Hiszpania

2

Salwador

0

• To było pewne zwycięstwo Hiszpanii po jednostronnym meczu. Salwador tylko się bronił, ale robił to na tyle ambitnie, że mistrzowie świata zdołali tylko dwukrotnie pokonać świetnie dysponowanego Henry'ego Hernandeza i trafić do siatki. Oba gole zaliczył David Villa, zespół Vicente del Bosque ze spokojem może się już szykować do meczu z Holandią już w ramach Mundialu. To tyle z mojej strony, za uwagę dziekuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Hiszpania pokonuje Salwador 2:0!

• 58. bramka El Guaje w kadrze! Kapitalna górna piłka Silvy w pole karne, gdzie Villa poradził sobie z rywalem i płaskim strzałem zaskoczył Hernandeza! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! David Villa!

• Blanco zmienia Barriosa.

• Kolejna próba w tym meczu zaskoczenia wysoko ustawionego Hernandeza! Sergio Busquets przenosi piłkę nieznacznie nad bramką!

• W przypadku De Gei jest to debiut w reprezentacji narodowej. Jest to 42. piłkarz, który debiutuje w reprezentacji Hiszpanii za kadencji Vicente del Bosque.

• W reprezentacji Salwadoru schodzi Menjivar, a wchodzi Aguila.

• Ostatnia zmiana w Hiszpanii. David De Gea zmienia Ikera Casillasa.

• Kombinacyjna akcja mistrzów świata zakończyła się teraz niecelnym dośrodkowaniem Jordiego Alby.

• Potężny strzał Busquetsa z dystansu wstrząsnął teraz bramką na FedEx Field! Poprzeczka ratuje Salwador!

• Hernandez teraz nie popisał się przy próbie złapania dośrodkowania Juanfrana, ale po chwili genialnie obronił strzał z bliska Villi!

• Warte uwagi jest to, że ambicja piłkarzy Salwadoru nie wiąże się z jakąkolwiek brutalnością czy złośliwością, jak to miało miejsce wczoraj w przypadku Serbów i ich meczu z Brazylią. Można?

• W Salwadorze Molina zastępuje Floresa.

• Po rzucie rożnym dla Hiszpanii faul w ofensywie zaliczył Sergio Ramos.

• Xavi melduje się na murawie w miejsce Diego Costy.

• Dwadzieścia minut do końca. Mecz bardzo jednostronny - jedynie liczba bramek strzelonych na koniec pojedynku przez Hiszpanów jest niewiadomą. Salwador tylko się broni, ale robi to bardzo ambitnie.

• Xabi Alonso zmieniony przez Sergio Busquetsa.

• Hernandez!!! Bramkarz Salwadoru doskonale broni strzał głową Diego Costy! Dobitka ekwilibrystyczna Villi była już niecelna!

• Jaime Alas zmienia Arturo Alvareza.

• Niemalże powtórka z akcji bramkowej, ale tym razem Hernandez zdążył przed Ramosem i tylko korner dla hiszpanii.

• Po akcji Davida Silvy strzał z 16 metrów oddał Villa, ale trafił wprost w Hernandeza!

• Xabi Alonso wrzucił długą piłkę w pole karne do Sergio Ramosa, który uprzedził Hernandeza i głową zgrał futbolówkę do Villi, a ten spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! David Villa!

• Ogromne zamieszanie w szesnastce Salwadoru, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla graczy z Ameryki Środkowej.

• Zmiana w Salwadorze. Renderos za Santamarię.

• Bramkarz Salwadoru, rozgrywajacy znakomite spotkanie, opatrywany teraz na murawie.

• Villa znalazł się sam na sam z Hernandezem i przegrał ten pojedynek!!!

• Hernandez pewnie i efektownie chwyta dośrodkowanie Juanfrana.

• W odpowiedzi ładna akcja indywidualna Davida Silvy, ale wszystko kończy się na rzucie rożnym.

• Ogromne nieporozumienie w defensywie Hiszpanii wyjaśnia w ostatniej chwili Casillas! Mogło być 0:1!

• Co ciekawe, po przerwie odważniej atakują piłkarze Salwadoru, ale na razie bez większych efektów.

• Wznawiamy grę!

• ...a Iniesta ustąpił miejsca Cazorli.

• ... Silva wchodzi za Pedro...

• Zmiany w przerwie w Hiszpanii. David Villa zmienia Ceska Fabregasa...

• Przewaga Hiszpanii nie podlega dyskusji. La Furia Roja na początku spotkania stworzyła sobie kilka znakomitych okazji, ale nie potrafiła ich wykorzystać, nawet rzutu karnego, który przestrzelił Fabregas. Potem Salwador grał w obronie znacznie lepiej i dość spokojnie dowiózł 0:0 do końcowego gwizdka pierwszej połowy.

