Borussia Dortmund

6

5 1 połowa

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net

• 11. gol z rzędu Roberta Lewandowskiego, gol i 3 asysty Jakuba Błaszczykowskiego. Momentami mecz przypominał trening z wewnętrzną gierką. Trzy punkty są, najwyższe zwycięstwo w tym sezonie i brak kontuzji. Tak przedstawia się podsumowanie tego meczu.

• Arbiter nie doliczył ani minuty i kończy mecz. Greuther 1, Borussia Dortmund 6.

• Grosskreutz ciosem rodem z filmów akcji kopie głowę przeciwnika. Sędzia wziął pod uwagę okoliczności łagodzące i nie ma rzutu karnego dla gospodarzy. Ku niezadowoleniu kibiców.

• Kolejna okazja Lewandowskiego, ale nie zdołał oddać groźnego strzału. Odpowiedź gospodarzy i Djurdjić z podobnym skutkiem.

• Pledl ograł Piszczka i zagrał w pole karne do Djurdjicia, ale ciut za mocno. Weidenfeller łapie piłkę.

• Reprezentant Albanii miałby prawdziwe wejście smoka. Przyjął piłkę po dalekim zagraniu i strzela obok lewego słupka. Weidenfeller nie miał szans na skuteczną interwencję.

• Ostatnia zmiana w Greuther: za Sararera pojawia się Azemi.

• 22. bramka "Lewego" doczekał się. Z bliska podwyższa wynik. Asystował Jakub Błaszczykowski.

• GOL, Robert Lewandowski

• Błaszczykowski płasko wstrzelił w pole karne, ale Lewandowski został uprzedzony przez Sobiecha. Notabene byłego zawodnika Borussii Dortmund.

• Żółta kartka dla Santany.

• Rozluźnienie w szeregach obronnych BVB i po indywidualnej akcji Prib pokonuje Weidenfellera strzałem po długim słupku.

• GOL, Edgar Prib

• 5 bramek to zdaje się być mało dla BVB. Rzut wolny dla gości przy narożniku boiska. Santana strzela głową obok słupka.

• Leitner zmienia strzelca dwóch bramek dla Borussii, Gundogana.

• Według organizatorów meczu na trybunach zasiada 18000 fanów obu drużyn.

• Kontra Borussii i dogranie w pole karne do Lewandowskiego, który chciał się zabrać z piłką "angielką". Odskoczyła mu futbolówka i skorzystał z tego Hesl.

• Nieudane uderzenie Klausa - piłka poszybowała nad poprzeczką. Trener Greuther jest załamany.

• Schieber zmienia Kehla.

• Potrojone krycie Lewandowskiego w polu karnym i ten nie miał jak odwrócić się z piłką.

• Saraner chciał strzelić jak Goetze - minął Grosskreutza i uderzył w stronę bliższego słupka. Pomysł dobry, ale słabsze wykonanie. Z "piątki" Weidenfeller.

• Greuther dąży do strzelenia honorowej bramki. Ale pokonać Weidenfellera to trudna sztuka.

• Geis zmienia Vargę.

• Bittencourt od początku drugiej odsłony za Goetze.

• Lewandowski strzela, ale niecelnie.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Lekko, łatwo i przyjemnie. Borussia w nieco ponad pół godziny zaaplikowała rywalowi aż 5 bramek. Pod dwie strzelili Goetze i Gundogan (po podaniach Błaszczykowskiego) i sam Błaszczykowski. Brakuje jeszcze trafienia Lewandowskiego by kontynuował swoją wyborną formę. Na drugą połowę wracamy za niespełna kwadrans.

• Odpowiedź Greuther i Sararer zatrzymany przez Weidenfellera! Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę.

• Zabawił się z rywalami. Poszedł na klepkę z Grosskreutzem, biegł wzdłuż linii "16" metra i strzelił nie do obrony.

