Jagiellonia Białystok - Stal Mielec ONLINE. Wicelider walczy...

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec ONLINE. Wicelider walczy o pozycję lidera. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [3.11.2023]

• Bartłomiej Wdowik - 5
    • Dominik Marczuk - 4 (Jakub Lewicki - 3)
    • Jarosław Kubicki - 4 (Dusan Stojinović - bez oceny)
    • Nene - 3
    • Jose Naranjo - 3 (Jesus Imaz - 3)
    • Kristoffer Hansen - 4 (Tomasz Kupisz - 4)
    • Vinicius Matheus - 3 (Afimico Pululu - 4)

Stal Mielec

• Mateusz Kochalski - 2
    • Leandro - 2 (Marco Ehmann - 3)
    • Mateusz Matras - 3
    • Bert Esselink - 2
    • Krystian Getinger - 3
    • Matthew Guillaumier - 3 (Rafa Santos - 3)
    • Michał Trąbka - 3
    • Alvis Jaunzems - 2 (Mateusz Stępień - 3)
    • Krzysztof Wołkowicz - 2 (Koki Hinokio - 3)
    • Maciej Domański - 3 (Przemysław Maj - bez oceny)
    • Ilja Szkurin - 3
  • Szymon Marciniak nie doliczył nawet minuty do drugiej połowy i gwiżdże po raz ostatni! Jagiellonia Białystok pewnie pokonuje Stal Mielec aż 4:0!

• Górne zagranie do Ilji Szkurina. Zlatan Alomerović pewnie łapie piłkę.

• [WIDEO] 79. MINUTA. GOL JESUSA IMAZA (3:0)

[WIDEO] 83. MINUTA. GOL BARTŁOMIEJA WDOWIKA (4:0)

• Kontra Jagiellonii mogła dać piątą bramkę! Mogła, ale Jesus Imaz uderza obok bramki!

• Przemysław Maj zmienia Macieja Domańskiego.

• Idealne uderzenie z rzutu wolnego! Piłka wpada do siatki w lewy górny róg bramki; Mateusz Kochalski bezradny!

• 4:0! DUBLET BARTŁOMIEJA WDOWIKA!!!

• ... a Bert Esselink upomniany zostaje żółtą kartką!

• Po weryfikacji VAR zamiast karnego Jagiellonia ma "tylko" rzut wolny Bert Esselink i Tomasz Kupisz

• NIE MA RZUTJ KARNEGO! Faul był jednak przed polem karnym...

• Rzut karny dla Jagiellonii! Tomasz Kupisz faulowany przez Berta Esselinka! Afimico Pululu ustawia piłkę na 11. metrze, ale sędzia pokazuje prostokąt!

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, skąd Jakub Lewicki zgrywa piłkę głową w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Jesusa Imaza. Ten odwraca się z piłką i uderza nie do obrony w stronę dalszego rogu! Po drodze był jeszcze rykoszet!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM JESUS IMAZ!!!

• ... a za Kristoffera Hansena melduje się Tomasz Kupisz.

• 8 921 widzów w Białymstoku na meczu Jagiellonii ze Stalą Mielec.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Dusan Stojinović wchodzi za Jarosława Kubickiego...

• Wydaje się, że będzie konieczna zmiana! Jarosław Kubicki nie jest w stanie grać dalej! Utykając, w asyście sztabu medycznego, opuszcza boisko.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jarosław Kubicki, który wpadł w kleszcze Michała Trąbki i Berta Esselinka. Dodatkowo dostał "stempel" na stopie.

• Mateusz Skrzypczak wybija piłkę głową po wrzutce Macieja Domańskiego. Od kilku minut piłka jest blisko "szesnastki" gospodarzy, ale zawodnikom Kamila Kieresia brakuje konkretów. Zarówno w kwestii ostatniego dokładnego podania, jak i strzału w stronę bramki.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Stali. Zabrakło dokładnej centry z lewej strony; piłkę spokojnie lapie Zlatan Alomerović.

• Na razie bez celnego strzału...

• Strzał Kokiego Hinokio został zablokowane, a po chwili Ilja Szkurin - po dośrodkowaniu z prawej strony - uderza głową nad poprzeczką.

• Mateusz Matras bez problemu radzi sobie z Afimico Pululu w lewym narożniku pola karnego. Napastnik Jagiellonii był przekonany, że Szymon Marciniak odgwiżdże faul na nim. Przeliczył się.

• Jagiellonia Białystok - Stal Mielec

• 14 Strzały 4
    • 5 Strzały celne 1
  • Była "młodzieżowa zmiana", teraz jest "hiszpańska": Jose Naranjo schodzi, Jesus Imaz wchodzi.

Jesus Imaz! Jesus Imaz! Jesus Imaz!

- niesie się z trybun.

