2

Legia Warszawa

3

• Koniec meczu! Legia wygrywa i już prawie jest mistrzem Polski!

• Awantura. Ojamaa odpycha ręką bodajże Olkowskiego, ale sędzia nie pokazuje nawet kartki.

• Zmiana także w Górniku. Łukasiewicz za Małkowskiego.

• Znowu wielkie zamieszanie pod bramką Legii, ale bez powodzenia.

• Zmiana w Legii. Schodzi Żyro, pojawia się Broź.

• Po rzucie rożnym uderzał Jeż, ale zostało ono zablokowane.

• Małkowski dośrodkowuje, a uderzenie Zachary poza boisko wybija Kuciak. Co raz bliżej gola dla Górnika!

• Niesportowe zachowanie Żyry, który udawał uraz, a po chwili mógł grać.

• Kotłuje się pod bramką Legii, uderzał tym razem Oziębała, ale nad poprzeczką.

• Z boiska schodzi Duda, zastąpi go Łukasik.

• Rzut wolny dla Górnika, po faulu na Madeju. Piłkę dośrodkowuje Małkowski, ale nikt nie zdołał uderzyć celnie na bramkę!

• Górnik blisko zdobycia bramki wyrównującej! Dośrodkowuje Olkowski, a z bliska strzał Małkowskiego broni Kuciak!

• Na murawie leży Radović, który niepotrzebnie atakował piłkę, która już znajdowała się w dłoniach Steinborsa.

• Zmiana w Górniku. Z boiska schodzi Drewniak, a pojawia się Jeż.

• a

• Po golu żółtą kartkę dostał bramkarze Legii Dusan Kuciak.

• Górnik rozgrywał akcję i na uderzenie zdecydował się Gwaze, ale zostało zablokowane. Piłka trafiła do Olkowskiego, a ten po raz drugi precyzyjnie umieścił piłkę w bramce.

• Będą jeszcze emocje w Zabrzu! Olkowski po raz drugi!

• Ojamaa piętką zagrał piłkę w pole karne do Bereszyńskiego, ten po minięciu Steinborsa miał pustą bramkę, ale strzał z linii bramkowej wybił Danch.

• Kontra Górnika Zabrze. Oziębała przebiegł chyba pół boiska i zdecydował się na uderzenie, ale było ono tak słabe, że problemów nie mógł mieć Kuciak.

• Żółta kartka dla Adama Dancha.

• Brzyski dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłka znalazła się pod nogami zabrzan, ci chcieli szybko ruszyć z kontratakiem, nic z tego nie wyszło.

• Indywidualna akcja Nakoulmy z zejściem do środka, zakończona jednak fatalnym strzałem.

• Zmiana w drużynie gości. Ojamaa zmienia Kucharczyka.

• Górnik się pogubił, co próbuje wykorzystać Legia. Po zgraniu piłki w pole karne uderzał Duda, ale trafił w słupek.

• a

• Szybka kontra Legii, Żyro zagrał do Kucharczyka, który wpakował futbolówkę praktycznie do pustej bramki.

• GOOOOOOL!!! Kucharczyk na 3:1!

• Madej dograł z rzutu rożnego, piłka została szybko wycofana do Gwaze, który uderzył błyskawicznie, ale ofiarnie przyjął tę bombę na klatę jeden z legionistów.

• Pierwsza zmiana. Przemysław Oziębała wchodzi za Iwana.

• Zapędził się po pole karne Górnika Jodłowiec, zagrał spokojnie do Żyry, a ten mając mnóstwo czasu, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył precyzyjnie do siatki.

• GOOOOOOL!!! Wykrakałem! 2:1 dla Legii, strzelcem bramki Żyro!

• Dośrodkowanie Bereszyńskiego z prawej strony, poradzili sobie obrońcy Górnika. W drugiej połowie niewiele można im zarzucić.

• Próbował strzelać z dystansu Madej, ale zrobił sobie większą krzywdę niż rywalowi. Zwolnił akcję Nakoulma i poczekał aż kolega zbierze się z murawy.

• Brzydkie wejście Iwana w nogi Dudy, wślizg od tyłu. Ostatnie ostrzeżenie od sędziego Frankowskiego.

• Złe zgranie główką Brzyskiego w kierunku Kuciaka, do futbolówki dopadł Nakoulma, ale w ostatniej chwili wrócił jeden ze stoperów Legii.

• Ostre dośrodkowanie Dudy z prawego skrzydła, ale żaden z graczy Legii nie zamykał akcji.

