Holandia

1

Włochy

1

• Koniec spotkania! Choć zanosiło się na zwycięstwo Holandii, grający do końca Włosi zdołali uratować remis!

• Doskonale zachował się w Verratti, który wszedł w pole karne i przymierzył nie do obrony! W końcówce zanosiło się na tę bramkę Włochów!

• Jeeeeest wyrównanie! Włosi dopięli swego! Verratti

• Trzy minuty doliczone.

• Coraz groźniej Włosi. Dobra piłka Diamantiego do Gilardino, który zdołał jej sięgnąć, ale na rzut rożny sparował piłkę Krul.

• Najlepsza okazja Włochów. Abate wrzucił piłkę z prawej strony, a Osvaldo uderzył wzdłuż bramki i piłka wyszła za linię końcową tuż obok dalszego słupka.

• Doskonała sytuacja Kuyta, który pozostawiony sam na środku pola karnego jednak uderzył bardzo nieczysto z 12 metrów i piłkę wyłapał Buffon. Lepszą okazję trudno sobie wyobrazić.

• Trochę zamieszania w polu karnym Holandii i okazję do strzału znalazł Osvaldo. Uderzenie po ziemi nie zdołało jednak zaskoczyć Krula.

• Zmiana w zespole Holandii. Janmaat zmieniony przez van Rhijna.

• Okazja po akcji zmienników. Piłkę w pole karne wrzucił Florenzi, a głową tuż obok słupka uderzył Osvaldo.

• Włosi jakby próbowali grać do przodu w końcówce spotkania. Ich ataki nie są jednak w stanie zaskoczyć Holendrów.

• Kolejna okazja Robbena, tym razem minął kilku obrońców i uderzył po ziemi po długim słupku. Buffon tym razem nie interweniował, ale piłka wyszła za linię końcową obok słupka.

• Z rzutu wolnego Diamanti uderzył bezpośrednio, tuż nad poprzeczką.

• Na prawej stronie pola karnego, kilka metrów przed nim Strootman faulował rywala. Dobra okazja dla Włochów z rzutu wolnego.

• Szósta zmiana w zespole Włoch! Ranocchia w miejsce Barzagliego.

• I kolejna dobra interwencja bramkarza Juventusu, tym razem po strzale Robbena w pełnym biegu z linii pola karnego.

• Daleka wrzutka w pole karne Włochów w wykonaniu Blinda, ale piłkę przechwycił Buffon, który jest najjaśniejszym punktem zespołu.

• Kuyt z lewej strony szukał podaniem Lensa, ale piłkę zdążył przechwycić w polu karnym Buffon.

• Cesare Prandelli dalej szuka rozwiązania w zmianach. Za El Shaarawy'ego wchodzi Gilardino

• Za dużo miejsca Lensowi zostawili obrońcy. Ten znalazł sobie sporo miejsca na oddanie strzału i gdyby nie kolejna fenomenalna interwencja Buffona, byłoby 2:0.

• Groźnie sprzed pola karnego uderzył Strootman, ale piłka minimalnie minęła słupek.

• Jeden z nielicznych ataków reprezentacji Włoch. Z prawej strony Abate próbował zagrać do Osvaldo, ale podanie zostało przecięte.

• Holandia - WłochyHolandia - Włochy

• Schodzi także bezproduktywny dzisiaj Balotelli. W jego miejsce Osvaldo.

• I zmiana także we Włoszech, De Rossi zmieniony przez Verattiego.

• Kolejna zmiana w Holandii. Kuyt w miejsce Ola Johna.

• Cały czas w ataku Holendrzy. Goście bezproduktywni, bez pomysłu na grę w ataku.

• Rajd Robbena lewą stroną, ale tym razem poradził z nim sobie Barzagli, chociaż nie bez kłopotów.

• Dał o sobie znać Robben, który sporo namieszał w obronie Włochów. Ostatecznie wystawił piłkę Johnowi, którego strzał po ziemi wyłapał Buffon.

• Początek drugiej połowy podobny do pierwszej, Włosi w obronie, Holendrzy utrzymują się dłużej przy piłce.

• Od środka rozpoczęli druga połowę Włosi.

• Robben zmienił van Persiego.

• Diamanti za Candrevę.

• Clasie schodzi, w jego miejsce Guzman.

• Florenzi zmienia w przerwie Pirlo. Młodość zastępuje doświadczenie.

• I koniec pierwszych 45 minut. Jak na razie gospodarze prowadzą z Włochami 1:0. Mecz jednak nie powala.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Tym razem próba ataku Włochów lewą stroną, ale Lens w dziecinny sposób odebrał piłkę Santonowi.

• Ucierpiał Abate, który musiał być opatrzony i na chwilę opuścił boisko. Włosi przez chwilę w "10".

• Włosi próbują atakować prawym skrzydłem, ale na razie bez efektów, chociaż przed chwilą było groźnie.

• Wrzutka z kornera prosto w rękawice Gigi Buffona. Ten wykopał piłkę do przodu, ale akcja bardzo szybko utknęła w środku pola i zaczęło się budowanie ataku pozycyjnego.

• Rzut rożny dla Holendrów po akcji Ola Johna lewą stroną.

• Błąd Pirlo, który stracił piłkę na rzecz van Persiego. Ostatecznie groźnie zapowiadającą się akcję Holendrów przerwał Barzagli.

