PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok...

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE. Mają tyle samo punktów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 7. kolejka
2022-08-26 18:00

Górnik Zabrze

1

Jagiellonia Białystok

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W środku tygodnia zostanie rozegrana 1. runda Fortuna Pucharu Polski. Jagiellonia Białystok zagra z pierwszoligową Odrą Opole, natomiast Górnik Zabrze w Wielkich Derbach Śląska zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Natomiast w przyszły weekend Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, natomiast Górnik Zabrze również w meczu wyjazdowym podejmie Wisłę Płock.

• Paweł Olkowski - 4
    • Jean Jules Mvondo - 3, (Robin Kamber - bez oceny)
    • Mateusz Cholewiak - 3, (Krzysztof Kolanko - bez oceny)
    • Robert Dadok - 3, (Krzysztof Kubica - 3)
    • Piotr Krawczyk - 3, (Norbert Wojtuszek - 4)
    • Szymon Włodarczyk - 3, (Dani Pacheco - 4)

• Zlatan Alomerović - 4
    • Tomas Prikryl - 3
    • Bogdan Tiru - 3
    • Mateusz Skrzypczak - 3, (Isreal Puerto - 4)
    • Michał Pazdan - 2, (Wojciech Łaski - 3)
    • Bojan Nastić - 3
    • Taras Romanczuk - 3
    • Nene - 3
    • Marc Gual - 3
    • Bartosz Bida - 3, (Fedor Cernych - 3)
    • Jesus Imaz - 3
  • Ten mecz miał różne fazy. W pierwszej połowie przeważał Górnik Zabrze, później w drugiej odsłonie meczu Jagiellonia, natomiast w końcówce znów przycisnął Górnik. Ostatecznie remis wydaje się sprawiedliwy.

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik remisuje z Jagiellonią Białystok 1:1.

• Dani Pacheco oddał strzał zza pola karnego, ale teraz Zlatan Alomerović świetnie interweniował!

• Fedor Cernych dograł w pole karne Górnika do Tomasa Prikryla, ale ten uderzył bardzo niecelnie!

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika Zabrze, ale tam Israel Puerto nie zdołał oddać strzału.

• Robin Kamber oddał potężny strzał z dystansu i trafił w poprzeczkę bramki gości!

• Dani Pacheco został ukarany żółtą kartką.

• Marc Gual oddał strzał na bramkę Górnika, ale Kevin Broll świetnie interweniował.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył aż osiem minut.

• Wrzut z autu trafił do Erika Janży, a ten potężnym wolejem umieścił piłkę w okienku bramki Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Erik Janża doprowadza do wyrównania!

• Paweł Olkowski popędził prawą stroną boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie aut.

• Natomiast Robin Kamber pojawił się w miejsce Jean Julesa Mvondo.

• Dwie ostatnie zmiany w Górniku Zabrze. Krzysztof Kolanko zmienił Mateusza Cholewiaka

• Krzysztof Kubica dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii, ale trafił tylko w obrońcę rywali.

• Norbert Wojtuszek zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• Natomiast Norbert Wojtuszek pojawił się w miejsce Piotra Krawczyka.

• Dwie zmiany także w Górniku Zabrze. Krzysztof Kubica zmienił Roberta Dadoka

• W drużynie Jagiellonii Białystok Wojciech Łaski zmienił kontuzjowanego Michała Pazdana.

• Boisko opuszcza kontuzjowany Michał Pazdan. Stoper Jagiellonii nie jest w stanie kontynuować gry.

• Zagranie Erika Janży do Jeana Julesa Mvondo, ale ten uderzył niecelnie.

• Mateusz Cholewiak oddał strzał, który okazał się niecelny.

• Paweł Olkowski zagrał w pole karne gości, ale bez zagrożenia.

• Z żółtą kartką także Bogdan Tiru.

• Kolejne żółte kartki w tym meczu. Ukarany Mateusz Cholewiak.

• Bojan Nastić także z żółtą kartką.

• Druga zmiana w Jagiellonii Białystok. Israel Puerto zmienił Mateusza Skrzypczaka.

• Zmiana także w Górniku Zabrze. Dani Pacheco pojawił się w miejsce Szymona Włodarczyka.

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii Białystok. Fedor Cernych zmienił Bartosza Bidę.

