Górnik Zabrze 2 - 0 Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze

2

Jagiellonia Białystok

0

• Dzisiejszy mecz nie przejdzie do historii, Jagiellonia w drugiej połowie nie istniała. Górnik zdobył bardzo cenne trzy punkty, tym samym przerywając passę 5 spotkań bez zwycięstwa. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net! W szczególności na spotkanie Śląska z Lechią za 20 minut.

• Piłkarze Górnika absolutnie zasłużyli na zwycięstwo, byli lepsi pod każdym względem. Andrius Skerla - bohater poprzedniego meczu z Górnikiem w Zabrzu dzisiejszego wieczoru "dobił" swoją drużynę.

• Paweł Pskit gwiżdże po raz ostatni - trzy punkty zostają w Zabrzu!

• Olkowski zastępuje bohatera spotkania - Prejuce'a Nakoulmę.

• Żółta kartka dla Zahorskiego.

• KURIOZALNA BRAMKA DLA GÓRNIKA! Skerla przelobował swojego bramkarza, który w ostatniej chwili starał się wybić piłkę z bramki, ale trafił w Gołębiewskiego!

• Zahorski po raz kolejny uderza niecelnie głową z metra.

• Kukol za Kupisza.

• PREJUCE NAKOULMA OTWIERA WYNIK SPOTKANIA UDERZENIEM SZCZUPAKIEM Z KILKU METRÓW!

• Mariusz Magiera otrzymał żółtą kartkę.

• Przewaga Górnika w posiadaniu piłki zmalała do 58%.

• Gołębiewski wszedł za Kwieka.

• Dośrodkowanie Magiery i ponownie do strzału dochodzi Zahorski, ale "szczupak" w jego wykonaniu nie trafił obok bramki.

• Tym razem Zahorskiemu udało się doskoczyć do podania Mariusza Magiery, ale napastnik zabrzan faulował rywala.

• Po dośrodkowaniu Bembena do strzału mógł dojść Zahorski, ale uprzedził go jeden z obrońców.

• W strzałach ogromna przewaga gospodarzy: 16-6.

• Do centry z rzutu rożnego Mariusza Magiery doszedł Michał Pazdan, ale jego strzał głową był niecelny.

• Tomasz Zahorski wywalczył rzut rożny.

• Po rzucie wolnym Michał Pazdan "urwał" się obrońcom i upadając oddał strzał z 7 metrów, ale w bramkarza gości.

• Czesław Michniewicz decyduje się na drugą zmianę. Makuszewski zastępuje Cetkovića.

• Dośrodkowanie Cetkovića zostaje zablokowane przez ofiarnie interweniującego Michaela Bembena.

• W posiadaniu piłki wciąż utrzymuje się przewaga zabrzan 60% - 40%.

• Płaski strzał Kwieka z rzutu wolnego z 28 metrów, za lekko i w środek bramki czym nie miał szans zaskoczyć Tomasza Ptaka.

• Niewidoczny w drugiej połowie Arkadiusz Milik dokończy mecz na ławce, zastępuje go Tomasz Zahorski.

• Kolejny raz Marciniak przesadza z dryblingiem, tym razem tuż przy linii końcowej.

• Dzięki żółtej kartce Marciniak w następnym spotkaniu "odpocznie" sobie...

• Faul taktyczny w wykonaniu Adama Marciniak, czym skutecznie przerwał kontratak gości i jednocześnie otrzymał pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Nakoulma przewraca się, ale Paweł Pskit nie reaguje.

• Przybylski przesadził z dryblingiem w polu karnym, po minięciu dwóch z trzecim już sobie nie poradził.

• Seratlić wchodzi za Pawłowskiego.

• Prejuce Nakoulma wspaniale wyłożył piłkę na strzał Milikowi, ale napastnik Górnika nie zdołał uderzyć. Udało się to Kwiekowi, ale z kolei jego strzał został zablokowany, po wszystkim dobijał Adam Danch i trafił w poprzeczkę z 6 metrów! Była to zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja gospodarzy w tym meczu.

• Nakoulma uderza z 20 metrów po zgraniu Milika, ale najlepszy strzelec Górnika po raz kolejny strzelał niecelnie.

• Strzelał Cetković z dystansu, ale źle się złożył i uderzenie było niecelne.

• Błąd Michała Pazdana na 25. metrze od bramki naprawia Adam Danch wybijając piłkę z pod nóg zawodnika Jagiellonii.

• Ładna akcja Jagiellonii, ale Cetković był na spalonym.

• Piłka po strzale Mariusza Magiery ze skrzydła o mało nie wpadła w samo "okienko" ale po raz kolejny czujnością wykazał się Ptak!

• Zaczynamy drugą połowę!

• Do przerwy 0:0, ale przewagę mieli jednak gospodarze z Zabrza, którzy oddali więcej strzałów i częściej utrzymywali się przy piłce. Niewidoczny póki co Tomasz Frankowski.

• Prejuce Nakoulma w przerwie obiecał w wywiadzie, że po tym meczu zmierzy czas na 100 metrów. Przy okazji trzeba podkreślić, że czarnoskóry zawodnik z Burkina Faso wspaniale mówi po polsku.

• Paweł Pskit nie dolicza ani minuty i gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie!

• Po centrze Bembena z prawej flanki, Norambuena wybija piłkę.

• Po podaniu Magiery do Nakoulmy piłka odbiła się od nóg zawodnika z Burkina Faso tuż przy linii końcowej.

