• Niesamowite sceny, aż trener Brosz wbiegł na boisko! Krawczyk strzela, Górnik prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Górnika!!!

• Końcowe odliczanie. Minęła pierwsza z trzech doliczonych minut.

• Sędzia najpewniej doliczy trzy lub cztery minuty. Górnik wciąż naciska.

• Stal broni się całym zespołem na własnej połowie.

• Żółtą kartkę obejrzał trener Brosz.

• Piłka na ścianę do Boakye, ale nie ma strzału.

• Sędzia przerwał grę. Leży Czorbadżijski.

• Warto odnotować, że we wrześniu Lisowski znalazł się na liście transferowej Stali. Dziś rozgrywa drugi ligowy mecz w sezonie.

• Schodzi Domański, wchodzi Lisowski. Czyli chodzi o bronienie wyniku.

• Wchodzi Żyro, schodzi Jankowski.

• Manneh ma ochotę na gola. Kolejny strzał nad poprzeczką.

• Jimenez technicznie, jednak obok prawego słupka. Stal czeka chyba na ostatni gwizdek. Duża nerwowość w obronie.

• PRZEWROTKA KRAWCZYKA! Ależ blisko efektownego gola. Minimalnie obok lewego słupka. Ajjjj!

• W tej połowie role się odwróciły. Teraz bliżej gola jest Górnik, a nie Stal.

• Ależ kocioł pod bramką Stali! Strączek paruje na słupek po uderzeniu z bliska. Czaił się Boakye.

• Getinger wybija piłkę sprzed linii!

• Górnik wyraźnie rozjuszony. Dąży do kolejnej bramki. Ładnie z dystansu kopnął Manneh, a po nim Nowak!

• Na boisku widzimy również Forsella.

• Wchodzi Zjawiński, schodzi Granlund.

• Ghańczyk otrzymał żółtą kartkę.

• Asystę przy golu zaliczył Nowak - swoją trzecią w sezonie.

• A Boakye za Masourasa. Debiut nowego napastnika w lidze.

• Krawczyk za Sobczyka.

• No i mamy wyrównanie! Odchodząca piłka z rożnego, Wiśniewski główkuje, piłka wpada do siatki - remis.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wiśniewski!

• Jakiś problem ma Wiśniewski. Przypomnijmy, że w meczu Warta - Zagłębie trzech graczy odniosło kontuzje.

• Dadok za Prokicia. To dla córeczki Dadoka wykonano kołyskę po golu. Świeżo upieczony ojciec od razu mógł zaskoczyć Chudego. Dobry początek meczu!

• A teraz blisko gola z dystansu i zarazem wpadki Strączka! Bramkarz Stali złapał piłkę, wykopał ją, ale pod nogi Nowaka. Ten od razu kopnął - obok prawego słupka. Zabrakły 2-3 metry.

• Ładna akcja Górnika! Kilka podań pod bramką, w końcu piłka ląduje pod nogami Janży, który nabija rywala. Róg zamiast samobója.

• Trudne początki Paluszka w jedenastce Górnika:

• Górnik - Stal

• Szybko kartkę otrzymał Evangelou. Sfaulował Tomasiewicza.

• Ciasno na połowie Stali. Uderzył Manneh, ale w "mur".

• Chudy interweniuje na 30 metrze. Prokić i tak jednak spalił tę akcję.

• Gramy dalej. Od środka grę wznowiła Stal.

• Jeszcze Wojtuszek za Kubicę.

• Evangelou na boisku. Zmienił Paluszka.

• Przerwa! Stal prowadzi i gra po prostu lepiej. Wracamy za kwadrans.

• Jeszcze kartka dla Gryszkiewicza.

• Flis kasuje Sobczyka w powietrzu. Kartka. Za tydzień stoper pauzuje.

• Nieeeee. Nowak bardzo źle z dystansu. Trzy minuty doliczone. To przez interwencję VAR-u.

• Poszukiwanie Prokicia prostopadłym podaniem - nieudane.

• Górnik nie ma dziś lekko. W zasadzie gości w szesnastce tylko przy okazji rożnych lub wolnych.

• Po rożnym zły strzał Stali.

• Chudy pobiegł aż na połowę, żeby rozpocząć nową akcję po rożnym.

• No jak blisko! Prokić z otwierającym pytaniem do Jankowskiego, ale nie ma gola ani strzału. Napastnik minimalnie spóźnił się do futbolówki.

• Trzeba pogratulować Stali i pomysłu, i zaangażowania. Pytanie czy tego wszystkiego nie zabraknie po przerwie.

• Obrońca Wiśniewski... broni głową strzał Getingera.

• To druga jedenastka, którą obronił Chudy. Wcześniej wyczuł Kamila Bilińskiego (Podbeskidzie), ale napastnik dopadł do odbitej piłki i strzelił gola.

• NIE MA GOLA! Chudy broni strzał Domańskiego! Świetna interwencja. Słowak rzucił się w lewą stronę i wybił piłkę przed siebie.

• W polu karnym Prokicia sfaulował Paluszek. Żółta kartka.

• RZUT KARNY DLA STALI MIELEC!

• Nowak wpada w pole karne, już składa się do strzału, ale wybiega Strączek i odważną interwencją zażegnuje niebezpieczeństwo!

• Kolejna próba Górnika. Sobczyk też po ziemi, wyraźnie obok prawego słupka.

• Janża celnie, po ziemi, lecz za lekko. Na trybunach dwa transparenty: "Otwierać stadiony!" oraz "Górnicy jesteśmy z wami".

• Granlund szukał kolegi w szesnastce. Minimalnie za wysoko zawiesił piłkę.

