Jagiellonia Białystok 2 - 1 Ruch Chorzów

Jagiellonia Białystok

2

Ruch Chorzów

1

• Koniec sezonu dla Jagiellonii i Ruchu! W ostatnim meczu lepsza "Jaga", wygrywając (1:0). Dzięki temu białostoczanie zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu i zagrają w europejskich pucharach. Ruch natomiast ostatecznie zajął dwunastą pozycję. Dziękujemy za cały sezon z Ekstraklasa.net! I zapraszamy na kolejny!

• Rafał Grodzicki trafił do własnej bramki

• Do końca kwadrans i w tej chwili Jagiellonia jest czwarta, zapewniając sobie awans do europejskich pucharów. A Tomasz Frankowski zostaje królem strzelców z czternastoma golami. Ruch natomiast obecnie jest na jedenastej lokacie

• Jankowski wykorzystanie dośrodkowanie Olszara i strzałem głową skierował piłkę do bramki

• Maciej Jankowski wyprowadza Ruch na prowadzenie!

• Chciał też Szyndrowski, ale nie trafił w bramkę

• Olszar chciał zdobyć pierwszego gola, ale został zatrzymany przez defensorów Jagiellonii

• Ani Ruch, ani Jagiellonia nie kwapią się do ataków. Pytanie - na co czekają obie drużyny...

• Kolejna akcja ofensywna chorzowian zakończona niepowodzeniem

• Lechia prowadzi z Zagłębiem (1:0) i ma tyle punktów co Jagiellonia, ale ma też gorszy bilans meczów bezpośrednich. A gola strzelił Traore, który goni w klasyfikacji strzelców Frankowskiego

• Na boisku leżał Hermes, ale koledzy nie przerwali gry i oddali strzał na bramkę Ruchu. Kupisz jednak przestrzelił

• Zamieszanie w szesnastce Ruchu po centrze w wolnego i Pesković przewrócił Kascelana, ale wydaje się, że najpierw dotknął piłkę, więc karnego raczej nie było

• Komac faulował w środku pola Kascelana

• Dośrodkowanie pod bramkę Ruchu z rzutu wolnego, ale dobra interwencja Janoszki

• Jagiellonia i Ruch rozpoczęły ostatni mecz w tym sezonie

• Na drugim planie toczy się także walka o koronę króla strzelców, w której uczestniczy grający dziś od pierwszej minuty Tomasz Frankowski. Snajper Jagiellonii ma trzynaście goli na koncie i wyprzedza o jedno trafienie Andrzeja Niedzielana z Korony Kielce, który grał jeszcze rok temu w barwach Ruchu. Broni nie składa także Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk) autor jedenastu goli

• Ruch natomiast jest na dziesiątej pozycji i wyżej już na pewno nie będzie. Chorzowian mogą z kolei przeskoczyć gracze: Korony Kielce, GKS Bełchatów i Zagłębia Lubin. Tak więc "Niebiescy" mają o co walczyć

• Zapraszamy do śledzenia naszej MULTIRELACJI i TABELI NA ŻYWO!

• Jagiellonia jest obecnie na czwartym miejscu i ma szanse nawet na wicemistrzostwo, ale może również bardzo łatwo spaść na siódme miejsce. Białostoczanie o jak najwyższą pozycję na koniec walczą aż z pięcioma innymi zespołami - Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Widzew Łódź i Lech Poznań