2

1 2 połowa

2 dogrywka 2 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie relacji i życzymy miłego wieczoru! Dobranoc!

• Pozostałymi zespołami, które awansowały dzisiaj na Mistrzostwa Europy są Macedonia Północna, Węgry i Szkocja.

• Po bardzo emocjonującym spotkaniu Słowacja wygrywa w Belfaście z Irlandią Północną 2:1! Wydaje się, że jest to zasłużony rezultat i na Mistrzostwa Europy pojedzie lepsza drużyna. Słowacja zmierzy się z Polską w pierwszym meczu fazy grupowej.

• Koniec meczu! Słowacja jedzie na Mistrzostwa Europy po dramatycznym meczu!

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Słowacji ponownie świetną interwencją popisał się Marek Rodak!

• Do drugiej połowy dogrywki arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się pod bramką reprezentacji Słowacji! Ostatecznie do strzału głową doszedł Jonny Evans! Jednak piłkę zdołał złapać Marek Rodak!

• Norbert Gyomber pojawia się miejsce Alberta Rusnaka.

• Żółtą kartką ukarany także Marek Rodak.

• Liam Boyce ukarany żółtą kartką za starcie w środku pola.

• Steven Davis dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Słowacji, ale Marek Rodak pewnie złapał piłkę.

• Lubomir Satka ucierpiał przy interwencji we własnym polu karnym.

• Po prostopadłym podaniu pod pole karne Irlandii piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i trafiła do Michala Durisa. Ten wpadł w pole karne rywali i mocnym strzałem przy krótkim słupku dał prowadzenie Słowacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Michal Duris niespodziewanie zdobywa bramkę, która może przesądzić o awansie Słowacji!

• Druga część dogrywki to jak wyczekiwanie na rzuty karne. Żaden z zespołów nie chce zaatakować w obawie o stratę bramki.

• Zaczynamy drugą część dogrywki!

• W przerwie ostatnia zmiana w szeregach Słowacji. Jan Gregus zmienia Marka Hamsika.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki! Wciąż wynik nierozstrzygnięty w Belfaście.

• Znakomita akcja Michala Durisa, wpadł w pole karne Irlandii i podał do Marka Hamsika! Ten jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz gospodarzy pewnie złapał piłkę.

• Kolejna wymuszona zmiana w szeregach Irlandii. Shane Ferguson pojawia się w miejsce kontuzjowanego Paddyego McNaira.

• Kyle Lafferty znalazł się w polu karnym Słowaków i oddał sytuacyjny strzał. Marek Rodak jednak pewnie złapał piłkę.

• Wymuszona zmiana w szeregach Irlandii Północnej. Kontuzjowany Craig Cathcart opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Tom Flanagan.

• Jordan Thompson ostro sfaulował rywala w środku pola, jednak po raz kolejny bez kartki.

• Patrik Hrosovsky ładnie uwolnił się od krycia, dograł do Michala Durisa, ten popędził lewą stroną boiska, ale gracz Irlandii skutecznie odebrał piłkę.

• Gavin Whyte próbował dośrodkować w pole karne Słowacji, ale jego wrzutka została zablokowana.

• Rozpoczynamy dogrywkę w Belfaście!

• Węgry awansowały na Mistrzostwa Europy po wygranej 2:1 z Islandią. Natomiast w pojedynku Serbii ze Szkocją również mamy dogrywkę!

• Koniec drugiej połowy, ale jeszcze nie całego spotkania! Będziemy światkami dogrywki w Belfaście!

• Kilka minut temu Samuel Mraz wszedł na boisko w miejsce Ondreja Dudy. Mraz jest na co dzień zawodnikiem Zagłębia Lubin.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Gavin Whyte zdecydował się na indywidualną akcję i oddał strzał z dystansu, który trafił w słupek Słowackiej bramki! Ależ gospodarze byli blisko drugiej bramki!

• Po mocnym zagraniu piłki w pole karne gości fatalnie interweniował Milan Skriniar pakując piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Milan Skriniar pakuje piłkę do własnej bramki!

• Jordan Thompson oddał strzał z dystansu, ale futbolówka przeleciała bardzo daleko od bramki gości.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Słowaków, obrońcy gości oddalili zagrożenie.

