• Z mojej strony na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Zapraszam do śledzenia naszych kolejnych relacji live!

• 64% do 36% dla Chile
    • Strzały 13 (8) do 7 (1) dla Holandii
    • Rzuty rożne 7 do 2 dla Chile
    • Faule 26 do 14 dla Holandii
  • Rezerwowi załatwili sprawę w tym spotkaniu. Fer i Depay pojawili się na boisku w drugiej połowie i strzelili po jednym golu, zapewniając swojej drużynie dwubramkową wygraną. Sam mecz był słabiutki, choć trzeba przyznać, że ostatnie 20 minut oglądało się już całkiem nieźle.

• KONIEC MECZU! HOLANDIA - CHILE 2:0!

• Kapitalną kontrę wyprowadził Robben, który długo biegł z piłką, a potem idealnie podał ją do Depay'a, który dopełnił formalności. Holandia zajmie pierwsze miejsce w grupie B.

• GOOOOOOOOOOOLL!! Depay i jest 2:0!

• Sanchez dośrodkował przed chwilą piłkę z rzutu rożnego, ale poradzili sobie obrońcy Holandii

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Medel oddał teraz strzał na bramkę po dośrodkowaniu w pole karne, ale zrobił to niecelnie.

• Ostatnia zmiana w tym meczu Kongolo wchodzi za Kuyta

• Sanchez znów padł w polu karnym rywala, a sędzia znów słusznie nie wskazał na wapno.

• Chile dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Czy stać ten zespół na jakiś zryw?

• Valdivia stanął teraz przed niezłą okazję, ale sędzia odgwizdał spalonego i zrobił to słusznie.

• Po dośrodkowaniu Sancheza z rzutu rożnego i małym zamieszaniu piłka odbiła się od ręki de Jonga. Sędzia słusznie jednak nie odgwizdał karnego, gdyż Holender nie zrobił tego celowo, nie było ruchu ręki (którą zresztą trzymał na rywalu) do futbolówki.

• Pinilla wchodzi za Vargasa.

• Holandia - Chile

• Beausejour dośrodkował teraz w pole karne, ale tam spokojnie interweniował Vlaar.

• Krótko rozegrali ten rzut rożny Holendrzy, po czym z prawej strony dośrodkowali w szesnastkę. Tam idealnie w górę wyskoczył Fer, który piękną główką pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOLL! Leroy Fer, wejście smoka!

• Depay! Kapitalny strzał z dystansu w wykonaniu Holendra i jeszcze lepsza interwencja Bravo! Tylko rzut rożny.

• Sneijder schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Leroy'a Fera.

• A teraz po dośrodkowaniu Robbena z rzutu rożnego głową uderzył Kuyt, który nie trafił jednak w bramkę.

• Robben! Bardzo dobra akcja zakończona niezłym strzałem Holendra! W bramce dobrze jednak interweniował Claudio Bravo

• Sanchez! Świetny drybling zawodnika Barcelony zakończony strzałem z ostrego konta! Piłka poleciała jednak wprost w bramkarza.

• Żółta kartka dla Blinda, za faul na Sanchezie

• Sanchez upadł w polu karnym po starciu z Cillessenem, ale o karnym nie było mowy. O rzucie rożnym za to tak, ale o tym sędzia zapomniał.

• Wesley Sneijder uderzył sprzed szesnastki ale został zablokowany przez obrońcę.

• Wszystkie dotychczasowe spotkania tych dwóch drużyn na tym turnieju były szalenie ciekawe, na ten ciężko się patrzy. Dla pocieszenia dodam tylko, że do końca zostało zaledwie 30 minut.

• Mena dośrodkował przed chwilą z lewej strony, ale Jasper Cillessen spokojnie chwycił futbolówkę.

• Kuyt faulował teraz Islę. Dobra okazja do dośrodkowania dla Chilijczyków.

• Alexis Sanchez zdecydował się teraz na strzał ze sporego dystansu, ale nie była to dobra decyzja. Piłka przeleciała daleko od bramki

• Spróbowali teraz akcji kombinacyjnej Holendrzy, ale zepsuł ją Lens niedokładnym dograniem do kolegi.

• Długie i kompletne nieudane podanie Vlaara w kierunku Lensa. Przy piłce Chile.

• Żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce, rozegrać jakiejś akcji ofensywnej. Proste straty, faule, chaos - to charakteryzuje ten pojedynek. Czekamy na jakiś przełom.

• Początek drugiej połowy wygląda dokładnie tak, jak cała pierwsza. Czyli mamy dużo chaosu i fauli, a jak na lekarstwo gry piłką.

• Alexis Sanchez starał się teraz dograć do Vargasa w pole karne, ale zrobił to niedokładnie i Holendrzy zaczną od bramki.

• Beausejour wchodzi na boisko, schodzi z niego Gutierrez

• Arbiter z Gambii gwiżdże, Holendrzy wznawiają grę.

