Mecz Jagiellonia Białystok - Warta Poznań ONLINE. Twierdza...

Mecz Jagiellonia Białystok - Warta Poznań ONLINE. Twierdza także w Pucharze Polski? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2023-12-05 21:00

Jagiellonia Białystok

2

Warta Poznań

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• W przyszły weekend Jagiellonia w meczu na szczycie zagra u siebie z Rakowem Częstochowa, natomiast Warta pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią.

• Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Warta Poznań (w skali 1-6):

• Sławomir Abramowicz - 3
    • Dusan Stojinović - 3, (Paweł Olszewski - bez oceny)
    • Mateusz Skrzypczak - 3
    • Adrian Dieguez - 2
    • Bartłomiej Wdowik - 3
    • Dominik Marczuk - 3, (Tomasz Kupisz - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 3
    • Nene - 4, (Michal Sacek - bez oceny)
    • Jakub Lewicki - 3, (Afimico Pululu - 4)

• Niilo Maenpaa - 3
    • Miguel Luis - 3, (Maciej Żurawski - 3)
    • Jakub Kiełb - 3, (Konrad Matuszewski - 3)
    • Tomas Prikryl - 2, (Jakub Bartkowski - 2)
    • Dario Vizinger - 2, (Marton Eppel - 2)
    • Stefan Savić - 3, (Kajetan Szmyt - 2)
  • Druga połowa meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Jagiellonia przejęła kontrolę nad meczem i zdobyła dwie zasłużone bramki. Warta nie miała argumentów, by powalczyć z rywalem.

• Koniec meczu! Jagiellonia drugim ćwierćfinalistą Fortuna Pucharu Polski!

• Kajetan Szmyt ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Paweł Olszewski zastąpić Dusana Stojinovića.

• Tomasz Kupisz dostał piłkę w polu karnym Warty, zagrał do Jose Naranjo, ale ten już nie zdołał oddać strzału.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Fatalne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Jagiellonii.

• Natomiast Michal Sacek pojawił się w miejsce Nene.

• Dwie roszady w Jagiellonii Białystok. Tomasz Kupisz zastąpił Dominika Marczuka

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia, ale chwilę później piłkę dostał Maciej Żurawski, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem!

• Warta wywalczyła rzut rożny. To może być okazja na złapanie kontaktu.

• Piłka zagrana w pole karne Jagiellonii, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Dawid Szymonowicz ukarany żółtą kartką.

• Znakomity atak gospodarzy. Afimico Pululu dostał piłkę w polu karnym, zwiódł rywala i wyłożył do Nene, a ten z łatwością umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nene podwyższa na 2:0!!!

• Ostatnia roszada w Warcie Poznań. Marton Eppel zmienił Dario Vizingera.

• Zmiana w szeregach Jagiellonii. Afimico Pululu zastąpił Jakuba Lewickiego.

• Maciej Żurawski uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki.

• Warta musi odrabiać straty, ale na razie nie forsuje tempa. Częściej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Natomiast Konrad Matuszewski pojawił się w miejsce Jakuba Kiełba.

• Dwie kolejne roszady w Warcie Poznań. Kajetan Szmyt zmienił Stefana Savića

• Nene dośrodkował z narożnika boiska idealnie na głowę Jesusa Imaza, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jesus Imaz otwiera wynik meczu w Białymstoku!!!

• Taras Romanczuk świetnie wrzucił do Jose Naranjo, ale jego uderzenie wybronił Jędrzej Grobelny!

• Natomiast Jakub Bartkowski pojawił się w miejsce Tomasa Prikryla.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Maciej Żurawski zastąpił Miguela Luisa

• Podanie w "szesnastkę" Warty, ale tam Jesus Imaz nie zdołał opanować piłki.

• Dominik Marczuk zagrał w okolice pola karnego Warty, ale rywale łatwo przejęli piłkę.

• Jose Naranjo ukarany żółtą kartką za protesty.