• Anemiczny strzał Jakuba Lewickiego nie mogła zrobić krzywdy Mateuszowi Kochalskiemu. Ten czekał, aż piłka doturla się do jego rękawic.

• Mateusz Stępień zmienia Alvisa Jaunzemsa.

• Mocne dośrodkowanie Macieja Domańskiego na dalszy słupek. Bert Esselink główkuje jednak wysoko nad bramką.

• Rafa Santos dostaje piłkę na 25. metrze. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową. Rzut rożny.

• Afimico Pululu uderza! Mateusz Kochalski może odetchnąć z ulgą.

• ... a w "młodzieżowej" zmianie Jakub Lewicki wchodzi za Dominika Marczuka.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Afimico Pululu wchodzi za Viniciusa Mathesua...

• Strzał Jarosława Kubickiego został zablokowany, po chwili próbował Bartłomiej Wdowik! Niewiele brakowało, by ustrzelił dublet - posyła piłkę nieznacznie obok bramki!

• Niespełna 15 sekund po wejściu Rafa Santos zostaje upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• ... natomiast za Leandro na murawie melduje się Marco Ehmann.

• ... Koki Hinokio wchodzi za Krzysztofa Wołkowicza...

• Potrójna zmiana w Stali: Rafa Santos zastępuje Matthew Guillaumier...

• Vinicius Matheus urwał się Mateuszowi Matrasowi. W pełnym biegu "zabrał się" z piłką w pole karne, lecz uderza obok bramki.

• Ilja Szkurin napędza akcję Stali podaniem na prawą stronę, gdzie był Alvis Jaunzems. Jego dośrodkowanie w pole karne było jednak za krótkie. Nie trafiło do adresata.

• Seria zostanie przedłużona?

• A teraz Jarosław Kubicki zagrywa płasko z prawej strony przed bramkę. Bert Esselink wybija, uprzedzając czyhających na piłkę Kristoffera Hansena i Viniciusa Matheusa.

• Bartłomiej Wdowik podaje przed pole karne do Nene, który decyduje się na techniczne uderzenie w stronę dalszego spojenia! Pomylił się nieznacznie!

• Dokładne, kilkudziesięciometrowe zagranie Nene z głębi pola na prawe skrzydło do Dominika Marczuka. Młodzieżowiec nie ograł Berta Esselinka, ale wywalczył rzut rożny.

• Dominik Marczuk upomniany żółtą kartką. Faulem taktycznym powalił Krystiana Getingera, który chciał rozpocząć kontrę gości.

• Kolejne zagranie w "szesnastkę" gości. Mateusz Kochalski spokojnie łapie piłkę.

• Kristoffer Hansen miękko wrzuca w pole karne. Leandro wybija piłkę głową poza pole karne.

• Złe zagranie Zlatana Alomerovicia na lewą stronę do Bartłomieja Wdowika. Ten nie opanował piłki.

• Drugą połowę zaczyna Jagiellonia. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (2:0).

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia zasłużenie prowadzi ze Stalą Mielec (2:0). Bramki strzelili Kristoffer Hansen i Bartłomiej Wdowik z rzutu karnego.

• Krystian Getinger w roli lewego pomocnika zagrywa piłkę na wolne pole - między stoperów - do Ilji Szkurina. Ten nie "skleił" na linii 16. metra.

• W odpowiedzi było groźnie w drugim polu karnym! Strzał Viniciusa Matheusa został zablokowany, ale piłka po tym rykoszecie trafia pod nogi Kristoffera Hansena. Jego próba również natrafiła na biało-niebieską przeszkodę. Zyskał "tylko" rzut rożny.

• Mateusz Skrzypczak oddala niebezpieczeństwo po wrzutce Alvisa Jaunzemsa. Po chwili w polu karnym kiksuje Kristoffer Hansen! Do piłki dopada Ilja Szkurin, który chyba niepotrzebnie ruszył na dwóch rywali. Miał sporo miejsca do strzału, a tak nie przebił się. Adrian Dieguez i Michal Sacek poradzili sobie z Białorusinem!

• [WIDEO] 23. MINUTA. GOL BARTŁOMIEJA WDOWIKA Z KARNEGO (2:0)

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek do Dominika Marczuka. Dobrze ustawiony Leandro wybija piłkę głową.

• Akcję zawodników Kamila Kieresia przerywa gwizdek sędziego. Szymon Marciniak dopatrzył się tu faulu w ofensywie.

• Po chwili Dominik Marczuk zameldował się na "dziewiątce"! Dostaje piłkę z lewej strony, ale naciskany przez rywala uderza w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Mateusz Kochalski. Nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Strata Michała Trąbki w środku pola. Piłka od razu została zagrana prostopadle do Dominika Marczuka, ale pomocnik Stali szybko naprawił swój błąd.

