1

Wisła Kraków

1

• To już koniec dzisiejszego spotkania, dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zapraszamy na kolejne relacje. Oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Podział punktów nie cieszy żadnej drużyny. Wisła może spaść na niższą lokatę, natomiast Górnik chcąc odbić się od dna musi zacząć wygrywać.

• Koniec meczu, Górnik i Wisła dzielą się punktami.

• Mecz potrwa dłużej o dwie minuty.

• Ofiarnie strzał Madeja broni Głowacki, rzut rożny dla Górnika.

• Janukiewicz broni Górnik przed stratą bramki! Brożek z bliskiej odległości trafia głową wprost w ręce bramkarza gospodarzy.

• Świetny rajd od własnej połowy Cerimagicia, nieprzepisowo zatrzymał go Guzmics.

• Obraz gry zdecydowanie uległ pogorszeniu, piłkarze nie konstruują akcji tak dokładnie, jak to miało miejsce na początku spotkania.

• Błąd przy zagraniu w pole karne Sadloka.

• Janukiewicz i Widanov wybijają piłkę po strzale z rzutu wolnego Sadloka.

• Żółta kartka dla Cerimagicia. Rzut wolny dla Wisły z wysokości 16. metra.

• Niecelne podanie Boguskiego do Brożka, defensywa Górnika kończy dobrze zapowiadający się atak Wisły.

• Wisła atakowała prawym skrzydłem, jednak fatalnie dośrodkowywał Cywka.

• Pressing od połowy rywala przynosi efekty, Górnik nie wychodzi poza linię środkową.

• Leszek Ojrzyński decyduje się na ostatnią zmianę. Cerimagić za Grendela.

• Wisła wreszcie pod polem karnym rywala, jednak źle akcje rozegrali zawodnicy "Białej Gwiazdy", przez co piłka wyszła na aut.

• Kazimierz Moskal ściąga z boiska Jankowskiego, w jego miejsce desygnuje do gry Cywkę.

• Na noszach schodzi z boiska Korzym. Zastąpi go Kurzawa.

• Z boiska nie podnosi się Korzym.

• Żółtą kartką ukarany Danch.

• Niesamowita obrona Cierzniaka! Zawodnicy Górnika podaniami z pierwszej piłki rozmontowali obronę Wisły, jednak Jeż nie wykorzystał bardzo groźnej sytuacji.

• Faul Grendela w środkowej części boiska, na murawie leży Boguski.

• Kolejny strzał z dystansu Górnika, tym razem uderzał Madej, lecz bez większych problemów piłkę łapie Cierzniak.

• Faul Mączyńskiego na Kwieku, jednak w bezpiecznej odległości od bramki.

• Guzmics wybija piłkę w ostatniej fazie bardzo składnej akcji Górnika.

• Nieporozumienie wśród zawodników Wisły, Popović zagrywa niedokładnie w pole karne i "Biała Gwiazda" traci okazję do zdobycia bramki.

• Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową zagrał Kosznik wprost na głowę Kopacza, a ten z bliskiej odległości bez trudu pokonał golkipera Wisły.

• Wyrównanie w meczu! Bramkę na 1:1 zdobywa Bartosz Kopacz.

• Zamieszanie w polu karnym gości, sytuację wślizgiem wyjaśnia Głowacki.

• Uderzenie Popovicia sprzed pola karnego rywala, piłkę na rzut rożny paruje Janukiewicz.

• Oba zespoły drugą połowę rozpoczynają bardzo asekuracyjnie.

• Wisła wznawia drugą połowę. Zaczynamy ostatnie 45 minut!

• W przerwie Kazimierz Moskal dokonał jednej zmiany. Za Burligę wchodzi Popović.

• Koniec pierwszej połowy. Piłkarze udają się do szatni na kwadrans przerwy.

• Paweł Gil dolicza 1 minutę.

• Brożek niecelnie zza pola karnego.

• Piłka przez przypadek trafiła pod nogi Brożka w polu karnym Górnika, lecz w porę zainterweniował Danch.

• Mocno niecelne uderzenie Urygi, piłka wychodzi na aut daleko od bramki.

• Obie drużyny zmarnowały dogodne sytuacje! Najpierw nie strzelił Jankowski, a z drugiej strony nie trafił Grendel.

• Gospodarze nie mogą dokończyć akcji, brakuje im ostatniego podania.

• Kontratak Wisły, defensorzy "Białej Gwiazdy" wyłuskali piłkę przed własnym polem karnym

• Korzym na spalonym.

• Piłkarze Górnika protestują w związku z decyzją arbitra, Grendel próbował wymusić faul.

• Maciej Korzym nie trafia w dogodnej sytuacji! Świetnie z prawego skrzydła dośrodkował Gergel, obrońcy Wisły nie pokryli napastnika zabrzan, jednak ten bardzo myli się w dogodnej sytuacji.

