Mecz Górnik Zabrze - Korona Kielce ONLINE. Okazja, by pójść...

Mecz Górnik Zabrze - Korona Kielce ONLINE. Okazja, by pójść za ciosem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Daniel Bielica - 3
    • Boris Sekulić - 3 (Norbert Barczak - bez oceny)
    • Dominik Szala - 4
    • Rafał Janicki - 4
    • Michal Siplak - 3
    • Damian Rasak - 3
    • Adrian Kapralik - 5
    • Dani Pacheco - 3 (Szymon Czyż - 3)
    • Lukas Podolski - 5 (Piotr Krawczyk - bez oceny)
    • Lawrence Ennali - 3 (Kamil Lukoszek - bez oceny)
    • Sebastian Musiolik - 4 (Soichiro Kozuki - 3)

• Konrad Forenc - 3
    • Dominick Zator - 2
    • Piotr Malarczyk - 3
    • Miłosz Trojak - 4
    • Marius Briceag - 2
    • Danny Trejo - 3 (Mariusz Fornalczyk - 3)
    • Dalibor Takac - 3 (Daniel Bąk - bez oceny)
    • Martin Remacle - 3
    • Nono - 3
    • Dawid Błanik - 4 (Jakub Konstantyn - 3)
    • Adrian Dalmau - 3 (Jewgienij Szyawka - 4)
  • Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonuje Koronę Kielce 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Dominick Zator (samob.), Sebastian Musiolik i (po zmianie stron) Adrian Kapralik. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Jewgienija Szykawki.

• Jakub Konstantyn urwał się lewą flanką i podaje w pole karne do Jewgienija Szykawki. Ten nieczysto uderza obok bramki!

• Dośrodkowanie Martina Remacle'a nie znalazło adresata przed bramką Daniela Bielicy.

• To może być piłka meczowa dla drużyny Kamila Kuzery. Rzut wolny z lewej strony.

• Soichiro Kozuki próbował przedrzeć się środkiem. Stracił piłkę przed linią 16. metra. Kontra Korony została przerwana na wysokości "szesnastki" Górnika.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Michal Siplak wrzuca w pole karne. Kielczanie wybijają przed "szesnastkę" pod nogi Szymona Czyża. Jego próba mija bramkę.

• ... a za Lukasa Podolskiego pojawia się Piotr Krawczyk.

• Kamil Lukoszek zmienia Lawrence'a Ennaliego...

• KONRAD FORENC ZNOWU W ROLI GŁÓWNEJ!!!

Sporo problemów sprawił mu strzał Soichiro Kozukiego! Niepilnowany Japończyk dostał piłkę przed prawym narożnikiem pola karnego. Przełożył piłkę do lewej nogi i uderzył w stronę dalszego słupka, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Korony!

• Daniel Bąk zmienia Dalibora Takaca.

• Pojedynek biegowy Jakuba Konstantyna z Norbertem Barczakiem. Górą był obrońca Górnika, ale to przyjezdni mają korner.

• [WIDEO] 76. MINUTA. GOL ADRIANA KAPRALIKA (3:1)

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• KONRAD FORENC RATUJE PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Kapitalna parada bramkarza Korony! Wyciągnięty jak struna odbija piłkę do boku po płaskim uderzeniu Lawrence'a Ennaliego!

• Norbert Barczak zmienia Borisa Sekulicia.

• Adrian Kapralik upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:1

• 7 Strzały 10
    • 4 Strzały celne 3
  • Zabójcza kontra gospodarzy przywraca dwubramkowe prowadzenie!

Środkiem w stronę bramki Korony pognał... Lukas Podolski! Nieatakowany podaje na prawą stronę "szesnastki" do Adriana Kapralika, który uderzeniem do "pustaka" stawia kropkę nad "i"!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM ADRIAN KAPRALIK!!!

• [WIDEO] 68. MINUTA. GOL JEWGIENIJA SZYKAWKI (2:1)

• 11 506 widzów na ostatnim meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy.

• Kolejny rzut wolny dla Korony, niemal z tego samego miejsca, co kilka minut temu. Martin Remacle posyła piłkę na dalszy słupek, skąd wolejem uderza Dominick Zator! Pomylił się dość znacznie. Protesty, że był rykoszet od zawodnika Górnika, były nieskuteczne.

• Jakub Konstantyn zmienia Dawida Błanika.

• Ostre wejście Dawida Blanika w Michala Siplaka. Słowak mocno odczuł to starcie.