• Patrik Hrosovsky oddał strzał zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Ostry faul Liama Boycea zaraz po wejściu na plac gry. Jednak zawodnik Irlandii na razie jeszcze bez kartki.

• Z kolei Liam Boyce zastąpił Josha Magennisa.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Kyle Lafferty zmienił Nialla McGinna

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Słowaków świetnie interweniował Marek Rodak wybijając piłkę spod własnej bramki!

• W odpowiedzi również rezerwowy Gavin Whyte wstrzelił piłkę w pole karne Słowaków, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Michal Duris po raz kolejny w roli głównej i po raz kolejny oddał strzał z dystansu, który nie doleciał do bramki Irlandczyków.

• Michal Duris już zaakcentował swoją obecność na boisku. Nowo wprowadzony Słowak oddał strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu została zablokowana przez obrońców rywali.

• Ondrej Duda ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. Jest to pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

• Natomiast za Conora Washingtona wszedł Gavin Whyte.

• Dwie zmiany także w szeregach Irlandii Północnej. Za George Saville wchodzi Jordan Thompson

• Natomiast Patrik Hrosovsky zmienia Stanislava Lobotkę.

• Dwie zmiany w reprezentacji Słowacji. Michal Duris zastąpił Roberta Maka

• Juraj Kucka zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki gospodarzy.

• Milan Skriniar zdecydował się na indywidualną akcję, ale nie zdołał znaleźć miejsca by przedrzeć się w pole karne Irlandczyków.

• Nieco uspokoiła nam się gra. Słowacy szczelnie zabezpieczają swoje pole karne, natomiast Irlandczycy już z mniejszą intensywnością nacierają na ich bramkę.

• Po fatalnej stracie Stanislava Lobotki przed szansą stanął Conor Washington, ale napastnik gospodarzy uderzył wprost w Marka Rodaka.

• Paddy McNair po raz kolejny oddał strzał na bramkę Słowacji, ale po raz kolejny niecelnie.

• Coraz bardziej naciskają Irlandczycy, ale teraz jeden z ich graczy uderzał bardzo niecelnie.

• Irlandczycy ofensywnie rozpoczęli drugą część spotkania, zakotłowało się pod bramką Marka Rodaka, ale ostatecznie goście wyszli z tego obronną ręką.

• Felix Brych rozpoczyna drugą część spotkania!

• Gracze obu drużyn wrócili już na murawę stadionu w Belfaście! Za moment początek drugiej połowy meczu!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• W pozostałych spotkaniach Islandia prowadzi na wyjeździe z Węgrami 1:0, natomiast Serbia bezbramkowo remisuje u siebie ze Szkocją.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Belfaście! Do przerwy Słowacja prowadzi z Irlandią Północną 1:0!

• Do pierwszej części meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Na fatalnej stracie na własnej połowie gości, Niall McGinn popędził na bramkę Rodaka i zdecydował się na strzał, który przeleciał ponad poprzeczką bramki.

• Niall McGinn świetnie dośrodkował w pole karne Słowaków, ale napastnika Irlandii w ostatniej chwili uprzedzili obrońcy gości.

• Stuart Dallas zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Ostry faul Ruskana w środkowej strefie boiska, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie pierwszej żółtej kartki w tym meczu.

• Irlandia ponownie przejęła inicjatywę, utrzymuje się przy piłce, ale nie może dostać się w pole karne gości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Irlandii z problemami, ale ostatecznie skutecznie interweniował Bailey Peacock-Farrell.

• Teraz Robert Mak zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne rywali i oddał strzał, który został zatrzymany przez obrońców gospodarzy.

• W odpowiedzi Peter Pekarik ruszył prawą stroną, wstrzelił w pole karne gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie i dobrze zapowiadająca się akcja Słowaków została zmarnowana.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Irlandczyków tym razem nie było zagrożenia.

• Stuart Dallas ucierpiał po jednym ze starć i musi być opatrzony przez służby medyczne.

• Po rzucie rożnym dla Irlandczyków przed znakomitą szansą stanął Josh Magennis, ale napastnik gospodarzy nieczysto trafił w piłkę.

