Helsingborgs IF

3

Śląsk Wrocław

1

• Koniec spotkania! Śląsk odpada z eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zagrają teraz w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Dziękujemy za uwagę, cześć!

• Mila zagrał w pole karne wprost na głowę Gikiewicza, który dobrze złożył się do strzału, ale na posterunku stał Hansson.

• Powinna być kolejna bramka dla gospodarzy. Szwedzi wyszli niemal dwa na jednego. Alvaro zagrał do Finnbogasona, który był na czystej pozycji, ale ponownie świetnie interweniował Kelemen.

• Szwedzi bawią się teraz w przysłowiowego dziada i słyszymy tylko gromie

ole, ole, ole.
  • Na trybunach odezwali się polscy kibice, którzy skandowali

piłka nożna dla kibiców!

Dając tym do zrozumienia, że UEFA nie powinna nakładać zakazów wyjazdowych na kluby.

• Śląsk Wrocław miał rzut wolny z 20 metra. Do piłki podeszli Stevanović oraz Mila. Uderzał ten pierwszy, ale niecelnie. Piłka minęła lewy słupek bramki.

• W kierunku stojącego w polu karnym Voskampa zagrywał Stevanović, ale zdecydowanie lepiej o piłkę powalczył Atta.

• Z dystansu uderzył Kowalczyk, ale jego strzał był tak blisko celu, jak Agnieszka Radwańskie tryumfu w Igrzyskach Olimpijskich.

• Dośrodkowywał z lewej strony Mraz, ale podanie to zostało zablokowane.

• I ostatnia zmiana w Śląsku - Cetnarski za Jodłowca.

• Waldemar Sobota zagrywał ze skrzydła w kierunku Voskampa, który przed chwilą pojawił się na boisku, ale piłka nie doszła celu.

• Voskamp za Patejuka.

• Po faulu Mariusza Pawelca Mieliśmy rzut karny. Wykonywał go Finnboason, ale świetnie zachował się Marian Kelemen, który obronił strzał.

• Strzelec hat-tricka Thomas Sorum opuszcza boisko, zastępuje go Alvaro Santos.

• Kaźmierczak gra dziś tragicznie zawody. Po jego fatalnej stracie Szwedzi wyprowadzili kontratak, piłka trafiła pod nogi Thomasa Soruma, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Marianowi Kelemenowi. Słowak ponownie nie ponosi winy za utratę bramki.

• Gra się zrobiła po prostu nudna. Wydaje się, że obie drużyny chciałby, aby mecz trwał 70 minut.

• Kolejny fatalny rzut rożny w wykonaniu Śląska. Niestety nie przyniósł on zamierzonego skutku.

• Gra wyraźnie stanęła. Zawodnicy gospodarzy są zadowoleni z wyniku natomiast piłkarze Śląska nie bardzo wierzą już w możliwość awansu do kolejnej rundy.

• Z dystansu uderzał Pawelec, ale był to strzał Panu Bogu w okno.

• Skontrować próbowali zawodnicy gospodarzy, ale akcję we wzorowy sposób zachował się Patejuk.

• Z okołu 30 metrów z rzutu wolnego miękko wrzucał Mila, ale piłkę spokojnie wybili defensorzy gospodarzy.

• Dobra akcja Śląska Wrocław, piłka trafiła pod nogi Diaza, który uderzał z lewej strony na krótki słupek, ale dobrze interweniował Hansson.

• Fatalne zachowanie obrony Śląska, kolejne błędy w kryciu. Dwa krótkie podania w obrębie pola karnego, do piłki dopada Sorum i jest 2:1.

• Sobota podawał w stronę wychodzącego Diaza, ale bardzo dobrze zachował się Sadiku .

• Pierwsza kartka w obozie Śląska. Ukarany Waldemar Sobota.

• Rozpoczęto już II część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Dobra gra Śląska w pierwszych 45. minutach. Trzeba przyznać, że remis wynikiem sprawiedliwym nie jest, ale sport jest brutalny i liczą się wykorzystane sytuacje. Mistrzowie Polski wciąż potrzebują trzech bramek do awansu. Zapraszamy za kilkanaście minut.

• Na koniec pierwszej części spotkanie dośrodkowywał z rzutu rożnego Mila, ale nie przyniosło to żadnego zagrożenia.

• Śląsk był bliski szybkiej odpowiedzi. Bardzo dobrze zagrał do Diaza Sobota, którzy uderzył z kilkunastu metrów, ale piłka minęła prawy słupek bramki, zaprawdę minimalnie.