• Wrócił prąd ;)

• Zwija się z bólu Vrdoljak, potrzebna będzie pomoc służb medycznych.

• Ależ była okazja dla Górnika! Najpierw Zachara przepchnął się w polu karnym i uderzył prosto w Kuciaka, a dobitka Dancha również trafiła w słowackiego golkipera.

• Astin domagał się spalonego Nakoulmy, nie nadążył za akcją i musiał faulować.

• Uderzenie Brzyskiego przerzucił nad poprzeczką Steinbors! Dobra interwencja bramkarza.

• Będzie rzut wolny dla legionistów tuż przed linią pola karnego. Znakomita szansa na gola na 2:1.

• Zaczynamy drugą połowę. Tuż przed gwizdkiem odcięli prąd na stadionie - zgasły reflektory i wyłączyło się WI-FI.

• Wydawać, by się mogło, że to Górnik powinien prowadzić po pierwszej połowie, ale pod koniec dali sobie wbić bramkę i to Legia była bliska zdobycia kolejnego gola. Uderzenie Brzyskiego było bardzo dobrej urody, ale szczęście mieli w tej akcji zabrzanie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1-1!

• Fantastyczne uderzenie Brzyskiego z trzydziestu metrów! Piłka trafia w poprzeczkę i wraca na boisko!

• Legia potrzebowała czterech "setek" żeby strzelić gola. Trzeba przyznać, że wyrównującą bramką pachniało już od kilkunastu minut.

• Legia wykonywała rzut rożny. Niepotrzebnie wychodził z bramki Steinbors, a Tomasz Jodłowiec głową trafił do bramki.

• Gol dla Legii! Jodłowiec!

• Żenada Kucharczyka! Po dośrodkowaniu Radovica nie trafia z bliska!

• Górnik Zabrze - Legia WarszawaGórnik Zabrze - Legia Warszawa

• Górnik bardziej waleczny od Legii. Żyro nie potrafi wywalczyć nawet rzutu rożnego, w pojedynku z Małkowskim.

• Małkowski z lewej strony dośrodkował w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Nakoulma, ale uderzył nad bramką.

• Madej na prawą stronę do Nakoulmy, który zdecydował się na podanie do Gwaze, szybszy był jednak obrońca gości.

• Astiz zagrał przypadkowo piłkę ręką na własnej połowie, kibice domagali się rzutu wolnego, ale arbiter Frankowski był przeciwnego zdania.

• Górnik miał lekką przewagę w tym spotkaniu i ją wykorzystał. Na prawej stronie Nakoulma wycofał piłkę do Olkowskiego, a ten uderzył zza pola karnego, tak precyzyjnie, że bez szans był Kuciak.

• Gol dla Górnika! Olkowski!

• Radović w polu karnym do Michała Żyry, ten uderzył piłkę po ziemi, ale minęła ona ostatecznie słupek bramki.

• Madej rozgrywający 301. spotkanie w T-Mobile Ekstraklasie uderzył ładnie na bramkę, ale tym razem trochę ponad poprzeczką.

• aaaaaa

• Zachara zdołał przejąć piłkę, którą miał przy nogach Bereszyski, dzięki czemu Górnik mógł spokojnie rozegrać akcję. Ostatecznie nic z niej nie wyszło, bo Nakoulma zbyt mocno zagrał do Olkowskiego.

• Daleka piłka w kierunku Radovica, ale trochę za mocna i prędzej znalazł się przy niej golkiper Górnika Zabrze.

• Astiz niepewnie przyjmował piłkę i mógł ją stracić na rzecz Iwana, który wyszedłby wtedy sam na sam z bramkarzem. Na szczęście dla Leginistów, Hiszpan naprawił swój błąd.

• Akcja Prejuce Nakoulmy na prawej stronie, który zgrał ją do środka, w kierunku Zachary, ale ten się nie spodziewał podania i przy piłce ponownie Legia.

• Bliżej pola karnego podszedł Michał Żyro, który w ciekawy sposób chciał zagrać do Kucharczyka, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Otrzymał ją Szymon Drewniak.

• Legia obecnie nie potrafi się dostać pod pole karne Górnika, mądra gra zabrzan.

• Na lewej stronie znalazł się Kucharczyk, ale ponownie przegrał piłkę z Olkowskim.

• Gwaze zanotował odbiór, podał szybko do Nakoulmy, a ten do Olkowskiego, który w swoim stylu znalazł się na prawej stronie, ale jego zgranie piłki nie doszło do żadnego z graczy Górnika.

