Górnik Zabrze

0

Pogoń Szczecin

0

• Górnik jeszcze niedawno był jedynym zespołem, który nie przegrał żadnego meczu, a tymczasem poprawił inną, mniej chlubną passę - trzeciego spotkania bez wygranej. Po raz kolejny mamy dowód na to, że w tym sporcie nie ma miejsca i czasu dla tych którzy żyją przyszłością. Goście po dwóch skromnych zwycięstwach wywieźli cenny punkt z bardzo trudnego terenu, jakim bez wątpienia jest stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Mimo, że w końcówce zawodnicy gości sprawiali wrażenie, jakby im ten remis odpowiadał, to właśnie podopieczni Adama Nawałki powinni być bardziej zadowoleni z remisu, głównie ze względu na osłabienie w ostatnim kwadransie spotkania.

• Koniec spotkania. Górnik remisuje z Pogonią po niezbyt udanym spotkaniu.

• Za faul w ostatniej akcji żółtą kartkę dostał jeszcze Emil Noll.

• Bemben otrzymuje zółtą kartkę za faul przy linii bocznej boiska.

• Najpierw z bliskiej odległości w jednego z obrońców trafił Traore, po chwili strzał z dystansu Budki był również zablokowany.

• Ława pojawia się za Akahoshiego.

• Faul Bembena na Pietruszce.

• Mimo przewagi jednego zawodnika podopieczni Artura Skowronka mają spore problemy w ostatnich minutach tego spotkania,

• Strzał Nakoulmy z ostrego kąta z lewej strony, ale wprost w interweniującego Pernisa.

• Bardzo ciekawy drybling w wykonaniu Nakoulmy z prawe strony pola karnego, ale ostatecznie napastnik Górnika nie poradził sobie z jednym z obrońców Pogoni.

• Bardzo słaby strzał Przybylskiego nie sprawił żadnych problemów Pernisowi.

• Dośrodkowanie Gancarczyka, ale świetnie blokował go Hricko.

• Po dośrodkowaniu Budki, Traore zdołał tylko strącić piłkę głową, po czym futbolówka opuściła boisko.

• Dośrodkowanie Akahoshiego, ale Szeweluchin wybija piłkę głową poza pola karne.

• Traore wszedł za Frączczaka.

• Bartosz Iwan dokończy spotkanie zamiast absolutnie niewidocznego Nowaka.

• Bardzo dobry strzał Mączyńskiego z 20 metrów i niewiele brakowało, by piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

• Na spalonym Nakoulma. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik z Burkina Faso podobnie jak Milik przedłuży swoją passę spotkań bez gola do pięciu.

• Adam Nawałka przy linii bocznej instruuje Iwana.

• Aleksander Kwiek wyprostowaną nogą faulował Hrickę, za co otrzymuje czerwoną kartkę. 13 minut gry w osłabieniu przed zawodnikami Adama Nawałki.

• W środku pola Bemben faulował Frączczaka.

• Na boisku zwija się z bólu Mączyński - będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

• Kapitalny wolej Nakoulmy z 15 metrów i piłka poszybowała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

• Kolejny płaski strzał Kwieka z przed pola karnego i kolejna dobra interwencja Pernisa.

• Po fatalnym błędzie Hricki Zachara dośrodkował z lewej strony pola karnego, ale zbyt głęboko, dlatego też Pernis bez problemu złapał piłkę.

• Mateusz Lewandowski pojawia się w miejsce Kolendowicza.

• Kwiek uderzał z 20 metrów, ale w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Pernis.

• Emil Noll wybija piłką przewrotką i zażegnuje niebezpieczeństwo przed polem karnym.

• Emil Noll zdobywa bramkę z najbliższej odległości... ale obrońca Portowców był jednak na spalonym.

• Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego zablokowane przez Nolla.

• Pierwszy kartonik dla zawodników gospodarzy - ukarany nią Krzysztof Mączyński.

• Godzina gry za nami, która z pewnością nie przejdzie do historii. Błędy popełniają nie tylko zawodnicy obu zespołów, ale także arbitrzy. Jedyną osobą zasługującą na pochwały jest niestety najstarszy na boisku Edi Andradina.

