Górnik Zabrze 1 - 2 Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze

1

Jagiellonia Białystok

2

• Kolejne zespoły udowodniły, że T-Mobile Ekstraklasa jest nieprzewidywalna i każdy może pokonać każdego, bez względu na zajmowane miejsce w tabeli. Dziękuję za wspólne 90 minut i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania. Górnik przegrywa u siebie z Jagiellonią Białystok 1:2. W końcówce gospodarze byli "o włos" od wyrównania, a mimo to tracą trzy cenne punkty.

• Jakub Słowik za grę na czas otrzymał żółtą kartkę.

• ALEŻ EMOCJE! Bonin znalazł się tuż przed bramką Słowika, ale uderzył nad bramką golkipera gości.

• Od kilku minut akcje toczą się wyłącznie przed polem karnym Jagiellonii, ale gospodarzom udało się tylko oddać strzał głową w wykonaniu Iwan, którym nie miał prawa pokonać Słowika.

• Fidziukiewicz pojawił się za Plizgę.

• Bartosz Frankowski doliczył 4 minuty.

• Zahorski faulował Słowika.

• Po raz kolejny bardzo źle dośrodkował Gancarczyk i ponownie był bliski zaskoczenia Słowika, który bardzo niepewnie chwycił piłkę.

• Mączyński uderzył z 25 metrów, ale trafił tylko w trybuny.

• Zanim piłka wpadła tuż pod nogi Przybylskiego odbiła się od pleców jednego z zawodników białostoczan.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! PRZYBYLSKI STRZAŁEM Z 18 METRÓW POKONAŁ SŁOWIKA!

• Iwan pojawił się za Łuczaka.

• Druga zmiana w Jagiellonii. Kim czekał przy linii bocznej dobre pięć minut zanim nastąpiła zmienia.

• Plizga wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył wprost w Skorupskiego.

• Prostopadłe podanie Gancarczyka w pole karne i ponownie Dźwigała wybija piłkę z pola karnego.

• Dźwigała wyrasta nam na bohatera spotkania. Mosznikow przelobował Skorupskiego w sytuacji sam na sam, ale młody obrońca Jagiellonii wybił piłkę dosłownie z linii bramkowej!

• Bonin wbiegł z piłką w pole karne, ale tak długo poprawiał sobie piłkę, że Ukah zdążył mu ja odebrać z pod nogi.

• Gancarczyk wbiegł w pole karne i oddał strzał z 10 metrów, ale dlatego, że Quintana ewidentnie mu przeszkadzał, trafił tylko w jednego z obrońców Jagiellonii.

• Mosznikow po raz pierwszy pojawia się w zespole Górnika Zabrze, zastępując Kwieka.

• Quintana dośrodkował z rzutu rożnego, ale Skorupski piąstkował piłkę.

• Kolejna bezmyślna centra Kupisz, na jego szczęście piłka wpadła ostatecznie pod nogi Grzyba, któy zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale byłemu zawodnikowi Polonii Bytom zabrakło celności.

• Przekombinowali teraz zawodnicy Górnika, co wykorzystał Ukah wybijając piłkę głową na aut.

• Wymuszona zmiana w Jadze. Za Norambuene wchodzi Modelski.

• Alexis po raz drugi potrzebuje interwencji klubowych lekarzy i raczej już nie dokończy meczu.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Bonin, piłka potoczyłaby się obok bramki, ale na wszelki wypadek Słowik obronił ten strzał.

• Przybylski faulował Grzyba, za co otrzymał od arbitra żółtą kartkę.

• Norambuena centrował z prawej strony i pewnie interweniował Skorupski.

• Dośrodkowanie Bonina zablokowane przez Dźwigałę.

• Bemben został zastąpiony przez Bonina. Był to bardzo słaby mecz w wykonaniu prawego obrońcy zabrzan.

• Jagiellonia wyszła z szybką kontrą lewą stroną, ale Bemben zablokował dośrodkowanie Kupisza.

• Po stracie Quintany kontratak przeprowadzili podopieczni Adama Nawałki, ale niecelnie dośrodkował Gancarczyk. Po chwili lewy obrońca Górnika miał okazję do rehabilitacji z rzutu wolnego, zdecydował się na strzał z daleka i nie wiele brakowało, by piłka wpadła Słowikowi "za kołnierz".

• Druga połowa rozpoczęta!

• Jeszcze 50 minut temu Jagiellonia była przez fachowców "skazana na pożarcie" przez Górnika, a jednak po pierwszej połowie można się nawet pokusić o stwierdzenie, że już goście mogą sobie dopisać trzy punkty. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie nie zabraknie emocji przy Roosevelta i zobaczymy wyrównaną rywalizację.

• Jesteśmy świadkami bardzo dziwnej kolejki, w której nie radzą sobie wyraźnie faworyci. Jako ciekawostkę można dodać, że Jagiellonia jest dopiero drugim zespołem, który w ten weekend strzelił więcej niż jedną bramkę w meczu z Ekstraklasy. Drugim jest oczywiście Ruch Chorzów. Co łączy oba zespoły? O dziwo oba zespoły na inaugurację ligi przegrały po 0:4 i w tej kolejce widać postanowiły się zrehabilitować.

• Bartosz Frankowski nie chciał przedłużać męki Górnika i zakończył pierwszą połowę nie doliczając ani minuty.

• Kolejna okazja dla Jagiellonii! Znowu w polu karnym piłkę dostał Quintana, ale zrobił o jeden zwód za dużo i został zablokowany.

• Hanzel faulował Olkowskiego i mimo, że Bartosz Frankoskiego zastosował przywilej korzyści, wrócił do tej sytuacji i ukarał go kartonikiem.

