierowanych z trybun stadionu Górnika Zabrze.

• Dobre zawody rozgrywa w dniu dzisiejszym Tomasz Wróbel, który po raz kolejny uderzył w polu karnym na bramkę Skorupskiego, ale piłka minęła słupek.

• Olkowski dośrodkowywał z prawej strony w kierunku Zachary. Ale piłkę złapał Stachowiak.

• Przybylski dograł piłkę w pole karne do Milika. Ale napastnik Górnika się poślizgnął i stracił piłkę.

• Zmiana także w zespole Górnika. Michał Bębenek w miejsce Nakoulmy.

• Zmiana w drużynie gości. Raula Gonzaleza zastąpił Mikołaj Grzelak.

• W pole karne przedarł się Wróbel i uderzył na bramkę. Dobrą interwencją popisał się jednak Skorupski.

• Z prawej strony przedzierał się Zachara i starał się podawać w pole karne. Niestety żaden z kolegów z drużyny nie doszedł do podania.

• Zza pola karnego uderzał Zachara, piłkę odbił przed siebie Stachowiak, ale żaden z zawodników Górnika nie zdążył dobijać.

• Zmiana także w GKS. Stulin w miejsce Piekarskiego

• W Górniku Zabrze kolejna zmiana. Matusz Zachara zastąpi na boisku Aleksandra Kwieka.

• Wróbel przebiegł około pięćdziesiąt metrów i podał na prawą stronę do Szmatiuka. Obrońca Bełchatowian dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie był Wacławczyk. Ale piłkę z głowy zdjął mu jeden z obrońców Górnika.

• Z prawej strony sfaulowany został Wacławczyk. Piłkę dośrodkował Wróbel, do podania doszedł Baran i uderzył na bramkę. Niepewną interwencją popisał się Skorupski, ale sędzia uznał że był spalony.

• Pierwsza zmiana w Górniku Zabrze, Seweryna Gancarczyka zastąpił Konrad Nowak.

• Mączyński podał piłkę na prawą stronę, a tam w pole karne dośrodkował ją Olkowski. Bliski uderzenia był Nakoulma, ale dobrą interwencją popisał się Basta.

• Prawą stroną boiska podążył Nakoulma, który zgrał piłkę do Kwieka, pomocnik Górnika wystawił ją Milikowi, ale on niecelnie uderzył na bramkę.

• Jedna z nielicznych akcji Bełchatowa. Sawala zgrał piłkę na prawą stronę do Madeja, były zawodnik Śląska dośrodkował piłkę w pole karne, ale nie przyniosło to zagrożenia pod bramką Łukasza Skorupskiego.

• Bramkę oczywiście Kwiek, a w kolejnej akcji znowu było blisko. Najpierw Nakoulma wypuścił sobie piłkę, pognał za nią i zagrał do Milika, który szybko odegrał mu z powrotem, ale zdążyli wybić obrońcy. Piłkę udało się jednak wrzucić z prawego skrzydła i Milik zdołał oddać strzał głową, ale nie trafił w bramkę.

• Milik poszedł do końcowej liniii, zagrał wzdłuż bramki i piłkę wpakował do bramki Kiwek!

• Bemben przejął piłkę i dośrodkowywał w kierunku Nakoulmy, ale piłkę złapał Stachowiak. Lepszym wyjściem w tej sytuacji było by podanie do Milika.

• Wacławczyk podawał na lewą stronę do Wróbla, jednak uczynił to niezbyt dokładnie i Bełchatowianie stracili piłkę.

• Na boisku leżał przez chwilę Basta, który został uderzony z piłki w brzuch, przez Gancarczyka.

• Żółta kartka dla Mączyńskiego, który zagrał piłkę ręką, aby zatrzymać kontratak Bełchatowa.

• Nakoulma wyszedł na dobrą pozycję, ale w ostatniej chwili spod nóg na rzut rożny piłkę wybił mu Sawala.

• Lewą nogą zza pola karnego uderzał Wróbel. Strzał był niecelny, ale należy pochwalić za decyzję.