• ... a Milika, który zanotował kolejny fatalny występ - Mateusz Zachara. Co ciekawe, nigdy tak szybko nie był zmieniany napastnik Górnika w tym sezonie.

• Dwie zmiany przeprowadza Adam Nawałka - Olkowskiego zastępuje Nakoulma...

• Kolejna kartka dla zawodnika gości - tym razem Pietruszka za zagranie ręką.

• Kontrowersyjny faul Olkowskiego na Rogalskim.

• Za symulację Frączczak otrzymał żółtą kartkę.

• Strzał Kwieka z 15 metrów i trzeba przyznać, że fatalnie złożył się do tego strzału rozgrywający Górnika Zabrze, piłką potoczyła się sporo metrów obok bramki. Świetnie jednak odgrywał klatką piersiową Milik.

• Z ostrego kąta uderzał Budka, ale był wcześniej na spalonym.

• Strzał Olkowskiego z 20 metrów, ale nie miał prawa tak słabym i niecelnym strzałem zaskoczyć Pernisa.

• Edi najpierw próbował z rzutu rożnego dośrodkować w pole karne, po chwili z rzutu wolnego, ale w obu sytuacjach skutecznie interweniowali zabrzanie.

• Faul Olkowskiego na Kolendowiczu.

• Dąbrowski popełnił błąd przy blokowaniu podania, ale bardzo szybko wybiciem w aut zrehabilitował się.

• Górnik rozpoczął drugą część spotkania.

• Gospodarze aż 33 % swoich trafień zanotowali w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, co oznaczałoby, że najlepsze mają za sobą.

• Od pierwszych minut wystąpił 18-letni Konrad Nowak, który zastąpił nieskutecznego ostatnio Nakoulmę, ale tak naprawdę po raz pierwszy pokazał się z dobrej strony dopiero podczas wywiadu w przerwie spotkania.

• Strata Kolendowicza, po czym akcję prawą stroną przeprowadził Olkowski i dośrodkował wprost pod nogi Pietruszki. Było to najlepsze podsumowanie bardzo słabej pierwszej połowy, która na szczęście właśnie się skończyła.

• Olkowski dośrodkował z prawej strony pola karnego, ale Noll w taki sposób zablokował piłkę, że ta jeszcze odbiła się od nóg młodego skrzydłowego zabrzan.

• W środku pola faulowany Akahoshi przez Mączyńskiego.

• Kolejny błąd sędziów, tym razem Budka był faulowany przy narożniku boiska, ale Hubert Siejewicz odgwizdał rękę, która była spowodowana przewinieniem Gancarczyka.

• Za zagranie ręką Dąbrowski otrzymał żółtą kartkę.

• Kolejny strzał z rzutu wolnego z 35 metrów w wykonaniu Rogalskiego, ale wprost w ręce Skorupskiego.

• Na spalonym był Milik.

• Najpierw strzelał Kolendowicz, ale piłka trafiła przypadkowo w rękę Gancarczyka, po chwili dobitkę Akahoshiego świetnie wybronił Skorupski. Natomiast kolejna dobitka Kolendowicza była bardzo niecelna.

• Po kontrataku zawodników Pogoni, Edi Andradina uderzał z 16 metrów i piłka odbiła się od nogi Bembena i wyszła na rzut rożny.

• Dwukrotnie w ciągu kilkudziesięciu sekund Dąbrowski wybiciem głową zażegnał niebezpieczeństwo w swoim polu karnym.

• Dośrodkował Olkowski, głową wycofał piłkę Kwiek, po czym źle złożył się do strzału z 10 metrów Mączyński.

• Kolejny kwadrans za nami, i niestety trzeba przyznać, że ani jeden, ani drugi zespół praktycznie nie robi nic by zagrozić bramce rywali.

• Kolejny spalony, tym razem Frączczak.

• Prostopadłe podanie Kwieka do Milika, ale napastnik Górnika Zabrze był na spalonym.

• Na 30. metrze faulowany był Rogalski przez Olkowskiego i sam poszkodowany zdecydował się na wykonanie rzutu wolnego, ale uderzył kilka metrów nad poprzeczką.

• Świetnie rozpoczął dzisiejsze spotkanie Edi Andradina - każda akcja Portowców przechodzi przez niego.