• Górnik na razie bez pomysłu, Stal wypycha go z własnej połowy.

• To była czwarta asysta Domańskiego.

• Kolejna akcja Stali. W polu karnym Jankowski odgrywa piętką, ale nieporadnie. Strata

• Stal bardzo pewnie zaczęła ten mecz. Prowadzenie jak najbardziej zasłużone. Górnik ogranicza się do wybijania piłki - w aut lub na uwolnienie.

• Świetna wrzutka Domańskiego, a po zamieszaniu głową trafia Kolew!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0!!!

• Nie ma rzutu karnego! Stal od wolnego.

• Sędzia nie ma zbyt dobrej kamery do podglądu.

• Manneh zatrzymał piłkę ręką w okolicach szesnastki.

• Mamy pierwszą analizę VAR! Sędzia Stefański sprawdza przewinienie Manneha: w polu karnym czy jednak poza nim?

• Z dystansu spróbował Flis. Mocno, ale niecelnie. Od bramki wznawia Chudy.

• Od początku to Stal zmusza Górnika do biegania.

• Górnik na biało, Stal na niebiesko. Mecz właśnie się rozpoczął.

• W Zabrzu dziś bardzo zimno. Jest bodaj 7 lub 8 kresek poniżej zera.

• Stal osunęła się na ostatnie miejsce. Wypłynie na powierzchnię, o ile wygra w Zabrzu. W sierpniu w Mielcu zwyciężył Górnik - m.in. dzięki pięknej bramce Manneha.

• Ławka rezerwowych Stali: Gliwa, de Amo, Żyro, Lisowski, Urbańczyk, Zjawiński, Forsell.

• Ławka rezerwowych Górnika: Kudla, Evangelou, Prochazka, Boakye, Koj, Wojtuszek, Pawłowski, Ściślak, Krawczyk.

• Górnik ma za sobą trzy mecze. W lidze zremisował z Lechem Poznań 1:1 oraz przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. W tygodniu odpadł z Pucharu Polski, bo przegrał 2:4 z Rakowem Częstochowa.

• Część drużyn z ekstraklasy rozegrała już cztery mecze o punkty w 2021 roku, a Stal tylko jedno. Ze Śląskiem Wrocław zremisowała 0:0, a spotkanie z Wisłą Płock odwołano z powodu złego stanu boiska.

• Z racji 1/8 finału Pucharu Polski kolejkę kończymy w poniedziałek po godzinie 22. Górnik zagra u siebie z beniaminkiem - Stalą. Faworytem gospodarz, ale to goście ostatnio wypoczęli dłużej.

Miłosz Bieniaszewski

Mecz Górnik Zabrze - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©K_kapica_afk

Mecz Górnik Zabrze - Stal Mielec ONLINE. W ostatnim meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się na własnym boisku ze Stalą Mielec. Gospodarze są w kryzysie, nie wygrali od czterech spotkań. Goście co prawda są na ostatnim miejscu w tabeli, ale w ostatnich trzech meczach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Relacja na żywo z meczu Górnik - Stal live w GOL24.pl.

Mecz Górnik Zabrze - Stal Mielec ONLINE

Górnik to była rewelacja początku sezonu. Zabrzanie przewodzili tabeli po pięciu kolejkach, ale z czasem zostali trochę rozczytani przez rywali i zaczęło się punktowanie w kratkę. Obecnie zespół prowadzony przez Marcina Brosza jest w dołku, bo nie wygrał w lidze od czterech meczów, a do tego przegrał w Fortuna Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa.

W tym meczu zabrzanie popełniali katastrofalne błędy w defensywie, co może nie być dobrą wiadomością dla mielczan, bo trudno uwierzyć, aby równie słabo w tym elemencie Górnik miał się spisywać w poniedziałkowym starciu.

Trwa dopiero trzecia kolejka w tym roku, a już Stal znalazła się w trudnym położeniu.
Zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego spadł bowiem na ostatnie miejsce w ligowej tabeli i do zajmującego 15. pozycję Podbeskidzia Bielsko-Biała traci dwa punkty. Jasne, strata jest niewielka, a na dodatek mielczanie mają dwa mecze rozegrane mniej, ale mimo wszystko są milsze rzeczy, niż przystępowanie do spotkania z pozycji czerwonej latarni.

- Mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener mielczan.

- W połowie maja będziemy wiedzieli, czy wykonaliśmy zadanie. Ja jestem na takie sytuacje przygotowany, bo zazwyczaj obejmowałem zespoły, które plasowały się w strefie spadkowej. Być na ostatnim miejscu nie jest komfortowe, pewność siebie może być troszeczkę zachwiana, ale nie martwię się tym. Wiemy, że stać nas na zwycięstwo w każdym meczu. To nie są mrzonki, bo chłopcy już pokazali, że przy odpowiedniej dyscyplinie, pracy i spójności można osiągnąć bardzo dużo - dodał Ojrzyński.

W Mielcu, mimo że Stal jest ostatnia, nastroje są zapewne lepsze, bo beniaminek PKO Ekstraklasy nie przegrał od trzech meczów, a mierzył się w nich z Lechem Poznań, Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław.

Mecz Górnik Zabrze - Stal Mielec TRANSMISJA TV

Mecz Górnik - Stal na żywo będzie transmitowany w tv przez Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 20, a początek transmisji z meczu Górnik - Stal live od godz. 20:25 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Spotkanie skomentują Rafał Dębiński i Michał Żewłakow. Mecz Górnik - Stal online dostępny w internecie na platformie NC+ GO oraz w aplikacji.

20:30 mecz Górnik Zabrze - Stal Mielec na żywo online