Górnik Zabrze 3 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Koniec spotkania! Górnik zasłużenie pokonał Podbeskidzie 3:0!

• Dwie minuty doliczone.

• Spróbowało jeszcze Podbeskidzie, ale dobrze w bramce Witkowski.

• Barbus dostał piłkę przed polem karnym, ale chyba zjadła go trochę trema, bo fatalnie skiksował.

• Barbus dostał prostopadłą piłkę, lecz w wyścigu do niej szybszy był bramkarz Podbeskidzia. W końcówce Górnik cały czas w natarciu.

• Michał Zieliński opuszcza boisko, w jego miejsce debiutant, Daniel Barbus!

• Po podaniu z lewej strony Zieliński przepuścił piłkę w polu karnym, ta trafiła do Wodeckiego, który uderzył po długim słupku i podwyższył prowadzenie.

• Wodecki po raz drugi! 3:0!

• Akcja prawą stroną Zielińskiego, który podał do Wodecki, a ten nawinął obrońcę Podbeskidzia i pewnym, płaskim strzałem pokonał Bąka

• Wodecki gooool! Górnik prowadzi 2:0!

• Strzał Nakoulmy zablokowany po dośrodkowaniu Magiery i kolejny korner. Tym razem rozegrany krótko, a do tego nieporozumienie Magiery z Nakoulmą i Górnicy stracili piłkę.

• Kolejna akcja Górnika i znowu tylko rzut rożny. "Jeszcze jeden, jeszcze jeden" skandują kibice.

• Mączyńskim dawał wcześniej do zrozumienia, że chciałby zostać zmieniony. W jego miejsce melduje się Marciniak.

• Ziajka zmieniony przez Sachę.

• Akcja Zielińskiego lewą stroną, dograł dokładnie do Nakoulmy w pole karne gości, a reprezentant Burkina Faso źle trafił w piłkę i spudłował

• Górnik mógł wyjść z kontrą, ale przeszkodzili sobie Wodecki z Mączyńskim.

• Cohen zmarnował stuprocentową sytuację! Po podaniu Sokołowskiego był sam na sam z Witkowskim na siódmym metrze, ale jego strzał obronił golkiper Górnika

• Lewą stroną ruszył Nakoulma, zszedł do środka, wystawił piłkę Mączyńskiemu na szesnastym metrze. Jednak strzał pomocnika Górnika minął bramkę gości

• Dwa razy rozpoczynali kontrę zabrzanie i dwa razy zmarnowali okazję. Najpierw za słabo i niecelnie podawał Pazdan, a po chwili łatwo piłkę stracił Zieliński

• "My czekamy na zdobycie drugiej bramy" - intonują kibice Górnika. A tymczasem rzut rożny dla gości.

• Arkadiusza Milika zastąpił Marcin Wodecki

• Kolejny rzut rożny dla Górnika. Z prawej strony wrzucał Magiera, ostro bitą piłkę wybił w górę Sokołowski, a nabiegający na nią Pazdan uderzył obok bramki.

• Błąd Bąka mógł się teraz skończyć bardzo nieszczęśliwie dla gości. Bramkarz Podbeskidzia otrzymał piłkę od obrońcy i pośliznął się, jednak złapał równowagę zanim dopadł do niego Milik.

• Zmiana Elmalicha nie jest dla nas zaskoczeniem. Izraelczyk był w środku pola równie bezproduktywny, jak jego rodak, Liran Cohen i wśród tych dwóch zawodników dopatrywaliśmy się kolejnej zmiany. Jak widać słusznie.

• Maciej Rogalski zmienił Liada Elamilcha

• Podbeskidziu dzisiaj niewiele wychodzi. Piłkarze Roberta Kasperczyka nie radzą sobie nawet z wyprowadzeniem kontry.

• Uderzał Nakoulma, ale został zablokowany przez jednego z obrońców i mamy rzut rożny.

