Górnik Zabrze

2

Korona Kielce

0

• Korona przyjeżdżała do Zabrza w roli faworyta, ale zabrzanie okazali się mało gościnni. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania - bramki Milka dają Górnikowi zwycięstwo!

• Z rzutu wolnego dośrodkował Vuko, ale bez większego problemu piłkę blokuje Danch i przeprowadza kontratak, po którym podopieczni Adama Nawałki wywalczyli cenny rzut rożny.

• Głębokie dośrodkowanie jednego z zawodników Korony mogło zaskoczyć Skorupskiego, ale bramkarz Górnika w ostatniej chwili piąstkuje piłkę.

• Przybylski uderzał z 20 metrów, ale nad bramką.

• Strzał z dystansu Vukovića, ale nie miał prawa zagrozić bramce Skorupskiego.

• W wielkim zamieszaniu w polu karnym Jamróz doszedł do strzału, ale na linii bramkowej łapie piłkę Skorupski, którego nazwisko jest właśnie okrzykiwane przez kibiców.

• Fatalne wejście Płonki - najpierw fatalnie przyjął piłkę w polu karnym, by po chwili jeszcze gorzej dośrodkować.

• Oklaskiwany na stojąco bohater spotkania - Arkadiusz Milik opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Płonka.

• Pojedynek dwóch szesnastek. Dośrodkowanie Lenartowskiego zablokowane przez Marciniaka.

• Marciniak uderzał z 25 metrów, ale nie miał prawa zagrozić Małkowskiemu.

• Milik mógł zdobyć trzecią bramkę po ładnej kontrze zabrzan, ale jego sygnalizowany strzał został zablokowany przez Stano.

• Po dośrodkowaniu Magiery z rzutu rożnego Szeweluchin z 3 metrów trafia głową... w poprzeczkę. Ukrainiec nie miał szczęścia.

• Olkowski przeprowadził akcję prawą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Sobczak jeszcze nie zadebiutował, a już zdążył otrzymać żółtą kartkę.

• Rozgrzewający się Sobczak ukarany żółtą kartką.

• Korzym uderzył z 25 metrów, ale minimalnie obok bramki.

• Marciniak pojawia się za Bembena.

• W wielkim zamieszaniu w polu karnym do strzału z 9 metrów doszedł Korzym, ale interwencją na raty Skorupski obronił swój zespół przed utratą bramki.

• Wygwizdywany Gołębiewski opuszcza boisko, za niego wchodzi Kaczmarek.

• Wodecki pojawia się zamiast Nakoulmy. Kolejny słaby występ zawodnika z Burkina Faso.

• Bardzo złe uderzenie Kwieka z 14 metrów, zamiast skierować piłkę w kierunku bramki, skierował ją wzdłuż niej, mało brakowało, bo dopadł do niej Milik.

• Fatalna interwencja Skorupskiego - po dośrodkowaniu z prawej strony wybił piłę ręką wprost pod nogi Kiełba, ale broniąc strzał byłego zawodnika naprawił swój błąd.

• Po godzinie gry trzeba przyznać, że druga połowa nie należy do najbardziej widowiskowych.

• Kiełb zastępuje Sobolewskiego.

• Olkowski po otrzymaniu prostopadłego podania wdarł się w pole karne, ale jego strzał został zablokowany przez Lisowskiego. Po chwili Magiera z rzutu rożnego dośrodkowywał, ale zbyt mocno.

• Zbyt impulsywnie protestował Gołębiewski i także dołączył do grona kartkowiczów.

• ...który także został ukarany kartką.

• Korzym chcąc się zrewanżować na Szeweluchinie bardzo groźnym wejściem faulował obrońcę Górnika...

• Było groźnie! Najpierw strzał Nakoulmy został zablokowany... ręką ale z bardzo bliskiej odległości, dzięki czemu Borski nie odgwizdał rzutu karnego, a po chwili do głębokiego dośrodkowania Magiery nie zdołała dobiec żaden z jego partnerów.

• Gołębiewski próbując uderzyć piłkę trafił w Dancha.

• Na spalonym Olkowski.

• Sobolewski z rzutu rożnego, jednak Danch wybił piłkę głową.

• Milik mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Małkowskim, ale ostatecznie bramkarz Korony bardzo dobrze interweniował wślizgiem.

• Długi atak pozycyjny w wykonaniu zawodników Górnika zakończona zbyt mocnym prostopadłym podaniem Kwieka.

• Kuzera faulowany przez Milika, ale najpierw Borski nie odgwizduje nawet faulu, by po chwili ukarać żółtym kartonikiem strzelca obu bramek.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Po pierwszej połowie trzeba przyznać, że trudno było rozpoznać która drużyna to Korona, a która Górrnik. To gospodarze prezentowali styl z którego znany był do tej pory "Gang Ojrzyńskiego", dzięki czemu prowadzą 2:0. Osobiście byłem bardzo zdziwiony widząc Milika podchodzącego do wykonania rzutu karnego. Ale jak to powiedział w wywiadzie - od dłuższego czasu starał się doprowadzić taki strzał do perfekcji, dlatego nie namyślał się zbyt długo jak go wykona.

