• Filip Przybułek - 3 (Antoni Klimek - 3)
    • Fran Alvarez - 4
    • Ernest Terpiłowski - 3 (Dominik Kun - 3)
    • Jordi Sanchez - 4
  • Koniec meczu! Widzew Łódź w doliczonym czasie gry wyrównał z Górnikiem Zabrze. Na bramkę Adriana Kaspralika odpowiedział Jordi Sanchez.

• Andrejs Ciganiks z "żółtkiem" za niesportowe zachowanie.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Tym razem nie sięgnął jej Jordi Sanchez.

• Zabrzanie wybijają piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale dopada do niej Mato Milos. Ten głową zgrywa do Jordiego Sancheza, który mocnym uderzeniem wolejem pokonuje Daniela Bielicę!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM JORDI SANCHEZ!!!

• Laga w pole karne zabrzan nie przynosi zagrożenia. Daniel Bielica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Goście szybko wznowili grę z "piątki". Nie przedostali się nawet za linię środkową.

• Damian Kos dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Za krótkie dośrodkowanie Roberta Dadoka do Sebastiana Musiolika. Gospodarze jednak utrzymali się przy piłce.

• Lukas Podolski w narożniku boiska. Sprytnie nabił rywala, zyskując rzut rożny.

• Sebastian Musiolik pognał w pole karne gości. Tuż przed linią 16. metra upadł na murawę po starciu bark w bark. Zdaniem sędziego nie było tu faulu.

• Coraz bliżej poprawienia wyniku

• Zmiana w Góniku: Sebastian Musiolik zastępuje RIcharda Jensena.

• Imad Rondić zmienia Marka Hanouska.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Richard Jensen, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Widzewa. Zabrakło dokładnego podania Antoniego Klimka w pole karne. Zagrał zbyt głęboko...

• Lawrence Ennali zmienia Daisuke Yokotę.

• Zza pola karnego uderza Fabio Nunes. Piłka poszybowała nad poprzeczką

Łodzianie przeważają od kilkunastu metrów, ale poza poprzeczką po strzale Jordiego Sancheza brakuje klarownych okazji do wyrównania.

• Rafał Janicki wybija na rzut rożny po centrze z rzutu wolnego.

• Jordi Sanchez z żółtym kartonikiem na koncie.

• Dzisiaj remis byłby mile widziany

• Kolejne dośrodkowanie Frana Alvareza z lewego narożnika. Przed bramką zabrzan górował Rafał Janicki.

• 14 783 widzów na Arena Zabrze.

• Fran Alvarez podaje prostopadle w pole karne do Jordiego Sancheza. Ten uprzedza Daniela Bielicę, ale zapędził w kozi róg. Strzał z ostrego kąta nie sprawił problemu bramkarzowi.

• Rzut rożny dla Widzewa. Mocne dośrodkowanie, przy którym Jordi Sanchez faulował wychodzącego z bramki Daniela Bielicę.

• POPRZECZKA RATUJE GOSPODARZY!!!

Bliski wyrównania był Jordi Sanchez, który po wrzutce z lewej strony nieznacznie pomylił się uderzeniem głową!

• ... a za Bartłomieja Pawłowskiego na murawie melduje się Andrejs Ciganiks.

• Mato Milos zmienia Patryka Stępińskiego...

• Damian Rasak upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Nie ma gola dla Górnika! Daisuke Yokota przejął piłkę w środku, podaje na prawo i szybko odbiorą podania został Lukas Podolski. Ten huknął płasko z pola karnego w stronę lewego rogu, ale Henrich Ravas odbija do boku!

• Boris Sekulić upomniany żółtą kartką za powalenie Fabio Nunesa.

• Przerwa w grze. Paweł Olkowski został trafiony ręką w twarz przez Mateusza Żyrę.

• Paweł Olkowski zmienia Mateusza Chramka.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Górnika! Lukas Podolski zagrał jednak odrobinę za mocno do rozpędzonego Roberta Dadoka.

• Zarówno z dośrodkowaniem, jak i strzałem Bartłomieja Pawłowskiego poradzili sobie gospodarze. Jednak Fran Alvarez ustawia piłkę w lewym narożniku.