• Michał Trąbka podaje w pole karne do Ilju Szkurina. Ten wycofuje przed "szesnastkę" do Krzysztofa Wołkowicza! Jego płaski strzał w środek bramki nie sprawił problemu Zlatanowi Alomeroviciowi.

• Maciej Domański uderza z ok. 25 metrów. Został zablokowany. Goście mozolnie próbują budować atak pozycyjny.

• [WIDEO] 19. MINUTA. GOL KRISTOFFERA HANSENA (1:0)

• Dominik Marczuk podaje na 18. metr do Jose Naranjo. Ten będąc na wprost bramki szukał miejsca do oddania strzału, ale został powstrzymany.

• 5 Strzały 0
    • 3 Strzały celne 0
  • Leandro i Dominik Marczuk

• BARTŁOMIEJ WDOWIK NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, płaskie uderzenie przy prawym słupku. Zmylony Mateusz Kochalski rzucił się w stronę lewego!

• Szymon Marciniak nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Jagiellonii!! Leandro fauluje Dominika Marczuka!

• Kibice Jagiellonii "niosą" swoich ulubieńców gorącym dopingiem mimo deszczu. Ci chcą iść za ciosem; był jednak spalony.

• Nieatakowany Kristoffer Hansen łamie akcję z prawej strony do środka. Uderza linii 16. metra w stronę dalszego rogu, nie dając żadnych szans bramkarzowi Stali!
    To jego 4. trafienie w tym sezonie w barwach Jagiellonii, ale premierowe na tym stadionie.

• JAGIELLONIA PROWADZI! KRISTOFFER HANSEN!!!

• Mateusz Kochalski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawego narożnika boiska.

• Dwóch zawodników leży na boisku, ale sędzia Szymon Marciniak nakazuje grać dalej. Jarosław Kubicki uruchomił na prawej stronie Michala Sacka, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Ciekawie zapowiada się kontra Stali! Michał Trąbka przedarł się środkiem i rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Maciej Domański. Ten zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie skutecznie interweniuje Mateusz Skrzypczak.

• Nie szło lewą, to zawodnicy Adriana Siemieńca zaatakowali prawą stroną. Szeroko ustawiony Dominik Marczuk skupił się na przyjęciu piłki, a nie zauważył, że był na spalonym.

• Pomyłka Stali przed własną bramką mogła zakończyć się stratą! Źle wybija Leandro, do odbitej piłki dopada Vinicius Matheus, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

• Kolejne dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika. Zagrał akurat tam, gdzie nie było żadnego z kolegów.

• Prosta strata w środku pola Jagiellonii dała szansę Stali na przeprowadzenie kontry lewą stroną. Szybko udało się ją odzyskać.

• Nene wrzuca miękko na 5. metr. Wyżej wyskoczyli przyjezdni.

• Goście wybijają poza pole karne po odchodzącym dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika.

• Jagiellonia atakuje kolejny raz lewą stroną. Wywalczyła rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia Bartłomiej Wdowik.

• jagiellonia

• NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Mocne dośrodkowanie z lewej strony na 5. metr, gdzie odbijający piłkę Mateusz Kochalski nabił Jarosława Kubickiego! Jeszcze strzał z pola karnego blokuje stojący na linii bramkowej Krystian Getinger!

• Szarpana gra w środku pola. Piłka częściej jest w powietrzu - na wysokości drugiego czy trzeciego piętra - niż toczy się po murawie.

• Maciej Domański zagrywa w okolice "szesnastki". W porę zorientowali się gospodarze.

• Zawodnicy Kamila Kieresia zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Jagiellonii.

• Mateusz Kochalski łapie piłkę na 14. metrze, uprzedzając Viniciusa Matheusa.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Stali!

• Kapitanami są Zlatan Alomerović i Krystian Getinger.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Jagiellonia - Stal w czternastej kolejce poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. System VAR będą obsługiwać Daniel Stefański oraz Paweł Sokolnicki. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Tomasza Listkiewicza i Adam Kupsika.

• Skład Stali Mielec

• Z kolei Stal Mielec w poprzedniej serii gier sensacyjnie pokonała Legię Warszawa przy Łazienkowskiej (3:1). Dla podopiecznych Kamila Kieresia było to czwarte zwycięstwo w lidze, dzięki któremu jeszcze bardziej powiększyli przewagę nad strefą spadkową. Do tej pory mielecki zespół zdobył 15 punktów przegrywając sześć spotkań. Dodatkowo trzykrotnie podzielił się punktami.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Jagiellonia Białystok ostatnią kolejkę ligową z Pogonią Szczecin (1:3) nie będzie miło wspominać. Podopieczni Siemieńca po raz pierwszy od rywalizacji ze Śląskiem Wrocław (1:2) przegrali spotkanie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Do tej pory popularna "Jaga" trzykrotnie ulegała swoim przeciwnikom w trwającym sezonie. Drużyna z Podlasia poza meczami ze wspomnianymi rywalami przegrała dodatkowo na inauguracje rozgrywek z mistrzem Polski z zeszłego sezonu.. Rakowem Częstochowa (0:3).