• Nieatakowany Rafał Janicki przebiegł z piłką blisko 20 metrów. Sprzed linii środkowej chciał fałszem uruchomić Soichiro Kozukiego, ale zagrał za lekko.

• Michal Siplak ruszył lewą stroną. Sprytnie nabił go Dominick Zator; piłka wyszła za linię boczną.

• Nie szło z gry, to udało się po stałym fragmencie!

Dobre dośrodkowanie Dawida Błanika z rzutu wolnego w "szesnastkę", gdzie Jewgienij Szykawka mocnym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki tuż przy lewym słupku! Wyciągnięty jak struna Daniel Bielica był bezradny!

• KORONA ŁAPIE KONTAKT! GOL JEWGIENIJA SZYKAWKI!!!

• Jest nadzieja dla "Scyzoryków"

• ... a za Daniego Pacheco melduje się Szymon Czyż.

• Podwójna zmiana w Górniku: Soichiro Kozuki zastępuje Sebastiana Musiolika...

• Na lewej stronie pograli teraz Lawrence Ennali i Dani Pacheco. Po podaniu zwrotnym pierwszy z wymienionych wrzuca w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Piotr Malarczyk.

• Dalibor Takac podaje prostopadle w "szesnastkę". Liczył na to, że za akcją pójdzie Jewgienij Szykawka. Przeliczył się.

• Dobry powrót Lawrence'a Ennaliego do defensywy. Zdublował pozycję Michala Siplaka i wycofuje do Daniela Bielicy. Ten wybija jednak za linię boczną.

• Wzorowo prezentuje się dzisiaj duet środkowych obrońców Górnika. Na koncie mogą zapisać sobie kolejną udaną interwencję - teraz po uderzeniu Jewgienija Szykawki.

• Mariusz Fornalczyk "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Jedno strzał mija bramkę Górnika w bezpiecznej odległości. Albo to było dośrodkowanie - w tym przypadku posłał piłkę tak, że była poza zasięgiem kolegów.

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Lawrence'a Ennaliego. Ten o dziwo nie opanował piłki przed linią końcową.

• Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:0

• 6 Strzały 7
    • 3 Strzały celne 2
  • ... a za Danny'ego Trejo melduje się Mariusz Fornalczyk.

• Podwójna zmiana w Koronie: Jewgienij Szykawka zastępuje Adriana Dalmau...

• Defensywa mocnym punktem drużyny Jana Urbana

• A teraz Dalibor Takac decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Daniel Bielica spokojnie obserwował, jak piłka w znacznej odległości mija jego bramkę.

• Rafał Janicki bez problemu poradził sobie z Adrianem Dalmau przed swoim polem karnym. Mocne zagranie na wolne pole do Sebastiana Musiolika było jednak dalekie od ideału. I celu.

• Adrianowi Kapralikowi uciekła piłkę w "szesnastce" pod stopą. Nie "skleił" ją po wyrzucie z autu.

• Konrad Forenc z trudem odbija piłkę do boku po atomowym uderzeniu Lukasa Podolskiego! Do bramki było niespełna 20 metrów!

• Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Boris Sekulić fauluje Nono blisko pola karnego. Obrońca Górnika został upomniany żółtą kartką.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Korona Kielce. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Górnik - Korona 2:0

• +4' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze prowadzi na zakończenie 21. kolejki PKO Ekstraklasy z Koroną Kielce (2:0). Bramki strzelili Dominick Zator (samobój) i Sebastian Musiolik.

• +3' Ciekawie zapowiadała się akcja Korony. Zabrakło przedłużenia przez Danny'ego Trejo do Mariusa Briceaga i z kontrą ruszył Górnik! W finalnej fazie strzał zbija Konrad Forenc, a dobitka Daniego Pacheco mija bramkę!

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• [WIDEO] GOLE ZATORA (SAMOB.) I MUSIOLIKA

• Prosta strata Daniego Pacheco w kole środkowym. Danny Trejo przedarł się w "szesnastkę", ale podanie w jej centralną część do Adriana Dalmau zostało przecięte.

• Piłkarze Jana Urbana uspokoili teraz grę. Rozgrywają piłkę na własnej połowie, podczas gdy Korona nie kwapi się, by podejść wyżej.

• A teraz kapitalna interwencja Dominika Szali! Stał tuż przed bramką i odbija zmierzającą do siatki!