• Piłkarz już wychodzą z tunelu prowadzącego na murawę, zaraz zaczniemy drugą połowę.

• Przypominam, że tutaj równolegle trwa relacja live z meczu Australia - Hiszpania.

• Posiadanie piłki 68% do 32% dla Chile
    • Strzały 7 (3) do 3 (0) dla Holandii
    • Rzuty rożne 1 do 0 dla Chile
    • Faule 14 do 7 dla Holandii
  • To była naprawdę kiepska połowa meczu, jedna z gorszych, jaką było nam dane oglądać na tym turnieju. Holandia ma swój wynik i mądrze go broni nie kwapiąc się za bardzo do ataków. Chile nie ma z kolei pomysłu, jak ugryźć przeciwnika i gra jest bardzo szarpana.

• Koniec pierwszej połowy, Holandia bezbramkowo remisuje z Chile.

• Mieliśmy przed chwilą małe zamieszanie w polu karnym Chile po dośrodkowaniu Sneijdera z rzutu wolnego, ale wszystko skończyło się faulem popełnionym przez Kuyta.

• Aaj, to mogła być bramka! Diaz dośrodkował z rzutu wolnego, a kompletnie niepilnowany Gutierrez oddał minimalnie niecelny strzał głową!

• Lens uderzył teraz sprzed szesnastki, ale mocno przestrzelił.

• Mena dośrodkował teraz w pole karne, ale zrobił to niedokładnie. Piłka jednak szybko wróciła do Chilijczyków i to oni ją teraz rozgrywają.

• Ależ akcja Robbena! Holender w swoim stylu minął kilku rywali i oddał strzał na bramkę Bravo. Był on jednak nieznacznie niecelny

• Brzydką, szarpaną grę oglądamy od samego początku. Teraz rzut wolny mają Chilijczycy

• Holandia - ChileHolandia - Chile

• Sanchez padł teraz w polu karnym rywala po starciu z Kuytem, ale sędzia znów nie wskazał na wapno. I znów podjął absolutnie dobrą decyzję.

• Było blisko gola! Robben świetnie dośrodkował z tego stałego fragmentu, a w polu karnym głową nieznacznie przestrzelił de Vrij!

• Robben był teraz faulowany na połowie rywala i Holandia będzie miała dobrą okazję do wrzutki.

• Podeszli bliżej szesnastki rywala Holendrzy, ale Robben zepsuł tę akcję niedokładnym dograniem do de Jonga

• Blind zaatakował Aránguiza we własnym polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdaniem rzutu karnego. Chyba słusznie

• Jak do tej pory mieliśmy już 12 fauli w tym meczu. Strzałów tylko pięć

• A teraz sędzia odgwizdał faul Lensa na Silvie. Które to już starcie tych panów zakończone gwizdkiem?

• Sanchez zagrał teraz prostopadłą piłkę w kierunku Aranguiza, ale ten nie zdołał do niej dobiec. Od bramki Holendrzy

• Wesley Sneijder oddał strzał z rzutu wolnego, ale nie miał najmniejszych kłopotów ze złapaniem piłki Claudio Bravo.

• Żółta kartka dla Silvy za faul na Lensie

• Georginio Wijnaldum uderzył sprzed pola karnego i w zasadzie tyle można by powiedzieć o tej akcji. Piłka przeleciała daleko od bramki Claudio Bravo.

• Gutierrez! Chile sprytnie przed chwilą rozegrało rzut rożny, a Gutierrez oddał mocny, choć nieznacznie niecelny strzał na bramkę

• Kolejny faul i tym razem Chile będzie miało dobrą okazję do dośrodkowania. Może tym razem uda im się lepiej rozegrać ten rzut wolny?

• A teraz Mena dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale zrobił to za mocno i przejęli piłkę Holendrzy

• Holender jednak na szczęście jest już gotowy do gry.

• W starciu z Medelem ucierpiał teraz Lens, który złapał chyba jakąś kontuzję

• Teraz mieliśmy długą piłkę w kierunku Robbena, jednak ten nie zdołał do niej dobiec. Z piątego metra zacznie Chile.

• Przed chwilą mieliśmy bardzo dobre zagranie w kierunku Aranguiza, ale jego zgranie w szesnastkę było już niedokładne. Wybili piłkę obrońcy.

• Kolejny faul, kolejny rzut wolny. Ty razem ucierpiał Sanchez.

• Doczekaliśmy się pierwszego strzału na bramkę. Z prawej strony dośrodkował Mena, a głową przymierzył Vargas. Zrobił to jednak niecelnie i od bramki zaczną Holendrzy.

• Dużo fauli na początku meczu. Lens zbyt ostro zaatakował Silvę i sędzia odgwizdał rzut wolny.

• Wynikło niedokładne dośrodkowanie Gutierreza. Jasper Cillessen spokojnie chwycił futbolówkę.

• Teraz Chile troszkę dłużej przy piłce, spokojnie wymienia podania. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Sneijder dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale świetnie z tym zagrożeniem poradzili sobie obrońcy Chile, którzy szybko wybili piłkę.

