Górnik Zabrze

3

Widzew Łódź

1

• Koniec meczu! Górnik Zabrze przerywa passę 3 przegranych spotkań z rzędu i zdobywa wreszcie trzy punkty. Jeśli chodzi o gości, to trzeba przyznać, że momenty były, ale dlatego, że mecz trwał ponad 90 minut wystarczyło to tylko na jednego gola.

• Podopieczni Radosława Mroczkowskiego mają jeszcze 3 dodatkowe minuty na zmianę rezultatu.

• Przybylski fatalnie się zachował w polu karnym gości. Był niepilnowany na 10 metrze i mimo że miał dużo czasu uderzył lekko i niecelnie tuż przy słupku.

• Kolejna dobra interwencja Phibela, tym razem zablokował Iwana w polu karnym.

• Zahoraki mógł wykorzystać kolejną doskonałą centrę Magiery z rzutu rożnego, ale napastnik Górnika uderzył minimalnie obok słupka bramki Krakowiaka.

• Pewną interwencją Phibel zablokował akcję Bonina lewą stroną.

• Strzał Bonina z narożnika pola karnego, ale pewnie obronił ten strzał Krakowiak.

• ...i Zahorski za Łuczaka.

• Podwójna zmiana - Iwan za Nakoulmę i...

• Bramka Dancha ewidentnie podcięła skrzydła gościom, którzy po bramce na 1:2 raz po raz zagrażali bramce Skorupskiego.

• Łuczak faulował Brozia.

• Bartović pojawił się za Abbesa.

• Żegnany brawami Ireneusz Jeleń opuszcza boisko i zastępuje go Grzegorz Bonin.

• Po dośrodkowaniu Dudka z rzutu wolnego Skorupski piąstkował piłkę wprost pod nogi Kaczmarka, który zdecydował się na mocny i bezpośredni strzał, piłka jednak poszybowała nad bramką.

• GOOOOL! WSPANIAŁA CENTRA MAGIERY Z RZUTU ROŻNEGO I ADAM DANCH STRZAŁEM GŁOWĄ PODWYŻSZA PROWADZENIE GÓRNIKA ZABRZE!

• Kapitalne zawody rozgrywa Stępinski, tym razem uderzał z ostrego kąta przy słupku, ale czujny był Skorupski.

• Kolejny rożny i ponownie wykonywał go Magiera, ale tym razem Broź świetnie wybił piłkę.

• Po godzinie gry mimo, że to Górnik prowadzi w ostatnich minutach zdecydowanie tempo dyktują łodzianie...

• Sporo zamieszania przed bramką Krakowiaka, z najbliższej odległości najpierw strzał zablokował Broź, po chwili jeszcze Płotka leżąc metr od bramki. Jeleń sugerował, że była tam jeszcze ręka, ale gwizdek Siejewicza milczał.

• Łukasz Broź przy narożniku uderzył łokciem Olkowskiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Z rzutu wolnego Magiera za pierwszym razem trafił w mur, ale przy dobitce niewiele brakowało, by umieścił piłkę przy spojeniu słupka z poprzeczką.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Pawłowski świetnie minął Kopacza i pokonał Skorupskiego strzałem przy słupku!

• Z dystansu mocno niecelnie uderzał Kaczmarek.

• Stępiński zastąpił Bartoszewicza.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Górnik zasłużenie prowadzi do przerwy 2:0, ale mamy nadzieję, że to nie koniec emocji w Zabrzu. Co ciekawe, gospodarze w tym sezonie wygrali we wszystkich meczach, w których zdobywali bramkę jako pierwsi na własnym boisku.

• Koniec pierwszej połowy. Zabrzanie mieli jeszcze rzut rożny w końcówce, ale nie udało im się zagrozić bramce Krakowiaka.

• Hubert Siejewicz dołożył jeszcze minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

• W ostatnich minutach tempo wyraźnie spadło. Górnik kontroluje sytuację na boisko, szczególnie, że rywalom za każdym razem czegoś w akcjach brakuje.

