Hamburger SV

1

VfL Wolfsburg

1

• Koniec meczu. Niesamowite spotkanie na Imtech Arena. Podział punktów wydaje się być dzisiaj sprawiedliwym zakończeniem. Za uwagę dziękuje Państwu Maciej Frelek.

• Rudnevs wściekły po tym jak nie dostał piłki od Sona. W tym meczu już nic nie ulegnie zmianie..

• Żółta kartka dla Perisica. Chorwat zbyt agresywnie atakował van der Vaarta.

• Perisić postanowił indywidualnie rozwiązać akcję na skrzydle. Gdyby dograł do Dosta, goście mieli by szansę aby wyjść na prowadzenie.

• Trzy minuty doliczone.

• Diekmeier ukarany za ostry atak na Schaeferze.

• I kolejna zmiana; Bruma wchodzi za Lama.

• W międzyczasie doszło także do zmiany w HSV - Beister za Jiracka.

• Vieirinha nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Schaefer.

• Vieirinha ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Jest teraz opatrywany przez służby medyczne.

• Van der Vaart próbował zaskoczyć Benaglio technicznym uderzeniem zza szesnastki. Golkiper goście na posterunku.

• Kolejna okazja! Van der Vaart dośrodkowywał z rzutu wolnego, a wbiegający tam Rajković o centymetry minął się z piłką!

• Son!! Filigranowy gracz HSV świetnie radził sobie z przeciwnikami w polu karnym, ale fatalnie przestrzelił!

• Thorsten Fink reaguje na słabą postawę swojego zespołu. Ilcević zmienia Rincona.

• Dost! Po podaniu ze środka pola wprowadzony po przerwie zawodnik miał mnóstwo czasu, postanowił przelobować bramkarza, ale trafił obok bramki!

• Diego!!! Po dograniu Vieirinhii Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, ale trafił wprost w bramkarza!

• Diego świetnie ustawił sobie Westermanna, ale później piłka odbiła mu się od pleców co kompletnie zdezorientowało napastnika Vfl.

• Dwie świetne okazje dla gości!! Najpierw dost trafił w bramkarza w sytuacji sam na sam, a później Naldo w poprzeczkę!

• Perisic wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne Volfsburga.

• Diego próbował powtórzyć wyczyn Perisica sprzed kilku minut, jednak jego centra została zablokowana.

• Wejście smoka Perisicia! Chorwacki pomocnik zakręcił obrońcami HSV na lewym skrzydle i zagrał w pole karne, a tam Hasebe wślizgiem wpakował ją do siatki.

• GOOOOLLLL!!! Hasebe!!

• ..zaś Perisić zmienia Arnolda.

• Dwie zmiany w ekipie gości; Dost wchodzi za Olicia..

• Son popędził z piłką środkiem boiska i zagrał do van der Vaarta, który właśnie w tym momencie się poślizgnął. Holender wstał tak szybko jak było to możliwe, jednak w tej akcji nie mógł już nic wskórać.

• Rincon przewrócił się pod naporem przeciwnika i był przekonany, że arbiter odgwiżdże faul dlatego złapał piłkę w ręce. Sędzia uznał to zagranie za nieprzepisowe i ukarał zawodnika żółtą kartką.

• Son starał się zaskoczyć Benaglio uderzeniem z dystansu. Golkiper, z problemami, ale poradził sobie z jego strzałem.

• Vieirinha przedarł się prawą flanką pod pole karne i wycofał piłkę na dziesiąty metr. Żaden z jego partnerów nie uwierzył w powodzenie tej akcji dlatego też futbolówka trafiła pod nogi defensorów HSV.

• Son starał się uruchomić Rudnevsa prostopadłym zagraniem, piłkę przejmuje Naldo.

• Szybki kontratak HSV. Piłka trafia pod nogi van der Vaarta, który wrzuca ją w pole karne. Bez zagrożenia dla bramki Benaglio.

• Goście przejęli inicjatywę, jednak jak dotychczas nie przełożyło się to na klarowne sytuacje podbramkowe.

• Hasebe zdecydował się na centrostrzał spod linii końcowej. Uderzenie piłkarza Vfl nie sprawiło problemów Drobnemu.

• Felix Magath od 25.10.2012 nie jest Trenerem VFL Wolfsburg . od 1.1 Dieter Hecking jest trenerem - Dzięki za wyłapanie błędu, pomyłka w systemie.

