Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Debiutuje...

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Debiutuje trener Jacek Magiera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 23. kolejka
2021-04-05 17:30

Jagiellonia Białystok

0

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Jagiellonia Białystok zagra u siebie z Cracovią, natomiast Śląsk Wrocław również u siebie podejmie Lechię Gdańsk.

• Dzięki temu zwycięstwu Śląsk Wrocław awansował na szóste miejsce w tabeli i traci już tylko cztery punkty do podium! Natomiast Jagiellonia pozostaje w dolnej połówce tabeli.

• Koniec meczu w Białymstoku. Śląsk Wrocław zasłużenie wygrywa 1:0 po bramce Erika Exposito w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu.

• Robert Pich rozpoczął szybką kontrę gości, ale w decydującym momencie podał wprost pod nogi rywala.

• Taras Romanczuk stanął oko w oko z Michałem Szromnikiem, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Śląska!

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej pięć minut!

• Znakomite prostopadłe podanie do Roberta Picha, ten wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili.

• Bartłomiej Pawłowski znakomicie dośrodkował w pole karne Jagiellonii wprost na nogę Fabiana Piaseckiego, ale ten minimalnie spudłował!

• Ivan Runje został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ostatnia zmiana w szeregach Jagiellonii Białystok. Maciej Bortniczuk pojawia się w miejsce Jakova Puljića.

• Maciej Makuszewski został ukarany drugą żółtą kartką za faul na Robercie Pichu!

• Maciej Makuszewski dośrodkował w pole karne gości, ale żaden z graczy Jagiellonii nie zdołał dopaść do piłki.

• Konrad Poprawa ucierpiał przy tym starciu z graczem Jagiellonii.

• Maciej Makuszewski został ukarany żółtą kartką za faul na Konradzie Poprawie.

• Bartłomiej Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego idealnie na nogę Fabiana Piaseckiego, ale ten trafił tylko w poprzeczkę bramki Jagiellonii!

• Żółtą kartką po bardzo ostrym faulu ukarany Konrad Wrzesiński.

• To powinna być bramka dla Jagiellonii! Po prostopadłym podaniu w pole karne gości przed szansą stanął Bartłomiej Wdowik, ale jego uderzenie fantastycznie obronił Michał Szromnik!

• Natomiast Fabian Piasecki zastąpił Erika Exposito.

• Dwie zmiany w szeregach Śląska Wrocław. Bartłomiej Pawłowski zastąpił Mathieu Scaleta

• Do piłki w okolicach pola karnego Śląska dopadł Taras Romanczuk, ale jego uderzenie świetnie wybronił Michał Szromnik!

• Robert Pich odebrał piłkę pod polem karnym rywali, dograł do Patryka Janasika, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Jesus Imaz dostał piłkę tuż przed polem karnym gości i oddał błyskawiczny, ale również niecelny strzał.

• Robert Pich zagrał prostopadle do Erika Exposito, ale snajper Śląska nie zdołał dopaść do piłki.

• Kolejna zmiana w tym spotkaniu. W zespole Jagiellonii melduje się Martin Pospisil zmieniając Bartosza Kwietnia.

• Natomiast w zespole Śląska Wrocław Robert Pich pojawił się w miejsce Waldemara Soboty.

• Za kontuzjowanego Bojana Nastića pojawił się Konrad Wrzesiński.

• Teraz Bojan Nastić ucierpiał bez kontaktu z przeciwnikiem.

• Żółtą kartką za umyślne zagranie ręką ukarany Erik Exposito.

• Jakov Puljić ucierpiał po starciu z jednym z przeciwników.

• Prostopadłe podanie w kierunku Jakova Puljića przerwał gwizdek arbitra oznajmiający pozycję spaloną gracza Jagiellonii.

• Krzysztof Mączyński zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie.

• Mateusz Praszelik został sfaulowany przy linii pola karnego rywali i Śląsk będzie miał szansę na podwyższenie prowadzenia.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Białymstoku. Za moment wznowimy rywalizację!