• Górnik Zabrze - GKS BełchatówGórnik Zabrze - GKS Bełchatów

• Już od początku wznowienia spotkania, w ataku są piłkarze Górnika Zabrze. Na bramkę chciał uderzać Kwiek, ale nie dopuścili do tego defensorzy Bełchatowa.

• Czas rozpocząć drugą połowę spotkania, w której miejmy nadzieję, zobaczymy kolejne bramki.

• Górnik objął bardzo szybko prowadzenie i dążył do zdobycia kolejnej bramki. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Nakoulma, który minął Stachowiaka, ale w ostatniej chwili reprezentant Burkina Faso poślizgnął się i nie umieścił piłki w bramce. W drugiej połowie piłkarzom gospodarzy powinno grać się jeszcze łatwiej, ponieważ dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną otrzymał Maciej Wilusz.

• Bez doliczania ani minuty sędzia Marcin Borski kończy pierwszą połowę.

• Faulowany był Olkowski, piłkę przejął jednak Mączyński i uderzył na bramkę która minęła poprzeczkę.

• Przybylski do Milika, napastnik Górnika za późno ruszył po piłki, którą przejął jeden z obrońców Bełchatowa.

• Kolejna dogodna akcja Górnika! Nakolma wbiegł w pole karne, minął bramkarza, dośrodkował, Milik zgrał do Kwieka, ale za mocno. Akcję zdołał zamknąć jednak Nakoulma, który z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę!

• Nakoulma poszedł prawym skrzydłem, ale bardzo niecelnie, za plecy podał do Olkowskiego i piłka wyszła na aut.

• Raul Gonzalez przejął piłkę i przebiegł z nią kilka metrów po czym uderzył na bramkę, strzał zawodnika Bełchatowa był jednak bardzo niecelny

• Coś nie tak ma z butami Prejuce Nakoulma! Wyszedł dobrze sam na sam, minął Stachowiaka i kiedy miał uderzać bądź dośrodkowywać z ostrego kąta, znowu się pośliznął. Któryś już raz dzisiaj!

• Niepewnie po raz kolejny piłkę łapie Stachowiak, ale nikt nie wykorzystał jego błędu.

• Kwiek wrzucił piłkę na lewą stronę do Milika, ale podanie zostało przejęte przez jednego z obrońców Bełchatowa.

• Tomasz Wróbel podał piłkę do Wacławczyka, jednak zawodnik Bełchatowa sfaulował Bembna i swój kolejny atak rozpoczął Górnik Zabrze.

• W polu karnym padł Wacławczyk i domagał się karnego, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Nakoulma podał do Kwieka. A rozgrywający z Górnika zdecydował się na uderzenie. Było ono jednak niecelne.

• Druga żółta i czerwona kartka dla Wilusza za faul na Nakoulmie szarżującym prawym skrzydłem.

• Kwiek posłał szybką piłkę na prawą stronę do Nakoulmy, pomocnik Górnika dośrodkował piłkę na piąty metr, ale żaden z zawodników nie doszedł do podania.

• Długa piłka do przodu do Milika, ten opanował ją w narożniku boiska, odegrał przed pole karne do Przybylskiego, który chciał rozegrać piłkę z Nakoulmą, ale ten ładnie, choć niecelnie odgrywał w pole karne.

• Jeden z nielicznych ataków GKS Bełchatów zakończył się na szczelnej obronie Górnika.

• Łukasza Madeja sfaulował Bemben, jednak sędzia Marcin Borski nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Błąd popełnił Stachowiak, który wypuścił piłkę z rąk, ale nie miał jej kto dobijać.

• Wrzutka w pole karne GKS, przedłużył piłkę Szeweluchin, ale wybili ją obrońcy.

• Bęben podał daleką piłkę do nadbiegającego Nakoulmy, piłkę na aut wybił jeden z obrońców gości.

• Żółta kartka dla Wilusza, który mocno zaatakował Pawła Olkowskiego.

• Na uderzenie z daleka zdecydował się Mączyński, nie było ono jednak zbyt mocne i pewnie piłkę złapał Stachowiak.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Aleksander Kwiek, ponownie do piłki wyskoczył Przybylski, jednak jego uderzenie minęło bramkę Stachowiaka.