• Kielczanie chcą zdobić bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą! Dośrodkowanie do Danny'ego Trejo, który głową kieruje piłkę wzdłuż linii 5. metra do Dawida Błanika. Jego strzał blokuje Rafał Janicki!

• Lukas Podolski uderza pod murem w środek bramki! Konrad Forenc nie utrzymał piłki w rękawicach - dopadł do niej Sebastian Musiolik, który uderzeniem z bliska wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM SEBASTIAN MUSIOLIK!!!

• Rzut wolny dla Górnika z ok. 25 metrów. To może być idealna pozycja dla Lukasa Podolskiego.

• W odpowiedzi... mógł być drugi samobój! Rafał Janicki uderza tak, że piłka wpada do siatki, ale wcześniej był spalony Danny'ego Trejo!

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Boris Sekulić podaje w pole karne do Adriana Kapralika. Ten zgubił zwodem rywala, po czym uderza fałszem w stronę dalszego rogu! Dominick Zator chciał zablokować strzał, ale trącił ją tak, że wpada do siatki obok Konrada Forenca!

• CO ZA PECH DOMINICKA ZATORA! SAMOBÓJ!!!

• Gole Korony

• Na murawie leży Piotr Malarczyk, który ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Dawid Błanik wrzuca na dalszy słupek, gdzie z piłką minął się Daniel Bielica! Miłosz Trojak główkuje wysoko nad poprzeczką!

• Dawid Błanik próbuje przedrzeć się prawą stroną. Długo walczył z Michalem Siplakiem, który wślizgiem blokuje dośrodkowanie rywala. Korona ma rzut rożny.

• Lukas Podolski chciał mocnym zagraniem na prawą stronę uruchomić Borisa Sekulicia. Zagrał jednak za mocno.

• Strzał Lukasa Podolskiego z dystansu przyjmuje na ciało Piotr Malarczyk. Wcześniej ofiarnie w podobny sposób interweniował Miłosz Trojak. Obaj defensorzy Korony są mocno poobijani.

• Dalibor Takac miał trochę miejsce na 25. metrze. Uderza w stronę prawego dolnego rogu, ale Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć.

• Lawrence Ennali ograł na lewej stronie Dominicka Zatora, po czym zagrywa przed bramkę. Sęk w tym, że uczynił to w momencie, gdy piłka przekroczyła linię końcową. Trochę czekaliśmy na sygnalizację asystenta i gwizdek sędziego.

• Przed tygodniem dublet z Piastem

• Konrad Forenc odbija przed siebie mocny strzał z pola karnego! Bramkarz Korony ma w tym meczu rę(kawi)ce pełne roboty!

• Adrian Dalamu odbiera dokładne podanie na lewej stronie pola karnego. Jego strzał mija bliższy słupek w bezpiecznej odległości.

• W odpowiedzi Nono "łamie" akcję z lewej strony do środka. Jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

• Lawrence Ennali i Adrian Kapralik. Zdecydował ułamek sekundy... Spalony Adriana Kapralika

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Górnika! Lukas Podolski uruchomił na lewej stronie Lawrence'a Ennaliego, który podaje do Adriana Kapralika! Ten w sytuacji oko w oko z Konradem Forencem kieruje piłkę do siatki! Sęk w tym, że był na spalonym!

• Rzut rożny dla Korony. Po centrze przed bramkę kiksuje zawodnik Górnika. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Konrad Forenc zwlekał z wybiciem i w ostatniej chwili uprzedził nadbiegającego Lawrence'a Ennaliego. Zabrzanie nie zdołali wykorzystać prezentu od bramkarza Korony.

• Kapitanem Korony zajmują się medycy. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej, ale na moment musi opuścić plac gry.

• TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA GÓRNIKA!!!

Lawrence Ennali odbiera piłkę w "szesnastki", po czym - po zgubieniu Dominika Zatora, zdecydował się na mocny strzał. Ofiarnie zablokował to Miłosz Trojak, przyjmując piłkę na twarz!

• Dobry przerzut na lewą stronę do Danny'ego Trejo. Jego zagranie nie znalazło adresata przed bramką Daniela Bielicy.

• Po chwili Lukas Podolski huknął lewą nogą z dystansu. Celownik jeszcze nie jest skalibrowany - posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Adrian Kapralik przedarł się środkiem. Chciał zagrać na lewą stronę pola karnego do Lawrence'a Ennaliego, ale w porę zorientował się wracający Dawid Błanik.

• Zdaniem sędziego Martin Remacle uderzył Lukasa Podolskiego. Pomocnik Korony był innego zdania.