• Mączyński próbował znaleźć Milika prostopadłym podaniem, ale napastnik Górnika nie wystartował do piłki.

• Prostopadła piłka w pole karne Górnika i do interwencji zmuszony Witkowski, który przechwycił futbolówkę.

• Kolejna szarża Nakoulmy lewą stroną i napastnik Górnika wywalczył rzut wolny z lewej strony pola karnego. Wrzucał piłkę Mączyński, wyszedł mu strzał pod poprzeczkę i Bąk musiał przerzucić piłkę nad bramką. Rzut rożny.

• I kolejny rzut rożny, po nim strzał sprzed pola karnego i piłka wylądowała w rękach Bąka.

• Malinowski wyraźnie chce się przypomnieć zabrzańskiej publiczności. Uderzył z 17 metrów i został zablokowany, piłka wyszła na rzut rożny.

• Atak Podbeskidzia. Piłkę przed polem karnym dostał Ziajka, ale jego uderzenie została zablokowane.

• Rzut rozny dla Górnika. Wrzucał piłkę Mączyński i głową obok bramki uderzył Danch.

• "Prezes" pognał lewą stroną i minął dwóch obrońców, jednak uderzenie Nakoulmy pozostawiało dużo do życzenia.

• Malinowskiego wyraźnie ciągnie pod bramkę Górnika. Tym razem sędzia dopatrzył się jednak spalonego.

• Kolejna okazja zmarnowana przez Zielińskiego! Trzy pod rząd to już chyba przesada. Obrona Podbeskidzia wyraźnie daje za dużo swobody napastnikom rywali.

• Zieliński zmarnował kolejną świetną okazję! Napastnik Górnika wyszedł sam na sam z Bąkiem, próbował lobować bramkarza gości, ale przegrał pojedynek

• Idealna sytuacja Zielińskiego! Olkowski dograł mu piłkę na 11 metr, gidze Zieliński miał dużo czasu i spokojnie mógł przymierzyć. Uderzył jednak prosto w Bąka, który popisał się dobrą interwencją, wybijając piłkę na aut.

• Kontra Podbeskidzia. Pognał z piłką Malinowski i w ostatniej chwili został zablokowany w polu karnym. Rzut rożny dla gości.

• Okazja dla Górnika! Uderzył sprzed pola karnego Telichowski, Bąk tylko odbił piłkę, ale zdołali ją wybić na rzut rożny koledzy z obrony. Po kornerze nie było już zagrożenia.

• Od środka druga połowę rozpoczął Górnik.

• W przerwie zmiana w Podbeskidziu. Na boisku zameldował się dobrze znany w Zabrzu Piotr Malinowski. Zszedł Wojciech Reiman.

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Dzisiejszy mecz, jak i cała kolejka Ekstraklasy, odbywa się pod hasłem europejskiego tygodnia Olimpiad Specjalnych, dlatego w przedmeczowej eskorcie wzięli udział ich uczestnicy. Zobaczcie, co jeszcze zaobserwowaliśmy wokół spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć!

• I w tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę. Na razie Górnik zasłużenie prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

• Patejuk wrzucał z kornera, uderzał przewrotką Konieczny, ale Telichowski zdołał zablokować i mamy kornera z drugiej strony. Tym razem wrzutkę pewnie wyłapał Witkowski.

• Prawą stroną przedzierał się Patejuk, ale jego dośrodkowanie zablokował Pazdan i mamy rzut rożny.

• Do pierwszej połowy doliczona tylko jedna minuta.

• Kolejna akcja Podbeskidzia, tym razem lewą stroną, ale szarżującego Króla dobrze wślizgiem po raz kolejny powstrzymał Telichowski.

• Kontra Podbeskidzia. Goście ruszyli w trójkę, ale Patejuk źle podawał na lewą stronę do Zijaki, w środku miał jeszcze Cohena

• Olkowski z autu do Zielińskiego, ale ten źle przyjął piłkę, która wyleciała na aut bramkowy

• Po bramce tempo gry nieco siadło. Oba zespoły walczą teraz głównie w środkowej strefie boiska.

