Górnik Zabrze

0

Polonia Warszawa

4

• Warszawiacy dzięki zwycięstwu zrównują się punktami z Górnikiem Zabrze i awansują na 5. miejsce w tabeli. Ale trzeba przyznać, że tak wysoka porażka nie była zasłużona dla drużyny Adama Nawałki, szczególnie po przerwie grali bardzo dobrze i dopiero gol na 2:0 podłamał zabrzan. Dziękujemy za wspólne 90 minut i zapraszamy na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania! Polonia gromi zabrzan aż 4:0. Podopieczni Piotra Stokowca udowodnili, że jest to zespół, w który warto inwestować pieniądze i wyciągnąć z dołka.

• Tuż przed końcem meczu wprost w ręce Pawełka głową uderzał jeszcze Jeleń.

• Kopciński przewraca się w polu karnym, ale Paweł Pskit pokazuje by grać dalej.

• Kopciński pojawia się za Grzelczaka.

• GOŁĘBIEWSKI PO RAZ KOLEJNY POKONUJE SKORUPSKIEGO PO SAMOTNYM RAJDZIE I STRZAŁEM PRZY BLIŻSZYM SŁUPKU - POGROM W ZABRZU!

• Fatalna końcówka Górnika...

• Olczak za Kiełba.

• Z rzutu wolnego z 17 metrów Kwiek trafił w mur.

• "Wejście smoka" w wykonaniu Gołębiewskiego.

• GOOOOOOOOOOL! GOLĘBIEWSKI POTRZEBOWAŁ 4 MINUTY, BY STRZAŁEM GŁOWĄ POKONAĆ SKORUPSKIEGO PO DOŚRODKOWANIU PIĄTKA Z PRAWEJ STRONY!!!

• Strzał Grzelczaka z 15 metrów broni Skorupski.

• Rzut wolny z 70 metrów wykonywał Pawełek i niewiele brakowało, by ten strzał zaskoczył Skorupskiego - rzut rożny.

• Gołębiewski ma za sobą grę w Zabrzu, ale nie był to dla niego zbyt szczęśliwy okres.

• Gołębiewski za Przybeckiego.

• Strzał Kwieka z 25 metrów, ale obronił ten strzał Pawełek.

• W sytuacji sam na sam z Pawełkiem mógł znaleźć się Kwiek, ale dobrze zachował się golkiper gości.

• Kwiek przejął piłkę w polu karnym klatką piersiową po czym uprzedził go Todorovski i został przez niego sfaulowany.

• Z ostrego kąta z rzutu wolnego uderzał Kwiek, ale Paweł piąstkowaniem piłki uratował swój zespół.

• Tuż obok pola karnego Nakoulmę faulował Baran, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Nowak pojawia się za Gancarczyka.

• Mosznikow za Zacharę.

• Dośrodkowanie Hołoty i świetnie "szczupakiem" wybił piłkę Olkowski.

• Z pewnością w Gliwicach i we Wrocławiu odetchnęli z ulgą, choć do końca meczu jeszcze 20 minut.

• GOOOOOOOOL! BARDZO DOBRZE DOŚRODKOWAŁ PRZYBECKI Z PRAWEJ STRONY DO KIEŁBA, KTÓRY ŚWIETNIE ZWODEM OSZUKAŁ OBROŃCĘ GÓRNIKA I TRAFIŁ TUŻ OBOK INTERWENIUJĄCEGO SKORUPKIEGO - PODRĘCZNIKOWY KONTRATAK!

• Prostopadłe podanie Kiełba, ale piłka pada łupem Skorupskiego.

• Strzał Pazio z 20 metrów, ale pewnie broni Skorupski.

• Dośrodkowanie Kwieka z rzutu wolnego trafiło ostatecznie do Nakoulmy, ale zawodnik z Burkina Faso upadając z ostrego kąta uderzył obok bramki.

• Faulowany Nakoulma.

• Dośrodkowanie Piątka, ale świetnie zablokowane przez Szeweluchina.

• Stratę Jelenia musiał naprawiać faulem taktycznym Gancarczyk, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Tosika zgarnięte przed Dancha.

• Jeleń pojawia się za Bonina.

• Ponownie Piątek, ale tym razem z 17 metrów obok bramki.

• Po centrze Gancarczyka z problemami Pawełek, ale nikt z rywali nie wykorzystał tego.

• Strzał Piątka z 25 metrów, ale pewnie broni Skorupski.

• Strzał Zachary z 20 metrów, ale piłka potoczyła się obok lewego słupka.

• Po dośrodkowaniu Todorovskiego, Grzelczak zamiast uderzać głową zagrał przed bramką, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

• Prostopadłe podanie Pazio, ale Skorupski uprzedził rywala i złapał piłkę.

• Za głęboko dośrodkował Pazio i od bramki rozpocznie Skorupski.

• Faulowany Todorovski.

• Z rzutu rożnego Gancarczyk krótko rozegrał rzut rożny, po czym dośrodkował na głowę jednego z rywali.

• W drugiej połowie zdecydowanie lepiej prezentuje się Górnik.

• Strzał Kwieka zablokowany przez Morozova.

• Dośrodkowanie Gancarczyka wpada wprost w ręce Pawełka.

• Todorovski faulował w ataku.

• Świetnie zaczęli zabrzanie, ale wywalczyli tylko rzut rożny.

• Goście rozpoczynają drugą połowę.

• Na drugą połowę jako pierwsi wyszli goście z Warszawy.

• Z tego co udało nam się dowiedzieć, na trybunach scout z jednego z belgijskich zespołów obserwuje Przybeckiego i Zacharę, ale póki co bardziej zaimponował mu strzelec do tej pory jedynej bramki. Gdyby Wszołek nie był kontuzjowany, również miałby okazje zapracować na transfer.