• Kontra Szwedów i mamy 1:1. Akcję rozpoczął Alfred Finnbogason, który bez problemów minął Kaźmierczaka zagrał do Soruma, który znalazł się już przed pustą bramką i pozostało mu dołożyć nogę.

• Ależ zamieszanie pod bramką Szwedów. Uderzali Sobota, Mila, Diaz uderzenia albo nie dochodziły celu, albo były blokowane, na koniec uderzył Mila, ale wprost w bramkarza. Chwilę później z dystansu uderzył Diaz, ale minimalnie nad poprzeczką.

• Tym razem po złym wybiciu piłki przed świetną szansą stanął Sorum i w sumie sami nie wiemy jak to się stało, że uderzył aż tak fatalnie. Sami nie posiadamy wysokich umiejętności piłkarskich, ale stawiamy kilo pomarańczy, że zrobilibyśmy to lepiej.

• Kolejna akcja mistrzów Polski. W pole karne wpadł Diaz, który próbował podawać w stronę Patejuka i Mili, którzy byli na piątym metrze, ale skończyło się na rzucie rożnym. Z tego dośrodkowywał kapitan Śląska, głową uderzał Kaźmierczak, ale wyraźnie ponad bramką.

• Teraz z dystansu próbował uderzać Diaz, który dwukrotnie był strzelcem ligi boliwijskiej, ale piłka poszybowała ponad bramką. Próba warta pochwalenia, bowiem Hansson wyszedł daleko z bramki.

• Szwedzi próbowali szybko odpowiedzieć, ale dośrodkowanie Anderssona było wręcz fatalne. Nie miało szans dojść do celu.

• Świetne zagranie Sebastiana Mili, który znalazł będącego w polu karnym Cristiana Omara Diaza, który strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania. 1:0 dla Śląska!

• Daniel Nordmak zastępuje Mattiasa Lindstroma, który doznał urazu.

• Śląsk cały czas próbuje atakować bramkę gospodarzy, ale nie przynosi do skutku. Ataki niestety nie są już tak groźne jak na początku spotkania.

• Z rzutu wolnego, z ponad 20 metrów, dośrodkowywał Sebastian Mila. Walkę o piłkę wygrali zawodnicy Helsingborgsa, którzy wybili ją przed pole karne. Dopadł do niej Patejuk, jednak jego strzał poszybował wysoko ponad poprzeczką.

• Świetna interwencja Macieja Kowalczyka, który wślizgiem zatrzymał wychodzącego na pozycję napastnika gospodarzy. Co ważne, zrobił to bez faulu.

• Śląsk cały czas próbuje grać skrzydłami, Sobotą oraz Patejukiem, a my się zastanawiamy czy ta taktyka jest dobra. Owszem, często udaje się dośrodkować piłkę w pole karne, ale Diaz nie ma szans w walce powietrznej z rosłymi obrońcami, a wchodzący w pole karne Mila nie grzeszy dziś dobrym przyjęciem. Może warto zagrać środkiem?

• Mamy pierwszą indywidualną karę w tym spotkaniu. Żółtą kartą ukarany został Thomas Sorum, który brzydko zaatakował Mariusza Pawelca.

• Patejuk szarżował lewym skrzydłem, ale wzorowo zatrzymał go Erik Wahlstedt.

• Przyznamy szczerze, że Śląśk przez 10 minut gry w Szwecji zrobił więcej niż przez 90 we Wrocławiu. Teraz powstaje pytanie czy jest to spowodowane dobrą grą piłkarzy Lenczyka czy asekuracyjną Helsinborgsa, który ma spory zapas z pierwszego spotkania.

• Wydawało się, że po zagranie Stevanovicia któryś z gospodarzy dotknął piłkę ręką na 16-tym metrze, ale sędzia nie dopatrzył się nieprzepisowego zagrania.

• Tym razem akcja drugą stroną boiska, dośrodkowanie w kierunku Soboty w wykonaniu Patejuka, piłkę ostatecznie przejął Mila, który wywalczył rzut rożny. Ten jednak nie przyniósł większego zagrożenia.

• Śląsk w pierwszych minutach sprawia znacznie lepsze wrażenie niż przed tygodniem. Najpierw próbował uderzać Mila, ale nie trafił w piłkę, którą przejął Jodłowiec, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Do futbolówki dobiegł Diaz, który z prawej strony dośrodkowywał, ale piłkę złapał Hansson.

• Dośrodkowanie Soboty, który podążył piłką niemal do linii końcowej boiska, ale zdołali je przejąć obrońcy mistrza Szwecji.