• Fatalne podanie Frączczaka na prawej stronie wprost pod nogi Gancarczyka.

• Sporo zamieszania przed bramką Pernisa, ale Noll dwukrotnie skutecznie wybił piłkę.

• Kolejne prostopadłe podanie Ediego, ale Bemben przechwycił piłkę i podał głową do swojego golkipera.

• Aż czterech zawodników zabrzan ustawionych przy piłce, ostatecznie uderzał bardzo niecelnie Arkadiusz Milik, który nie strzelił gola już od czterech spotkań.

• Po kontrataku przeprowadzonym przez Kwieka i Olkowskiego ten pierwszy był faulowany przez Rogalskiego tuż przed linią pola karnego.

• Podopieczni Adama Nawałki mają wyraźnie problem z przeprowadzaniem akcji ofensywnych.

• Dośrodkowanie Milika z lewej strony było zbyt głębokie i piłkę bez problemu chwycił Pernis.

• Po kwadransie gry sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo...

• Wspaniała akcja gości, ale ostatecznie Hricko niecelnie dośrodkował w pole karne z prawej strony.

• Wrzutka Andradiny w pole karne mogła się zamienić w bramkę, gdyż niepewnie interweniował Skorupski.

• Dużo strat z obu stron od początku spotkania.

• Kolejną dobrą interwencją Pietruszka przerwał akcję Górnika.

• Po ostrym starciu z Szeweluchinem Frączczak usiadł na murawie trzymając się za głowę. Ukrainiec uderzył go łokciem, ale Hubert Siejewicz nie widział w tej sytuacji przewinienia.

• Prostopadła wrzutka piłki w pole karne przez Przybylskiego nie była celna.

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości, ale Kolendowicz źle dośrodkował do Akahoshiego, który nie zdołał przyjąć piłki.

• Na spalonym Frączczak.

• Olkowski mógł się znaleźć sam na sam z Pernisem, ale Pietruszka ostatecznie przechwycił piłkę.

• Niecelne zagranie Budki do Hricki i od autu rozpoczną zabrzanie.

• Pierwsza akcja Górnika zakończona po stracie Olkowskiego na prawym skrzydle.

• Gospodarze od początku meczu mają problem z wyjściem z własnej połowy z piłką.

• Zaczynamy spotkanie!

• Przed spotkaniem minuta ciszy ku czci zmarłego wczoraj byłego prezesa Górnika Zabrze - Eugeniusza Postolskiego.

• Zawodnicy obu drużyn przy oklaskach kibiców wychodzą na murawę.

• W zespole gości bez zmian w porównaniu z poprzednim wygranym spotkaniem z innym śląskim zespołem - Ruchem Chorzów.

• Rezerwowi Pogoń: Radosław Janukiewicz, Błażej Radler, Mateusz Szałek, Mouhamadou Traore, Radosław Wiśniewski, Mateusz Lewandowski, Bartosz Ława.

• Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Maciej Bębenek, Prejuce Nakoulma, Marcin Wodecki, Bartosz Iwan, Mariusz Magiera, Mateusz Zachara.

• Atutem Pogoni może być przed dzisiejszym meczem fakt, że sztab szkoleniowy Portowców dobrze zna bramkarza zabrzan. Łukasz Skorupski bronił bowiem przez jakiś czas w Ruchu Radzionków, gdzie trenował pod opieką Grzegorza Żmiji, obecnego trenera bramkarzy Pogoni, który do Szczecina powędrował razem z byłym trenerem Cidrów, a obecnie szkoleniowcem Portowców, Arturem Skowronkiem.

• Jak zwykle sporo będzie zależało od dyspozycji snajperów Górnika, Arkadiusza Milika i Prejuce Nakoulmy. Duet ten nie wpisał się na listę strzelców już od ponad miesiąca, czyli od 19 października! W sumie zabrzanie nie pokonali bramkarza rywali od 214 minut, bo w Warszawie zaliczyli trafienie po samobójczym uderzeniu Adama Kokoszki. W starciu z Pogonią będzie więc okazja, by przerwać kilka kiepskich serii za jednym zamachem.

• Witamy w relacji na żywo ze stadiony przy Roosevelta w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmuje Pogoń Szczecin.