Jagiellonia Białystok 0 - 0 Omonia Nikozja

Jagiellonia Białystok

0

Omonia Nikozja

0

• To był dobry mecz Jagiellonii, która grała lepiej od Omonii i miała zdecydowanie więcej szans na zwycięskiego gola. Piłka do bramki rywala jednak nie wpadła i na Cyprze obie drużyny zagrają od nowa. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Uderzenie głową Madery mija bramkę Omonii! To by było na tyle...

• Uprzedzony w polu karnym Tarasovs! Jeszcze rzut rożny!

• Tuszyński wciąż opatrywany. Jaga kończy w dziesiątkę, ale ma kolejny rzut wolny.

• Jeszcze ucierpiał w tym starciu Tuszyński, ale to chyba nic poważnego.

• Tuszyński!!! Napastnik Jagiellonii dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale przegrał pojedynek z bramkarzem!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dzalamidze znów źle wyszedł Panayi, ale przy strzale z dystansu Modelski nie trafił w piłkę!

• Żółta kartka dla Cristovao za niebezpieczne zagranie.

• Cztery minuty doliczone.

• Po dośrodkowaniu Tomasika piłka spadła na nogę Gajosa, ale ciężko to nazwać strzałem... Odbiła się i wyleciała poza linię końcową.

• Indywidualna akcja zakończona zablokowanym strzałem Sekulskiego przynosi Jagiellonii rzut rożny.

• Zmiana jeszcze w Omonii. Schodzi Assis, wchodzi Bebe.

• Po długiej piłce w pole karne Jagiellonii przy próbie oddania strzału głową nie trafił w futbolówkę Demetriou.

• Trzecia zmiana. Schodzi Vassiljev, wchodzi Sekulski.

• Znowu na spalonym Sheridan.

• Zmiana w Omonii. Demetriou za Fofanę.

• Ładnie poklepali Cypryjczycy na lewym skrzydle, ale po płaskim dośrodkowaniu przed bramkę w piłkę nie trafił Sheridan!

• Zła centra Vassiljeva z rzutu wolnego. Piłka poszybowała poza linię końcową.

• Świderski zmienia Frankowskiego.

• Żółta kartka też dla Tomasika.

• Brutalne wejście Runje w nogi Tuszyńskiego, ale tylko żółta kartka!

• Celnie uderzał z dystansu Economides, ale w środek bramki, łapie piłkę Drągowski!

• Tomasik dobrze przerwał groźną akcję Cypryjczyków prawym skrzydłem. Brawa dla byłego obrońcy Podbeskidzia.

• Na spalonym złapany Sheridan.

• Zbyt nisko dośrodkował teraz Vassiljev i Tarasovs na pierwszym słupku nie zdołał oddać strzału głową.

• Centra Vassiljeva zostaje wybita poza linię końcową. Jeszcze jeden rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Vassiljeva z rzutu wolnego, ale jagiellończyków uprzedził jeden z obrońców gości! Korner.

• Kontratak Jagiellonii przerwany faulem Fofany na Tomasiku. Żółta kartka.

• Groźna akcja gości. Płaskie dośrodkowanie Sheridana dobrze przecina Madera.

• Zmiana w Omonii. Kirm za Schembriego.

• Długą piłkę z rzutu wolnego w pole karne autorstwa Vassiljeva pewnie łapie Panayi.

• Panayi wyszedł teraz poza pole karne i ochronił piłkę przed Tuszyńskim, ale został wepchnięty na bandy reklamowe. Krótkie spięcie wyjaśnia sędzia ze Szwecji.

• Niezła akcja Jagiellonii! Tuszyński zablokowany w polu karnym, a po chwili niecelnie z dystansu uderza Gajos!

• Tuszyński faulowany na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny, a po centrze Vassiljeva Runje doskonale uprzedził przed bramką graczy Jagiellonii.

• Prosta strata Vassiljeva w środku pola, ale atak Omonii przy niezorganizowanej defensywie Jagi kończy się fatalną wrzutką Schembriego.

• Dośrodkowanie Vassiljeva było minimalnie zbyt wysokie dla Tarasovsa.

• Ładna akcja dwójkowa Gajosa z Dzalamidze, ale centra Gruzina nie dociera przed bramkę. Po chwili Nika zdołał wywalczyć korner.

• Dobrze rozegrany rzut wolny przez Omonię. Runje starał się zgrać piłkę głową przed bramkę Drągowskiego, nie najlepiej wybijał ją Grzyb, a uderzenie z dystansu Economidesa było wyraźnie niecelne!