• Wrzutka z rzutu rożnego, piąstkował Stachowiak, piłka wróciła do wykonawcy, który tym razem zagrał przed pole karne do Olkowskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Z rzutu wolnego na bramkę uderzał Bemben. Dobrą interwencją popisał się Stachowiak i wybił piłkę na rzut rożny.

• Długa piłką przed pole karne do Nakoulmy, ten wyprzedził obrońców, ale piłkę zdążył zgarnąć Stachowiak.

• Z prawej strony Olkowski podał do Bembena, prawy obrońca Górnika dośrodkował w pole karne, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do podania.

• Próbował atakować prawą stroną Nakoulma, jednak tym razem pośliznął się i stracił piłkę...

• Krótko rozegrany rzut rożny. Dośrodkował w pole karne Gancarczyk, a Przybylski głową umieścił piłkę w siatce!

• Gooooool! Przybylski!

• Ależ akcja Nakoulmy! Minął kilku rywali w polu karnym i huknął po krótkim słupku, jednak na rzut rożny sparował Stachowiak! Górnik w natarciu!

• Daleką piłkę od Łukasza Skorupskiego przejął Arkadiusz Milik i zdecydował się na uderzenie. Dobijać się starał Aleksander Kwiek, jednak nie trafił do bramki.

• Oleksandr Szeweluchin posłał daleką piłkę do Arkadiusza Milika, który znalazł się z lewej strony. Ale jeden z defensorów wybił ją poza boisko.

• Madej zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale raczej anemiczne, piłka przeszła obok bramki.

• Olkowski starał się zagrać na lewą stronę do Gancarczyka. Uczynił to jednak zbyt mocno, i lewy obrońca Górnika nie doszedł do piłki.

• Z lewej strony próbował się przedrzeć Tomasz Wróbel, ale dobrą interwencja popisał się jeden z obrońców Zabrzan.

• Lewą stroną próbował atakować Madej, ale nie utrzymał piłki w boisku i z autu zaczął Górnik

• Z lewej strony wybiegł Arkadiusz Milik i znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Bełchatowian. W ostatniej chwili piłkę wybił jednak Szmatiuk.

• Przed meczem była minuta ciszy dla ŚP "Benka" i "Banana", zmarłych niedawno kibiców Górnika. Kibice za stadionem odpalili w tym momencie race: Kibice Górnika odpalili race ku pamięci "Benka" i "Banana"

• Rozpoczynamy pierwszą część spotkania!

• Oba zespoły są już na murawie, następuje tradycyjne przywitanie. GKS Bełchatów w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, Górnik tradycyjnie na biało.

• Skład Górnika właśnie został wykrzyczany przez kibiców, których na trybunach jest już niemal komplet. Ciekawy, czy komplety na meczach z takimi rywalami jak GKS Bełchatów będą notowane w Zabrzu także kiedy stadion zostanie w pełni oddany do użytku. Na razie jest to około 3000 fanów.

• Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Podleśny, Witasik, Grzelak, Giel, Stulin, Bartosiak

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, Nowak, Zachara, Iwan, Łuczak

• Dzisiaj mamy Dzień Zaduszny, kibice Górnika wykorzystali tę okazję by oddać hołd zmarłym fanom zabrzańskiego klubu: Kibice Górnika upamiętnili zmarłych fanówKibice Górnika upamiętnili zmarłych fanówKibice Górnika upamiętnili zmarłych fanów

• W porównaniu do Wielkich Derbów Śląska w osiemnastce Górnika Zabrze nastąpiła jedna zmiana, Marcina Wodeckiego, zastąpił Wojciech Łuczak.

• W składzie GKS-u Bełchatów zabraknie Kamila Kosowskiego, Mate Lacica i Łukasza Budziłka, którzy po ostatniej porażce z Polonią Warszawa 0:5, zostali przesunięci do drużyny Młodej Ekstraklasy.

• Trwają rozgrzewki obu zespołów: Rozgrzewka Górnik - GKS B.Rozgrzewka Górnik - GKS B.

• Witamy podczas relacji ze spotkania, rozpoczynającego dziesiątą kolejkę T-mobile Ekstraklasy. Na Roosevelta Górnik Zabrze podejmie GKS Bełchatów, znajdujący się obecnie w strefie spadkowej.