• Niecelne uderzenie z 16 metrów Pedro i przerwa. Hiszpania - Salwador 0:0.

• Tak na marginesie to można się śmiać ze słabego Salwadoru, ale jest on w rankingu FIFA wyżej od Polski (68. miejsce). :)

• Hernandez łapie kolejną piłkę posłaną w jego pole karne. Hiszpanie wciąż nie potrafią strzelić bramki znacznie słabszemu przeciwnikowi.

• Rzut wolny dla Hiszpanii z około 25 metrów. Do piłki podchodzi Ramos i uderza ją kilkadziesiąt centymetrów ponad bramką Hernandeza!

• Świetne dogranie Iniesty na głowę Fabregasa, ale były gracz Arsenalu uderza tylko w boczną siatkę!

• Brzydkie zachowanie Diego Costy, który w starciu z rywalem ewidentnie próbował nadepnąć atakującego przeciwnika, po czym los go ukarał, bowiem otrzymał potężny cios piłką w głowę od Hernandeza.

• Iniesta uderza niecelnie z dystansu.

• Hernandez dobrze interweniował teraz przed własnym polem karnym, gdzie zatrzymał Diego Costę.

• Przed szansą znalazł się Diego Costa, ale napastnik Atletico został przytomnie zablokowany w polu karnym przez Garcię.

• Larin z rzutu wolnego z 35 metrów uderza wysoko nad hiszpańską bramką.

• Ćwierć meczu za nami i wciąż bez bramek w Waszyngtonie, choc przewaga Hiszpanów nie podlega dyskusji.

• Jordi Alba brzydko potraktowany przez Arturo Alvareza. Hiszpan opatrywany przez lekarzy.

• Długą piłkę w pole karne Koke pewnie chwyta Hernandez.

• Po akcji z Iniestą Jordi Alba wywalczył rzut rożny.

• Co tymczasem można stwierdzić po pierwszych minutach o drużynie Salwadoru? Na pewno organizacja gry nie jest najmocniejszą stroną tego zespołu.

• Bardzo agresywnie rozpoczęli Hiszpanie, którzy spokojnie mogli już strzelić trzy gole. Na razie szwankuje skuteczność. Tymczasem miejscowa publika jest zdecydowanie za Salwadorem.

• Iniesta zabawił się w polu karnym z Garcią, ale nie zdołał dograć dokładnie do Diego Costy. Z dystansu uderza Sergio Ramos i na raty łapie piłkę Hernandez.

• Kolejna szansa dla Hiszpanii! Pedro odzyskał piłkę przed polem karnym i zagrał ją do Fabregasa, który został zablokowany! Po chwili Hernandez broni strzał przyszłego zawodnika Chelsea!

• Pedro wychodzi sam na sam z Hernandezem, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem Salwadoru! Świetna interwencja!

• W odpowiedzi pierwsza akcja Salwadoru, ale dośrodkowanie Floresa zatrzymał Ramos.

• Nie ma gola! Cesc Fabregas posyła piłkę nad poprzeczką! Sprawiedliwość?

• Pierwsza akcja Hiszpanii! Wychodzi z bramki bramkarz Salvadoru i zdaniem sędziego fauluje Diego Costę, choć to była raczej czysta interwencja! Rzut karny!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Czas na hymny narodowe.

• Obok prezentujemy także jedenastkę Salwadoru. Możecie się chwalić w komentarzach jak wielu z tych zawodników znacie :)

• W zestawieniu reprezentacji Hiszpanii znalazło się miejsce dla mających ostatnio trochę problemów zdrowotnych Juanfrana oraz Diego Costy. Z jedenastki na starcie z Boliwią powtarza się tylko dwóch zawodników - są to Javi Martinez i Pedro Rodriguez.

• Obok już prezentujemy skład zespołu Vicente del Bosque, gdzie jest bardzo dużo piłkarzy Realu i Atletico, dla których jest to pierwszy i ostatni sprawdzian w kadrze przed mundialem. Z Boliwią (2:0 po golach Torresa i Iniesty) dostali oni bowiem wolne ze względu na rozegrany kilka dni wcześniej finał Ligi Mistrzów. Dzisiejszy mecz trudno nazwać próbą generalną La Roja przed mistrzostwami, jako że jedenastka del Bosque różni się dość znacznie od tej, którą zapewne zobaczymy przeciwko Holandii.

• Dla reprezentacji Hiszpanii będzie to ostatni sparing przed zbliżającym się Mundialem, który mistrzowie świata rozpoczną w najbliższy piątek rewanżem za finał poprzednich mistrzostw - meczem z Holandią.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji z meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami Hiszpanii oraz Salwadoru.