• Złe wybicie Grzyba z własnego pola karnego! Bez zastanowienia z 20 metrów uderza Fofana, ale płasko kopnięta piłka minęła bramkę Drągowskiego!

• Długa piłka od Madery w kierunku Tarasovsa, który został w polu karnym rywala, ale minimalnie za długa.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Vassiljeva wybijają goście z Cypru.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Nie zapowiada się na jakiekolwiek zmiany.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia jest lepsza od swojego rywala, ale kilku sytuacji z początku i końca pierwszych 45 minut podopiecznym Probierza się nie udało wykorzystać! Szkoda, ale wierzymy, że po przerwie coś w końcu wpadnie do bramki Omonii.

• Centrostrzał z rzutu wolnego Vassiljeva omal nie zaskoczył Panayiego! Cypryjczyk odbija piłkę!

• Kocioł w polu karnym Omonii! Po świetnej akcji Dzalamidze i jego dośrodkowaniu minął się z piłką bramkarz, Vassiljev został zablokowany, a Frankowski z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Vassiljev z rzutu wolnego uderza prosto w mur. Po chwili dośrodkowanie Modelskiego pewnie łapie Panayi.

• Economides sfaulował składającego się do strzału z 25 metrów Gajosa i to on ogląda pierwszą kartkę.

• Tym razem po centrze Cristovao dobrze ustawiony był Tarasovs, ale to goście wciąż mają piłkę.

• Niezbyt pewnie interweniował Drągowski po centrze Cristovao. Kolejny rzut rożny.

• Długie podanie do rozpędzonego Sheridana, a ten w walce z Maderą wywalczył rzut rożny.

• Assis chciał efektownie rozegrać akcję dwójkową, ale się przeliczył. W odpowiedzi Tuszyński wyszedł z kontratakiem, ale zbyt długo ją prowadził i powalony tuż przed szesnastką ją stracił.

• W groźnej kontrze Omonii piłki w ważnym momencie nie opanował Sheridan i akcja spaliła na panewce.

• Economides z dystansu uderza wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

• Sędzia upominał Sheridana kilkanaście minut temu, teraz upomina Tuszyńskiego, który również mógł zobaczyć kartkę za faul na Łobżanidze.

• Omonia teraz wyraźnie cofnięta. Reaguje na to, co zrobi Jaga w ataku pozycyjnym, a ta się męczy.

• Po centrze Tomasika piłka na chwilę ugrzęzła w polu bramkowym Omonii, ale znowu najczujniej zachowali się defensorzy gości.

• Vassiljev zdażył do piłki i dośrodkował ją przed linią końcową. Cristovao musiał wybić ją na korner.

• Jaga po dobrym początku zaczyna się trochę gubić pod pressingiem Omonii.

• Po stracie Gajosa kontrę Omonii wyprowadzał Goulon, ale zabrakło w niej przyspieszenia i gospodarze zdążyli ją zastopować.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Vassiljeva dobrze wybijają z pola karnego Cypryjczycy.

• Sheridan brzydko potraktował Tomasika, ale sędzia go tylko upomina.

• Romańczuk jednak sam opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Vassiljev.

• Koniec meczu dla Romańczuka. Potrzebne nosze, a za chwilę zmieni go Konstantin Vassiljev.

• Groźnie pod bramką Jagiellonii! Po centrze z prawego skrzydła Schembri wycofał piłkę przed szesnastkę, skąd uderzał Assis, ale nad poprzeczką!

• Stały fragment gry dla Omonii i długa piłka w pole karne, ale wybronili się w tej sytuacji gospodarze.

• Płaska wrzutka Sheridana z lewego skrzydła nie przyniosła zagrożenia w polu karnym Jagiellonii.

• Romańczuk wrócił na plac gry, ale nie wygląda najlepiej. Zobaczymy czy będzie w stanie grać dalej.

• Po dosrodkowaniu Frankowskiego jeden z Cypryjczyków zagrał piłkę ręką! Cała Jagiellonia protestuje, ale karnego nie ma!

• Problem ze zdrowiem chyba Tarasa Romańczuka. Może być potrzebna zmiana.

• Szybka akcja Jagiellonii! Najpierw niecelnie dośrodkował Frankowski, a następnie centrę Dzalamidze wybił Runje!

• Centra Dzalamidze z narożnika boiska przedostała się w pole karne, ale tam żaden z jagiellończyków nie zdołał oddać strzału.

• Płaskie dośrodkowanie Frankowskiego wybija Łobżanidze poza linię końcową. Rzut rożny.

• W kontrze Omonii Goulon zbyt mocno zagrywał do rozpędzonego Assisa. Strata.