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Białymstoku. Do przerwy Śląsk zasłużenie prowadzi z Jagiellonią 1:0.

• Świetnie z piłką lewą stroną popędził Mateusz Praszelik i kapitalnie zagrał do Erika Exposito, a ten z zimną krwią posłał futbolówkę tuż obok Xaviera Dziekońskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Erik Exposito zdobywa bramkę do szatni!

• Teraz Patryk Janasik uderzył z dystansu, ale pewnie interweniował Xavier Dziekoński.

• Dino Stiglec ponownie przyjął piłkę w okolicach pola karnego rywali, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką rywali.

• Bojan Nastić dostał piłkę przed polem karnym rywali, ale jego sytuacyjne uderzenie powędrowało daleko od bramki Śląska.

• Waldemar Sobota źle dośrodkował w pole karne Jagiellonii i gospodarze mogą rozpocząć swój atak.

• Mateusz Praszelik został sfaulowany przed bramką Jagiellonii i goście będą mieli szansę na zdobycie bramki.

• Wydawało się że znakomitą kontrę przeprowadzi Jagiellonia, ale Jakov Puljić zwolnił akcję, dograł do Jesusa Imaza, a ten lekko uderzył na bramkę gości.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Śląska zakończyło się stratą i od bramki może rozpocząć Michał Szromnik.

• Dino Stiglec wpadł z piłką w pole karne Jagiellonii, przypadkowo minął rywala i oddał mocny strzał, który w fantastycznym stylu obronił Xavier Dziekoński!

• Kolejna wrzutka w pole karne gospodarzy przez Dino Stigleca, ale tym razem Erik Exposito uderzył minimalnie niecelnie.

• To powinna być bramka dla Śląska! Po znakomitym dośrodkowaniu na pole karne gospodarzy do strzału głową doszedł Mark Tamas, ale obrońca Śląska uderzył niecelnie!

• Jesus Imaz dośrodkował w pole karne Śląska, ale żaden z partnerów nie dopadł do tej piłki.

• Próba wyjścia z kontratakiem przez Śląsk, ale podanie do Erika Exposito okazało się minimalnie niedokładne.

• Bojan Nastić znakomicie wrzucił z lewej strony w pole karne Śląska, a tam znalazł się Jesus Imaz. Jednak snajper gospodarzy uderzył minimalnie niecelnie!

• Bartłomiej Wdowik dośrodkował w pole karne gości, ale futbolówka wylądowała w rękach Michała Szromnika.

• Znakomicie przeprowadzona akcja Jagiellonii, na końcu której Jakov Puljić uderzył niecelnie.

• Bartłomiej Wdowik został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Mateusz Praszelik zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale uderzył niecelnie.

• Dino Stiglec znakomicie dośrodkował w pole karne Jagiellonii wprost na głowę Waldemara Soboty, ale ten minimalnie spudłował.

• Bartłomiej Wdowik zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Krzysztof Mączyński został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dino Stiglec wrzucił w "szesnastkę" gospodarzy, ale żaden z graczy Śląska nie zdołał dopaść do piłki.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, ale Bogdan Tiru zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Rozpoczynamy pierwszą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Białymstoku. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Steinbors (Br.), Bida, Bortniczuk, Borysiuk, Mazur, Mystkowski, Pospisil, Twardek, Wrzesiński.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Frasik (Br.), Catugno, Lewkot, Makowski, Musonda, Pawłowski, Piasecki, Pich.

• Już za około dziesięć minut rozpocznie się spotkanie w Białymstoku, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym starciu obu drużyn padła tylko jedna bramka. W meczu we Wrocławiu to Śląsk okazał się lepszy wygrywając skromnie 1:0 po trafieniu Mateusza Praszelika na samym początku drugiej połowy meczu.