• Górnik w kolejnym ataku. Tym razem Milik wywalczył rzut rożny.

• Do piłki podszedł Nakoulma i uderzył przy słupku. Bąk wyczuł jego intencje, ale nie sięgnął piłki.

• Żółtą kartką ukarany Byrtek.

• Ponownie uderzał Magiera, jednak tym razem w mur. Po chwili faulowany w polu karnym faulowany Zieliński i mamy rzut karny.

• I kolejny faul pod polem karnym Podbeskidzia. Tym razem rzut wolny niemal z narożnika.

• Magiera zdecydował się na bezpośrednio uderzenie, do piłki rzucił się rozpaczliwie i minął się z nią! Piłka odbiła się jednak od słupka i wyszła w pole.

• Milik wypuścił prawa stroną Nakoulmę, napastnik z Burkina Faso próbował się przedzierać, ale faulował go Konieczny i mamy rzut wolny.

• Telichowski dobrze wślizgiem powstrzymał Demjana.

• Demjan zagrał z pierwszej piłki do Patejuka, piłkę dostał prosto pod nogi Danch i bardzo szczęśliwie zdołał ją opanować i wybić.

• Piłkę przed polem karnym dostał Pazdan, miał trochę miejsca i zdecydował się uderzyć. Został jednak zablokowany.

• Robert Góralczyk Obaj trenerzy nie mogą usiedzieć na swoim miejscu. Adam Nawałka jest jednak bardziej spokojny, podczas gdy Robert Kasperczyk cały czas pokrzykuje na swoich piłkarzy.

• Wrzucał w pole karne z kornera Magiera, na środek szesnastki zgrał Danch, a bardzo niecelnie przewrotką uderzał Telichowski.

• Nakoulma zagrał na lewe skrzydło do Pazdana, ten próbował dośrodkowywać, ale zablokowany przez Byrtka wywalczył tylko rzut rożny.

• Milik przedzierał się przed polem karnym, ale huknął sprzed linii wysoko ponad bramką.

• Rzut wolny dla Górnika z lewej strony pola karnego. Uderzył Magiera i piłka uderzyła w słupek przytrzymujący boczną siatkę bramki Bąka.

• Podbeskidzie wyszło z kontrą, przedzierał się odważnie Patejuk, ale sam nie wiele mógł zdziałać i w końcu faulował.

• Król na raty po przepychankach z Zielińskim i przy pomocy Reimana zatrzymał akcję zabrzan prawym skrzydłem, wybijając piłkę na aut

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Kibice Górnika cały czas donośnie dopingują swój zespół.

• Ziajka strzelał z szesnastu metrów, ale wysoko ponad zabrzańską bramką

• Przybylski przy linii bocznej zastanawiał się co zrobić z piłką, zagrać do przodu czy do tyłu i ostatecznie stracił futbolówkę

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Więcej roboty ma na razie Mateusz Bąk, który częściej musiał do tej pory interweniować.

• Prostopadła piłka do Patejuka, ten starał się minąć bramkarza Górnika. Zawodnicy zderzyli się, ale sędzia uznał, że Witkowski nie faulował.

• Prostopadła piłka do Zielińskiego, ale pod nogi rzucił mu się Bąk i wyłuskał futbolówkę.

• Ładny przerzut do Magiery na lewą stronę, ale ten fatalnie przyjął piłkę, mimo że miał sporo miejsca.

• Pierwsze dziesięć minut raczej pod dyktando Górnika, który częściej utrzymuje się przy piłce i gości na połowie rywala. Podbeskidzie próbuje od czasu do czasu wyjść z kacją, ale niewiele z tego wynika.