• Dwa rzuty rożne dla Włochów, wykonane przez Pirlo. Ostatecznie piłka w rękach Krula.

• Podsumowując tę większą część pierwszej połowy, prowadzenie Holendrów jest w pełni zasłużone. Włosi na razie nie stworzyli sobie poważnej okazji i będą musieli się napracować, jeśli myślą dzisiaj o korzystnym rezultacie.

• Zaspała obrona Włochów, która została rozmontowana przez rywali. Po dośrodkowaniu z prawej strony kilka przypadkowych odbić piłki przez obrońców Azzurrich, w końcu opanował ją Lens i huknął nie do obrony. 1:0!

• Długa piłka w pole karne Holendrów, ale tam Krul uprzedził Balotellego.

• Sprytna próba zagrania prostopadłego van Persiego do Ola Johna, ale ten wychodząc na dobrą pozycję z lewej strony dał się złapać na spalonym.

• Balotelli dobrze przyjął piłkę od Pirlo i uderzył z linii pola karnego, tuż nad bramką.

• Balotelli wprowadził teraz sporo zamieszania w defensywie Holandii. Dwukrotnie jednak poradzili sobie obrońcy Oranje. W końcu ofensywnie zagrali Włosi.

• Nie chce nam się już liczyć, ile razy pośliznęli się dzisiaj piłkarze. Powinna to być jednak dzisiaj jedna z pomeczowych statystyk.

• I dobra próba Strootmana sprzed pola karnego i pewna obrona bramkarza Juve! Może zrobi się ciekawiej.

• Jak na zawołanie, ożywili atmosferę Holendrzy! Po raz drugi świetnie interweniował na raty Buffon. Tym razem dobrze wybronił uderzenie van Persiego!

• Senne, na prawdę mało interesujące pierwsze 25 minut. Poza jedną interwencją Gigi Buffona nie będziemy z tego okresu gry praktycznie nic wspominać.

• Robin van Persie z prawej strony próbował wrzucać piłkę w pole karne, ale uderzył w światło bramki i łatwą piłkę wyłapał pewnie Buffon.

• Długa piłka do Lensa, ale ten faulował Astoriego w walce w powietrzu.

• To się zaczyna już być śmieszne. Candreva pośliznął się na boisku! Zdołał się jednak utrzymać przy piłce i został sfaulowany z prawej strony przed polem karnym. Wrzutka z wolnego Pirlo wyszła poza boisko.

• Ależ fenomenalna obrona Buffona! Maher dostał piłkę na kilka metrów przed bramką i uderzył idealnie, a bramkarz reprezentacji Włoch odruchowa nogą wybiła piłkę! Najlepsza jak na razie okazja w spotkaniu! Wcześniej przy zwodzie van Persiego znowu równowagę stracił jeden z włoskich obrońców. Murawa nie jest dzisiaj sprzymierzeńcem piłkarzy.

• Wracając do śliskiej murawy - coś jest wyraźnie na rzeczy, bo już kilka razy piłkarze Holandii tracili równowagę.

• Daleka piłka do przodu, ale na spalonym zawodnik reprezentacji Włoch.

• Dobra piłka prostopadła Strootmana, ale pośliznął się startujący do niej Lens.

• Daleko piłkę w pole karne Holandii zagrał Barzagli, znudzony i zirytowany nieporadnością kolegów. W "16" spokojnie głową piłkę do Krula zgrał jednak Janmaat.

• Włosi bardzo długo budują atak, podając spokojnie piłkę od nogi do nogi. Sporo błędów w zagraniach Azzurrich.

• Ola John próbował dryblować w narożniku pola karnego Włochów, ale pośliznął się i stracił piłkę.

• Pierwsze minuty spotkania na razie nie powalają. Oba zespoły bardzo spokojnie weszły w to spotkanie.

• Balotelli wrócił na boisko. Gra już wznowiona.

• Balotelli faulowany w środku pola. Czarnoskóry napastnik reprezentacji Włoch jest opatrywany na płycie boiska.

• Na razie nieliczne ataki Włochów skrzydłami kończą się niepowodzeniami.

• Na razie to głównie Holendrzy utrzymują się przy piłce. Teraz Robin van Persie dostał futbolówkę w polu karnym, jednak została ona w ostatniej chwili wybita na rzut rożny.

• Sporo chaosu w defensywie reprezentacji Włoch, co próbowali wykorzystać Oranje, ale skończyło się na strachu w polu karnym Buffona. Od autu Azzurri.

• Na razie Holendrzy rozgrywają piłkę w obronie, powoli budując atak pozycyjny.

• Od środka rozpoczęli Holendrzy.

• Oba zespoły już na boisko. Za nami hymn Włoch i Holandii. Piłkarze zajmują już pozycje na boisku.

• Oba zespoły już gotowe do wyjścia na boisko, zaraz rozpoczną się wielkie piłkarskie emocje.

• Holendrzy to wicemistrzowie Europy, chociaż na ostatnim Euro wyraźnie im nie wyszło. Dzisiaj trudno jest więc wskazać wyraźnego faworyta, a spotkanie zapowiada się hitowo!

• Witamy w relacji na żywo z niezwykle interesującego spotkania sparingowego pomiędzy reprezentacjami Holandii i Włoch. Czy wicemistrzowie Europy poradzą sobie na trudnym terenie w Amsterdamie?