• Fran Alvarez wrzuca z lewej strony w pole karne. Po interwencji obrony goście mają rzut rożny.

• I właśnie Bartłomiej Pawłowski zagrywa przed bramkę. Richard Jensen "przecina" piłkę wślizgiem i trafia w kolegę z zespołu. Daniel Bielica łapie futbolówkę.

• W Widzewie liczą na Bartłomieja Pawlowskiego

• Daniel Bielica piąstkuje po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego.

• Fabio Nunes faulowany na lewej stronie przez Borisa Sekulicia. Piłka ustawiona kilka metrów od lewego narożnika pola karnego.

• Laga na Bartłomieja Pawłowskiego, który miał sporo miejsca na lewej stronie! Ścina w pole karne, skąd uderza płasko pół metra obok dalszego rogu!

• Mateusz Żyro staranował Lukasa Podolskiego przy linii środkowej. Od razu obrońca Widzewa pognał w stronę własnego pola karnego.

• (Poza boiskiem) Jan Urban upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Dośrodkowanie na środek pola bramkowego, gdzie trochę się zakotłowało. Kryspin Szcześniak nie zdążył uderzyć w stronę bramki.

• Adrian Kapralik ruszył w stronę bramki Widzewa. Mógł, a właściwie powinien, podać do Mateusza Chmarka. Zamiast strzału i podania jest "tylko" rzut rożny.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Antoni Klimek dostaje piłkę na prawej stronie. Zagrywa płasko na bliższy słupek do Bartłomieja Pawlowskiego, który nie zwieńczył tej akcji strzałem! Obrona Górnika nerwowo wybijają za linię końcową!

• Zdaniem sędziego Robert Dadok faulował w ofensywie Patryka Stępińskiego. Zawodnik Górnika nie może pogodzić się z taką interpretacją.

• Fran Alvarez uderza z pola karnego! Pomylił się nieznacznie!

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Filipa Przybułka pojawia się Antoni Klimek.

• Podwójna zmiana w Widzewie na drugą połowę: Dominik Kun w miejsce Ernesta Terpiłowskiego...

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnika z Widzewem Łódź w ramach 5. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce debiutującego w Ekstraklasie Adriana Kapralika Górnik Zabrze prowadzi z Widzewem Łódź (1:0).

• +1' Fran Alvarez podaje odrobinę za mocno do rozpędzonego Ernesta Terpiłowskiego.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Zakotłowało się przed bramką Górnika po zagraniu Frana Alvareza. Goście mieli okazję do poprawki; sytuację zdecydowanym wyjściem wyjaśnia Daniel Bielica.

• Lukas Podolski upomniany żółtą kartką.

• zupełnie nieudane dośrodkowanie Bartłomieja Pawlowskiego z lewej strony. Nikt nie "zamknął" akcji przy dalszym (prawym) słupku.

• Seria zostanie przedłużona?

• Mateusz Żyro decyduje się na strzał z dystansu. Taką próbą nie zrehabilitował się za błąd przy straconej bramce.

• Fabio Nunes czysto powstrzymał Borisa Sekulicia przed własnym polem karnym. Gdyby nie on, to rywal miałby autostradę do (nomen omen) bramki Widzewa.

• Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem Frana Alvareza z lewego narożnika.

• Fran Alvarez uderza płasko zza linii 16. metra. Tor lotu piłki zmienił Filip Przybułek. Po drodze był jeszcze rykoszet.

• Prosta strata Widzewa przed "szesnastką" Górnika. Kontra gospodarzy została przerwany nieudanym zagraniem do Mateusza Chmarka.

• Na lewej stronie piłkę dostaje Ernest Terpiłowski. Podaje przed pole karne do Bartłomieja Pawłowskiego, którego uderzenie mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• [WIDEO] 24. MINUTA. GOL ADRIANA KAPRALIKA (1:0)

• Adrian Kapralik dostaje piłkę na prawej stronie. Przełożył ją do lewej nogi, po czym uderzył. Został jednak zablokowany.

