Hiszpania U-21

3

Włochy U-21

1

• To już koniec dzisiejszych emocji. Przypomnijmy - w piątkowym finale Hiszpania zmierzy się z Niemcami, którzy w Tychach po rzutach karnych pokonali Anglików. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk. Dobranoc!

• Piłkarzem meczu został wybrany oczywiście Saul Niguez, autor wszystkich trzech goli dla Hiszpanii. Dzięki dzisiejszemu hat-trickowi pomocnik Atletico awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

• Sędzia Slavko Vinčić zagwizdał po raz ostatni! Hiszpania jak najbardziej zasłużenie melduje się w finale Euro U-21, Włosi natomiast żegnają się z turniejem!

• Dwie minuty do końca meczu. Hiszpanom nie może się już chyba przytrafić nic złego.

• Na bramkę Donnarumy uderzał Williams, ale zbyt słabo.

• Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty.

• Włosi jeszcze się nie poddają! Pellegrini wbiegł w pole karne i uderzył po ziemi, jednak hiszpański bramkarz nie mógł mieć żadnych problemów z tym strzałem.

• Zmiana także w zespole Hiszpanii. Ceballos opuszcza boisko, a wchodzi na nie Oyarzabal.

• Ostatnia zmiana w zespole włoskim. Garritano za Benassiego.

• Bellerin po ziemi dośrodkowywał w pole karne, ale za głęboko i piłkę spokojnie złapał Donnaruma.

• Zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Suarez wchodzi w miejsce Deulofeu.

• Strzał Deulofeu zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny dla Hiszpanii.

• Wreszcie jakaś akcja Włochów. Po rzucie rożnym piłka trafia pod nogi Calabrii, jednak jego strzał z dystansu był bardzo niecelny.

• Pierwsza zmiana w zespole Hiszpanii. Inaki Williams zmienia Sandro Ramireza.

• Cerri nadepnął Ceballosa, za co został ukarany żółtą kartką.

• GOL DLA HISZPANII! Asensio wszedł w pole karne i kapitalnie wyłożył piłkę na 14 metr do wbiegającego w szesnastkę Saula, który niezwykle precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza!

• Druga zmiana w zespole Włoch. Cerri zmienia Petagnę.

• Z linii pola karnego uderzał Asensio! Bardzo delikatnie, mierzył tuż przy słupku, ale minimalnie chybił.

• Kapitalna indywidualna akcja Ceballosa! Trochę pogubił się w dryblingu, ale do piłki w polu karnym dobiegł Deulofeu, który jednak również przesadził z wrażeniami artystycznymi.

• Kolejna akcja Sandro Ramireza. Dryblował na linii pola karnego, a następnie oddał strzał, ale został zablokowany.

• Deulofeu próbował strzału z dystansu, ale tym razem Donnaruma zdołał odbić piłkę. Nikt nie czekał na dobitkę i włoscy obrońcy, przynajmniej chwilowo, zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką.

• CO ZA GOL! SAUL! Niepilnowany reprezentant Hiszpanii huknął z dystansu i posłał piłkę w okienko bramki Donnarumy! Kolejny gol Saula, który ma chrapkę na najpiękniejszą bramkę turnieju.

• REMIS! Bernardeschi uderza zza pola karnego, piłka odbija się jeszcze od obrońcy i wpada do bramki!

• Pierwsza zmiana w meczu. Schodzi Chiesa, wchodzi Locatelli.

• Dramat Włochów! Po faulu na Ceballosie drugą żółtą kartkę otrzymuje Gagliardini!

• Bernardeschi fantastycznie wrzucił piłkę w pole karne! W powietrzu piłkę zgrywał Pellegrini, ale nikt nie zdołał umieścić jej w bramce Hiszpanów.

• Calabria ukarany żółtą kartką za faul na Llorente.

• GOOOL! Ceballos poprowadził piłkę wzdłuż pola karnego, oddał ją do Saula, który uwolnił się od obrońcy i strzałem lewą nogą nie dał szans Donnarumie!

• Hiszpanie spokojnie konstruują akcję od tyłu.

• Gagliardini ukarany żółtą kartką.

• Sandro Ramirez wraz z Marco Asensio spróbowali napędzić akcję lewą stroną, ale Calabria dobrze przerwał ten atak. Aut dla Włochów.

• Nieudany drybling Deulofeu. Aut dla Hiszpanii pod polem karnym Włochów.

• Korner dla Włochów. Dobre dośrodkowanie zakończyło się jednak niedokładnym przedłużeniem na dalszy słupek.

