Górnik Zabrze 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Robert Demjan jeżeli chce przejść do Górnika, to lepiej nie mógł zapracować na taki transfer. Jak na rasowego snajpera przystało, przez 89 minut był niewidoczny, by na minutę przed końcem spotkania zdobyć jedenastą bramkę w T-Mobile Ekstraklasie. Sam zainteresowany w pomeczowym wywiadzie zdradził, że jeszcze z nim nikt o transferze nie rozmawiał i dowiedział się o zainteresowaniu jego osobą tylko z gazet.

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania - Podbeskidzie wywozi cenne trzy punkty z bardzo trudnego terenu.

• Chmiel ukarany żółtą kartką za faul na Nakoulmie.

• O dłuższego czasu Podbeskidzie wyraźnie opóźnia grę przy narożniku boiska, po czym wywalczyli rzut rożny.

• Najskuteczniejszy zawodnik gości potrzebuje już tylko dwóch bramek, by awansować na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzeleckiej.

• GOOOOOOOOOOOL! ROBERT DEMJAN POKONUJE SKORUPSKIEGO STRZAŁEM Z 10 METRÓW!

• Przypadkowo Chmiel znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skorupskim, ale golkiper zabrzan świetnie wygarnął mu piłkę z pod nóg.

• Dośrodkowanie Nakoulmy i głową niecelnie uderzał Zahorski.

• Podopieczni Adama Nawałki bezradni w ofensywie w końcówce spotkania.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale wyjaśnia wszystko Szeweluchin.

• Faul taktyczny Zahorksiego.

• Faul w ofensywie Nakoulmy.

• Janeczko w ME ma na swoim koncie 6 bramek.

• Janeczko za Malinowskiego.

• Napastnik gości - Demjan dzisiaj jest uważnie obserwowany przez sztab szkoleniowy Gónika.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony niewiele brakowało by Zahorski oddał strzał z najbliższej odległości, ale szczęśliwie dla gości piłka trafiła do Zajaca.

• Do końca spotkania został tylko kwadrans, a w Zabrzu mamy wciąż 0:0. Podbeskidzie coraz bardziej wycofuje się do tyłu i czeka na kontrataki.

• Pawela dośrodkował w pole karne, ale ostatecznie piłka trafiła w ręce Skorupskiego.

• Nakoulma za często decyduje się na samotne akcje, co mu dzisiaj raczej nie wychodzi.

• Kontratak Podbeskidzia, ale Pawela zamiast dośrodkować do niepilnowanego Demjana uderzył z ostrego kąta. Skorupski obronił ten strzał, dlatego tylko rzut rożny.

• Zarówno na trybunach jak i na boisku robi się coraz bardziej nerwowo.

• Dośrodkowanie Olkowskiego wprost pod nogi Górkiewicza.

• Pawela za Cetkovića.

• Mączyński uderzając z rzutu wolnego zdołał tylko ustrzelić twarz Pitera-Hricko.

• Zahorski wszedł za Jelenia.

• Nowak zastępuje Bonina

• W polu karnym Podbeskidzia Nakoulma podał piłkę do niepilnowanego Bonina, który z 14 metrów uderzył fatalnie nad bramką. Za co kibice "nagrodzili" go porcją gwizdów.

• Po dośrodkowaniu Mączyńskiego niecelnie głową uderzał Jeleń.

• Niecelne prostopadłe podanie Nakoulmy w pole karne i pewnie chwyta piłką Zajac.

• Adam Nawałka upomniany przez sędziego technicznego, by nie opuszczał swojej strefy.

• Magiera włożył za dużo siły w dośrodkowanie z lewej strony i od bramki rozpocznie Zajac.

• Mosznikow faulował Łatkę.

• Akcja Górnika zakończona niecelnym podaniem Olkowskiego.

• Kolejny spalony, tym razem Demjan.

• W polu karnym Górnika na spalonym Chmiel.

• Górnik przygotowuje zmianę.

• Mosznikow uderzał z 18 metrów i piłka poszybowała niewiele obok bramki.

• Faulowany Iwan.

• W drugiej połowie zdecydowanie Górnik przeważa.

• Przewracał się Olkowski, ale arbiter nie interweniuje.

• Z rzutu wolnego uderzał Magiera, ale pewnie interweniował Zajac.

• Konieczny ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka Magiery z rzutu wolnego zablokowana przez Pietrasiaka.

• Szeweluchin wybiciem w aut przerywa akcję gości.

• Zajac atakowany przez Jelenia wybił piłkę na aut.

• Górnik rozpoczął drugą połowę.

• Piter-Bucko za Deję.

• Koniec pierwszej połowy. Póki co mamy bezbramkowy remis.

• Przewrotką uderzał Demjan, ale piłka trafiła do Górkiewicza, który stracił piłkę.

