1

Bayern Monachium

6

3 1 połowa

• Momentami było żal gospodarzy. Wynik byłby jeszcze wyższy, ale Zielera dwukrotnie ratowała poprzeczka. Bayern śrubuje rekordy i ustanawia nowe. Relację NA ŻYWO z tego (jednostronnego) spotkania prowadził dla Państwa Tomasz Górrski i zapraszam na kolejne na Ekstraklasa.net

• Koniec meczu. Bayern gromi Hannover aż 6:1.

• Gustavo strzela z 18 metrów na wiwat.

• A już miałem pisać, że sędzia nie wziął kartek. Jednak ma i ukarał Boatenga.

• Piorunująca odpowiedź. Peruwiańczyk wpadł w pole karne i chciał strzelać. Zieler paruje piłkę, ale wobec dobitki był już bezradny.

• GOL, Claudio Pizzaro x2

• Pander zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego wprost w Neuera, lecz ten wypuszcza piłkę. Hoffmann dopadł do niej i z bliska strzela głową.

• GOL dla Hannoveru, Andre Hoffmann

• Na jesieni było 5:0 dla Bawaczyków. Teraz w takim stosunku wygrywają na AWD-Arena.

• Can pozwolił piłce opuścić boisko. Shaqiri z narożnika.

• Za Dioufa, który na chwilę pozostał na boisku, zmienia Abdellaoue.

• Za krótkie dośrodkowanie Alaby z rzutu rożnego. Djorou spokojnie wybija piłkę.

• Gra wznowiona. A Senegalczyk... prawdopodobnie wróci na boisko.

• Sztab medyczny udziela pomocy napastnikowi Hannoveru. Będzie konieczna zmiana.

• Diouf staranowany przez interweniującego Neuera.

• Shaqiri świetnie centruje do niepilnowanego van Buytena. Belg za długo przyjmował piłkę co wykorzystał obrońca H96 wybijając na rzut rożny.

• Zdaniem sędziego Ya Konan faluje w polu karnym Bayernu Alabę. Tylko on przejawia jakiekolwiek chęci na grę w tym meczu.

• Dwójkowa akcja Shaqiri'ego z Alabą na lewej stronie. Ten ostatni centruje z linii końcowej na 5. metr, gdzie Pizarro dostawia nogę i podwyższa prowadzenie. 5. gol napastnika Bayernu w tym sezonie.

• GOL, Claudio Pizarro

• "Pusty przelot" Neuera po centrze Sakaia, ale na jego szczęście żaden z zawodników H96 nie zamykał akcji.

• Bayern na dobrej drodze do ustanowienia nowego rekordu w postaci 26 zwycięstw w Bundeslidze. Ponadto są o ok. 25 minut wyrównania wyniku Borussii, która zdobyła 81 punktów.

• Sakai pojawia się za Cherundolo. Druga zmiana w Hannoverze.

• Can zmienia strzelca dwóch bramek dla Bawarczyków, Gomeza.

• Płaskie zagranie w pole karne i Gomez uprzedzając obrońcę pokonuje bramkarza. 10. gol Gomeza w sezonie.

• Mario Gomez x2

• I znowu Schulx w roli głównej. Uprzedza kolejny raz napastników Bayernu. Tylko korner.

• Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Gomeza i Pizarro. Schulz wybija piłkę głową na uwolnienie.

• Prostopadłe podanie do Robbena z głębi pola. Autor powinien poćwiczyć ten element.

• Shaqiri wywalcza rzut rożny. Centra Szwajcara i niecelny strzał głową Pizarro.

• Ya Konan z woleja. Na wiwat.

• Shaqiri na spalonym.

• Pierwsze minuty to chaotyczna gra. W niej... lepiej odnajduje się Hannover. Sporo ożywienia dało wprowadzenie na boisko Ya Konana. Niemniej trzeba mieć na względzie wynik.

• Rausch w pole karne... Neuer piąstkuje na uwolnienie.

• Przebojowa akcja rezerwowego H96 prawą stroną i korner.

• Pierwsza akcja Ya Konana i jego płaskie uderzenie zza "szesnastki" broni Neuer.

• ... i Robben zastępuje Ribery'ego.

• Za Muellera zagra Shaqiri...

• Ya Konan pojawia się za Pinto.

• Druga odsłona rozpoczęta przez gospodarzy.

• I powoli wracamy na AWD-Arena. Hannover z jedną zmianą, goście: dwiema.

• Bez doliczania nawet minuty, arbiter kończy pierwszą połowę. Hannover przegrywa 0:3 z Bayernem Monachium. Różnica klas jest widoczna gołym okiem.

• Jeszcze jeden korner Bayernu. Nic z niego nie wynikło. Kontra gospodarzy i Rausch zatrzymywany w polu karnym. Jego zdaniem niezgodnie z przepisami. Odmiennego był arbiter.