• Kolejny rzut rożny dla Górnika. Magiera krótko rozegrał Zieliński, wrzutka w pole karne i Sokołowski znowu na korner. Ponownie wrzucał Magiera, tym razem bezpośrednio w pole karne, ale tym razem tylko aut z drugiej strony pola karnego.

• Wrzucał z rzutu rożnego Magiera, źle do piłki wyszedł Bąk, ale z błędu bramkarza gości nie skorzystali piłkarze Górnika.

• Ależ okazja Górnika. Zieliński lewą stroną, zagrał wzdłuż pola karnego, piłkę przepuścił Milik, przyjął ją Przybylski, ale próbując oddać strzał, został zablokowany, tylko rzut rożny.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego do Króla, wrzutka w pole karne, ale Górnik wyjaśnia sytuację.

• Lewym skrzydłem szarżował Sebastian Ziajka, powstrzymywał go Olkowski, ale mamy rzut rożny dla Podneskidzia.

• Dobra interwencja Zielińskiego w defensywie i z boku pola karnego z prawej strony od autu Podbeskidzie.

• Piłka zagrana po skrzydle do Nakoulmy, ale uprzedził go Byrtek, który wybił piłkę głową w aut.

• Wrzucał w pole karne Mączyński, zdołał do piłki wyskoczyć Telichowski, ale zamiast na uderzyć na bramkę, wybił piłkę z obrębu szesnastki.

• Wrzutka z autu do Nakoulmy, ale Król głową wybił na rzut rożny.

• Michał Zieliński naciskał obrońcę i bramkarza Podbeskidzia i Bąk zmuszony wybić piłkę na aut.

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Kibice już gotowi na rozpoczęcie sportowych emocji. I zaczynamy. Od środka Podbeskidzie.

• Podbeskidzie - rezerwowi: Zajac, Sourek, Sacha, Malinowski, Curić, Rogalski, Łatka

• Górnik - rezerwowi: Skorupski, Wodecki, Thomik, Marciniak, Bemben, Barbus, Płonka

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Na trybunach zasiadł dziś Jan Urban, czyżby po sezonie miał przejąć jeden z zespołów?

• Piłkarze Górnika zbiegają już do szatni i płyta boiska na chwilę pustoszeje. Już za 10 wybiegną już na nią zawodnicy, by walczyć o ligowe punkty.

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Oba zespoły cały czas intensywnie się rozgrzewają, chociaż stawka dzisiejszego spotkania nie jest duża. Oba zespoły nie grają już ani o puchary, dawno już też zapewniły sobie utrzymanie. Pozostaję więc gra o prestiż.

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Z powodu wysokiej temperatury maskotka Górnika Zabrze, górnik Jorguś, aż schował się w cieniu.

• Znamy składy obu drużyn i wśród gości nie ma żadnego zaskoczenia. Natomiast trener Górnika Zabrze Adama Nawałka zaskoczył szczególnie zmianą w bramce - zamiast Łukasza Skorupskiego gra od pierwszej Norbert Witkowski. Z prawego skrzydła natomiast na prawą obronę wrócił Paweł Olkowski. Warto zwrócić jeszcze uwagę, że od pierwszej minuty mamy w jedenastce gospodarzy trzech nominalnych napastników

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Piłkarze Podbeskidzia zmierzą się dzisiaj z Górnikiem w derbach województwa śląskiego, chociaż po kibicach nie widać w ogóle, żeby ekscytowali się tym meczem, tak jak choćby w przypadku starć z Ruchem Chorzów, Piastem Gliwice czy GKS Katowice. Wszak uznawanie tego meczu za derbowy jest z pewnością trochę sztuczne.

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Witamy z placu budowy... znaczy się ze stadionu Górnika Zabrze przy ulicy Roosvelta 81. Piłkarze już intensywnie rozgrzewają się na murawie, chociaż dzisiaj rozgrzewka w sumie nie jest potrzebna, bo pogoda dopisała i temperatura przy jakiej przyjdzie grać piłkarzom jest chyba najwyższa w tej rundzie.