• Koniec Pierwszej połowy.

• Bemben z prawej strony dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę bez większych problemów wybił głową Stano.

• Bemben ukarany żółtą kartką - 6. w tym sezonie.

• Tym razem Olkowski dośrodkował z prawej strony i tym razem w ręce Małkowskiego.

• Olkowski próbował dośrodkować z lewego skrzydła, ale za głęboko i od bramki rozpocznie Małkowski.

• GOOOOL! PONOWNIE MILIK - ZNALAZŁ SIĘ SAM NA SAM Z MAŁKOWSKI I BEZ WIĘKSZYCH PROBLEMÓW STRZAŁEM WEWNĘTRZNĄ CZĘŚCIĄ STOPY POKONAŁ WYCHODZĄCEGO Z BRAMKI MAŁKOWSKIEGO. Nieudana pułapka ofsajdowa w wykonaniu obrońców Korony i 2:0
    !!!

• Pazdan ukarany żółtą kartką za faul.

• GOOOOOOL! ARKADIUSZ MILIK WYKORZYSTAŁ RZUT KARNY, KTÓRY SAM WYWALCZYŁ - STRZAŁEM TUŻ PRZY PRAWYM SŁUPKU.

• Milik faulowany przez Małkowskiego i rzut karny!

• Po kontrze zabrzan z 17 metrów próbował Nakoulma, ale został zablokowany przez obrońcę Korony znajdującego się tuż przed nim.

• Olkowski wywalczył rzut rożny, który wykonał Magiera, ale wybijał piłkę głową Lisowski.

• Olkowski dośrodkował z prawej flanki, ale za głęboko i wprost w ręce Małkowskiego.

• Mogło być groźnie przed polem karnym Korony, ale Kwiek nie utrzymał równowagi i goście spokojnie przechwycili piłkę.

• Przybylski próbował zagrać prostopadłe podanie do Olkowskiego, ale partner zawodnika Górnika nie zrozumiał jego intencji.

• Lisowski próbował wrzucić piłkę w pole karne z autu, ale Przybylski wybija piłkę głową.

• Płaski strzał z dystansu w wykonaniu Kwieka i pewnie broni Małkowski.

• Kontratak Górnika zakończony czystym wślizgiem Kuzery. I natychmiast przenosimy się pod drugą bramkę, gdzie z dużymi problemami Szeweluchin wspólnie ze Skorupskim odebrali piłkę Korzymowi.

• Faul w ofensywie Gołębiewskiego przy linii końcowej. Faulowanym Szeweluchin.

• Wrzutka Lisowskiego, do strzału głową doszedł nabiegający Gołębiewski, ale obok bramki.

• Zapowiadało się groźnie, ale piłka odbija się od nogi Milika.

• Fatalny błąd Magiery przy linii bocznej i od autu rozpoczną kielczanie.

• Pierwszy strzał w tym meczu - Kuzera z 18 metrów, ale bez problemu piłkę chwyta Skorupski.

• Dośrodkowanie Sobolewskiego z lewej flanki i Szeweluchin blokował głową.

• Ponownie Górnika w ofensywie i podobnie jak kilka minut później, dośrodkowanie Olkowskiego zablokowane. Po chwili dośrodkowywał Kwiek z rzutu rożnego i wciąż obrońcy Korony zażegnali niebezpieczeństwo.

• Pierwsza groźna akcja Górnika - do piłki dopadł Kwiek, ale jego dośrodkowanie zostało wybite przez obrońców Korony.

• Marcin Borski zagwizdał po raz pierwszy. ZACZYNAMY!

• Na ławce rezerwowej Górnika zasiądą dzisiaj oprócz sztabu szkoleniowego: Witkowski, Wodecki, Thomik, Sobczak, Marciniak, Telichowski i Płonka. W zespole gości zabrakło miejsca w podstawowej jedenastce dla: Pilarza, Jovanovića, Kiełba, Kiercza, Kaczmarka, Jamróza i Malarczyka.

• Jeśli chodzi o bilans poprzednich spotkań, to ani zabrzanie na własnym terenie nie przegrali jeszcze w tym roku kalendarzowym, ani też podopieczni Leszka Ojrzyńskiego na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że nie jest to prognostyk na podział punktów w dniu dzisiejszym.

• W tabeli, goście z Kielc z 41 punktami znajdują się tuż za podium i mimo, że w Koronie nie mówi się o tym zbyt głośno, z meczu na mecz szanse na mistrzostwo stają się coraz realniejsze. Górnik - z 12 punktami przewagi nad ostatnią Cracovią zdaje się, że już utrzymanie ma zapewnione. Tym bardziej strata 16 punktów do pierwszego miejsca sprawia, że 15. tytuł mistrza Polski w tym roku również im nie "zagraża".

• Już za pół godziny w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie rewelację rundy wiosennej - Koronę Kielce. Na relację na żywo, ze Stadionu im. Ernesta Pohla zaprasza Paruyr Tovmasyan...