• Niall McGinn próbował dośrodkować w pole karne Słowacji, ale wyszedł z tego strzał, który z problemami ale ostatecznie obronił Marek Rodak.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez gospodarzy nie było żadnego zagrożenia pod bramką Słowaków, bo skutecznie interweniował Juraj Kucka.

• Po fatalnym podaniu w stronę własnej bramki jednego z graczy gospodarzy piłkę przejął Juraj Kucka, ruszył na bramkę Irlandii i z zimną krwią uderzył tuż obok interweniującego bramkarza gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Słowacja obejmuje prowadzenie w meczu z Irlandią Północą po bramce Juraja Kucki!

• Peter Pekarik przyjął piłkę po prawej stronie i zdecydował się na indywidualną akcję. Słowak przypadkowo przedarł się w pole karne, ale w decydującym momencie odskoczyła mu piłka.

• Wreszcie moment, kiedy Słowacy dłużej utrzymują się przy piłce, jednak na razie jedynie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Ładna, składna akcja Irlandii, Rusnak przyjął piłkę po prawej stronie, złamał akcję do środka i wpadł w pole karne gospodarzy. Jednak strzał Słowaka okazał się niecelny.

• Teraz po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska do strzału głową doszedł Paddy McNair, ale Irlandczyk uderzył za lekko i Marek Rodak pewnie złapał piłkę.

• Początek spotkania znacznie na korzyść gospodarzy. To Irlandia Północna utrzymuje się przy piłce, konstruuje akcje, ale na razie bez większego zagrożenia pod bramką Słowaków.

• Kolejna ofensywna akcja Irlandczyków i goście wybijają piłkę na rzut rożny.

• Conor Washington wyszedł na czystą pozycję, jednak jak się okazało napastnik Irlandii Północnej był na spalonym i sędzia przerwał grę.

• W odpowiedzi Ondrej Duda przyjął piłkę pod bramką gospodarzy, jednak były gracz Legii Warszawa szybko stracił futbolówkę.

• Paddy McNair popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne gości, ale zrobił to zbyt mocno i piłka wylądowała na aucie.

• Początek meczu w Belfaście!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Belfaście. Za moment początek tego spotkania!

• Ławka rezerwowych Irlandii Północnej: Hazard (Br.), McGovern (Br.), Ballard, Boyce, Ferguson, Flanagan, Lafferty, McCann, McLaughlin, Smith, Thompson, Whyte.

• Ławka rezerwowych Słowacji: Greif (Br.), Jakubech (Br.), Duris, Gregus, Gyomber, Hrosovsky, Mazan, Mraz, Pauschek, Safranko, Suslov, Valjent.

• Już za kilka minut rozpocznie się starcie, które bardzo interesuje reprezentację Polski, a więc najwyższa pora, by podać ławki rezerwowych obu zespołów.

• Już zakończył się jeden finał w barażach do Mistrzostw Europy. Macedonia Północna niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Gruzją 1:0. Teraz równolegle z meczem Irlandii Północnej ze Słowacją będą rozgrywane jeszcze dwa spotkania. Serbia mierzy się ze Szkocją, a Węgry z Islandią. Te drużyny powalczą o ostatnie trzy miejsca na Mistrzostwach Europy.

• Natomiast Słowacja w grupie drugiej plasuje się za Szkocją, Czechami i Izraelem. Słowacy również zanotowali tylko jeden remis. Było to w wyjazdowym meczu z Izraelem.

• W tegorocznej edycji Ligi Narodów oba zajmują ostatnie miejsca w swoich grupach. Irlandia Północna w najwyższej grupie plasuje się za Austrią, Norwegią i Rumunią. Irlandczycy tylko we wrześniu zremisowali w Bukareszcie z Rumunią.

• Ostatni raz oba zespoły mierzyły swoje siły w meczu towarzyskim w czerwcu 2016 roku. Wtedy padł bezbramkowy remis. Natomiast w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010 reprezentacja Słowacji dwukrotnie pokonała Irlandczyków z północy. W Belfaście nasi sąsiedzi wygrali 2:0.