• A nawet nie ma rzutu rożnego dla gości. Daniel Bielica ustawia piłkę na "piątce".

• Fabio Nunes zagrywa płasko z lewej strony na bliższy słupekdo Jordiego Sancheza. Jego strzał z narożnika pola bramkowego blokuje Rafał Janicki. Rzut rożny.

• Górnik Zabrze - Widzew Łódź

• 3 Strzały 2
    • 1 Strzały celne 1
  • Dośrodkowanie w "szesnastkę" z lewej strony. Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę.

• Idealny debiut Słowaka w Ekstraklasie!

Lukas Podolski wywalczył piłkę po błędzie Mateusza Żyry. Pognał środkiem, po czym podaje na prawo do Adriana Kapralika, który mocnym uderzeniem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM ADRIAN KAPRALIK!!!

• Robert Dadok dostaje piłkę na lewej stronie od Adriana Kapralika. Ten w narożniku pola bramkowego nie poradził sobie z Patrykiem Stępińskim. Henrich Ravas wznawia grę z "piątki".

• Filipowi Przybułkowi uciekła piłka po zagraniu Fabio Nunesa. Po chwili Portugalczyk faulował Borisa Sekulicia przy linii bocznej.

• Kolejna laga na Adriana Kapralika. Ścigał się z Serafinem Szotą, który nie ustał pojedynku bark w bark. Zawodnik Górnika ruszył w stronę pola karnego, ale zdaniem sędziego było tu przewinienie z jego strony.

• Marek Hanousek podaje w pole karne do Ernesta Terpiłokwskiego. Ten w polu karnym stracił równowagę na piłce i padł na murawę. Oczywiście nie ma mowy o rzucie karnym.

• Motor napędowy Widzewa

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie góruje Rafał Janicki.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Górnika. Pograli po obwodzie z prawej strony do lewej, gdzie Robert Dadok zbiegł w pole karne, ale niedokładnie zagrał do Damiana Rasaka. Piłkę przejęli goście i Jordi Sanchez, po rajdzie skrzydłem, wywalczył rzut rożny.

• Po chwili Hiszpan zagrywa górą - za plecy obrony - do Jordiego Sancheza. Ten nieczysto uderza z linii 16. metrów. Daniel Bielica wznawia grę z "piątki".

• Fran Alvarez decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Posłał piłkę w sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Daniel Bielica.

• Znowu zatrzeszczały kości. Tym razem Borisa Sekulicia i Fabio Nunesa. Rzut wolny dla Widzewa sprzed własnego pola karnego.

• Przerwa w grze. Ernest Terpiłowski ucierpiał w starciu z Richardem Jensenem.

• Łodzianie mieli okazję do wyjścia z kontrą. Jordi Sanchez bez trudu poradził sobie z jednym rywalem, ale że za mocno wypuścił sobie piłkę, to wykorzystał to Adrian Kapralik - wślizgiem wybija za linię boczną

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na środek pola bramkowego, gdzie zabrakło adresata.

• W ostatniej chwili Serafin Szota blokuje strzał Roberta Dadoka z "szesnastki". Piłka poleciała nad bramką Widzewa.

• Fabio Nunes urwał się lewą stroną. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata przed bramką Daniela Bielicy.

• Nie wyszło prawą, to zawodnicy Jana Urbana zaatakowali lewą stroną. Z dośrodkowaniem poradzili sobie goście, ale do odbitej piłki dopada Daisuke Yokota. Ten uderza prostym podbiciem z 15 metrów obok bramki. Sporo brakowało mu do celu.

• Mateusz Chmarek faulowany w kole środkowym. Gospodarze szybko wznowili grę z rzutu wolnego. Ciężar gry przeniesiony do prawej strony, gdzie nie było porozumienia między Borisem Sekuliciem a Adrianem Kapralikiem.

• Laga na Adriana Kapralika. Nie dość, że uprzedził go obrońca Widzewa, to jeszcze był na spalonym.

• Mocne zagranie Mateusza Żyry po linii do Bartłomieja Pawłowskiego. Ten przepuścił i ruszył do piłki Jordi Sanchez. Kryspin Szcześniak spokojnie wycofuje do bramkarza.