• Przechwyt Nakoulmy, po czym podaje do Milika, a ten decyduje się na drybling i traci piłkę.

• Nakoulma wycofuje piłkę do Magiery, ale zawodnik Górnika nie zdołał przejąć piłkę.

• Milik strzela z 25 metrów i został zablokowany przez zawodnika zespołu gości. 17-latek dyskutuje z sędzią, gdyż jego zdaniem został zablokowany ręką.

• Pejović bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką!

• Po faulu Pazdana na Kupiszu stały fragment gry dla Jegiellonii.

• Nakoulma odebrał piłkę Norambuenie, ale nie otrzymał dobrego zwrotnego podania od Kwieka. Po raz kolejny od bramki Ptak.

• Efektowny strzał Mączyńskiego z 18 metrów, ale trafia w obrońców. Po chwili dośrodkowanie Magiery z rzutu rożnego i ponownie wybijają obrońcy "Jagi".

• Kolejny strzał zabrzan, tym razem na uderzenie z dystansu decyduje się Kwiek, ale ponownie niecelnie.

• Prejuce Nakoulma! Uderzył z 14 metrów ale piłka trafiła w bandy reklamowe tuż obok prawego słupka - było blisko...

• Mączyński zagrywał w pole karne z rzutu wolnego, ale piłkę zablokował jeden z obrońców i pewnie chwyta Ptak.

• Z rzutu rożnego Magiera, ale zagrał zbyt mocno i piłka minęła pole karne i linię końcową boiska.

• Fatalne zagranie Marciniaka, który potknął się w momencie podania i od bramki Ptak.

• W strzałach 6:2 dla Górnika.

• Po dwójkowej kontrze Cetković i Norambuena ten pierwszy uderzał z 17 metrów przy dalszym słupku, ale pewnie broni młodziutki Skorupski.

• Po rzucie rożnym Mączyńskiego uderzał Nakoulma głową z ostrego kąta, ale czujny w bramce był Ptak!

• Aleksander Kwiek otrzymał bardzo dobre podania, po czym wbiegł z piłką w pole karne, ostatecznie jego strzał w ostatniej chwili zablokował Thiago Cionek. Rzut rożny dla zabrzan.

• Arkadiusz Milik zdecydował się na strzał z 32 metrów, ale nie wyszedł mu ten strzał najlepiej - piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Prostopadłe podanie w wykonaniu Kupisza, ale piłka nie dotarła do Cetkovića, który był skutecznie blokowany przez obrońców Górnika.

• "Zagotowało się" pod bramką Ptaka! Najpierw uderzenie Nakoulmy z 15 metrów zostało zablokowane przez jednego z obrońców, po czym uderzał Mączyński, ale wprost w ręce bramkarza gości.

• Tomasz Kupisz zdecydował się na pierwszy strzał w tym spotkaniu z 25 metrów, ale uderzył nieczysto i piłka powędrowała nad bramką Skorupskiego.

• Nakoulma próbował przeprowadzić rajd lewą stroną, ale nie udało mu się minąć Alexisa Norambuenę.

• Krótko rozegrany rzut rożny, po czym jeden z zawodników Jagiellonii zagrał zbyt mocno w pole karne i żaden z partnerów nie przeciął podania. Piłkę przechwycił Nakoulma.

• Dośrodkowanie Tomasza Kupisza zostało zablokowane.

• Kibiców Górnika z pewnością zaskoczyła obecność Arkadiusza Milika w pierwszym składzie, który w poprzednim spotkaniu rozegrał fatalne zawody.

• Magiera próbował strzelić bramkę z rzutu wolnego, ale uderzył niecelnie.

• Hermes fauluje Aleksandra Kwieka na 35. metrze od bramki Tomasza Ptaka.

• Pod nieobecność Adama Banasia kapitanem jest dzisiaj Adam Danch.

• Gospodarze rozpoczęli mecz.

• Sędzia meczu jest Paweł Pskit z Łodzi, który w dorobku ma już 16 meczów w ekstraklasie.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko.

• Ławka rezerwowych Jagi: Baran, Makuszewski, Bartczak, Porębski, Kukol, Seratlić, Gigauri

• Ławka rezerwowych Górnika: Pesković, Gołębiewski, Wodecki, Thomik, Olkowski, Zahorski, Banaś

• - Wie pan kiedy ostatnio Jagiellonia wygrała na wyjeździe? - zapytał reportera Canal+ trener Jagi Czesław Michniewicz. Goście mają problem ze zwyciężaniem na wyjazdach i dziś chce wreszcie tą złą passę przerwać.

• - Ten dłuższy okres pracy został oceniony pozytywnie - mówi przed meczem Adam Nawałka, który dostał wsparcie zarządu w minionym tygodniu i wciąż jest trenerem Górnika.

• Tak smutno wygląda teraz obiekt w Zabrzu. To będzie niczym niebo, a ziemia, kiedy wieczorem przełączymy się na mecz inauguracyjny nową arenę we Wrocławiu. Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:2

• Tej jesieni żegnamy się ze stadionem Górnika. Na Roosevelta zostały już tylko trybuny. Jutro będzie burzony historyczny zegar.

• Już za kilkanaście minut zaczynamy 12. kolejkę ekstraklasy. Przed nami mecz w Zabrzu, gdzie nękany kłopotami Górnik podejmie Jagiellonię.