Jagiellonia Białystok 1 - 0 GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok

1

GKS Bełchatów

0

• Po dobrym i wyrównanym meczu 3 punkty zostają w Białymstoku i w dalszym ciągu stadion przy Słonecznej jest twierdzą nie do zdobycia. Obydwie drużyny miały swoje okazje do strzelenia bramki, ale uczynił to tylko raz niezawodny Tomasz Frankowski

• Ostatnia akcja bełchatowian kończy się wybiciem na rzut z autu i sędzia kończy ten mecz! Jagiellonia Białystok pokonuje GKS Bełchatów 1:0 po bramce Tomasza Frankowskiego strzeloną jak się później okazało ze spalonego

• Kupisz świetnie wbiegał w pole karne, ale sytuacje ratuje Baran!

• Ostatnia zmiana Jagi. Za Cetkovićia wchodzi Vladimir Kukol

• Sędzia doliczył 3 minuty!

• Zmiana u gospodarzy. Schodzi strzelec bramki - Tomasz Frankowski, za niego Tomasz Porębski

• Bardzo niecelna próba z dystansu Tomasza Kupisza

• Jeszcze Żewłakow próbował z przewrotki, ale nic z tego nie wyszło, piłkę łapie Ptak

• Żewłakow!!! Niepozorna akcja i głową trafia w poprzeczkę!!! Niewiele zabrakło!

• Wszystko już w porządku i atak rozpoczynają goście z Bełchatowa

• Na boisku leży Marko Cetković, miejmy nadzieję, że to nic groźnego

• Ostatnia zmiana bełchatowian Kuświk za Bożoka

• Żółta kartka dla Bożoka.

• Frankowski marnuje wspaniałą okazję i pudłuje nad poprzeczką Sapeli!!!

• Do końca meczu 10 minut, czas pracuje na korzyść podopiecznych trenera Michniewicza, ale goście na pewno nie odpuszczą i widać, że walczą do końca

• Żółta kartka dla Barana

• Goście wykonywali rzut wolny. Wróbel z 25 metra dośrodkowywał piłkę na główkę Nowaka, jednak wspaniale spisuję się dziś między słupkami bramkarz gospodarzy

• Zmiana w GKS-ie. Schodzi Kosowski za Żewłakowa, więc zmiana ofensywna w zespole z Bełchatowa

• Znów z lewej strony "Kosa". Podanie górą piłka jednak trafia na głowę obrońcy z Białegostoku

• Tym razem Kosowski z rzutu wolnego, identyczna sytuacja jak przy ostatnim stałym fragmencie gry! Piłka mija mur gospodarzy, pada jednak łupem Ptaka

• Kupisz! Zgrywa z prawej strony w pole karne i gdyby nie Sapela byłaby bramka samobójcza GKS-u!

• GOL!!!!!!!! Frankowski w końcu nie zmarnował podania i znalazł się sam na sam z Sapelą. Z zimną krwią ogrywa golkipera gości, po czym pakuje piłkę do siatki! 1:0 dla Jagi!

• Wróbel fauluje Norambuenę i Seratić uderza na bramkę ale prosto w piętę Frankowskiego i piłkę wybija Szmatiuk

• Atakują gospodarze, którzy tracą ją po fatalnym dośrodkowaniu Kupisza w pole karne

• Zmiana u gości. Za Buzałę wchodzi Dawid Nowak, strzelec bramki z Polonią Warszawa

• Kosowski rozgrywa wspaniałe zawody i zapewne wyróżnia się na boisku. Teraz za faul na nim żółtą kartkę otrzymał Pejović

• Zlatko Tanevski przyjął piłkę w fantastyczny sposób i uderzył daleko od bramki

• Strzał Kosowskiego z rzutu wolnego z 17 metrów broni wspaniale bramkarz Jagielloni!

• Był na spalonym Frankowski, który po podaniu Cekovićia nie wziął udziału w akcji, do piłki dopadł Seratlić, ale sędzia podyktował offside, którego raczej nie powinno być. Kolejna kontrowersja z tym meczu

• Cetković znów za mocno do Frankowskiego i piłkę łapie Sapela!

• Jagiellonia nieźle wygląda na początku drugiej połowy

• Cetković!!! Niewiele się pomylił! Piłka minęła słupek minimalnie! Wyśmienity strzał z 16 metra!