• GOL, Mario Goetze

• Przemyślana, składna akcja BVB i Grosskreutz strzela, lecz Hesl zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

• Zagranie Kehla do Lewandowskiego bardzo niedokładne.

• Thomas Pledl zmienia Babę Rahmana.

• Szykuje zmiana w ekipie gospodarzy. Tylko jedna, a zdałoby się zastąpienie całej drużyny (nie uwłaczając).

• Asysta Jakuba Błaszczykowskiego, który zagrywa piłkę przed pole karne i Niemiec strzałem tuż przy słupku podwyższa prowadzenie. Druga asysta Kuba przy bramce Gundogana.

• POGROM, Ilkay Gundogan x2

• Djurdjić strzela bramkę, ale uczynił to po gwizdku sędziego. Spalony.

• Goetze wypuszczony na wolne pole, wpadł w "16" i zagrał do Lewandowskiego. Ten wślizgiem trafia w słupek, a z dobitką popędził Błaszczykowski, który głową pakuje piłkę do siatki. Przy tej akcji jeszcze ucierpiał.

• 10. GOL W LIDZE Jakuba Błaszczykowskiego!

• Varga powstrzymuje na 25. metrze Lewandowskiego. Ważne, że zgodnie z przepisami.

• Akcja gospodarzy i przeciągnięte, za mocne dośrodkowanie Priba. Do piłki dopadł Klaus, lecz po chwili nie zdołał jej opanować na boisku.

• Goetze dośrodkowuje "krzyżakiem" w pole karne. Lewandowski nie sięgnął piłki.

• BVB to mało. Akcja i korner. A mecz z trybun ogląda Jose Mourinho...

• Nie ma gola! Najpierw Lewandowski poszedł za akcją i po okiwaniu obrońcy przelobował bramkarza, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce! Dobitka Goetze i piłka mija bramkę!

• Szybko strzelone 2 bramki ustawiły spotkanie pod dyktando BVB, którzy bawią się piłką.

• Kehl przypadkiem nokautuje przeciwnika łokciem. Nie ma kartki. Prib strzela zza linii "16" i Weidenfeller broni.

• Udane piąstkowanie Hesla po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ruszyła kontra Greuther i Błaszczykowski wybija piłkę poza linię końcową.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Jakuba Błaszczykowskiego, który wykłada piłkę jak na tacy reprezentantowi Niemiec i ten z bliska podwyższa wynik.

• Ilkay Gundogan i 0:2

• Sararer pudłuje, czym z pewnością nie ucieszył kibiców swojej drużyny.

• Goetze dostał piłkę przed linią 16. metra, minął rywala i strzelił tuż przy bliższym słupku.

• BVB napiera i kolejny rzut rożny. Dobra centra Goetze i głową wybija Sobiech.

• Błaszczykowski fatalnie strzela. Piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Akcja lewą stroną BVB i podanie w pole karne zablokowane. Ostatecznie rzut rożny.

• Dalekie podanie na Lewandowskiego, ale zdaniem sędziego Polak faulował obrońcę Greuther. "Lewy" nie może pogodzić się z tą decyzją.

• Greuther wysoko atakuje rywala - na wysokości jego pola karnego. Strata i kontra Borussii, ale bez zagrożenia.

• W odpowiedzi gospodarze. Strzela Petsos z narożnika pola karnego tuż nad poprzeczką. Był bliski przelobowania Weidenfellera.

• Akcja Piszczka prawą stroną i zagrywa w pole karne, ale połapał się w tym stoper Greuther, który wybija piłkę.

• Gwizdek sędziego i mecz rozpoczęty.

• Rezerwowi Borussii Dortmund: S. Bender, L. Bittencourt, M. Langerak, M. Leitner, J. Schieber, M. Schmelzer, N. Subotić.

• Rezerwowi Greuther: I. Azemi, J. Geis, M. Grun, B. Nehrig, M. Peković, T. Pledl, T. Trinks.