• Po stracie piłki Adam Danch brutalnym faulem taktycznym chciał naprawić swój błąd, ale został za to ukarany żółtą kartka.

• Po wrzutce z autu Olkowskiego piłka ostatecznie trafiła do Kwieka, który uderzył z woleja, ale świetną interwencją popisał się Słowik.

• Po dośrodkowaniu Bembena z prawej strony Alexis uprzedził wyższego od siebie Kwieka i wybił piłkę poza pole karne.

• Plizga prostopadłym podaniem "uruchomił" Smolarka, ale napastnik Jagiellonii został uprzedzony przez Skorpuskiego.

• Łuczak z prawej strony za głęboko dośrodkował, wprost w ręce Słowika.

• Syn znajdującego się w sztabie szkoleniowym Dariusza Dźwigały oddał wspaniały strzał głową w samo okno. Skorupski był bez szans.

• Plizga idealnie wrzucił piłkę z rzutu wolnego na głowę Dźwigały i jest 2:0 dla Jagi!

• Bemben zatrzymał ręką piłkę przy linii bocznej.

• Plizga dośrodkował z lewej strony w pole karne i sprawił spore problemy Skorupskiemu, który nie złapał piłki. Był jednak faulowany przez Smolarka.

• Łuczak "przelobował" Słowika, ale był w tej sytuacji na spalonym. Po chwili Olkowski także znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i także był na metrowym spalonym.

• Kolejna wspaniała akcja Quintany, przedryblował aż trzech obrońców Górnika, ale zabrakło siły w uderzeniu na bramkę, dlatego Skorupski bez większego problemu mógł obronić ten strzał.

• Olkowski dośrodkował przed momentem z prawej strony, ale aż trzech zawodników Górnika było "schowanych" za obrońcami Jagiellonii.

• Zahorski ukarany kartonikiem, za nakładkę na Ukahu.

• Przybylski faulował Norambuenę.

• Bemben wywalczył rzut rożny, który wykonywał Łuczak, ale trafił wprost na głowę Alexisa.

• Dośrodkowanie Kupisza z lewej strony, ale Smolarek nie zrozumiał zamiaru kolegi z zespołu i nie wbiegł w pole karne.

• "Jeden - zero to za mało, by Górnika zabolało" - śpiewają kibice. Czy bezradni jak do tej pory piłkarze Górnika wezmą to do sobie do serca? Na razie w kolejnej akcja gospodarzy, z powodu niedokładnego i przechwyconego podania spaliła na panewce.

• Po dośrodkowaniu Norambueny, głową piłkę wybił Danch, uprzedzając Smolarka.

• Z ostrego kąta ponownie Plizga uderzał na bramkę Skorupskiego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Kolejna ciekawa akcja Quintany, wdarł się w pole karne i w ostatniej chwili sytuacyjnym podaniem uruchomił Plizgę, który z ostrego kąta trafił tuż obok słupka.

• Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

• Wspaniałą akcję przeprowadził Hiszpan, mimo asysty trzech obrońców zdołał uderzyć z 16. metra i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

• Gooooooool! Dani Quintana o nogi Bembena obił piłkę, która po rykoszecie zmyliła Skorupskiego!

• Fatalne zachowanie Bembena, bardzo niecelnie podawał do Skorupskiego, który nie zdołał opanować piłki zanim ta opuściła boisko.

• Centra Kupisza dotarła do Plizgi, ale były zawodnik Zagłębia Lubin miał problemy z przyjęciem piłki, przez co piłka opuściła boisko.

• Dośrodkowanie Plizgi zablokowane przez Szeweluchina.

• Próba ataku Jagiellonii. Hanzel wrzucał piłkę w pole karne z lewej strony, ale została ona wybita przez kolegę z zespołu.

• Kolejny faul w wykonaniu zabrzan - tym razem Kwieka na Ukahu.

• W pierwszych minutach zawodnicy obu drużyn grają dość zachowawczo.

• Faulował Mączyński.

• Pierwszą połowę rozpoczęli zawodnicy gości.

• Przed meczem

• Piłkarze już się witają na murawie - za chwilę zaczynamy...

• W rundzie jesiennej w Białymstoku w meczu obu drużyn, po bramkach Makuszewskiego i Milika zakończyło się remisem 1:1. Ani jednego, ani drugiego zawodnika w dzisiejszym meczu już nie zobaczymy, gdyż pierwszy obrał kierunek wschodni (transfer do Tereka Grozny), drugi natomiast wybrał ciekawszą Bundesligę i przeniósł się do Bayeru Leverkusen.

• Z kolei Górnik w małych derbach śląska wygrał skromnie z Piastem Gliwice 1:0, po bramce Tomasza Zahorskiego - byłego zawodnika dzisiejszych rywali zabrzan.

• Białostoczanie tydzień temu przegrali z Podbeskidziem Bielsko Biała aż 4:0, dlatego dzisiaj podopieczni Tomasza Hajty z pewnością zrobią wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony.

• W tej serii meczów, do tej pory cztery z sześciu spotkań kończyły się podziałem punktów. Poza tym tylko Ruch Chorzów zdobył w meczu z Widzewem więcej niż jedną bramkę. Miejmy nadzieję, że w Zabrzu będzie inaczej...

• W tabeli Górnik uzbierał do tej pory 12 punktów więcej od Jagiellonii i z 31 punktami znajduje się tuż za podium. Aby wyprzedzić Legię Warszawa, znajdującą się na czele tabeli musieliby tutaj pokonać Jagiellonię przynajmniej przewagą pięciu bramek.

• Za pół godziny rozpocznie się rywalizacja Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok w ramach 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację prosto ze stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu zaprasza Paruyr Tovmasyan.