Jagiellonia Białystok 2 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Trzy punkty zostają w Białymstoku, a Górale w długiej podróży do domu na pewno znajdą czas na przemyślenia związane z dzisiejszym spotkaniem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Dominik Wardzichowski.

• To spotkanie miało dwie zupełnie inne odsłony. W pierwszej połowie to Podbeskidzie kontrolowało grę i było zespołem lepszym od Jagiellonii. Po przerwie obraz gry zmienił się o 180 stopni i to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, co potwierdzili zdobyciem dwóch bramek.

• Jagiellonia pokonuje Podbeskidzie 2:1.

• Jeszcze trzy minuty nadziei dla gości.

• Kapitalne uderzenie Tomasza Kupisza ale jeszcze lepsza interwencja Richarda Zajaca.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Cohena i piłka w rękach Skowrona.

• Do ataku przesunięty został środkowy obrońca Górali, Damian Byrtek.

• Sędzia ma dzisiaj sporo pracy, żółtą kartką ukarany Alexis Norambuena.

• Czy Podbeskidzie wykorzysta przewagę liczebną ? Na razie niewiele na to wskazuje, Jagiellonia mądrze się broni.

• Ostatnia zmiana trenera Roberta Kasperczyka. Na boisku witamy Lirana Cohena, który zmienia Dariusza Łatkę

• Makuszewski uderzył Ziajkę łokciem w twarz i zasłużenie otrzymał drugą żółtą kartkę.

• Doskonałe uderzenie z osiemnastego metra Alexisa w długi róg bramki i podopieczni Tomasza Hajty obejmują prowadzenie.

• 2:1 dla Jagi !

• Podbeskidzie musi wrócić do gry z pierwszej połowy, jeśli nie chce dać się całkowicie zdominować gospodarzom.

• Żółty kartonik dla Macieja Makuszewskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Zaspali obrońcy Podbeskidzia, i niepilnowany Dawid Plizga nie dał szans Zajacowi.

• Jest wyrównanie dla Białostoczan !

• Fatalne dośrodkowanie Kupisza z lewej strony boiska. Jagiellonia jak na razie bezradna w starciu z dzielnymi Góralami.

• Piąty rzut rożny dla gospodarzy dzisiejszego meczu. Jednak obrońcy Podbeskidzia oddalają piłkę od własnego pola karnego.

• Tomasz Hajto tym samym dokonał już wszystkich możliwych zmian w tym spotkaniu.

• Niewidocznego dzisiaj Tomasza Frankowskiego zmienia Paweł Tarnowski.

• Groźna wrzutka Kupisza jednak dobrze zachowali się obrońcy z Bielska-Białej.

• Jagiellonia próbuje konstruować akcje ofensywne, jednak piłkarze z Białegostoku robią to zbyt wolno i Podbeskidzie nie ma problemów z zażegnaniem niebezpieczeństwa.

• Groźnie w pole karne dośrodkowywał Damian Chmiel jednak żaden z zawodników Górali nie sięgnął futbolówki.

• To już czwarta żółta kartka dla Bielszczan, napomniany nią słowacki pomocnik Matej Nather.

• Tym razem zmiana w drużynie gości. W miejsce debiutującego dzisiaj w ekstraklasie Damiana Szczęsnego, na placu gry zameldował się Piotr Malinowski.

• Kolejna żółta kartka dla podopiecznych Roberta Kasperczyka. Tym razem ukarany Dariusz Łatka.

• Młodego Macieja Gajosa zastąpił Nika Dzalamidze.

• Długie wybicie piłki z autu przez Marka Sokołowskiego jednak pewnie interweniuje golkiper Jagi.

• Białostoczanie próbują rozmontować bielską defensywę prostopadłymi podaniami, jednak na razie nie przynosi to rezultatu.

• Podbeskidzie bez zmian, natomiast w Jagiellonii Dawid Plizga zastąpił Łukasza Tymińskiego.

• Drugą połowę rozpoczęli Górale.

• Piłkarze Jagiellonii już na placu gry. Czekamy jeszcze na Górali.

• Trener Tomasz Hajto musi jakoś wpłynąć na swoją drużynę w przerwie, bo jak na razie to Podbeskidzie jest zespołem lepszym i prowadzi jak najbardziej zasłużenie.

• Robert Kasperczyk przed meczem podjął spore ryzyko, stawiając na dwóch napastników. Jednak jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i Górale objęli prowadzenie już w 18. sekundzie spotkania, za sprawą Fabiana Paweli. Później to właśnie piłkarze z Bielska - Białej kontrolowali przebieg gry i do przerwy prowadzą na bardzo trudnym terenie w Białymstoku 1:0.

• Podbeskidzie w pierwszej odsłonie meczu oddało aż 6 celnych strzałów na bramkę debiutującego w ekstraklasie Łukasza Skowrona.

• Pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy zaprasza piłkarzy obu ekip na przerwę.

• Sędzia dolicza dwie minuty.

• Zapowiadana zmiana w szeregach Podbeskidzia. Fabian Pawela nabawił się najprawdopodobniej kontuzji kolana.

• Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Tomasz Kupisz, jednak nie było większego zagrożenia pod bramką Górali.

• Konieczna będzie zmiana. Za chwilę na placu gry zobaczymy Damiana Chmiela, który zastąpi kontuzjowanego Pawelę.

• Na boisku z bólu zwija się strzelec bramki Fabian Pawela.

• Rzut z autu dla Podbeskidzia na wysokości pola karnego, zawodnicy z Bielska -Białej przerzucili piłkę na drugą stronę gdzie do piłki doszedł Marek Sokołowski. Doświadczony defensor popisał się kąśliwym strzałem po ziemi jednak dobrze interweniował młody Skowron.

• Świetna interwencja Richarda Zajaca ! Z najbliższej odległości głową, uderzał Maciej Gajos jednak popularny Rysiu udowodnił, że na swoim fachu zna się doskonale.

• Kolejna groźna sytuacja dla Bielszczan. Z prawej strony piłkę wrzucał Marek Sokołowski, w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Demjan, który faulował bramkarza gospodarzy.

• Brzydkie zachowanie Tomasz Frankowskiego, który uderzył w twarz Mateja Nathera.

• Na boisku opatrywany defensywny pomocnik Podbeskidzia Matej Nather.

• Cóż za akcja Podbeskidzia ! Lewą stroną pociągnął Damian Szczęsny, dograł w pole karne gdzie kapitalnym uderzeniem popisał się Sebastian Ziajka. Fenomenalną interwencją popisał się Łukasz Skowron i tylko dzięki tej interwencji Górale nie prowadzą już 2:0.

• Kapitalnie zastawił się Demjan i zgrał piłkę do Fabiana Paweli, który uderzył z 17 metrów, jednak piłkę pewnie wyłapał Łukasz Skowron.

• Kolejne żółtko dla Bielszczan. Tym razem ukarany kapitan Marek Sokołowski.

• Ależ sytuacja dla Jagiellonii. Po dośrodkowaniu główką uderzał jeden z piłkarzy z Białegostoku, piłkę odbił przed siebie Richard Zajac, ta trafiła do Tomasza Kupisza, który za 2 metrów trafił prosto w słowackiego bramkarza Górali.

• Żółta kartka dla Damiana Byrtka, który przerwał groźną kontrę Białostoczan.

• Groźnie było pod bramką Górali. W zamieszaniu piłkę głową wybił jeden z obrońców Bielszczan.

• Aktywny dzisiaj Kupisz wywalczył pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii.

• Tomasz Kupisz urwał się prawym skrzydłem, jednak znakomicie piłkę odebrał mu Krzysztof Król.

• Podopieczni Roberta Kasperczyka po szybko zdobytej bramce nadal kontrolują wydarzenia na boisku. Jagiellonia wygląda na mocno zaskoczoną.

• Dobre dośrodkowanie Krzysztofa Króla w pole karne Jagiellonii, Łukasz Skowron piąstkował piłkę nieco za krótko, jednak Górale nie zdołali oddać strzału w kierunku pustej bramki.

• Z okolicy środka boiska dośrodkowywał Pejović, jednak piłka wyszła za linię końcową boiska i grę wznowi Richard Zajac.

• Wrzutka w pole karne Podbeskidzie jednak najwyżej wyskoczył Damian Byrtek i wybił futbolówkę.

• Demjan kapitalnie dograł piłkę z prawej strony do Fabiana Paweli, który płaskim strzałem pokonał Łukasza Skowrona.

• Ależ początek Górali! 18 sekunda meczu!!

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

• Oba zespoły już na placu gry. Za moment pierwszy gwizdek sędziego Adama Lyczmańskiego z Bydgoszczy.

• Górale wystąpią dziś w białych koszulkach i niebieskich spodenkach, natomiast Jagiellonia w swoich tradycyjnych strojach.

• Trener Robert Kasperczyk zdecydował się na ustawienie z dwójką napastników. Obok Roberta Demjana zagra dzisiaj debiutujący w ekstraklasie Fabian Pawela.

• Obie ekipy właśnie kończą przedmeczową rozgrzewkę.

• Spotkanie pomiędzy Podbeskidziem a Jagą, zapowiadane było jako konfrontacja dwóch kolegów na ławkach trenerskich : Roberta Kasperczyka i Tomasza Hajty. Obaj szkoleniowcy grali ze sobą w drużynie Hutnika Kraków.

• Będzie to jedenasta potyczka obu zespołów w historii ich istnienia. Pięciokrotnie górą okazywała się Jagiellonia, trzykrotnie zanotowano remis, natomiast Górale wygrali tylko dwa spotkania.

• Nareszcie wystartowały rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy ! Wczoraj kibicom zaprezentowali się obaj beniaminkowie, natomiast już dzisiaj w Białymstoku swój premierowy mecz rozegrają drużyny Jagiellonii i Podbeskidzia. Do wspólnego śledzenia spotkania, serdecznie zaprasza Dominik Wardzichowski.