• Gomez dostaje piłkę na 18-stym metrze i przy biernej postawie dwóch zawodnikow strzela po długim rogu. Zieler bez szans. Pogrom na AWD-Arena?

• GOL, Mario Gomez

• Stindl chciał odpokutować za bramkę samobójcza. Strzela i Neuer bez trudu broni.

• Pierwszy rzut rożny dla Hannoveru. Bez zagrożenia pod bramką Neuera.

• Dominacja Bayernu nie podlega żadnej dyskusji. Czasem pozwala przeciwnikowi na przekroczenie linii środkowej.

• Gomez ponownie na spalonym.

• Mueller zagrywa w pole karne do Rafanhi, lecz ten skutecznie blokowany przez obrońcę. Piłkę łapie Zieler.

• Gomez miał szansę. Strzela jednak niecelnie.

• Mueller na spalonym.

• Idealne dośrodkowanie Rauscha w pole karne na 5. metr i Douf nie sięga piłki! Bierna postawa van Buytena i stojącego na linii bramkowej Neuera!

• Po krótkiej przerwie gra wznowiona.

• W środku pola zderzyli się Djorou i Gomez. Szwajcar potrzebuyje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze.

• Przechwyt Gomeza na 30-stym metrze, podanie do Ribery'ego, który wpada w pole karne i strzela płasko między nogami Zielera.

• GOL, Franck Ribery

• Korner dla Bawarczyków. Po nim Pizarro strzela kapitalnie z woleja i piłka po odbiciu się od poprzeczki nie przekracza linię bramkową. Nie ma (pięknego) gola Peruwiańczyka!

• Goście idą za ciosem. Jedna bramka to dla nich stanowczo za mało.

• Prostopadłe podanie do Alaby w "16", ten zagrywa płasko do partnerów, lecz uprzedził ich Stindl na wślizgu, który kieruje piłkę do własnej siatki.

• Lars Stindl niefortunnie interweniuje i pokonuje własnego bramkarza

• Na przekór moim słowom Hannover zbliżył się w okolice pola karnego Bayernu. Zabrakło ostatniego, DOKŁADNEGO podania do Dioufa.

• Gospodarze mają problem by zbliżyć się do przeciwnika z piłką. Gustavo zagrywa miękko w pole karne do Muellera. Ten składa się do strzału z powietrza, lecz przeliczył się - piłka skozłowała tuż przed nim.

• Znakomite prostopadłe podanie do Gomeza, ale ten zdaniem arbitra, był na spalonym.

• Drobna informacja: jeżeli Pizarro strzeli dzisiaj gola, to będzie jego 5. trafienie w tym sezonie.

• Rafinha zablokowany przez obrońcę.

• Bayern długo utrzymuje się przy futbolówce na połowie gospodarzy. Zdenerwowało to Rauscha, który skosił równo z trawą Muellera. Kartki jednak nie dostał.

• Odpowiedź Bawarczyków natychmiastowa! Ribery trafia w poprzeczkę!

• Piłka krążyła jak po sznurku, od nogi do nogi, zawodników Hannoveru. Schlaudraff podaje na wolne pole do Rauscha, lecz ten był na spalonym.

• Stindl popędził prawą stroną i dośrodkował. Piłkę z pola karnego wybija obrońca Bayernu. van Buyten.

• Mueller strzela z powietrza, lecz nieczysto trafia w piłkę.

• Gomez i Pizarro zaczynają pierwszą połowę.

• Arbitrem spotkania jest Felix Zwayer.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę. Za chwilę losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rzut oka na tabelę. Jak już wspomniałem, Bayern ma tytuł mistrza Niemiec w kieszeni, ale chcąc nie chcąc musi dograć 5 spotkań do końca sezonu. Ma 78 punktów (po 29 kolejkach) i o aż 20 wyprzedza Borussię Dortmund. Z kolei Hannover jest na dziesiątej pozycji z dorobkiem... 38 "oczek".

• Rezerwowi Bayernu Monachium: E. Can, D. Contento, P. Lahm, J. Martinez, A. Robben, X. Shakiri, T. Starke

• Rezerwowi Hannoveru 96: M. Abdellaoue, K. Haggui, M. Miller, H. Sakai, M. Schmiedebach, A. Sobiech, D. Ya Konan.

• Znamy już podstawowe jedenastki obu drużyn. Zaszło w nich kilka zmian w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniu, odpowiednio z Freiburgiem i 1 FC Nurnberg.

• Za niespełna 25 minut Hannover czeka bardzo trudne zadanie. Musi podjąć wyzwanie z Bayernem Monachium, który mimo tytułu mistrza Niemiec, nie zwalnia tempa. Relację NA ŻYWO z tego spotkania w ramach 30. kolejki Bundesligi poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.