• Natomiast Śląsk Wrocław przed przerwą reprezentacyjną bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock. Było to kolejne spotkanie bez zwycięstwa w wykonaniu wrocławian. W tym roku kalendarzowym Śląsk wygrał jedynie z Pogonią Szczecin półtorej miesiąca temu, a w pozostałych meczach zanotował cztery remisy i trzy porażki.

• Jagiellonia Białystok przed dwoma tygodniami wygrała dopiero drugie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Było to wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań, a "Jaga" wygrała 3:2 po trafieniach Fedora Cernycha, Bojana Nastića i Bartłomieja Wdowika. Wcześniej Jagiellonia zanotowała niechlubną serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, w których udało się zdobyć tylko dwie bramki.

• Natomiast Śląsk Wrocław zajmuje ósme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i ma dwa punkty więcej niż Jagiellonia. Wrocławianie tracą siedem "oczek" do ligowego podium, które wciąż jest w ich zasięgu.

• Oba zespoły dzieli tylko dwa punkty, ale aż cztery miejsca w ligowej tabeli. Jagiellonia plasuje się dopiero na dwunastym miejscu i mana swoim koncie dwadzieścia osiem punktów. Nad ostatnią Stalą Mielec zespół z Białegostoku ma dziewięć "oczek" przewagi.

• Witamy serdecznie! W przedostatnim meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok na własnym stadionie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Jagiellonia - Śląsk LIVE! Debiutuje trener Jacek Magiera

Jagiellonia - Śląsk LIVE! Debiutuje trener Jacek Magiera ©Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Na 23. kolejkę i wizytę na Podlasiu przypada powrót Jacka Magiery do PKO Ekstraklasy. Były selekcjoner kadry U-19 zamierza odbudować markę nowego klubu. Relacja LIVE w Lany Poniedziałek od 17:30 w GOL24.

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE

Magiera wraca do klubowej piłki po blisko czterech latach. Przez ten czas pracował w PZPN: najpierw jako selekcjoner reprezentacji U-20, którą poprowadził w Mundialu, potem U-19. Był też zastępcą dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej.

Śląsk wierzy w Magierę, a świadczy o tym choćby umowa do czerwca 2023 roku i zgoda na ułożenie nowego sztabu. We Wrocławiu na zmianę zdecydowali się po przeszło dwóch latach, gdy zespół prowadził Czech Vitezslav Lavicka.

Pod wodzą Lavicki Śląsk dwunaste i piąte miejsce. W tym sezonie nie rokował, zajmując po 22. kolejce siódme miejsce. Magiera ma tchnąć nowego ducha i na finiszu powalczyć o podium. W debiucie trafia mu się mecz z Jagiellonią, która niedawno zwolniła Bogdana Zająca. Z tymczasowym trenerem Rafałem Grzybem nieoczekiwanie pokonała w Poznaniu Lecha 3:2.

Do tej pory Śląsk zgromadził dwa punkty więcej od Jagiellonii. Jesienią o wyniku meczu bezpośredniego zadecydował indywidualny popis Mateusza Praszelika, którego Magiera dobrze zna z czasów Legii Warszawa.

Rafał Grzyb, trener Jagiellonii: - Nie ma łatwych meczów. W Śląsku jest nowy trener, który wprowadza swoje pomysły. My analizowaliśmy ostatnie mecze tego zespołu, ale do końca nie wiemy, ile Jacek Magiera zmieni w ustawieniu czy sposobie gry. Na pewno Śląsk będzie nabuzowany, ale my tak samo.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Cele na mecz z Jagiellonią są jasne - walka o zwycięstwo. Chcemy zagrać dobre spotkanie, by w naszej grze była powtarzalność, by to, co ćwiczymy na treningach przenieść na mecze o stawkę, bo to jest najważniejsze. Będziemy korygować, dokładać nowe rzeczy, ale już teraz chcemy zagrać dobrze.
.
Oglądaj mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław:
Jagiellonia: Augustyn, Cernych (?)
Śląsk: Wilusz, Golla, Makowski (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Jagiellonia 1:0 (Ekstraklasa, 24.10.2020)

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Piotr Laboga, Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!