• Na początku drugiej połowy to Jagiellonia spisuje się dużo lepiej. Goście przejęli inicjatywę i raz za razem meldują się w okolicach pola karnego Górnika.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Jesus Imaz.

• Aleksander Paluszek został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Piotr Krawczyk dostał piłkę w środku pola i po chwili został sfaulowany.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Zabrzu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Zabrzu. Do przerwy Jagiellonia Białystok prowadzi z Górnikiem 1:0.

• Po prostopadłym podaniu Jesus Imaz popędził sam na sam z bramkarzem niemal z połowy boiska i posłał piłkę między nogami interweniującego Kevina Brolla!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jesus Imaz w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu daje prowadzenie Jagiellonii!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, ale żaden z graczy Górnika nie zdołał skierować piłki do bramki!

• W odpowiedzi atak Górnika, ale Szymon Włodarczyk nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.

• Marc Gual oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniuje Kevin Broll.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Erik Janża z rzutu wolnego zagrał fatalnie i Górnik stracił szansę na zagrożenie bramki rywala.

• Paweł Olkowski próbował dośrodkować, ale trafił wprost w rywala.

• Szymon Włodarczyk z próbą zagrożenia bramce gości, ale trafił wprost w ręce Zlatana Alomerovića.

• Kolejna wrzutka w pole karne Jagiellonii, tym razem piłka trafiła do Pawła Olkowskiego, ale ten był na spalonym.

• Erik Janża dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale tam Zlatan Alomerović daleko wybił piłkę.

• Kolejny raz Górnik naciska. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy by objąć prowadzenie przez gospodarzy.

• Wracamy do gry.

• Czas na krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego okazało się bardzo nieudane i ponownie bez zagrożenia.

• Jagiellonia Białystok wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Górnika po nieprzemyślanym faulu Jeana Julesa Mvondo.

• Teraz Paweł Olkowski oddał strzał z dystansu, ale ponownie pewnie interweniował Zlatan Alomerović.

• Szymon Włodarczyk zgrał piłkę do Piotra Krawczyka, ale ten oddał strzał, z którym bez problemu poradził sobie Zlatan Alomerović.

• Bartosz Bida wpadł w pole karne Górnika, ale oddał bardzo niecelny strzał.

• Marc Gual oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale piłka powędrowała minimalnie ponad poprzeczką!

• Nene zagrał prostopadle do Bartosza Bidy, ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Górnika!

• Paweł Olkowski dostał piłkę w polu karnym gości i oddał zaskakujący strzał, który trafił w słupek bramki Zlatana Alomerovića!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, tym razem futbolówka wylądowała poza placem gry.

• Richard Jensen dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale piłka trafiła wprost na głowę Michała Pazdana.

• Górnik znowu wraca do spokojnego, momentami mozolnego rozgrywania piłki w środku pola.

• Znakomity kontratak Jagiellonii, najpierw Bartosz Bida zagrał do Jesusa Imaza, on został zablokowany, ale do piłki dopadł jeszcze Bojan Nastić i ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Zagranie piłki z rzutu rożnego w pole karne Jagiellonii zupełnie bez zagrożenia.

• Po błędzie Zlatana Alomerovića zespół gospodarzy dostał rzut rożny.

• W środku pola wyraźne dominuje Górnik. Zabrzanie lepiej radzą sobie w środku pola, ale im bliżej pola karnego rywali, tym więcej problemów z rozegraniem.

• Piotr Krawczyk zagrał w pole karne gości, ale futbolówka nie dotarła do żadnego z partnerów.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło w pole karne Górnika, tam żaden z graczy Jagiellonii nie zdołał dopaść do piłki, ale przed "szesnastką" zgarnął ją Jesus Imaz, oddał strzał, ale trafił wprost w jednego z obrońców rywali.

• Pierwsza żółta kartka już teraz, a ukarany nią Rafał Janicki.

• Erik Janża dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Rafała Janickiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Fal dla gospodarzy z lewej strony boiska i będzie szansa na dobre dośrodkowanie.

• Od początku inicjatywę stara się przejąć Górnik. Gospodarze utrzymują się przy piłce w środku pola.

• Rozpoczynamy batalię w Zabrzu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Zabrzu. Za moment zainaugurujemy 7. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Natomiast oto skład Jagiellonii Białystok:

• W takim zestawieniu zagra dzisiaj Górnik Zabrze:

• Natomiast w Białymstoku lepsi również byli goście. Górnik po bramce Jesusa Jimeneza i dwóch trafieniach Krzysztofa Kubicy wygrał 3:1. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył wtedy również Tomas Prikryl.