• Rzut wolny na lewej stronie boiska, długie dośrodkowanie Christoffera Anderssona, ale bardzo dobrze głową interweniował Przemysław Kaźmierczak.

• Zgranie Jodłowca do Diaza, który walczył o piłkę na linii pola karnego, ale wzorowe zachowanie defensywy gospodarzy i Szwedzi wychodzą z piłką.

• Szwedzi rozpoczęli spotkanie!

• Przed meczem można było się spodziewać, że w drużynie Śląska Wrocław zabraknie kilku zawieszonych w T-Mobile Ekstraklasie zawodników, bowiem w ten sposób trener Orest Lenczyk będzie chciał sprawić ustawienie, które będzie musiał zastosować w pierwszych kilku spotkaniach sezonu. Tak się nie stało, bowiem w podstawowych składzie obejrzymy aż trzech (z pięciu) zawieszonych zawodników, Sebastiana Milę, Dalibora Stevanovicia oraz Patrika Mraza. Pozostali ukarani zawodnicy to bracia Gikiewiczowie.

• Z informacji docierających do nas przed meczem wiemy, że o godzinie 17:00 na stadionie znajdowała się zaledwie garstka kibiców, która przygotowywała oprawę na dzisiejsze spotkanie.

• W czasie gdy wrocławianie męczyli się w Polkowicach z miejscowym KP Helsinborgs mierzył się z Sunderlandem i zdołał wygrać to spotkanie. Zwycięstwo nad drużyną z Premier Leauge może świadczyć o sile skandynawskiego zespołu.

• Ustawienie drużyny mistrzów Polski może ulec jeszcze nieco zmianie, bowiem istnieje spora szansa, iż Tomasz Jodłowiec spotkanie rozpocznie w środku defensywny natomiast Przemysław Kaźmierczak powędruje do pomocy.

• Nie ma co ukrywać, piłkarze Śląska Wrocław na awans do kolejnej rundy szanse mają zaprawdę iluzoryczne. Wydaje się, że podopieczni Oresta Lenczyka powinni się skupić na rozegraniu dobrego spotkania w Szwecji a następnie na losowanie rywala w IV rundzie eliminacji Ligi Europy, które odbędzie się w piątek.

• Szkoleniowiec Śląska robi jeszcze dobrą minę do złej gry i zdaje się liczyć na sukces swojego zespołu. - Życzyłbym sobie, byśmy mieli co najmniej tyle szczęścia, ile Szwedzi mieli w pierwszym spotkaniu we Wrocławiu. Mam głównie na myśli okoliczności, w jakich zdobywali bramki. Mam nadzieję, że tym razem to my będziemy strzelać gole - stwierdził przed dzisiejszym meczem.

• Polscy fani próbowali jednak obejść ten zakaz i postanowili zakupić wejściówki na sektory przeznaczone dla szwedzkich kibiców. Władze Helsingborgsa zorientowały się jednak w tych działaniach i wydały oświadczenie, w którym poinformowali, że wejściówki zostaną anulowane.

• Na stadionie nie zobaczymy dzisiaj kibiców z Wrocławia. Decyzją władz UEFA kibice Śląska otrzymali zakaz wyjazdowy na to spotkanie. Miała to być kara za niewłaściwie zachowanie wrocławskich fanów podczas wyjazdowego spotkania w Podgoricy. Decyzja europejskiej centrali mogła dziwić, bowiem wszystkie opublikowane nagrania wskazywały na to, że stroną agresywną byli Czarnogórcy. Świadczyć o tym może m. in. pobicie rzecznika prasowego klubu Michała Mazura, zaatakowanie autokaru Śląska Wrocław czy niewpuszczenie wielu fanów Śląska do stolicy bałkańskiego kraju.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Daniel Andersson - Marcus Bergholtz, Daniel Nordmark, Erik Sundin, Álvaro, Erik Edman i Joseph Baffo.

• Ławka rezerwowych Śląska: Rafał Gikiewicz - Amir Spahić, Mateusz Cetnarski, Rafał Grodzicki, Johan Voskamp, Łukasz Gikiewicz i Marek Wasiluk.

• Znamy już składy obu zespołów. W zespole Śląska jako stoper zagra Przemysław Kaźmierczak, natomiast o zdobywanie bramek zadbać ma Cristian Diaz. Ponownie szansę gry w pierwszym składzie otrzymał Sylwester Patejuk.

• Witamy w relacji ze spotkania 3 rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z mistrzem Szwecji, Helsingborgsem IF. W pierwszym meczu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Wojskoi ulegli 0:3 i dzisiaj mają tylko iluzoryczne szanse na odwrócenie losów dwumeczu.