• A teraz Lens był faulowany w środkowej strefie boiska przez Silvę.

• Sneijder zagrał teraz długą piłkę w kierunku Lensa, ale zrobił to za mocno i aut ma teraz Chile.

• Bardzo spokojny początek tego meczu, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś poważniejszy atak. Przed chwilą sędzia odgwizdał zagranie ręką de Jonga.

• Chilijczycy zaatakowali teraz prawą stroną, ale wszystko skończyło się stratą. Od autu zaczną Holendrzy.

• Wysoko zaczęli ten mecz Chilijczycy, szybko chcą odebrać piłkę Holendrom, na ich połowie. Na razie jednak nikt nie zapanował na boiskowymi wydarzeniami.

• Pan Bakary Gassama daje znak i Chile zaczyna to spotkanie!

• Dziś w zastępstwie Robina Van Persiego kapitanem Holendrów jest Arjen Robben

• Kolejny raz byliśmy świadkami kapitalnego wykonania hymnu przez kibiców i piłkarzy Chile, którzy znów śpiewali długo po tym, jak skończono grać melodię. Ciary chodzą po plecach!

• Piłkarze obu zespołów są już na boisku, właśnie grane są hymny narodowe. Za chwilkę startujemy!

• Dziś nieco więcej luzu przed meczem mają niewątpliwie podopieczni Louisa Van Gaala. Im, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, do zajęcia pierwszego miejsca w grupie wystarczy tylko remis. Chilijczycy, aby wyjść z pierwszego miejsca muszą wygrać.

• Holendrzy przegrali tylko jedno z czterech ostatnich spotkań na Mistrzostwach Świata. Miało to oczywiście miejsce w ostatnim finale, kiedy ulegli 0:1 Hiszpanom.

• Chile z kolei nigdy nie udało się wygrać wszystkich meczów fazy grupowej Mundialu. Może dzisiaj przyszła na to pora?

• Jeśli Holandia dziś zwycięży, to po raz drugi z rzędu zakończy fazę grupową Mistrzostw Świata z kompletem wygranych. Ostatnio skończyło się to awansem do finału.

• To będzie mecz o pierwsze miejsce w grupie i o to, kto trafi na łatwiejszego przeciwnika w 1/8 finału rozgrywek. Dziś swoje mecze gra również grupa A i Holandia lub Chile może trafić na gospodarza, czyli Brazylię.

• Pisałem wcześniej o dobrym bilansie meczów Holandii z drużynami z Ameryki Południowej. Chile w spotkaniach z drużynami z Europy wygląda sporo gorzej. Na 11 ostatnich pojedynków wygrało zaledwie dwa.

• Równolegle trwa też oczywiście relacja live z innego meczu tej grupy, Australia - Hiszpania. Można ją śledzić w tym miejscu.

• Chile to absolutna rewelacja tego turnieju. Jak do tej pory podopieczni Jorge Sampaoliego najpierw pokonali 3:1 Australię, a następnie ogrywając 2:0 Hiszpanię, wyeliminowali ją z rozgrywek. Dziś stoi przed nimi jednak piekielnie trudne zadanie. Holandia nie tylko również pokonała wyżej wymienionych rywali, ale od 1994 roku nie przegrała żadnego meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata.

• Kibice przed meczem Holandia - ChileKibice przed meczem Holandia - Chile

• Sporym osłabieniem dla Holendrów jest niewątpliwie brak Robina Van Persiego. Napastnik Manchesteru United nazbierał za dużo kartek i nie zasiądzie nawet na ławce rezerwowych.

• A teraz Holandii: Martins Indi, de Guzman, Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Fer, Huntelaar, Depay, Vorm, Krul

• Wyjściowe składy już mamy, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek Chile: Albornoz, Carmona, Vidal, Pinilla, Valdívia, Toselli, Rojas, Orellana, Beausejour, Fuenzalida, Paredes, Herrera

• Już za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu reprezentacji, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Kuba Seweryn. Można ją znaleźć tutaj.

• Holandia 11 razy grała z drużynami z Ameryki Południowej na Mistrzostwach Świata i zaledwie dwa razy schodziła z boiska jako drużyna pokonana. W 1978 roku przegrała po dogrywce finał z Argentyną, 1:3, a w 1994 roku w ćwierćfinale uległa Brazylii, 2:3.

• Jak do tej pory te obie drużyny starły się w bezpośrednim pojedynku tylko jeden raz. Miało to miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w 1928 roku i skończyło się remisem 2:2. Jak będzie teraz? Zapraszam do typowania w komentarzach.

• Witamy! Już za niecałą godzinę rozpoczniemy trzecią kolejkę fazy grupowej Mistrzostw Świata w Brazylii. Na początek grupa B i mecze Australia - Hiszpania oraz Holandia - Chile. Na relację live z tego drugiego spotkania zaprasza serdecznie Damian Wiśniewski.