• Włosi rozpoczęli drugą połowę.

• Piłkarze są już na boisku. Za chwilę początek drugiej części meczu.

• Sędzia zakończył pierwszą połowę. A zatem na gole musimy poczekać jeszcze przynajmniej kwadrans.

• Żółtą kartką ukarany kapitan Włoch, Benassi.

• Petagna dryblował na granicy pola karnego, po czym zdołał oddać strzał. Uderzenie było jednak zbyt lekkie aby zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza.

• Jak na razie jedyna w pełni skuteczna akcja na stadionie Cracovii to meksykańska fala, która właśnie przetacza się przez trybuny.

• Petagna domagał się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

• Strzał Sandro Ramireza przelaciał w bezpiecznej odległości nad poprzeczką włoskiej bramki.

• Deulofeu dośrodkował w pole karne, gdzie piłki nie sięgnął Donnaruma. W ostatniej chwili włoski obrońca wybija futbolówkę na rzut rożny!

• Ponad pół godziny za nami. Gdyby opisać je za pomocą tylko jednego słowa, tym wyrazem byłby "spokój".

• Deulofeu uderzył w mur. Piłka spadła pod nogi Ceballosa, który poszukał Deulofeu w polu karnym, jednak strzał tego ostatniego okazał się niecelny.

• Sandro faulowany przed polem karnym. Będzie dobra okazja, żeby uderzyć z rzutu wolnego.

• Z rzutu wolnego w bocznym sektorze Deulofeu dośrodkowywał w pole karne, ale piłka nie przedostała się przez włoską defensywę.

• Było groźnie po rzucie rożnym dla Włochów. Caladrze nie udało się jednak przelobować hiszpańskiego bramkarza.

• W polu karnym, trochę szczęśliwie, piłka spadła pod nogi Pellegriniego. Oddał mocny strzał, ale Arrizabalaga był na posterunku

• Ceballos strzelał zza pola karnego. Bardzo niecelnie.

• Deulofeu opanował długie podanie na skrzydle, zbiegł do środka i uderzył z narożnika pola karnego. Prosto w Donnarumę.

• Calabria dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę zdołał wybić Bellerin.

• Po kwadransie gry Hiszpanie mają blisko 70% posiadania piłki, ale w żaden sposób nie przekłada się to na stworzone sytuacje.

• Chiesa wpadł z lewej strony w pole karne, ale Llorente zdołał odebrać mu piłkę.

• Vallejo nie przyjął piłki od Llorente i Włosi w łatwy sposób wchodzą w posiadanie piłki. Długo rozgrywali od tyłu, aż spróbowali przerzucić piłkę do Calabrii, który jednak nie opanował jej w okolicach pola karnego.

• Zza pola karnego uderzał Ceballos. Piłka odbija się od obrońcy i mamy rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera nieomal wpadło do bramki. Kolejny rożny.

• Pierwsza dłuższa akcja Hiszpanów, ale daleko od pola karnego Włochów. Marco Asensio bardzo głęboko wraca się po piłkę.

• Bernardeschi spróbował strzału zza pola karnego. Uderzył bardzo mocno, jak i równie niecelnie.

• Pierwsze pięć minut za nami. Jak na razie gra toczy się głównie na połowie Hiszpanów.

• Chiesa schodził do środka i z narożnika pola karnego oddał pierwszy strzał w tym meczu. Piłka jednak wpadła prosto w ręce hiszpańskiego bramkarza.

• W Krakowie Hiszpanie rozpoczęli drugi półfinał!

• Hiszpanie zagrają w czerwono-niebieskich strojach, natomiast Włosi - cali na biało.

• Za nami hymn Włoch. Czas na hymn Hiszpanii.

• Włosi z kolei okazali się najlepsi w grupie C. Zawodnicy Luigiego Di Biagio na otwarcie pokonali Danię 2:0, następnie ulegli 1:3 Czechom, by w ostatniej kolejce wygrać 1:0 z Niemcami.

• Hiszpania grała w grupie B, w której zdobyli komplet punktów. Podopieczni Alberta Celadesa pokonali 5:0 Macedonię, 3:1 Portugalię, a także 1:0 Serbię.

• W zakończonym przed chwilą starciu Niemców z Włochami padł remis 2:2. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka, a zatem do wskazania zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich 4:3 wygrali Niemcy.

• Dobry wieczór! Do rozpoczęcia drugiego półfinału Euro U-21 zostało już tylko nieco ponad 10 minut. W finale na Hiszpanów lub Włochów czekają już Niemcy.