• Diekmeier!! Co też on zrobił?! Prawy obrońca HSV dostał znakomite krzyżowe podanie, miał ogrom czasu i miejsca aby podać lub dobrze strzelić. Zamiast tego wyekspediował on piłkę wysoko w trybuny, to powinno być 2:0!

• Gramy!

• Koniec pierwszej połowy. Bramka do szatni znacznie podniesie morale gospodarzy. Spotkanie może się podobać, aczkolwiek momentami w poczynaniach piłkarzy obu drużyn brakuje nieco jakości. Czy podopieczni Felixa Magatha podniosą się w drugiej odsłonie? Do meczu wrócimy za kilkanaście minut.

• Rzut wolny z ok. czterdziestu metrów od bramki. Do piłki podchodzi van der Vaart, wrzuca idealnie na głowę Westermanna, który pewnym strzałem pokonuje Benaglio. 1:0 tuż przed przerwą!

• GOOOOLLL!!! Heiko Westermann!

• Badejl posyła miękką piłkę w pole karne - sytuację bardzo pewnie wyjaśniają obrońcy Vfl.

• Badejl ładnie poradził sobie z Rodriguezem i dograł do van der Vaarta, który musiał ponownie wycofać piłkę. Wydaje się, że podopieczni Thorstena Finka powinni częściej decydować się na uderzenia z dystansu.

• Fani zgromadzeni na Imtech Arenie oglądają widowisko prowadzone w bardzo szybkim tempie. Piłkarze tworzą liczne sytuacje podbramkowe, jak dotychczas brakuje jedynie wykończenia.

• Lam jakimś cudem przedarł się lewą stroną tuż pod linię końcową. Resztkami sił próbował jeszcze dośrodkowywać, ale próba zakończyła się fiaskiem.

• Dośrodkowanie Diego trafia na głowę jednego z obrońców gospodarzy. Chwilę później przejmuje ją Rodriguez i uderza. Być może po tym meczu Drobny będzie musiał zainwestować w nowe rękawice.

• To powinno być 1:0!! Fatalny błąd Westermana. Do puszczonej przez obrońcę HSV piłkę dopadł Olić, jednak będąc tyłem do bramki uderzył wprost w rękawice Drobnego.

• Vieirinha ukarany za wejście nakładką.

• Van der Vaart miękko wrzucił piłkę na dalszy słupek. Diekmeier chciał przedłużyć to zagranie, jednak przesadził z siłą - futbolówka wyszła poza linię końcową.

• Diego zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka minęła bramkę w niewielkiej odległości.

• Rudnevs!! Uderzenie Łotysza z bliskiej odległości zablokowane przez obrońców.

• Vieirinha!! Pomocnik Vfl dostał piłkę na skrzydle i bez zastanowienia uderzył na bramkę. Futbolówka minęła słupek po kilkadziesiąt centymetrów.

• Polak uderzał z rzutu wolnego - piłka w rękach Drobnego.

• Rudnevs zagrał do wbiegającego w szesnastkę Sona. Po drodze piłka odbiła się od nóg obrońcy i trafiła do Koreańczyka, który nie widząc szans na dogonienie jej postanowił wywalczyć rzut karny. Arbiter nie dał się nabrać - żółta kartka dla napastnika HSV.

• Corner nie przyniósł zagrożenia pod bramką HSV. Od kilku minut w poczynaniach piłkarzy obu drużyn brakuje jakości.

• Rajković postanowił sprawdzić czujność swojego bramkarza. Drobny piłki nie zauważył, w wyniku czego arbiter wskazał na róg boiska - od rzutu rożnego rozpoczną goście.

• Rincon leży na murawie po starciu głowami z Polakiem. Po chwili obaj zawodnicy wrócili do gry.

• Gospodarze postanowili zagrać wysokim pressingiem. Zaowocowało to faulem Rudnevsa na Polaku.

• Rudnevs ładnie zgrał piłkę głową do Sona, który natychmiast został otoczony przez defensorów Vfl. Koreańczyk był zmuszony wycofać futbolówkę i budować akcję od nowa.

• Uderzenie Vieirinhii z dalszej odległości powędrowało wysoko w trybuny.

• Kapitalne zagranie do van der Vaarta ze środka pola. Holender chciał przerzucić sobie piłkę nad obrońcami, ci jednak nie pozwolili mu na wiele w polu karnym i już po chwili wyjaśnili sytuację.

• Diego postanowił popracować w defensywie. Został faulowany przez Jiracka.