• Kramar dość szybko zakończył swój debiut, gdyż zastąpił go Pawłowski.

• Kaczmarek znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skorupskim, ale mimo stuprocentowej okazji uderzył obok bramki.

• Na trybunach 3000 sympatyków zabrzańskiego Górnika.

• Gdy kibice cieszyli się z drugiego gola Ireneusz Jeleń mógł zanotować drugie trafienie, ale po minięciu Krakowiaka kąt był za duży, żeby zdecydować się na strzał. Były zawodnika Auxerre ostatecznie dośrodkował, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do podania.

• GOOOOOOOOOOOOOL! ALEKSANDER KWIEK DO ASYSTY DORZUCA GOLA! Atomowym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów pokonał Krakowiaka!

• Przed polem karnym faulowany był Jeleń.

• Z ostrego kąta Nakoulma chciał "dobić" rywali, ale Krakowiakowi udało się obronić ten bardzo groźny strzał.

• GOOOOOOOOOOL!!!! JELEŃ ZDOBYWA PIERWSZĄ BRAMKĘ W BARWACH GÓRNIKA. PROSTOPADŁYM PODANIEM OBSŁUŻYŁ GO KWIEK!

• Wrzutka Okachiego, ale debiutujący Kramar został skutecznie zablokowany przez obrońców Górnika.

• Po wrzutce Magiery przy słupku uderzał Przybylski, ale zabrakło mu dosłownie kilkadziesiąt centymetrów, by zaskoczyć Krakowiaka.

• Po świetnym pressingu Dancha w polu karnym Widzewa znalazł się Jeleń, który szukał technicznego strzału przy słupku, ale na szukaniu się skończyło, gdyż piłka poszybowała kilka metrów obok bramki.

• Głową uderzał Kopacz, który jednak był na spalonym.

• Gavrić wybijając piłkę na rzut rożny uchronił swój zespół przed groźną akcją.

• Olkowski mógł się znaleźć sam na sam z Krakowiakiem, ale golkiper łodzian świetnie uprzedził rywala.

• Po wrzutce Kaczmarka Abbes uderzał głową i niewiele brakował, by piłka wpadła Skorupskiemu "za kołnierz" - rzut rożny.

• Hubert Siejewicz ukarał Magierę żółtą kartką za faul.

• Krótko rozegrany rzut wolny z prawej strony boiska, ale ostatecznie Nakoulma otrzymał zbyt mocne prostopadłe podanie, do którego nie mógł dojść.

• Pierwszy strzał gości - po centrze Dudka z prawej strony nad bramką strzelał Okachi.

• Kwiek uderzał głową po dośrodkowaniu Magiery z rzutu rożnego, ale za słabo, by pokonać Krakowiaka. Po chwili pomocnik Górnika próbował z dystansu, ale tym razem wyraźnie zabrakło mu celności.

• Łuczak uderzał z woleja przy słupku, ale Krakowiak w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

• Górnik fatalnie rozpoczął spotkanie, od początku nie potrafią wyjść z własnej połowy.

• Widzew rozpoczyna spotkanie.

• Adam Nawałka dokonał aż 5 zmian w porównaniu do przegranego meczu z Legią Warszawa.

• Ostatnie zwycięstwo łodzian w Zabrzu miało miejsce 30 października 2009 roku, kiedy to dzisiejsi rywale mierzyli się na zapleczu ekstraklasy.

• Gospodarze przegrali 3 kolejne mecze z rzędu, dlatego dzisiaj z pewnością podopieczni Adama Nawałki mają wiele do udowodnienia. Nie wiele lepiej wygląda sytuacja w obozie rywali, którzy wywalczyli zaledwie 2 oczka w czterech ostatnich meczach.

• Już za 20 minut rozpocznie się drugie spotkanie w ramach 20 kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym Górnik Zabrze zmierzy się z Widzewem Łódź. Na relację prosto ze stadionu w Zabrzu serdecznie zaprasza Paruyr Tovmasyan.