• Zawodnicy obu drużyn mają już tylko kilka minut, jeżeli chcą zdobyć bramkę przed przerwą.

• Mosznikow pojawia się za Kwieka.

• Dośrodkowanie Olkowskiego zablokowane przez Koniecznego.

• Mosznikow zastąpi kontuzjowanego Kwieka.

• Z trybun słychać coraz więcej gwizdów.

• Bonin faulował Pietrasiaka.

• Sokołowski z autu do Demjana, ale piłkę głową wybił Szeweluchin.

• Ponownie Konieczny przerwał akcję Górnika.

• Strzał Cetkovića przed pole karnym został zablokowany.

• Danch ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu Malinowskiego w polu karnym Chmiel tak przyjmował piłkę, że ta trafiła wprost w ręce Skorupskiego.

• Adam Chmiel był na spalonym.

• Cetković musiał czekać na partnerów w polu karnym Górnika, dlatego jego dośrodkowanie trafiło w Szeweluchina.

• Co ciekawe połowa fauli w tym spotkaniu póki co była w wykonaniu Adama Deji.

• Chmiel podał prostopadle do Demjana, ale jego partner z drużyny nie zrozumiał jego intencji.

• Chmiel faulował w ofensywie Dancha.

• Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu - po wrzutce Kwieka z rzutu wolnego, głową Szeweluchin uderzał wprost w interweniującego Zajaca.

• Adam Deja upomniany żółtą kartką za faul.

• Adam Nawałka przy linii bocznej póki co jak na siebie bardzo spokojny.

• Kolejna niecelna centra Bonina.

• Prostopadłe podanie Iwana, ale po raz kolejny świetnie zachował się Konieczny.

• Za głęboko centrował Sokołowski, piłka wpadła wprost w ręce Skorupskiego.

• Po dośrodkowaniu Magiery Zajac minął się z piłką, ale strzał Iwana głową był niecelny.

• Kapitalna akcja Nakoulmy i Jelenia lewą stroną, ale wywalczyli tylko rzut rożny.

• Na spalonym jeden z zawodników bielszczan.

• Błąd sędziego, Bonin był blokowany przy wykonywanie rzutu wolnego, ale Marcin Borski nie zareagował.

• Chmielowi nie udało się minąć Magierę, ale wywalczył rzut rożny, który sam wykona.

• Gwizdek sędziego - Chmiel potrzebował interwencji klubowych lekarzy.

• Kolejny rzut rożny z prawej strony, ponownie dośrodkował Magiera, ale tym razem rozegrał ją krótko i niecelnie dośrodkował w pole karne.

• W ciągu kilku sekund Bonin oddał dwa strzały z linii pola karnego, ale oba były zblokowane.

• Nieporozumienie na linii Pietrasiak Zajac i rzut rożny dal zabrzan.

• Skorupski piąstkował wprost pod nogi Adama Deji, który uderzył niecelnie z 17 metrów.

• Z trybun słychać niezadowolenie z gry Mariusza Magiery.

• Kontratak Podbeskidzia zakończony niecelnym dośrodkowaniem Sokołowskiego.

• Pierwsze minuty tego spotkania bardzo wyrównane.

• Wrzutka z rzutu wolnego Magiery do Nakoulmy, ale zawodnik zabrzan nie zdołał dobrze przyjąć piłkę przed polem karnym gości.

• Deja faulował Nakoulmę.

• Szeweluchin dalekim wybiciem przerwał akcję Podbeskidzia.

• Wrzutka z autu Bonina w pole karne, ale pewnie głową wybił piłkę Konieczny.

• Do prostopadłego podania nie zdołał dojść Cetković.

• Stadion Górnika Zabrze

• Mączyński najpierw przechwycił piłkę w środku pola, by po kilkudziesięciu sekundach podać niecelnie w aut.

• Co ciekawe, choć w tabeli oba zespoły dzieli 11 miejsc, to jeśli chodzi o strzelone bramki, gospodarze zdobyli zaledwie o 3 więcej.

• Ciekawą akcję przeprowadzili goście, po czym Demjan uderzał bardzo mocno z 15 metrów, ale zabrakło mu celności.

• Z lewej strony dośrodkował Bonin, ale było to podanie niecelne - od bramki rozpocznie Zajac.

• Po przechwycie Jelenia, Górnik przeprowadził akcję prawą stroną, po której udało się wywalczyć rzut rożny.

• Zaczynamy pierwszą połowę!

• Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Kopacz, Mosznikow, Nowak, Gancarczyk, Zahorski

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Baran, Piter-Bucko, Gusić, Dancik, Zakrzewski, Pawela, Janeczko

• Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego niedzielnego meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Podbeskidziem Bielsko-Biała.