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po "niespodziewanym" remisie Piasta Gliwice z Koroną Kielce (0:0) przenosimy się do Białegostoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się ze Stalą Mielec. Obie ekipy różnie wspominają 13. kolejkę. Gospodarze zaznali pierwszą porażkę od września, mielczanie zaś - wygrali na Łazienkowską z Legią. Zapowiada nam się ciekawe spotkanie!

Poprowadzi je Szymon Marciniak...

Jagiellonia - Stal LIVE! Dwa gole w ciągu chwili. Są już liderem tabeli
1/4
przejdź do galerii

Jagiellonia - Stal LIVE! Dwa gole w ciągu chwili. Są już liderem tabeli ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Stal Mielec ONLINE. Podopieczni Adriana Siemieńca poza ostatnią porażką z Pogonią Szczecin (1:3) idą jak burza w ekstraklasowych rozgrywkach. Drużyna z Białegostoku do tej pory przegrała tylko trzy spotkania i traci do liderującego Śląska Wrocław zaledwie jeden punkt. Piątkowy mecz ze Stalą może być zatem kluczowy. Gdzie oglądać Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 w piątek od godziny 20:30.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Stal Mielec ONLINE

Jagiellonia Białystok ostatnią kolejkę ligową z Pogonią Szczecin (1:3) nie będzie miło wspominać. Podopieczni Siemieńca po raz pierwszy od rywalizacji ze Śląskiem Wrocław (1:2) przegrali spotkanie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Do tej pory popularna "Jaga" trzykrotnie ulegała swoim przeciwnikom w trwającym sezonie. Drużyna z Podlasia poza meczami ze wspomnianymi rywalami przegrała dodatkowo na inauguracje rozgrywek z mistrzem Polski z zeszłego sezonu.. Rakowem Częstochowa (0:3).

To jednak nie koniec problemów podlaskiego zespołu. Wskutek kontuzji takich piłkarzy jak Jesus Imaz czy Pululu w ostatniej kolejce z "Portowcami" musiał wystąpić Jose Naranjo na pozycji numer dziewięć. Ostatecznie tego występu Hiszpan nie będzie wspominał tego meczu zbyt dobrze. Trener Siemieniec wziął pod obronę swojego napastnika argumentując jego słabszy występ tym, że mając go na szpicy to zespół z Białegostoku musi grać inaczej.

- Oczywiście, Jose jest zawodnikiem, który znacząco różni się od Afimico Pululu. Swoim stylem bardziej przypomina Jesusa, co oczywiście nie znaczy, że nie może grać na pozycji napastnika, ale mając go na szpicy musimy grać w inny sposób. Tymczasem z Afim przyzwyczailiśmy się do innego stylu i sami przywykliśmy do profilu atakującego, który potrafi skupić na sobie uwagę obrońców, a w efekcie pozostali mają więcej przestrzeni do wykorzystania
- uważa trener Siemieniec.

Jagiellonia regularnie punktowała wygrywając osiem dotychczasowych spotkań w lidze. Po drodze jeszcze przyszły dwa remisy z Lechem Poznań (3:3) oraz ŁKS-em Łódź (2:2).

W bezpośrednich pojedynkach między tymi drużynami w poprzednim sezonie lepsza była Jagiellonia Białystok, która na własnym stadionie pewnie rozgromiła Stal, aż 4:0. W drugim meczu między tymi ekipami padł bramkowy remis 1:1.

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii: - Jeszcze nie wiemy, czy któryś z nich znajdzie się w wyjściowej jedenastce, zasiądzie na ławce rezerwowych, ale wejdzie z niej na boisko, czy też podejmiemy decyzję, że jest jeszcze zbyt wcześnie na powrót na boisko. Niemniej ich powrót do zdrowia cieszy i ich obecność z pewnością zwiększa nasze możliwości, a przez to siła drużyny rośnie

Kamil Kiereś, trener Stali: - Bój z Jagiellonią to będzie inne spotkanie. Chcemy iść w górę, nie chcemy być w dole tabeli, bo to nie jest dobre. Chcemy punktować i będziemy w tym kierunku podążać. Chciałbym żeby taka skuteczność gry została utrzymana

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Stal:

Jagiellonia: Taras Romanczuk, Afimico Pululu, Jesus Imaz (kontuzje)
Stal: ----

Mecz Jagiellonia Białystok - Stal Mielec TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Bartosz Gleń - Adam Szała. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!