• "Kołyska" po golu Przybeckiego była zadedykowana Mariuszowi Pawełkowi, któremu urodziła się ostatnio córka. Co ciekawe nawet na ławce rezerwowej Piotr Stokowiec i reszta wykonali charakterystyczną "kołyskę". Nam zostaje tylko pogratulować.

• Paweł Pskit kończy pierwszą połowę.

• Gancarczyk z rzutu rożnego, ale świetnie piąstkował piłkę Pawełek.

• Z 15 metrów uderzał Hołota, ale trafił wprost w interweniującego Skorupskiego.

• Za mocne krzyżowe zagranie Kwieka do Olkowskiego.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, ale świetnie blokował i wybił piłkę Grzelczak.

• Strzał Zachary z 17 metrów, ale ponownie zablokowany przez Barana.

• Kapitalny strzał Bonina "nożycami" z 18 metrów - ale nad bramką.

• Strzał Iwana zablokowany przez Barana - rzut rożny.

• Przybylski faulował Hołotę.

• Jeszcze kilka minut temu była w Zabrzu dość ładna pogoda, a tu nagle w ciągu minuty rozpadało się niemiłosiernie.

• Dośrodkowanie Grzelczaka z lewej strony było zbyt mocne.

• Strzał Zachary zablokowany przez Morozova.

• Wrzutka Kwieka z rzutu wolnego wpada w ręce Pawełka.

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym fatalnie dośrodkował Kiełb. Piłka opuściła boisko przy narożniku z drugiej strony.

• Za głębokie dośrodkowanie Olkowskiego, od bramki rozpocznie Pawełek.

• Na spalonym Grzelczak.

• Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że Polonia prowadzi i kontroluje wydarzenia na boisku.

• Z rzutu wolnego Kiełb, ale wprost na głowę Dancha.

• Na 35. metrze faulowany Grzelczak - teraz może być groźnie.

• Z rzutu rożnego Gancarczyk, ale strzał Dancha głową był niecelny.

• Za słabe dośrodkowanie Nakoulmy z prawej strony, wprost pod nogi Barana.

• Faulowany Grzelczak przy linii bocznej przez Dancha.

• Zachara mógł przeprowadzić akcję prawą stroną, ale najzwyczajniej w świecie potknął się.

• Bonin mógł się znaleźć sam na sam z Pawełkiem, ale nie udało mu się opanować piłki w polu karnym gości.

• Wrzutka Barana nie trafiła do partnerów, ale udało się wywalczyć rzut rożny.

• Kiełb faulowany.

• Dośrodkowanie Przybeckiego z prawej strony zostało zablokowane.

• W kwestii posiadania piłki przeważa Polonia.

• Kontratak gości zakończony niecelnym podaniem Kiełba.

• Świetnie powalczył teraz Nakoulma w defensywie i wywalczył rzut z autu dla swojego zespołu.

• Wrzutka Kiełba pada łupem Skorupskiego.

• Na spalonym Przybecki.

• Zdecydowanie inteligentniejszą grę demonstrują warszawiacy.

• Zbyt długo podnosił się z murawy Tosik, co nie spodobało się kibicom Górnika.

• Kwiek faulował Tosika.

• Był to trzeci gol Miłosza Przybeckiego w tym sezonie.

• Tak jak mówiłem kilka minut temu, za dużo błędów popełniali gospodarze.

• GOOOOOOOOOOOL! Wybitne prostopadłe podanie Tosika do Przybeckiego, który minął Skorupskiego i z ostrego kąta pokonał Skorupskiego.

• Pierwszy strzał w tym meczu, głową próbował Zachara po centrze Olkowskiego, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Zachara faulowany przez Tosika.

• Zbyt mocne podanie Pawełka i piłka wpada w ręce Skorupskiego.

• Iwan faulował Kiełba.

• Kolejne świetne wyjście z bramki Skorupskiego kończy akcję Polonii.

• Zbyt dużo błędów popełniają podopieczni Adama Nawałki w pierwszych minutach.

• Tym razem w polu karnym gości traci piłkę Zachara.

• Mogło być ciekawie, ale Przybylski traci piłkę w środku pola.

• Z prawej strony wrzucał Tosik, ale Skorupski pewnie wychodzi z branki i wybija piłkę.

• Nakoulma przesadził z dryblingiem i Tosik bez problemu wybił piłkę poza boisko.

• Źle rozpoczął akcję Szeweluchin, od autu Polonia.

• Pierwszą połowę zaczął Górnik.

• Ławka rezerwowa Polonii: Przyrowski, Gołębiewski, Tarnowski, Kopciński, Luksa, Michalski, Olczak.

• Ławka rezerwowa Górnika: Witkowski, Kopacz, Łukasiewicz, Mosznikow, Nowak, Zahorski, Jeleń.

• Co ciekawe w ciągu trzech ostatnich lat gospodarze w meczach z Polonią zdobyli zaledwie jedną bramkę. Poza tym w poprzednich czterech meczach trzykrotnie kończyło się podziałem punktów. Miejmy nadzieję, że w obu kwestiach będzie dzisiaj zupełnie inaczej i nie zabraknie emocji.

• Tego typu mecze często nazywa się walką o 6 punktów, gdyż w ligowej tabeli oba zespoły sąsiadują ze sobą zajmując kolejno 5. i 6. miejsca. Przewaga zabrzan wynosi zaledwie 3 punkty, dlatego jeżeli zwyciężą goście, zamienią się miejscami z Górnikiem.

• Już za 50 minut rozpocznie się rywalizacja Górnika Zabrze z Polonią Warszawa w ramach 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację z modernizowanego stadionu przy ulicy Roosevelta w Zabrzu zaprasza Paruyr Tovmasyan.