• Omonia też próbuje atakować, ale dotychczas Jagiellonia w defensywie spisuje się przyzwoicie.

• Gajos! Płaski strzał z 20 metrów pomocnika Jagiellonii minimalnie minął bramkę Omonii!

• To spotkanie od początku jest bardzo ciekawe. Tempo jest wysokie i ju,ż kilka sytuacji.

• Odpowiedź Omonii. Bardzo mizerny strzał z narożnika pola karnego Sheridana świetnie łapie Drągowski!

• Kolejna szansa! Gajos spod linii końcowej świetnie dograł w pole karne do Frankowskiego, ale ten słabszą, lewą nogą uderzył ponad poprzeczką!

• Błyskjawiczna kontra Jagiellonii przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu Dzalamidze uderza Madera, ale za lekko, by pokonać bramkarza!

• W 15. sekundzie pierwsza szansa dla Jagiellonii! Tuszyński celnie zagrał na 16. metr do Romańczuka, ale ten uderzył bardzo niedokładnie!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Naprzód Jagiellonio! Naprzód Śląsku! Naprzód Legio!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Sędzią tego spotkania będzie Szwed Bojan Pandżić, jego asystentami będą Stefan Hallberg i Joakim Flink. Sędzią technicznym będzie z kolei Johan Hamlin ze Szwecji. Delegatem na to spotkanie będzie Łotysz Jevgenijs Milevskis, a obserwatorem sędziów Włoch Mateo Trefoloni.

• - To będzie bardzo ciekawy mecz pomiędzy dwoma bardzo dobrymi drużynami. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o Jagiellonii, mamy sporo informacji na jej temat. Wiemy, że stadion w Białymstoku będzie pełen kibiców Jagiellonii, ale my to lubimy. Grać na takim stadionie to dla nas przyjemność. Na tym polega piłka nożna - przyznawał z kolei szkoleniowiec gości Kostas Kaiafas.

• - Omonia pokazuje, co to jest przygotowanie się do europejskich rozgrywek. Przyjechali do nas dwa dni wcześniej, chcieli nas zaskoczyć i nie podawać, gdzie trenują, ale to im się nie udało. Jesteśmy przygotowani. Jeden z bardzo znanych trenerów pomagał rozpracowywać nasz zespół. Witamy w piekle, bo takie zrobią nasi kibice. Omonia przebija nas finansowo i pod względem doświadczenia w europejskich pucharach. Wszyscy śmieją się z cypryjskiej ligi, a trzech najlepszych graczy tam pojechało i nikt nie był w stanie zapłacić Piątkowskiemu, Astizowi i Stiliciowi takich pieniędzy, jak APOEL - mówił przed tym meczem trener Jagiellonii, Michał Probierz.

• Rezerwowi Omonia: Antonis Georgallides, Luciano Bebe, Jackson Mendy, Andraz Kirm, Marios Demetriou, Onisiforos Roushias, Gerosimos Fylaktou.

• Rezerwowi Jagiellonia: Krzysztof Baran, Michał Pawlik, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak, Łukasz Sekulski, Karol Świderski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jagiellonia jednak bez Mackiewicza, ale za to z Gajosem. Obaj zmagali się w ostatnich dniach z kontuzjami kostki.

• Gra z Omonią jest dla Jagiellonii o tyle korzystna, że w jutrzejszym losowaniu trzeciej rundy para Jaga/Omonia będzie rozstawiona. To pozwoli w razie awansu mieć realne szanse na walkę o czwartą rundę eliminacji, ostatnią przed fazą grupową.

• Poniżej prezentujemy naszą zapowiedź tego pojedynku. Obie drużyny, zarówno Jagiellonia, jak i Omonia, musiały rywalizować w pierwszej rundzie eliminacji. Jaga rozbiła w dwumeczu Kruoję Pokroje aż 9:0, z kolei Omonia męczyła się niemiłosiernie z gruzińskim Dinamo Tbilisi, ale ostatecznie po porażce na wyjeździe 0:1 udało się jej zwyciężyć u siebie 2:0.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Omonią Nikozja.

• Jagiellonia - Omonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Młodość kontra doświadczenie

Tydzień po rozbiciu litewskiego słabeusza Kruoji Pokroje, Jagiellonia Białystok rozpocznie w czwartek rywalizację w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Tym razem białostoczan czeka zdecydowanie trudniejszy przeciwnik. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku zmierzą się oni z Omonią Nikozja.

Jagiellonia Białystok - Kruoja Pakruojis 8:0 (ZDJĘCIA)