• Przejęcie piłki na szesnastym metrze przez Nakoulme, który wymienił podania z Madejem, ale w końcu stracił piłkę.

• Dośrodkowanie Dudy z lewej strony w kierunku Radovica, ale Maciej Małkowski, zdołał wybić piłkę poza boisku. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Rzeźniczaka, ale jego uderzenie bez problemów wyłapał Steinbors.

• Pierwsza akcja gości. Do piłki pędził Radović, ale szybszy był Olkowski.

• Mamy gwizdek sędziego Frankowskiego i zaczynamy mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa!

• aaa

• Łukasz Madej rozegrał 300 spotkań w T-Mobile Ekstraklasie i otrzymał prezent od prezesa Górnika.

• Piłkarze zmierzają już na murawę, jeszcze losowanie i możemy zaczynać.

• W loży VIP znajdują się szefowie Legii Warszawa, a także selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

• Zaskoczeniem dla kibiców Górnika jest zapewne także nieobecność Rafała Kosznika, który usiadł na ławce, a jego miejsce zajął Maciej Małkowski.

• - Myślę, że w niedzielę czeka nas trudniejsze zadanie, aniżeli w meczu z Ruchem Chorzów. Legia Warszawa jest jednak zespołem, który można pokonać. Mam więc nadzieję, że dostarczymy kibicom sporo emocji. Aby wygrać, musimy jednak wspiąć się na wyżyny swoich możliwości – komentuje Robert Warzycha.

• Piłkarze gości, zakończyli już rozgrzewkę. Zabrzanie znajdują się jeszcze na murawie.

• - Wszystkie z pozostałych meczów będą trudne. Nie potrafię jednak wskazać, który z nich mógłby być najcięższy. Musimy się odpowiednio przygotować i dać z siebie wszystko w każdym z nich – Berg przed meczem

• aaa

• W dotychczas rozegranych 112 meczach Legia wygrała 45 razy (w Zabrzu 15), zremisowała 27-krotnie (na wyjeździe 14) i poniosła 40 porażek (27 na stadionie Górnika). Bilans bramkowy wypada na korzyść “Wojskowych” - 158:147 (72:95 w Zabrzu).

• Soblewski narzeka na ścięgno achillesa, gotowy powinien być na mecz z Wisłą Kraków.

• Portal Sky Sports informuje, że Nakoulma obserwowany jest przez dwa angielskie kluby. Chodzi o West Bromwich Albion (17. miejsce w Premier League) oraz Fulham (19. miejsce i spadek).

• Rezerwowi Legii Warszawa: Jałocha, Ojamaa, Saganowski, Pinto, Broź, Łukasik, Sa

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Łukasiewicz, Kosznik, Kurzawa, Oziębała, Jeż, Łuczak

• Boris Pandża nie jest już zawodnikiem Górnika Zabrze. Klub poinformował, że kontrakt bośniackiego obrońcy został rozwiązany za porozumieniem stron. Pandża trafił do Zabrza we wrześniu 2013 roku. Od tego czasu rozegrał w barwach Górnika zaledwie trzynaście spotkań. Jego umowa miała obowiązywać do końca czerwca, jednak sam zawodnik poprosił o jej wcześniejsze rozwiązanie.

• Najważniejszym wydarzeniem dla Górnika w tym tygodniu było otrzymanie licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie. Przeciwnie ma się sprawa do europejskich pucharów, gdzie Górnik nie dostał jej.

• Zagrożeni pauzą w następnej kolejce są w Górniku: Iwan, Kosznik, Łuczak, Małkowski. W Legii natomiast Dossa Junior, Vrdoljak, Bereszyński, Brzyski i Rzeźniczak.

• Patrząc na statystyki to zabrzanie są bez szans w pojedynku z Legią Warszawa. Górnik wygrał wiosną tylko raz, najczęściej traci też bramki. W przeciwieństwie do Legii, która w całym sezonie straciła ich tylko trzydzieści.

• Totolotek został nowym sponsorem Górnika Zabrze. Spółka ta należy do greckiej grupy Intralot. Współpraca ma obowiązywać przez najbliższe dwa lata.

• Najlepszym strzelcem Legii Warszawa jest Miroslav Radovic, który grając jako ofensywny pomocnik zdobył już w tym sezonie 13 bramek.

• Bilans Henninga Berga w 2014 roku to: 9 zwycięstw, 2 remisy i tylko jedna porażka Legioniści są niepokonani od 9 spotkań, a ostatnie siedem w lidze wygrali.

• Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania w Zabrzu, gdzie Górnik zmierzy się z Legią Warszawa.