• Jović mocno zagrywa w szesnastkę rywala, niecelnie uderza głową Jankowski.

• Za mocne podanie do Brożka, futbolówkę przechwytuje Janukiewicz.

• Gergel zbyt mocno zagrywa w pole karne Wisły, bez najmniejszych problemów piłkę łapie Cierzniak.

• Kolejny niecelny strzał Jankowskiego, tym razem po podaniu Boguskiego. Zdaniem arbitra środkowy pomocnik nie był faulowany przed polem karnym

• Piłkarze Górnika budują swój atak bardzo powoli, wykorzystują nawet swojego bramkarza.

• Faul na Jankowskim, rzut wolny dla "Białej Gwiazdy". Piłka nie dochodzi jednak do Guzmicsa.

• Wysoki pressing gospodarzy, Górnik nie pozwala Wiśle spokojnie rozgrywać piłkę na własnej połowie.

• Wymiana podań Wisły w środku pola przed polem karnym rywali, nic jednak z akcji nie wyniknęło.

• Niecelne podanie Burligi do Brożka, od bramki rozpocznie golkiper gospodarzy.

• Świetnie zapowiadał się kontratak Górnika, jednak w porę wrócił Uryga.

• Zbyt mocne podania między sobą wymieniali Wiślacy przed polem karnym zabrzan. Defensywa Górnika wybija piłkę na aut.

• Wymuszona zmiana w Górniku. Leszek Ojrzyński przez kontuzję mięśnia dwugłowego, zmuszony jest zdjąć Janotę, w jego miejsce wchodzi Jeż.

• Groźne dośrodkowanie Kosznika, piłkę na rzut rożny wybija Sadlok.

• Nieporozumienie w szeregach zabrzan, Michał Janota niedokładnie zagrywa i piłka wychodzi za bramkę.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły! Górnik mógł błyskawicznie odpowiedzieć, jednak podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie znaleźli się w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

• Jankowski nie trafia do pustej bramki! Po podaniu Łukasza Burligi były zawodnik Ruchu Chorzów uderzył bardzo niecelnie i piłka wyszła na aut bramkowy.

• Bardzo składna akcja Wisły, Krzysztof Mączyński zagrał prostopadle do Macieja Jankowskiego, ten wystawił piłkę Pawłowi Brożkowi, który precyzyjnym strzałem pewnie pokonał Radosława Janukiewicza.

• Pierwsza bramka dla Wisły! Paweł Brożek strzela bramkę już w trzeciej minucie!

• Pierwsza akcja zabrzan, piłkę na aut wybijają obrońcy Wisły.

• Piłkarze Górnika rozpoczynają od środka, pierwszy gwizdek Pawła Gila.

• Niedawno odszedł wiceprezes Górnika Zabrze - Krzysztof Maj. Zmarł w wieku 39 lat.

• Na stadionie w Zabrzu minuta ciszy.

• Podopieczni Kazimierza Moskala znajdują się dużo wyżej. Zajmują 6. miejsce, a do znajdującej się na pozycji vice-lider Legii tracą 4 punkty.

• Patrząc na tabele zabrzanie są w beznadziejnej sytuacji. Po 15. kolejkach zajmują ostatnią, 16. pozycję, mając na koncie jedynie 9 punktów.

• W ostatnim bezpośrednim starciu, czyli w pierwszym meczu poprzedniej rundy, padł na stadionie przy Reymonta remis 1:1.

• Wisła Kraków nie wygrała od ponad roku dwóch meczów z rzędu. W ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną "Biała Gwiazda" pokonała Zagłębie Lubin 3:1, natomiast przegrał 0:1 z kielecką Koroną.

• Kazimierz Moskal zmuszony jest wystawić Łukasza Burligę na skrzydle pod nieobecność Wilde-Donalda Guerriera.

• Serdecznie witamy Państwa w relacji na żywo z meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków! Pierwszy gwizdek już za niecałe 30 minut.

• Górnik Zabrze - Wisła Kraków LIVE!

Zapowiedź: Górnik - Wisła LIVE! Drużyna Ojrzyńskiego ma coraz mniej czasu na przełamanie

Dzisiaj o godzinie 20:30 Górnik będzie podejmował na własnym stadionie krakowską Wisłę. Po przerwie reprezentacyjnej zespoły Ekstraklasy zaczynają "rundę wiosenną". Czy piłkarze Górnika poprawią swoje bardzo słabe wyniki? Pierwszym sprawdzianem zabrzan będzie mecz z Wisłą, która ostatnio sprawuje się coraz lepiej.

Bilans z ostatnich pięciu spotkań między drużynami to dwa wysokie zwycięstwa piłkarzy Wisły (4:1, 5:0), dwa remisy oraz jedna wygrana Zabrzan. Ostatni pojedynek między Wisłą, a Górnikiem to początek sezonu Ekstraklasy, który zakończył się remisem 1:1.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:1