Lech Poznań

1

• Koniec spotkania! Górnik odnosi drugą porażkę z rzędu. Goście z kolei dzięki temu zwycięstwu tracą do Legii już tylko 2 punkty,

• Faul Nakoulmy w ofensywie na Kamińskim.

• Fatalny strzał Nakoulmy z 11 metrów. Źle złożył się do strzału i piłka poszybowała 2 metry od słupka!

• Iwan faulowany w polu karnym - kolejny rzut karny!

• Mosznikow faulował Burića.

• Możdzeń zmienia Tonewa.

• Teodorczyk próbował przeprowadzić kontratak, ale piłka odbiła mu się od piszczeli.

• Możdżeń przygotowany do zmiany.

• Druga zmiana w Lechu. Lovrencsics zmienia Linettego.

• Mosznikow próbował wymusić faul w polu karnym i może się cieszyć, że nie został ukarany kartką.

• Błąd za błędem na boisku, najpierw poślizgnął się Iwan w środku, po chwili Teodorczyk w polu karnym Górnika i wszystko podsumował Ceesay strzałem potykając się na 10 metrze.

• Za głęboko dośrodkował Gancarczyk z rzutu wolnego i pewnie chwycił piłkę Burić.

• Jeleń minął się z piłka w polu karnym, a mogło być groźnie.

• Linetty chciał pokonać Skorupskiego z 45 metrów, ale uderzył wprost tragicznie.

• Z Kolei Jeleń zalicza debiut pojawiając się za Zahorskiego.

• Druga zmiana. Bonin zmieniony przez Nakoulmę

• Mączyński wszedł za Kwieka.

• Jeleń przygotowywany do zmiany.

• Górnik Zabrze - Lech PoznańGórnik Zabrze - Lech Poznań

• Szeweluchin w walce o górną piłkę uderzył łokciem Trałkę, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Kwiek z rzutu rożnego, ale Burićowi udało się wybić piłkę ręką.

• Murawski faulował Iwana - za co otrzymał żółtą kartkę.

• Wołąkiewicz pewnym uderzeniem wykorzystał rzut karny.

• Żółta kartka dla Gancarczyka, która wyklucza go z meczu z Legią.

• Gancarczyk zatrzymał ręką strzał Linettiego - rzut karny!

• Kwiek z rzutu rożnego i piłka trafiła ostatecznie pod nogi Bonina, który niecelnie dośrodkował w pole karne.

• Zahorski mógł wyjść sam na sam z Buriciem, ale zwolnił akcję i wywalczył tylko rzut rożny

• Kamińskio faulowany przed polem karnym.

• Bardzo dobry strzał Hamalainena tuż pod poprzeczką, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Skorupski.

• "Centrostrzał" w wykonaniu Gancarczyka i piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Ponownie Tonew spróbował sił z dystansu i przyzwyczaił nas do mocno niecelnych uderzeń.

• Najlepsza okazja w spotkaniu! Hamalainen dostał piłkę w polu karnym po akcji Linettego i Tonewa, ale uderzył w środek bramki, gdzie pewnie obronił Skorupski.

• Fatalny błąd Wołąkiewicza - za słabe podanie głową w kierunku Burića mógł wykorzystać Danch, ale główka w jego wykonaniu była niecelna.

• Najpierw strzał Bonina z 16 metrów, a później dośrodkowanie zostały zablokowane.

• Hamalainen próbował uderzyć przewrotką, ale zdoła tylko "musnąć" piłkę czubkiem buta - strzałem tego nie można nazwać.

• Górnicy zaczynają drugą połowę.

• Teodorczyk zastąpił Ślusarskiego.

• W drużynie Lecha na boisku na pewno pojawi się Teodorczyk, który już gotowy do wejścia zameldował się na murawie.

• W przerwie w końcu piłka trafiła do siatki na stadionie Górnika, To rozgrzewający się Łukasz Teodorczyk przymierzył z najbliższej odległości. Przy mizernej postawie ofensywnych formacji obu zespołów spodziewamy się zobaczy na boisku zarówno jego, jak i Prejuce'a Nakoulmę i Ireneusza Jelenia z Górnika.

• Ślusarki mógł się znaleźć sam na sam ze Skorupskim, ale piłkę wybił Szeweluchin, ostatecznie snajper Lecha dopadł do piłki przy narożniku, po czym dośrodkował idealnie pod nogi jednego z obrońców Górnika. Po tej sytuacji Paweł Raczkowski zakończył spotkanie,

• Linetty faulował Mosznikowa przy linii bocznej.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kwieka piłkę piąstkował Burić, po czym wpadła pod nogi Gancarczyka, który zdecydował się na ostrzeliwanie modernizowanych trybun.

• Ceesay z Kamińskim skutecznie bronili dostępu do pola karnego - rzut rożny.

• Linetty swoimi stratami i niecelnymi podaniami usilnie walczy o zmianę.

• Linetty wdarł się w pole karne, ale z powodu potknięcia stracił piłkę. Nie pierwszy raz mamy taką sytuację w tym spotkaniu.

• Po dwóch kwadransach częściej przy piłce Górnik, ale więcej strzałów oddał "Kolejorz".

• Z dystansu ponownie uderzył Tonew, ale piłkę po 'koźle" pewnie obronił Skorupski.

• Po rzucie wolnym do piłki dopadł Łuczak przed polem karnym, ale strzelił po prostu tragicznie.

