Górnik Zabrze

1

Widzew Łódź

1

• Koniec spotkania! Po wyrównanym meczu, Górnik na własnym stadionie remisuje 1:1 z Widzewem Łódź. Przed nami drugie dzisiejsze spotkanie. W Lubinie miejscowe Zagłebie zmierzy się z Lechem Poznań. Zapraszamy na relację LIVE!

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie

• Budka dośrodkowuje w pole karne, a tam Oziębała głową kieruje piłkę prosto w poprzeczkę!

• Gierczak ukarany żółtą kartką za faul na Broziu

• Ponownie z prawej strony dośrodkowuje Zigajevs, ponad bramką główkuje Oziębała.

• W pole karne dośrodkował Zigajevs, ale piłkę pewnie wybijają obrońcy Górnika

• Tak jak zapowiadaliśmy, Mączyński za Pazdana.

• W Zabrzu niestety zaczyna padać deszcz

• Za chwilę na murawie powinien pojawić się Krzysztof Mączyński

• Oziębała na pozycji spalonej

• W miejsce Dzalamidze wszedł Oziębała

• Kwiek

• Sam poszkodowany zdobywa wyrównującą bramkę!

• Broź faulowany w polu karnym przez Bembena i mamy rzut karny!

• Dzalamidze dośrodkowuje w pole karne zabrzan, jednak żaden z widzewiaków nie przechwycił futbolówki.

• Mamy drugą zmianę w szeregach Górnika. 17-letniego Milika zastąpi Gasparik

• Kolejny korner dla Widzewa, ale bez problemów sytuację wyjaśniają gospodarze.

• Budka dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłkę głową na bramkę uderzył Panka, ale bez efektu bramkowego.

• Broź ukarany żółtym kartonikiem, za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Po rzucie rożnym dla Górnika i zamieszaniu w polu karnym, ostatecznie piłkę łapie Mielcarz

• Świetne podanie przed 20 metr otrzymał Okachi, Nigeryjczyk wbiegł w pole karne i nieczysto uderzył obok bramki

• Źle rozpoczęli drugą część meczu piłkarze trenera Radosława Mroczkowskiego.

• Wodecki dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale piłkę dosyć niepewnie piąstkuje Mielcarz

• Olkowski szarżował w polu karnym łodzian, jednak jego podanie do Zahorskiego blokują obrońcy Widzewa

• W barwach Widzewa od początku drugiej części meczu debiutuje Okachi zmieniając Grzelczaka

• GOOOOL! Aleksander Kwiek z ponad 20. metrów, mocnym strzałem pokonał Macieja Milcarza! Górnik wychodzi na prowadzenie!

• Zaczynamy!

• Okazało się, że zmiana w 34. minucie w łódzkim zespole była wymuszona kontuzją Dudu. Wkrótce okaże się, czy to coś poważnego.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. W Zabrzu na razie bezbramkowy remis. Wracamy za chwilkę!

• Mamy także pierwszą zmianę w ekipie gospodarzy. Na murawie pojawi się Wodecki za Magierę

• Aż trzy minuty dłużej potrwa pierwsza część spotkania inaugurującego drugą kolejkę piłkarskiej T-mobile Ekstraklasy

• Ostrowski po raz kolejny uderza na bramkę gospodarzy i tym razem również bez bramkowego efektu

• Gubią się piłkarze obu drużyn, na boisku widzimy dużo niedokładnych zagrań i błędów.

• Zółtą kartką ukarany Piotr Grzelczak. Napastnik w walce o piłkę faulował Adama Banasia.

• Budka z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne gospodarzy, jednak piłkę bez problemów wybijają defensorzy Górnika

• Tym samym Łotysz zagra na prawej stronie pomocy. Miejsce Dudu zajmie Broź, a na prawej stronie obrony zagra Budka

• Mamy pierwszą zmianę w szeregach zespołu Widzewa. W miejsce Dudu pojawił się Żigajevs

• Rzut wolne dla Górnika, ale piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, bez problemów blokuje Pinherio

• Dudu ukarany żółtą kartką za faul na Olkowskim

• Po trzydziestu minutach gry lepiej radzą sobie goście, ale nadal brakuje nam w Zabrzu bramek. Widzimy, że trener Adam Nawałka jest wyraźnie niezadowolony z gry swoich piłkarzy

• Rzut rożny dla Górnika, jednak nikt z piłkarzy gospodarzy nie potrafił zamknąć dośrodkowania w pole karne gości.

