0

Legia Warszawa

4

• Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji LIVE, zapraszamy oczywiście na kolejne! Miłej nocy!

• Legia zasłużenie wygrywa w Zabrzu z Górnikiem, goście z Warszawy byli dużo lepsi niemal pod każdym względem. Zabrzanie nie byli dzisiaj tak zdeterminowani, by skutecznie powalczyć z aktualnymi mistrzami Polski.

• Koniec spotkania! Legia rozbija w Zabrzu Górnik aż 4:0!

• Żółtą kartką ukarany zostaje Seweryn Gancarczyk.

• Sędzia Paweł Gil dolicza co najmniej trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Konrad Nowak pojawia się w miejsce Bartosza Iwana.

• Piłka trafia w polu karnym gospodarzy do Michała Żyro, zawodnik Legii jednak pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki i sędzia odgwizdał przewinienie.

• Michał Żyro dośrodkował piłkę na pole karne Górnika, gdzie znalazł się Iniaki Astiz, Hiszpan oddał strzał z głowy, który jednak trafił wprost w Steinborsa.

• Michał Kucharczyk teraz próbował zagrać prostopadłą piłkę do Orlando Sa, jednak w ostatniej chwili obrońca Górnika przeciął to podanie.

• Fenomenalne podanie z własnej połowy Michała Żyro do Orlando Sa, który ruszył sam na sam ze Steinborsem, Portugalczyk z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się sytuację i posłał piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego golkipera Górnika.

• Goooool! Orlando Sa podwyższa na 4:0!

• Żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska ukarany Brazylijczyk Guilherme.

• Ostatnia już zmiana w barwach Legii. Michał Kucharczyk pojawia się w miejsce Jakuba Koseckiego.

• Kolejna szansa dla Górnika. Błąd obrońcy Legii, który wybił piłkę wprost pod nogi Mateusza Zachary, ten nie zastanawiając się długo oddał mocny strzał ale nie trafił w światło bramki.

• Mariusz Magiera zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale posłał piłkę wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

• Łukasz Madej został powalony na wysokości trzydziestego metra przed bramką Legii. To może być dobra okazja dla górnika na zdobycie bramki.

• Teraz zakotłowało się pod bramką Dusana Kuciaka. Bartosz Iwan na raty starał się oddać strzał w światło bramki, ostatecznie jednak spudłował.

• Ondrej Duda zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka trafia jednak wprost w ręce pewnie interweniującego Steinbersa.

• Druga zmiana w szeregach warszawskiego zespołu, wydaje się wymuszona. Igor Lewczuk wchodzi w miejsce Jakuba Rzeźniczaka.

• Fantastyczne prostopadłe podanie Ondreja Dudy do Michała Żyry, sędzia jednak odgwizduje spalonego, gdy Żyro wychodził już sam na sam z bramkarzem rywali!

• Zmiana także w barwach Górnika. Robert Jeż wchodzi w miejsce Rafała Kurzawy.

• Pierwsza zmiana w tym meczu w barwach Legii. Strzelec trzeciej bramki w tym spotkania, Miroslav Radović opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Portugalczyk Orlando Sa.

• Po trzeciej straconej bramce zabrzanie nieco odważniej zaatakowali, jednak wydaje się, że mogą narazić się na zabójczą kontrę, która już definitywnie zamknie dzisiejszą rywalizację.

• Brzydki faul Dudy i zasłużona żółta kartka.

• GOOOOL!!! 3:0!! Radović dostał piłkę z lewej strony od Pinto, zwiódł obrońcę i podwyższył wynik!

• Radović złapany na spalonym, a za moment kolejny niecelny strzał gospodarzy. Tym razem w wykonaniu Madeja.

• Próbował szczęście z dystansu Kurzawa, ale bardzo niecelnie.

• Dobra interwencja Guilherme, który przeciął dogranie w kierunku Iwana.

• Początek drugiej połowy dla Legii Warszawa. Nie stworzyli jednak sobie jeszcze okazji bramkowej.

• Piłkarze Legii Warszawa rozpoczynają drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Legia Warszawa wypunktowała Górnika Zabrze i prowadzi już 2:0. Bramka Żyry warta zobaczenia.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowanie Mariusza Magiery, ale bez zagrożenia pod bramką rywali.

• Dużo błędów dzisiaj obrony Górnika Zabrze..

• Wyczyn Żyry chciał powtórzyć Broź, ale piłka powędrowała ponad bramką Steinborsa.

• Legia Warszawa prowadzi już 2:0 Piękne uderzenie zza pola karnego Michała Żyry. Jeśli na meczu są jacyś skauci, to na pewno zapiszą sobie to w swoich notatkach.

• Gol! Legia Warszawa! Żyro!

• Gergel wycofuje do Dancha. Ten mógł uderzać, ale zdecydował się podawać, co nie było dobrą decyzją.

• Wymuszona zmiana w Górniku Zabrze. Boisko opuszcza kontuzjowany Sadzawicki, a pojawia się na nim Gancarczyk.

• Rzut wolny dla Legii Warszawa. Uderzenie Dudy, ale piłka wychodzi poza boisko.

• Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Kurzawa, ale piłka powędrowała ponad bramką.

• Groźnie uderzył z rzutu wolnego Magiera. Piłka odbiła się jeszcze od Rzeźniczaka i wyszła poza boisko.

• Astiz to czternasty zdobywca gola dla Legii Warszawa w tym sezonie.

• Aktywny jak zawsze w drużynie Górnika Zabrze jest Łukasz Madej, który teraz został sfaulowany przez Vrdoljaka.

• Było groźnie! Ale strzał Zachary ofiarnie zablokował jeden z defensorów Legii Warszawa!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, główkował Vrdoljak, ale piłka odbija się od słupka. Do bramki z bliska wpakował ją jednak Astiz.

• Gol dla Legii! Astiz!

• Mogło być 1:0 dla Legii! Piłka z głębi pola do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Radovica! Serb przegrywa pojedynek z Steinborsem!

• Rzut rożny dla Legii Warszawa. Ale dośrodkowanie Dudy, nie sprawiło dużego zagrożenia pod bramką Górnika.

• Górnik Zabrze sam sobie stwarza zagrożenie, popełniając głupie błędy. Dziś gra w ustawieniu czwórką obrońców.

• Ponownie na prawym skrzydle znalazł się Gergel, ale znowu złe dośrodkowanie. Szybka kontra Legii Warszawa, jednak Steinbors wyprzedził Radovica.

• Pierwsza akcja Górnika Zabrze w tym meczu. Naciskany przez Guilherme Gergel dośrodkował niezbyt precyzyjnie.

• Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa rozpoczęty!

• Piłkarze obu zespołów zeszli z rozgrzewki. Za pięć minut usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego, a będzie nim Paweł Gil z Lublina.

• Największym zaskoczeniem w składzie Górnika Zabrze jest obecność Rafała Kurzawy. Wcześniej nie zaprezentował on nic ciekawego, ale może to tajna broń Józefa Dankowskiego.

• - Przede wszystkim podchodzimy do Górnika z szacunkiem. To trudna drużyna, gdy gra u siebie, ale oczywiście musimy myśleć przede wszystkim o sobie. Ostatnio dwa razy tam wygraliśmy i z takim nastawieniem jedziemy na mecz jutr. – powiedział Inaki Astiz

• W tabeli T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zajmuje 5 miejsce i zdobył 28 punktów. O 7 więcej ma Legia Warszawa, która znajduje się na pozycji lidera.

• W dotychczas rozegranych 114 meczach Legia wygrała 46 razy (w Zabrzu - 16), zremisowała 27 razy (14) i poniosła 40 porażek (28). Ogólny bilans bramkowy jest korzystny dla drużyny gospodarzy i wynosi 162:150, chociaż w Zabrzu lepszy jest Górnik - 97:75.

• - Piłkarze Legii to też ludzie i można ich pokonać, pod warunkiem, że samemu zagra się agresywnie i z głową - dodaje Warzycha.

• Ostatni mecz za czerwoną kartkę musi pauzować Błażej Augustyn. Kontuzjowani w Górniku są Dawid Plizga, Armin Ćerimagić i Mariusz Przybylski. Osłabiona będzie także Legia - głównie w defensywnie. Za czerwoną kartkę nie zagra Tomasz Jodłowiec, kontuzjowani są Tomasz Brzyski i Dossa Junior, po urazie jeszcze w pełni sił nie jest Bartosz Bereszyński.

• Górnik Zabrze rozgrywa w tym roku ostatni mecz przy Roosevelta. Podopieczni Józefa Dankowskiego nie potrafią wygrać przed własną publicznością od czterech spotkań. Ostatni raz udało im się to 23 sierpnia z Górnikiem Łęczna.

• Zdecydowanym faworytem spotkania jest Legia Warszawa. Każdy inny wynik będzie niespodzianką. Górnik Zabrze pokazywał jednak kilka razy, że potrafi ogrywać drużynę ze stolicy Polski.

• - My nie musimy się niczego obawiać, bo prezentujemy dobrą formę i wystarczy, że zrobimy swoje. Przed nami jeszcze trzy mecze i chcemy powiększyć przewagę nad rywalami - powiedział przed meczem z Górnikiem Zabrze Inaki Astiz.

• - Moim zdaniem to Legia jest silniejszym zespołem. Nie można jednak mówić, że skoro przegraliśmy 0:3 w Poznaniu, to w meczu z Legią jesteśmy na straconej pozycji. Legia ma na pewno silniejszą i liczebniejszą kadrę i to ją odróżnia od Lecha i innych zespołów. Dzięki tej licznej kadrze może z dobrym skutkiem rywalizować na kilku frontach. A my przede wszystkim musimy wytrącić Legii jej atuty, a wówczas nasze szanse znacznie wzrosną. – mówił Łukasz Madej, pomocnik Górnika Zabrze

• Witamy w piątkowy wieczór. Górnik Zabrze podejmuje na własnym stadionie Legię Warszawa. Spotkanie nosi miano "klasyku" i miejmy nadzieję, że będzie to emocjonujące widowisko.