• Przechwyt Tonewa przy narożniku pola karnego, po czym zdecydował się na strzał, ale źle ułożył nogę i futbolówka poszybował kilka metrów od bramki.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, ale Szeweluchin faulował Burića.

• Znowu mogło być groźnie prze bramką Burića, ale Murawski zablokował centrę Kwieka.

• Przez moment po błędzie Djurdjevića kontratak mogli przeprowadzić gospodarze, ale z powodu wspomnianych błędów nie udało im się to.

• Krzyżowe podanie Wołąkiewicza do Linettiego, ale młody zawodnik gości faulował rywala.

• Hamalainen chciał zaskoczyć Skorupskiego, zamiast dośrodkowania próbował uderzyć tuż przy słupku, ale był to niecelny strzał, piłkę dotknął jeszcze Skorupski, dlatego będzie rzut rożny.

• Szybko odpowiada Lech - po rzucie rożnym piłka odbiła się od głowy Olkowskiego i wpadła pod nogi Ślusarskiego, który za długo przyjmował piłkę i za słabo uderzał na bramkę Skorupskiego,

• Ceesay miał aż 3 partnerów w polu karnym, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Pierwszy strzał w tym spotkaniu - Łuczak uderzał z 25 metrów, ale minimalnie obok lewego słupka.

• Faul w ofensywie Gancarczyka na Linettym.

• Po stracie Hamalainena akcję prawą stroną przeprowadził Bonin z Łuczakiem, ale ten pierwszy fatalnie dośrodkował w pole karne.

• Ireneusz Jeleń właśnie wyszedł na rozgrzewkę.

• Najpierw dośrodkował Linetty, ale wybił piłkę Olkowski, po chwili swoich sił próbował Murawski, ale świetnie interweniował Danch, który bardzo dobrze wszedł w dzisiejszy mecz.

• Kolejny spalony Lecha - tym razem Ślusarski.

• Przez chwilę mieliśmy przerwę w grze, bo Jasmin Burić domagał się wymiany piłki. W końcu spełniono jego prośbę i gra wznowiona.

• Przez minutę zawodnicy obu zespołów bawili się w "wybijankę", aż Djurdjević został sfaulowany przez Bonina.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Kwiek, piłkę jednak wybił głową Hamalainen, po czym kontratak przeprowadził Linetty, ale podał niecelnie do Tonewa.

• Wołąkiewicz dał się wyprzedzić przez Łuczaka, po czy musiał ratować się faulem, ale skończyło się na upomnieniu.

• Hamalainen był na spalonym.

• W polu karnym Lecha podanie otrzymał Zahorski, ale popełnił błąd techniczny, przez co stracił piłkę.

• Po przechwycie Murawskiego w środkowej strefie boiska na rajd zdecydował się Ceesay, ale blokowany przez Gancarczyka nie opanował piłki, zanim ta opuściła boisko.

• Wołąkiewicz ładnie wypuścił Ślusarskiego, ale w polu karnym uprzedził go Skorupski, który wygarnął mu piłkę spod nóg.

• Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego trafiło na głowę Iwana, ale zawodnika zabrzan nie zdołał oddać strzału, po chwili jeden z obrońców wybił piłkę.

• Ślusarski otrzymał prostopadłe podanie, ale nie udało mu się utrzymać równowagi w polu karnym Górnika i stracił piłkę.

• Przy narożniku Olkowski faulował Wołąkiewicza.

• Bonin ładnie próbował odegrać na prawym skrzydle piłkę do Olkowskiego, ale zrobił to za mocno.

• Goście z Poznania rozpoczęli pierwszą połowę.

• Piłkarze już wyszli na murawą, za chwilkę zaczynamy...

• Jednego możemy być pewni, że dzisiaj podziału punktów w Zabrzu raczej nie będzie, gdyż gospodarze nie remisowali od czterech spotkań, a poznaniacy od dwunastu.

• Nieprzypadkowo podkreśliliśmy nazwiska Jelenia i Nakoulmy, którzy jeżeli tylko pojawią się na murawie i nie będą odczuwać problemów związanych z przerwą w treningach, to mogą dzisiaj przesądzić o losach meczu.

• Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Łukasz Teodorczyk, Gergo Lovroncsics, Vojo Ubiparip, Szymon Drewniak, Błażej Cyfert i Mateusz Możdżeń

• Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Bartosz Kopacz, Krzysztof Mączyński, Prejuce Nakoulma i Ireneusz Jeleń.

• Przygotowania do meczu Górnik - LechPrzygotowania do meczu Górnik - Lech Oba zespoły rozgrzewają się na murawie. Rozgrzewka dzisiaj się przyda, bo aura jeszcze daleka od wiosennej. Niemniej, w tej rundzie warunki w Zabrzu bywały już gorsze.

• Stawką dzisiejszego meczu będzie miejsce tuż za prowadzącą w tabeli Legią Warszawa, co dla Górnika oznaczałoby wyprzedzenia dzisiejszego rywala o 2 punkty.

• Przygotowania do meczu Górnik - Lech Zanim rozpocznie się mecz, przeczytajcie, ile pracy trzeba włożyć, żeby w ogóle doszedł do skutku!

• Już za pół godziny rozpocznie się spotkanie Górnika Zabrze z Lechem Poznań w ramach 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację prosto z modernizowanego stadionu w Zabrzu zaprasza Paruyr Tovmasyan.