• Dani Pacheco cofnął się głęboko, by pomóc w rozegraniu. Dostał trudną piłkę od Dominka Szali, ale nawet mimo pressingu Martina Remacle'a dokładnie zagrał na lewą stronę.

• Dominick Zator podłączył się do akcji prawą stroną. Jego płaskie dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego spotkanie ze środka zaczynają piłkarze gości!

• Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W Zabrzu Korona ma za co zrewanżować się Górnikowi, bo w Kielcach przegrała z nim po golu Rafała Janickiego z 91 minuty.

• Skład Korony Kielce

• Korona zaskoczyła finiszem z ostatnim w tabeli ŁKS Łódź. W ubiegły poniedziałek dobrała się do niego w doliczonym czasie, kiedy decydujący cios zadał debiutujący Danny Trejo. Dzięki wygranej udało się wypłynąć na powierzchnię, zrzucając na szesnaste miejsce Puszczę Niepołomice.

• Skład Górnika Zabrze

• Górnik spogląda na Koronę z siódmego miejsca. W przypadku trzeciej wygranej z rzędu i zarazem dziewiątej w sezonie miejsca nie zmieni, ale zbliży się na trzy punkty do Rakowa Częstochowa. W zeszłej kolejce Górnik nie dał szans w derbach Piastowi. W Gliwicach wygrał 3:1 dzięki dubletowi Adriana Kapralika i jednej, ale najładniejszej w meczu bramce Lukasa Podolskiego.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• 21. kolejkę PKO Ekstraklasy zamykamy w Zabrzu, gdzie już za 25 minut Górnik zmierzy się z Koroną Kielce. W poprzedniej serii spotkań obie drużyny zanotowały cenne wygrane - piłkarze Jana Urbana zajmują wysoką 7. lokatę, natomiast "Scyzoryki" wydostały się ze strefy spadkowej. Czeka nas więc bardzo ciekawe widowisko.

Spotkanie Górnik - Korona poprowadzi Tomasz Kwiatkowski...

Górnik - Korona LIVE! Goście złapali kontakt tylko na chwilę. Cztery gole

Górnik - Korona LIVE! Goście złapali kontakt tylko na chwilę. Cztery gole ©PAP/Michał Meissner

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Korona Kielce ONLINE. Tym razem kolejkę kończymy na stadionie przy Roosevelta, ale ponownie z udziałem kielczan. Jeden z tych zespołów może pójść za ciosem. Relacja LIVE od godziny 19:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Korona Kielce ONLINE

Górnik spogląda na Koronę z siódmego miejsca. W przypadku trzeciej wygranej z rzędu i zarazem dziewiątej w sezonie miejsca nie zmieni, ale zbliży się na trzy punkty do Rakowa Częstochowa.

W zeszłej kolejce Górnik nie dał szans w derbach Piastowi. W Gliwicach wygrał 3:1 dzięki dubletowi Adriana Kapralika i jednej, ale najładniejszej w meczu bramce Lukasa Podolskiego.

Jan Urban, trener Górnika: - W Turcji zagraliśmy fajne sparingi z różnymi przeciwnikami. Wygrywaliśmy, przegrywaliśmy, ale gra była dobra. To się potwierdziło w meczu z Piastem. Mamy dylemat czy zrobić zmiany w składzie, czy nie.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Musimy bardzo mocno walczyć i punktować. Każdy mecz jest tym "o życie". Górnik pokazuje, że po odejściu Yokoty też jest drużyną. Przed nami ciężki, ale otwarty mecz i stać nas na to, by w Zabrzu wygrać. Górnik stał się bezpośredni. Wykonane ruchy pokazują, że chcą grać w piłkę. Z przodu mają naprawdę sporo szybkości - w poprzednim meczu trzech ofensywnych zawodników sprinty powyżej 34 km/h.

Nie zagrają w meczu Górnik - Korona:
Górnik: - - - - -
Korona: Godinho, Hofmeister (kartki), Petrow, Łukowski (urazy)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Korona - Górnik 0:1 (Ekstraklasa, 12.08.2023)
Górnik - Korona 1:1 (Ekstraklasa, 06.04.2023)
Korona - Górnik 1:2 (Ekstraklasa, 18.09.2022)

Mecz Górnik Zabrze - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Mecz na kanałach Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3. Komentują Michał Mitrut i Mateusz Rokuszewski. W internecie stream w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 19:00 w GOL24 - zapraszamy!