• Wrócił już na boisko Piotr Mroziński

• Bemben z prawej strony boiska dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę pewnie łapie Mielcarz

• Na placu gry leży Mroziński i 19-letni pomocnik musi skorzystać z opieki medycznej

• Wydawało się, że polu karnym faulowany był Dzalamidze, ale sędzia każe grać dalej

• Po zamieszaniu w polu karnym, niekorzystną dla siebie sytuację wyjaśnili gospodarze

• Dzalamidze znakomicie zakręcił obrońcami Górnika, następnie zagrał do Dudu, a ten z pierwszej piłki trafił w defensorów zabrzańskiego klubu. W efekcie mamy rzut rożny dla gości.

• Z ostrego konta niecelnie uderzał Dudu

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Okazję do zdobycia bramki mieli łodzianie. Piłkę w pole karne dośrodkował Adrian Budka, głową próbował uderzać Nika Dzalamidze, ale bez efektów

• Faulowany w środkowej strefie boiska Mindaugas Panka, grę wznowili przyjezdni

• Broź uderza z dalszej odległości, ale bardzo niecelnie

• Bemben z 20. metrów próbował pokonać Mielcarza, jednak piłka minęła się z bramką widzewskiego bramkarza

• Ostrowski z lewej strony dośrodkowuje w pole karne, jednak za głęboko i piłki nie sięga Grzelczak

• Ostrowski z ostrego konta uderza na bramkę gospodarzy, jednak futbolówka trafia prosto w rękawice Skorupskiego

• Gierczak do Zahorskiego, ale na pozycji spalonej znalazł się były reprezentant Polski

• Z rzutu wolnego na bramkę Łukasza Skorupskiego uderzał Krzysztof Ostrowski, jednak na miejscu byli obrońcy gospodarzy i zablokowali strzał pomocnika łódzkiej drużyny

• Paweł Olkowski znakomicie zakręcił obrońcami Widzewa, następnie zagrał do Tomasza Zahorskiego, a ten z prawej strony boiska dośrodkował prosto na głowę Adama Banasia. Tym razem górą byli defensorzy przyjezdnych.

• Rozpoczęli goście, kto wygra mecz?

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Górnik zagra na biało, Widzew na czerwono.

• Ostatecznie sfinalizowany został transfer Krzysztofa Mączyńskiego, tym samym być może pomocnik dostanie dzisiaj szansę debiutu w barwach Górnika. Więcej informacji w tym newsie.

• Kwadrans dzieli nas do pierwszego gwizdka arbitra Daniela Stefańskiego z Bydgoszczy. Zachęcamy do zapoznania się z przedmeczową zapowiedzią .

• Oczywiście Mroziński zagra w drugiej linii, a parę stoperów tworzyć będą: Bieniuk i Pinherio.

• Dosłownie identyczną jedenastkę desygnował do gry trener Adam Nawałka w porównaniu z ostatnim spotkaniem "Trójkolorowych". W zespole gości jedna zmiana. Kontuzjowanego Sebastiana Maderę zastąpił 19-letni Piotr Mroziński.

• Rezerwowymi w Widzewie będą Kaniecki, Ukah, Żigajevs, Okachi, Riski, Oziębała i Bartkowski.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Górnika zasiądzie pozyskany dzisiaj Krzysztof Mączyński. Oprócz niego w rezerwie Adama Nawałki pozostaną Pesković, Wodecki, Thomik, Marciniak, Przybylsk i Gasparik.

• Witamy w relacji ze spotkania rozpoczynającego 2. kolejkę Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmie Widzew Łódź.