• W poprzednim sezonie starcia Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok były dosyć emocjonujące. W Zabrzu lepsi okazali się goście wygrywając 2:1 po bramkach Tomasa Prikryla i w doliczonym czasie gry Karola Struskiego. Dla Górnika w pierwszej części meczu trafił Piotr Krawczyk.

• Natomiast Jagiellonia Białystok ma na swoim koncie taką samą liczbę punktów, ale jej gra jest jeszcze bardziej niepokojąca dla kibiców. "Jaga" na inaugurację sezonu pokonała Piast Gliwice 2:0, ale później przyszły cztery kolejne mecze bez zwycięstwa. Dopiero tydzień temu Jagiellonia mogła zanotować drugi w tym sezonie komplet punktów po zdobyciu bramki w ostatniej akcji meczu przeciwko ostatniej w tabeli Miedzi Legnica. W tamtym meczu przepiękną bramkę zdobył Nene.

• Górnik Zabrze przed tygodniem po bardzo kontrowersyjnym spotkaniu tylko zremisował przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa 2:2. Zabrzanie w tamtym pojedynku prowadzili już 2:0, ale w drugiej połowie meczu gospodarze zdobyli dwie bramki i zdołali wywalczyć jeden punkt. Górnik w tym sezonie ligowym zdobył na swoje konto siedem punktów, ale mógł znacznie więcej. Zabrzanie niespodziewanie przegrywali ze Stalą Mielec oraz Cracovią.

• Witamy serdecznie! Czas na rozpoczęcie 7. kolejki PKO Ekstraklasy! W inauguracyjnym spotkaniu tej serii gier Górnik Zabrze na własnym stadionie podejmie Jagiellonię Białystok. Na relację na żywo z tego starcia zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Górnik - Jagiellonia LIVE! Tyle samo punktów, różnica w jednej bramce

Górnik - Jagiellonia LIVE! Tyle samo punktów, różnica w jednej bramce ©Adam Jankowski, Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE. Na stadionie przy Roosevelta rozpocznie się już 7. kolejka. Gospodarze chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. Goście - na niej pozostać. Relacja LIVE od godziny 18:00.

Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE

Górnik wciąż nie może uwierzyć, że nie dowiózł prowadzenia przy Łazienkowskiej. Serię kłopotów z Legią Warszawa zapoczątkował Richard Jense, dając sędziemu powody do odgwizdania jedenastki. Wykorzystał ją Josue, a potem już poszło: Fin za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska, a wynik na 2:2 ustalił Lindsay Rose.

Po meczu Górnik oskarżał Josue o oplucie Krzysztofa Kubicy, na co jednak nie znaleziono dowodów. Nieobecny z powodu urazu kolana Lukas Podolski wdał się w pyskówkę z kibicami Legii w internecie. Jakby tego było mało, wczoraj funkcję prezesa klubu przestał pełnić Arkadiusz Szymanek, a w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu" były trener Jan Urban skrytykował Podolskiego za "pouczanie starszych od siebie".

Atmosferę wokół Górnika oczyści jedynie wygrana z Jagiellonią. To drużyna poszukująca stabilizacji. Ostatnio rzutem na taśmę odwróciła wynik z zamykającą tabelę Miedzią Legnica (2:1). Od zabrzan Jaga różni się tylko jedną straconą bramką więcej.

Zawody w Zabrzu poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Z wozu VAR wspierać go będą Damian Kos oraz Michał Obukowicz.

Maciej Stolarczyk, trener Jagiellonii: - Nadal pracujemy nad tym, by być bardziej wyrafinowanym zespołem, bardziej konkretnym pod bramką przeciwnika, ale to wszystko wymaga czasu.

Nie zagrają w meczu Górnik - Jagiellonia:
Górnik: Podolski (?)
Jagiellonia: Runje, Matysik, Pazdan (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Jagiellonia 1:2 (Ekstraklasa, 14.02.2022)
Jagiellonia - Górnik 1:3 (Ekstraklasa, 16.08.2021)

Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ Family. Komentuje duet Rafał Dębiński – Grzegorz Mielcarski. W internecie mecz dostępny na platformie Canal+. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!