Górnik Zabrze

1

Piast Gliwice

0

• Tuż po tej zmianie sędzia kończy spotkanie. Górnik zasłużenie wygrał te derby. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej.

• Nowak zmienia Olkowskiego

• Iwan za Łuczaka

• Klepczyński przerywa kontrę Górnika i ogląda kartkę

• 3 minuty dolicza sędzia

• Gancarczyk za dyskusję

• Przybylski za faul

• Podgórski faulowany około 20 metrów od bramki

• Klepczyński na połowie Górnika rozpoczyna kolejną ofensywną akcję gości. Zagrywa jednak niedokładnie i piłka trafia w ręce Skorupskiego

• Ostatnie 5 minut meczu przed nami

• W słupek trafia Kwiek po akcji Bonina!!!

• Ponownie Trela kapitalnie broni uderzenie Bembna z 25 metrów

• Trela kapitalnie broni w sytuacji sam na sam z Olkowskim !!!

• Piłkarze Piasta wracają na boisko, Górników jeszcze nie ma

• Zasłużone prowadzenie Górnika po pierwszej połowie a goście to, że przegrywają tylko 0:1 zawdzięczają jak zwykle Treli, który broni kapitalnie. Ciekawe jak w drugiej połowie zagrają goście, którzy nie mają nic do stracenia i czy na drugie 45 minut wyjdzie Marokańczyk Sidqy, który jest bardzo blisko czerwonej kartki.

• Nie doliczając nic do 1 połowy sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej części gry. Zapraszam po przerwie

• Kontra Górnika i po strzale Olkowskiego piłka trafia w boczną siatkę.

• Strzał Podgórskiego prosto w ręce Skorupskiego

• Podgórski faulowany przez Przybylskiego i będzie to doskonała szansa dla kapitana Piasta. Do bramki 25 metrów.

• Dużo niedokładności w środku boiska.

• W ostatnich minutach gra toczy się pod bramką Górnika ale Piast nie potrafi sobie stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej

• Łuczak po ograniu Mehdiego strzela obok słupka

• Prostopadłe podanie Podgórskiego do Jurado, który zostaje zablokowany przez Bembna

• Oleksandr Szeweluchin był faulowany przez Jurado i sędzia przerywa grę po dośrodkowaniu Podgórskiego

• El Mehdi Sidqy pracuje na drugą żółta kartkę zupełnie nie radząc sobie z szybkimi napastnikami Górnika

• Bemben fauluje Murawskiego na połowie Górnika.

• Chwila spokoju na boisku. Zawodnicy skupieni w środkowej strefie boiska

• Znów dalekie podanie do Jurado świetnie przeczytane przez Mączyńskiego

• Po półgodzinie gry mamy zasłużone prowadzenie Górnika, który mądrze rozbija ataki rywali. Piast natomiast stara się ale osamotniony Jurado niewiele może sam zdziałać.

• Świetnie dziś gra Łuczak i Sidqy musi go faulować. El Mehdi musi uważać bo może nie skończyć tego spotkania.

• Fatalny błąd Zbozienia, który na 5 metr wykłada piłkę Zahorskiemu jednak Trela kapitalnie broni !!!

• El Mehdi wpada na Łuczaka i ogląda kartkę

• Matras fauluje rywala w wyskoku po wrzutce z autu Damiana Zbozienia

• Górnik - Piast

• Nerwowo na faul Oleksego zareagował szkoleniowiec Górnika ale sędzia z Łodzi szybko uspokoił Adama Nawałkę

• Paweł Olkowski brzydko faulowany przez spóźnionego Oleksego i zawodnik Piasta ogląda żółta kartkę.

• Bartosz Szeliga "wyjeżdża" z piłką poza linię boczną przy próbie kontry

• Kolejny raz przed szansą Zahorski po kolejnym już błędzie obrony Piasta

• Po strzeleniu bramki Górnik skupił się na grze z kontry a to Piast stara się być częściej przy piłce.

• Świetna kontra Piasta. Jurado doskonale zagrywa do Szeligi ale w ostatniej chwili piłkę młodemu zawodnikowi z Gliwic wybija Gancarczyk

• Po akcji Oleksego z Podgórskim Mateusz Matras uderza z 20 metrów jednak nie trafia w światło bramki

• Znów Górnicy wchodzą łatwo w pole karne Piasta i znów Olkowski przed sporą szansą na bramkę.

• Tomasz Podgórski na pozycji spalonej po rzucie rożnym i piłka dla Górnika

• Będzie rzut rożny dla Piasta

• Osamotniony w przedniej formacji Jurado nie ma prawa wygrać walki z solidnie grającymi obrońcami Górnika

• Spokojnie Sidqy przejmuje podanie do Zahorskiego przed polem karnym Piasta

• Piast próbuje się otrząsnąć po stracie bramki. Jednak Górnicy dobrze przerywają akcje gości.

• Na trybunach w Zabrzu wielka radość. A za stadionem pokaz sztucznych ogni!

• G o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! !Po rzucie rożnym i błędzie obrony Zahorski pokonuje Dariusza Trelę. Górnik - Piast 1:0

• W odpowiedzi Zbozień wybija na rzut rożny piłkę po dośrodkowaniu Olkowskiego

• Pierwsza akcja Piasta. Długie podanie do Jurado, który wpada w pole karne ale jego uderzenie przelatuje obok słupka

• Piast spotkanie rozpoczął bardzo agresywnie będąc przez kilka chwil non stop na połowie gospodarzy

• Derby zaczynają gospodarze!!

• Witamy na boisku oba zespoły. W dzisiejszym meczu Paweł Oleksy zagra w specjalnej masce po fatalnej kontuzji na zgrupowaniu w Hiszpanii

• Już za chwilę, już za moment początek spotkania!!

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie 10 minut - czy Piast zdoła zrewanżować się rywalom za porażkę 1:2 z sierpnia ubiegłego roku?

• Trwa rozgrzewka na murawie stadionu w Zabrzu

• Pomimo sporego osłabienia trener Brosz wcale nie narzekał przed spotkaniem wierząc w swoją drużynę. Natomiast szkoleniowiec Górnika z szacunkiem wypowiadał się o rywalach i o pracy jaką w Gliwicach wykonują szkoleniowcy Piasta

• W zespole gospodarzy największym osłabieniem będzie brak Préjuce Nakoulmy, który z powodu kontuzji nie może zagrać w inauguracji piłkarskiej rundy wiosennej w Ekstraklasie

• Szkoleniowiec gości jak zwykle zaskoczył. Z powodu kontuzji nie mogą dziś zagrać Kędziora i Zganiacz więc w podstawowym składzie Radosław Murawski oraz debiutant Bartosz Szeliga

• Rezerwowi Górnika Zabrze: N.Witkowski, S.Mosznikow, K.Nowak, M.Wodecki, G.Bonin, D.Barbus, B.Iwan

• Rezerwowi Piasta Gliwice: J.Szumski, T.Bzdęga, R.Urban, T.Docekal, Ł.Krzycki, W.Lisowski, K.Osyra