Borussia Dortmund

1

0 2 połowa

1 dogrywka 2 połowap.

• Zmiana bramkarza na minutę przed końcem miała być zmianą roku. Jednak Gundogan już w doliczonym czasie drugiej części dogrywki atomowym uderzeniem pokonał bramkarza!! Za wspólne emocje dziękuje Szura Bartłomiej!!

• Sędzia nawet nie wznawia meczu!

• Ależ sytuacja!!!!!!!! Gundogan uderza z linii pola karnego, piłka odbija się od pleców bramkarza i wpada do siatki!!!

• Zmiana bramkarza!!!

• Błaszczykowski wysoko nad bramką!!

• Karne coraz bliżej!!

• Bardzo brzydki faul i zasłużona kartka

• Occean zmarnował świetną okazję, defensywa Borussii popełnia błąd za błędem!!

• Barios sam na sam z Grunem ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną

• Heinrich Schmidtgal kapitalnie uderzył z wolnego z narożnika pola karnego. Niewiele brakowało a mielibyśmy pierwszą bramkę!

• Dwukrotnie w krótkim odstępie czasu dwóch graczy gospodarzy łapani na spalonym

• Druga okazja Bariosa po wrzutce z rożnego Schmelzera ale Paragwajczyk nie trafia w bramkę

• Gramy dalej!

• Czeka nas dodatkowe 30 minut!

• To powinno być 1-0 dla BVB ale Lewandowski zostaje zablokowany!!

• Kolejna zmiana

• Druga zmiana w zespole gości

• Błaszczykowski do Kevina Grosskreutza ale znów zmarnowana szansa!!

• Coraz groźniejsze są akcje gospodarzy. Czy doczekamy się sensacji?

• Przed nami ostatni kwadrans. Czy doczekamy się bramek?

• Kevin Grosskreutz marnuje kolejną setkę strzelając z 16 metrów wysoko nad poprzeczką!!

• Pierwsze uderzenie Bariosa na bramkę z 16 metrów przelatuje obok słupka

• I mamy zmianę także w zespole Kloppa

• Mamy 1 zmianę w tym meczu

• Greuther Fuerth  - Borussia Dortmund

• Heinrich Schmidtgal mocno z wolnego na bramkę Borussii ale piłka przelatuje obok słupka

• Kartek dużo, szkoda, że bramek nie ma

• Fatalne ostatnie minuty w wykonaniu Borussii.

• Wzrasta przewaga nieskutecznej dziś Borussii. Czy goście wykorzystają swoją szansę?

• Prib nie zorientował się będąc w dogodnej sytuacji pod bramką rywala

• Olivier Occean miał swoją szansę także w tym meczu. Po dośrodkowaniu z lewej strony jednak źle trafił w piłkę głową.

• Klausa do Nehriga, który próbuje nieudolnie dośrodkować. Od bramki zaczynają goście

• Kolejna świetna szansa BvB. Tym razem źle uderzał Kagawa.

• Robert Lewandowski fantastycznie ograł rywala w polu karnym, wrzucił piłkę do Kevina Grosskreutza, którego fantastyczne uderzenie głową fenomenalnie odbił bramkarz gospodarzy!!

• Próbował Klaus ograć Polaka ale świetnie w defensywie zagrał Piszczek.

• Brzydki faul na Suboticu

• Znowu walka, walka z przewagą Borussii. Jednak klarownych sytuacji bramkowych jest niewiele.

• Oglądamy na murawie festiwal uderzeń głową :)

• Kolejna akcja piłkarzy Kloppa ale tym razem zbyt dużo kółek chciał zrobić Kagawa

• Pierwsza akcja BVB - Bender jednak za głęboko dośrodkowuje i od bramki zaczynają gospodarze

• Zaczynamy!

• Koniec sennej, nudnej pierwszej połowy. Oby druga część była ciekawsza!

• Nic, kompletnie nic nie dzieje się na boisku

• Ciężko, bardzo ciężko gra się dziś zespołowi z Dortmundu. Mądrze ustawieni gospodarze jak do tej pory nie ulękli się renomowanym rywalom

• Zasłużona kartka dla zawodnika gospodarzy

• Rozerwać mur obrony BVB tym razem gospodarze próbują rozpoczynając akcje od swojej bramki

• Optyczną przewagę zaczyna posiadać zespół z pierwszej Bundesligi ale jak do tej pory nie przekłada się to na okazje bramkowe.

• Kagawa marnuje 100% okazję nie trafiając głową z 5 metrów!!

• No i Lewandowski za faul nakładką ogląda kartkę

• Schmelzer po faulu na Piszczku dobrze dośrodkowuje w pole karne i obrona gospodarzy ratuje się wybiciem piłki na rzut rożny

• Za nami 25 minut meczu. Tak naprawdę z boiska wieje ogromną nudą.

• W walce o górną piłkę Occean fauluje bramkarza

• Kehl na rzut rożny

• Zaostrza nam się ten mecz. Tym razem kapitan BVB fauluje rywala blisko swojego pola karnego

• Mamy pierwszą kartkę

• Pierwsza okazja dla Lewandowskiego, ale napastnik reprezentacji Polski zablokowany

• Bender faulowany w okolicach narożnika pola karnego gospodarzy

• Lewandowski bardzo brzydko fauluje rywala w walce o piłkę.

• Dośrodkowania Klausa trafia w obrońcę z Dortmundu, gospodarze poczynają sobie niezwykle ambitnie.

• Kagawa za mocno w pole karne do Kuby.

• Rozpoczyna od bramki BVB

• Klopp bardzo poważnie traktuje rozgrywki Pucharu Niemiec. Widać, że szkoleniowcowi z Dortmundu bardzo zależy na zdobyciu tego trofeum. Na boisku oglądamy wszak najsilniejszy skład mistrzów Niemiec.

• Chwila spokoju na boisku

• Piszczek faulowany, stały fragment gry dla BVB, przy piłce Błaszczykowski ale piłka leciała zbyt nisko. W szybkiej kontrze gospodarze jednak zatrzymani.

• Pierwsza groźna akcja mistrzów Niemiec ale Schmelzer nie potrafi dojść do podania kolegi przed polem karnym gospodarzy

• Pierwsze sekundy to przewaga gospodarzy, którzy dobrze rozpoczęli ten mecz. Sararer ładnie wszedł między Subotica ale w dryblingu się pogubił.

• Oba zespoły powoli wychodzą na murawę - za moment początek Półfinału Pucharu Niemiec

• Lider 2 ligi niemieckiej zagra dziś z liderem Bundesligi - kto okaże się lepszy?

• Zainteresowanie spotkaniem jest duże, stadiom wypełniony do ostatniego miejsca - może pomieścić około 15 tysięcy osób

• Początek spotkania już za 20 minut, relacja na żywo oczywiście w Ekstraklasa.net

• Bez większych zmian w składzie zagra BVB już dziś w kolejnej fazie Pucharu Niemiec.