• W półfinałowych meczach barażowych obie drużyny awansowały dopiero po rzutach karnych. Irlandia Północna w Sarajewie pokonała Bośnię i Hercegowinę, natomiast Słowacja okazała się lepsza od Irlandii pokonując rywali na stadionie w Bratysławie.

• W finałowym meczu barażowym o udział w Mistrzostwach Europy 2020, które odbędą się w 2021 roku reprezentacja Irlandii Północnej w Belfaście zmierzy się ze Słowacją. Zwycięzca tej rywalizacji będzie grupowym rywalem reprezentacji Polski w przyszłorocznym turnieju. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

Irlandia Północna Słowacja transmisja

Irlandia Północna - Słowacja ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©EASTNEWS

Irlandia Północna - Słowacja ONLINE. Już w ten czwartek poznamy ostatnich uczestników Euro 2020, które odbędzie się w przyszłym roku. Reprezentacja Polski pozna również ostatniego rywala w swojej grupie. Zostanie on wyłoniony właśnie z pary Irlandia Północna - Słowacja. Transmisja tego meczu na TVP Sport oraz internetowy stream w Sport.tvp.pl.

Irlandia Północna - Słowacja ONLINE

Losowanie fazy grupowej Euro 2020 odbyło się niemal rok temu, ale jeszcze nie znaliśmy wtedy całego składu polskiej grupy. Wiemy już, że drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się ze Szwecją i Hiszpanią. Trzeci rywal był niepewny, bo miał zostać wyłoniony po barażach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że kalendarz UEFA stał się nieco bardziej skomplikowany, ale w końcu tu dotarliśmy. Przed nami jeden z finałów baraży o Euro 2020.

Wszystko rozstrzygnie się w Belfaście, bo tam w Windsor Park zmierzą się reprezentacje Irlandii Północnej oraz Słowacji. Bez względu na to, kto wygra to starcie, Polacy powinni być spokojni o punkty przeciwko temu rywalowi. Jesteśmy teoretycznie mocniejszym zespołem i powinniśmy choć w tym meczu zainkasować trzy punkty.

Jak radziły sobie te drużyny w pierwszych meczach barażowych i eliminacjach? Irlandia Północna trafiła do bardzo trudnej grupy i tak naprawdę sa udział w dzisiejszej rywalizacji jest dla niej wyróżnieniem. Irlandczycy byli gorsi od Niemców i Holendrów w swojej grupie, dlatego potrzebują dodatkowych spotkań, by wystąpić na Euro. Zespół prowadzony od czerwca przez Iana Baraclougha jedyne zwycięstwo odniósł w tym roku właśnie w półfinale baraży - po rzutach karnych z Bośnią i Hercegowiną.

Słowakom zabrakło do drugiego miejsca w tabeli punktu. Wiceliderem ich grupy zostali Walijczycy, a w stawce liderował przez niemal cały czas Chorwacja. Przed finałem Słowacy wygrali z Irlandią 4:2, teraz czas na Irlandczyków z Północy.

Zwycięzca tego starcia po raz drugi z rzędu zagra w mistrzostwach Europy. Oba zespoły grały bowiem cztery lata temu we Francji. Odpadły w 1/8 finału.

Finałowe mecze barażowe o awans do Euro 2020

• Irlandia Północna – Słowacja (zwycięzca trafi do grupy E z Hiszpanią, Szwecją i Polską)
  • Gruzja – Macedonia Północna (zwycięzca trafi do grupy C z Holandią, Ukrainą i Austrią)
  • Serbia – Szkocja (zwycięzca trafi do grupy D z Anglią, Chorwacją i Czechami)
  • Węgry – Islandia (zwycięzca trafi do grupy F z Portugalią, Francją i Niemcami)

Irlandia Północna – Słowacja TRANSMISJA TV I STREAM

Mecz Irlandia Północna - Słowacja odbędzie się w czwartek 12 listopada o godz. 20:45. Transmisja od 20:15 w TVP SPORT (możliwe skorzystanie z audiodyskrypcji). Internetowy STREAM ONLINE dostępny jest pod adresem Sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Spotkanie skomentują Maciej Iwański i Adam Kotleszka.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.