• Damian Kos gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Lukas Podolski i Patryk Stępiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rozjemcą meczu Górnik - Widzew będzie Damian Kos, z Wejherowa. Z kolei Marek Arys i Dariusz Bohonos będą mu asystować na liniach. Tomasz Wajda wcieli się w rolę sędziego technicznego, a przed monitorami VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Daniel Stefański.

• Skład Widzewa Łódź

• Widzew z kolei może być niesiony ostatnią prestiżową wygraną w derbach Łodzi. Drużyna Janusza Niedźwiedzia będzie chciała iść za ciosem i po wygranej 1:0 z ŁKS-em również i w Zabrzu sięgnąć po cenne trzy punkty. Dotąd dwa mecze wyjazdowe - z Pogonią i Jagiellonią zakończyły się porażkami. Prawo serii będzie trwać, czy wręcz przeciwnie, ekipa Widzewa się przełamie? Przekonamy się wkrótce.

• Skład Górnika Zabrze

• Górnik Zabrze z pewnością do tego starcia podejdzie z chęcią walki o komplet. Byłaby to pierwsza wygrana podopiecznych trenera Jana Urbana u siebie - na inaugurację bowiem zabrzanie polegli z Radomiakiem Radom 0:2, a dwa tygodnie temu bezbramkowo zremisowali z Piastem Gliwice. Dziś czas na pierwsze trzy punkty przed własnymi trybunami.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Z Lubina, gdzie Zagłębie pokonało Puszczę Niepołomice (1:0) i awansowało na fotel lidera przenosimy się do Zabrza, gdzie czeka nas (piątkowy) hit 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Już za 25 minut Górnik zmierzy się z Widzewem Łódź. W poprzedniej kolejce obie ekipy zanotowały cenne zwycięstwa. Dzisiaj będą chciały pójść za ciosem. Komu się uda?

Mecz Górnik Zabrze - Widzew Łódź poprowadzi Damian Kos...

Górnik - Widzew LIVE! Nowa gwiazda już strzela. Asystował Podolski
1/3
przejdź do galerii

Górnik - Widzew LIVE! Nowa gwiazda już strzela. Asystował Podolski ©Canal+ Sport

Górnik Zabrze - Widzew Łódź ONLINE. Czas na hit 5. kolejki, a więc mecz między Górnikiem a Widzewem. Pojedynek dwóch utytułowanych marek to nie tylko spotkanie o trzy punkty, ale i szansa na "wyjście na prostą" i pójście za ciosem. Obie ekipy przed tygodniem wygrały i z pewnością nie mają zamiaru schodzić z tego zwycięskiego kursu. Gdzie oglądać mecz Górnik - Widzew na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Górnik Zabrze - Widzew Łódź ONLINE

Jan Urban, trener Górnika Zabrze: Należy zagrać lepiej, niż w poprzednim meczu i my do tego właśnie dążymy. Wyniki już się poprawiły, jest lepiej, jak po dwóch pierwszych spotkaniach. Aby ocenić nasz zespół, trzeba jednak zaczekać na powrót wszystkich zawodników. Wtedy będziemy mogli powiedzieć o Górniku w konkretnym ustawieniu i składzie.

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa Łódź: Czy wygrane derby z ŁKS dał nam więcej pewności? Wielokrotnie powtarzałem, że do wygranego czy przegranego meczu wracamy tylko dzień po nim, gdy go analizujemy, pokazujemy dobre rzeczy oraz te, na które trzeba zwrócić uwagę. Rozpamiętywanie tego, co było jest traceniem czasu i energii. Mamy na tyle świadomych zawodników, że też o tym wiedzą. Liczy się tylko to, co dziś i jutro, żeby zagrać dobre spotkanie oraz przywieźć do Łodzi trzy punkty.

Gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze - Widzew Łódź w telewizji?

Spotkanie między Górnikiem a Widzewem będzie transmitowane w CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 oraz w CANAL+ 4K Ultra HD. W komentarzu usłyszymy Michała Mitruta i Tomasza Wieszczyckiego. Początek spotkania o godz. 20:30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE w GOL24!