Jagiellonia Białystok 3 - 2 Polonia Warszawa

Jagiellonia Białystok

3

Polonia Warszawa

2

• Tomasz Garbowski kończy spotkanie w Białymstoku. Mieliśmy dużo emocji, walki i co najważniejsze bramki. Polonia zdecydowanie przespała pierwszą połowę a w drugiej części po dokonaniu zmian przez trenera Zielińskiego było trochę lepiej ale jednak za mało jak na świetnie dziś dysponowaną Jagiellonię. Za uwagę dziękuje Szura Bartłomiej

• Nerwowo w ostatnich minutach - trener Zieliński wyproszony na trybuny

• Sędzia dolicza 3 minuty

• Kontaktowa bramka dla Polonii

• Zaledwie kilka minut przyzwoitej gry Czarnych Koszul to zdecydowanie za mało jeżeli chodzi dziś o Jagiellonię - goście są zdecydowanie słabsi od rozgrywających dziś świetne spotkanie piłkarzy trenera Michniewicza

• Teodorczyk brzydko fauluje Hermesa ryzykując czerwoną kartkę

• Kolejna kontra gospodarzy i Kupisz bliski strzelenia bramki numer 4 dla swojego zespołu

• Oba zespoły chyba odpoczywają przed zrywem w ostatnich minutach bo oglądamy chwilę słabej gry

• Kwadrans do końca meczu-czy jeszcze się coś zmieni na boisku w Białymstoku?

• Za niesportowe zachowanie

• Nie potrafi strzelić to celnie podaje. Tym razem świetnym podaniem popisuje się Dawid Plizga, Rafał Grzyb wychodzi sam na sam z Przyrowskim i pokonuje bramkarza z Warszawy.

• Chwila spokojnej gry w środku boiska

• Będzie nerwowo chyba w drodze powrotnej do Warszawy w autokarze Polonistów.

• To 153 bramka Tomasza Frankowskiego w historii a 6 w obecnych rozgrywkach

• Franekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk !!! Sam na sam od połowy boiska biegnie snajper Jagiellonii i pokonuje Przyrowskiego choć ten miał już piłkę na ręce

• Robert Jeż wrzuca piłkę w pole karne i Skerla skutecznie interweniuje - w drugiej części meczu oglądamy całkowicie inną Polonię

• Dawid Plizga z lewej strony wrzuca piłkę w pole karne wprost w ręce Przyrowskiego

• Udana interwencja Barana po centrze Jeża

• W przerwie w szatni Polonii musiało być gorąco, ponieważ od początku drugiej części to goście są zdecydowanie aktywniejsi.

• Pierwsza akcja Łukasza Teodorczyka jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną

• Zaczynają Poloniści

• Krzysztof Baran debiutuje w Ekstraklasie

• W drugiej połowie nie zagra Jakub Słowik

• Kończymy pierwszą połowę wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

• Piłka w siatce Polonii ale sędzia podniósł chorągiewkę i Tomek Frankowski nie może cieszyć się z kolejnej bramki

• Sikorski doszedł do długiej piłki ale w polu karnym w momencie strzału został skutecznie zablokowany

• 2 minuty doliczone

• Młody bramkarz Jagiellonii wraca do bramki

• Przerwa w grze - Jakub Słowik prawdopodobnie ma problem z mięśniem uda

• Nominalny obrońca Andrius Skerla jest w tym sezonie drugim po Frankowskim strzelcem Jagiellonii :)

• Dawid Plizga z wolnego technicznie ale obok prawego słupka bramki

• Tomasz Frankowski faulowany przez Kokoszkę około 20 metrów od bramki

• Szybka kontra Jagiellonii, znakomicie z własnej połowy boiska trójką wyszli miejscowi i po centrze Kupisza Grzyb trafia w słupek

• Słowik bohaterem Jagi - znów młody bramkarz Jagi świetnie broni uderzenie Trałki

• Jakie ładne uderzenie Jodłowca po którym Słowik skutecznie wybija piłkę nad poprzeczkę, było groźnie.

• Trałka na murawie po chwili się podnosi ale musi opuścić boisko na moment przynajmniej

• Łukasz Trałka upomniany przez arbitra za faul taktyczny.

• Polonia próbuje walczyć w środku pola ale to w dalszym ciągu Jagiellonia ma więcej z gry i to piłkarze trenera Michniewicza mają przewagę

• Sadlok wybija piłkę za linię końcową - mamy rzut rożny ale bez konsekwencji

• Tomasz Kupisz faulowany blisko narożnika pola karnego

• Ależ okazja!!!!!!! Frankowski dwukrotnie zmusza do prostych błędów Sadloka, piłka dociera do Plizgi ale znów lepszy Przyrowski. To powinna być bramka!

• Polonia próbuje uspokoić grę zaczynając konstruowanie akcji od linii obrony

• Ładna wrzutka do Frankowskiego ale szybszy Przyrowski. W pierwszych minutach do gospodarze są stroną dominującą

• Jagiellonia próbuje wyjść z kontrą ale Frankowski podaje za mocno do Kupisza i piłkę łapie Przyrowski

• Po akcji Piątka mamy pierwszy korner dla gości.

• Dawid Plizga przed szansą - mocno uderza z około 16 metrów ale Przyrowski świetnie odbija strzał napastnika Jagi

• Już w pierwszych sekundach gospodarze postanowili sprawdzić szybkość debiutanta w barwach Polonii Aleksandara Todorovskiego, od bramki Przyrowski

• Sędziowie wraz z zawodnikami wychodzą na murawę

• Piłkarze mocno rozgrzewają się na murawie, do meczu pozostał już tylko kwadrans

• Tomasz Garbowski debiutuje dziś jako sędzia główny w T-Mobile Ekstraklasy, a to już drugi przypadek w tym sezonie gdy w Białymstoku swój debiut zalicza arbiter

• Arbitrem tego meczu będzie Tomasz Garbowski z Kluczborka, który w poprzednim sezonie sędziował jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. Prywatnie to poseł z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej

• Rezerwowi Czarnych Koszul: Gliwa, Mynar, Cani, Przybecki, Bonin, Teodorczyk, Tosik

• Rezerwowi gospodarzy: Baran, Mido, Tymiński, Cetković, Kukol, Seratlić, Canas

• Piękne jesienne słońce przy ulicy Słonecznej-piłkarze będą mieć idealne warunki do gry.

• Już za pół godziny początek spotkania. Przypomnijmy, że goście zagrają bez Bruno-zawodnika, który w tym sezonie stanowi o sile Czarnych Koszul

• Po raz 250. zagrają dzisiaj w ekstraklasie piłkarze Jagiellonii a na godzinę przed rozpoczęciem meczu poznaliśmy składy obu zespołów.

• Polonia dzięki korzystnym wynikom innych spotkań ma dziś szansę na wskoczenie na pozycję lidera, warunkiem jednak jest pokonanie gospodarzy co łatwą sprawą nie będzie