• Rudnevs odważnie ruszył z piłką środkiem pola. Po chwili otoczyła go trójka obrońców, futbolówka trafiła jeszcze do van der Vaarta, ale i on nie potrafił zagrozić bramce przeciwnika.

• Defensywa gospodarzy tym razem nie pozwoliła na kolejne podanie do Diego, świetne czytanie gry Diekmeiera.

• Van der Vaart! Świetne dogranie Badelja ze skrzydła, Holender wybiegł zza linii obrony i strzałem z woleja trafił wprost w Benaglio!

• Długie zagranie do Diego. Tym razem na drodze napastnika Vfl stanął Drobny, który pewnie wyłapał piłkę.

• Vieirinha starał się dograć do środka do Diego, który jednak był na minimalnym spalonym.

• Zaczynamy! Liczymy na świetne widowisko na Imtech Arena!

• Polskie akcenty:: Artiom Rudnevs przeszedł do HSV z Lecha Poznań przed startem trwających rozgrywek. Na ławce gospodarzy siedzi Jeffrey Bruma, brat grającego niegdyś w Arce i Lechu Marciano Brumy. W drużynie gości na swoją szansę w meczu czeka Ivan Perisić, który jeszcze w ubiegłym roku grał u boku "Polskiej Trójki" z Dortmundu.

• Rezerwowi Vfl Wolfsburg:Schäfer, Perišić, Dost, Madlung, Fágner, Hitz, Kjær.

• Rezerwowi HSV: Bruma, Iličević, Beister, Sala, Skjelbred, Neuhaus, Kačar;

• W jesiennym starciu na Volkswagen Arena padł remis 1:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Kjaer (dla Vfl) i Beister. Dzisiaj obaj rozpoczną rywalizację na ławce rezerwowych. Kto jeszcze będzie czekał na swoją szansę w trakcie meczu?

• Kolejnym "czynnikiem" łączącym dzisiejszych oponentów jest osoba szkoleniowca Vfl Wolfsburg. Felix Magath to legenda HSV - w barwach tego klubu rozegrał ponad trzysta spotkań na pozycji pomocnika, strzelił w nich czterdzieści sześć bramek.

• Pierwsza drużyna z miasta Volkswagena od kilku lat nie błyszczy na międzynarodowej arenie. Dużo lepiej spisuje się żeńska sekcja piłki nożnej Vfl. Piłkarki z Wolfsburga 23. maja powalczą na Stamford Bridge o zwycięstwo w Lidze Mistrzów Kobiet. Przeciwnikiem pań z Niemiec będzie żeńska ekipa Olimpique Lyon.

• Obecnie trwa ważny mecz w kontekście walki o puchary w Bundeslidze. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania szósty w tabeli Freiburg prowadzi z Augsburgiem 2:0. Prawdopodobna wygrana sprawi, iż podopieczni Thorstena Finka znajdą się pod presją przed starciem z Vfl.

• Tak wyglądała arena dzisiejszej rywalizacji na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem:Imtech Arena (HSV)

• Dzisiejszych rywali łączą niewielkie zdobycze punktowe w meczach u siebie. W domowej tabeli HSV zajmuje 10., a Wolfsburg przedostatnie, 17. miejsce. Podopieczni Felixa Magatha lwią część dotychczasowego dorobku wywalczyli na wyjazdach - w delegacjach Vfl odniosło aż siedem zwycięstw, co może napawać ich optymizmem przed starciem w Hamburgu.

• To co może martwić w obozie HSV to zdecydowanie styl, w jakim piłkarze walczą o ligowe punkty. Podopieczni Thorstena Finka rozgrywają swoje akcje z wielkim mozołem, a odnoszone przez nich zwycięstwa nie są przekonywujące.

• Piłkarze Thorstena Finka ostatnio nie czują się najlepiej na własnym obiekcie. W trzech domowych meczach drużyna z Hamburga zanotowała aż dwie porażki, w tym przegraną z walczącym o utrzymanie Augsburgiem.

• Za niecałą godzinę początek ostatniego starcia 32. kolejki Bundesligi. Znajdujące się pod formą HSV ma jeszcze szanse na występ w kolejnej edycji Ligi Europy, ale do osiągnięcia celu potrzebuje zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu. Podopieczni Felixa Magatha już zapewnili sobie utrzymanie, teraz walczą tylko o zajęcie jak najwyższej lokaty na koniec sezonu.