• Żółta kartka dla Wróbla. Druga kartka w tym meczu tym razem dla gości

• Rzut wolny dla gości, dośrodkowuje w pole karne Kosowski, ale Bożok na spalonym

• Zmiana w Jagielloni Seratić wchodzi za Pawłowskiego

• Już rozpoczęli nerwowe pierwsze minuty drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Obydwie drużyny miały okazje do strzelenia bramki! Żadna jednak nie zdołała tego uczynić. Końcowe fragmenty pierwszej odsłony spotkania należały zdecydowanie do bełchatowian. Powinni mieć oni także rzut karny po faulu Rafała Grzyba na Kamilu Kosowskim. W całej połowie Jaga próbowała długich zagrań na Frankowskiego, który miał co najmniej dwie okazje. Również młody pawłowski miał swoją niewykorzystaną 100% okazję. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie piłkarze uraczą nas bramkami. Zapraszamy po przerwie!

• Końcowe fragmenty pierwszej połowy. Rzut rożny dla bełchatowian i po wybiciu defensywy gospodarzy kontra Jagielloni, która kończy się fiaskiem i mamy koniec pierwszej połowy!

• Dośrodkowywał "Kosa", był nie kryty Lacić, który strzela w ręce Ptaka

• Norambuena ukarany żółtą kartką za faul taktyczny za zatrzymywanie Buzały

• Znów Fonfara strzela! Ale 2 metry obok słupka

• Okazja Buzały!!! Urwał się obrońcą i po świetnym podaniu Kosowskiego znalazł się oko w oko z Ptakiem, który popisał się fantastyczną interwencją

• Wróbel wpadł w pole karne, ale nie za bardzo miał co zrobić z piłką i obrońcy Jagi wybili

• Ależ okazja Jagi!!!!!! Teraz "Franek" uderza, ale prosto w zasłoniętego Sapelę, po dośrodkowaniu Cetkovićia!

• Fonfara konstruuje akcję z prawej strony ale Wróbel źle dośrodkowuje do tego pierwszego

• Rzut wolny dla Jagi z 18 metrów, lewa strona boiska. Szmatiuk fauluje Cetkovićia i wrzutka w pole karne, wybijają jednak defensorzy gości

• Coraz lepiej poczynają sobie zawodnicy GKS-u, tym razem wspaniale uderza Wróbel, ale doskonałą paradą popisuje się bramkarz gospodarzy

• Rzut rożny po wybiciu Ptaka, ale słabo wykonany

• Modelski świetnie uderzył ze słabszej lewej nogi zza pola karnego i ostrego kąta. Piłka jednak obok bramki!

• Źle ustawiają się obrońcy GKS-u i Pawłowski marnuje kolejną okazję Jagielloni

• Kapitalnie teraz zagrał Cetkowić do Frankowskiego ten jednak przestrzelił. To mogła być bramka dla Jagi!

• Hermes strzelił zza pola karnego ale piłkę za spokojem łapie Tomasz Ptak.

• Ataki gospodarzy bardzo dobrze "czyta" defensywa GKS-u

• Nic jednak z niego nie wyszło i spokojnie wybijają zawodnicy gości

• Ładne zgranie do Pawłowskiego. Ten uderza z 15 metra powyżej bramki i mamy kornera dla Jagielloni

• Kosowski niezła akcja z lewej strony, wrzutka do Wróbla, ten jednak nie trafił czysto w piłkę, ta przeszła obok słupka

• Dobre zagranie do Frankowskiego, za mocno jednak i napastnik nie dochodzi do podania

• Pierwsza wrzutka do Frankowskiego, wybił obrońca GKS-u

• Zaczęła Jagiellonia, gospodarze starają się przetrzymywać piłkę na połowie rywala.

• Minuta ciszy dla kibica Jagielloni, który zmarł w drodze na mecz z Wisłą

• Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka

• Znamy już ławkę rezerwowych obydwu drużyn. W zespole gości:Budziłek, Sawala, Nowak, Kuświk, Mysia Żewłakow , Bocian. Ławka Jagielloni: Baran, Mido, Porębski, Arłukowicz, Kukol, Seratić, Gigauri

• W ostatniej konfrontacji obydwu drużyn padł bezbramkowy remis. Zaś w drugiej kolejce poprzedniego sezonu Jagiellonia wygrała u siebie 3:1

• Wydaje się, że mimo wszystko to podopieczni Czesława Michniewicza są faworytami w tym meczu, tym bardziej, że jak na razie żadna z drużyn Ekstraklasy nie wyjechała z Białegostoku z kompletem punktów. Nie zapominajmy jednak, że GKS jest na fali i zapewne trener Kiereś będzie chciał szybko wyciągnąć swoich zawodników z dołu tabeli

• Piłkarze rozgrzewają się na murawie remontowanego obiektu Jagi. Zawodnicy gospodarzy ostatnio w dość kontrowersyjnym meczu przegrali w Krakowie z Wisłą 1:3, natomiast goście z Bełchatowa odnotowali wspaniałe zwycięstwo na własnym obiekcie z wicemistrzem Polski - Śląskiem Wrocław 3:0