• Jesus Imaz zagrał w pole karne do Jose Naranjo, ten upadł w polu karnym Warty, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.

• Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia pod bramką Warty.

• Jakub Lewicki faulowany blisko pola karnego gości.

• Druga połowa meczu nie może nam się rozkręcić. Na razie dużo chaosu na placu gry.

• Wiktor Preśnierowicz oddał nieprzygotowany strzał z dystansu. Piłka odbita od rywala trafiła wprost do rąk Sławomira Abramowicza.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na zmrożoną murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na razie nie widać żeby którejś z ekip bardziej zależało na awansie. Obu mecz rozkręcił nam się w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył jedną minutę.

• Końcowe minuty pierwszej połowy. Na razie żadna z drużyn nie wygląda na taką, której bardziej zależy na awansie.

• Bartłomiej Wdowik świetnie wrzucił do Jose Naranjo, ale ten źle uderzył głową.

• Dobra wrzutka Stefana Savića w pole karne Jagiellonii, ale gospodarze wyszli obronną ręką.

• Zimowa aura w Białymstoku i bardzo niska temperatura. To nie sprzyja dobrej grze w piłkę, co niestety widać.

• Adrian Dieguez ukarany żółtą kartką.

• Miguel Luis zagrał do Filipa Borowskiego, ale ten nie utrzymał się przy piłce w polu karnym Jagiellonii.

• Dominik Marczuk uderzył zza pola karnego, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Dużo walki w środku pola. Ostatnie minuty nieco mniej interesujące.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, ale arbiter odgwizdał faul na bramkarzu.

• Tomas Prikryl dostał piłkę w "szesnastce" gospodarzy, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• W odpowiedzi dobre zagranie w pole karne Warty, tam do strzału doszedł Jesus Imaz, ale uderzył minimalnie niecelnie.

• Paweł Raczkowski cofa swoją decyzję i odwołuje rzut karny!

• Sędzia sam to zobaczy przy monitorze VAR.

• Paweł Raczkowski czeka na potwierdzenie decyzji przez wóz VAR.

• Filip Borowski wpadł w pole karne Jagiellonii i został zahaczony. Arbiter wskazuje na "wapno"!

• Faul w środku pola. Na razie piłkarze swoją grą nie rozgrzewają kibiców na trybunach.

• Dużo walki w środku pola. Na razie lepiej prezentują się gracze Jagiellonii.

• Teraz Jesus Imaz ze wrzutką, ale piłka powędrowała wprost w ręce Jędrzeja Grobelnego.

• Pierwsze zagranie w pole karne Warty przez Jakuba Lewickiego, ale skutecznie obrońcy gości.

• Zaczynamy mecz w Białymstoku!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą spotkania będzie międzynarodowy arbiter Paweł Raczkowski z Warszawy. W tym sezonie prowadził wygrany przez "Jagę" mecz w Fortuna Pucharze Polski ze Śląskiem oraz przegrywany mecz ligowy z Rakowem Częstochowa. Sędziował również wygrany przez Wartę mecz wyjazdowy z ŁKS-em i zremisowany pojedynek z Koroną Kielce. W zeszły weekend prowadził mecz Fortuna 1. Ligi w którym Termalica ograła Wisłę Kraków 2:1.

• Natomiast oto zestawienie Warty Poznań:

• Tak prezentuje się skład Jagiellonii Białystok:

• Do tego spotkania z przewagą psychologiczną przystępuje Jagiellonia, a dodatkowo gra na własnym stadionie. W lidze Warta nie wygrała trzech kolejnych spotkań, a mecz w Białymstoku to najwyższy poziom trudności.

• Natomiast Jagiellonia najpierw ograła u siebie Śląsk Wrocław po golach Nene i Jesusa Imaza, a w listopadzie poradziła sobie z pierwszoligową Resovią Rzeszów ogrywając ją 3:1.

• W rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski na razie łatwiejszą drogę miała Warta. Najpierw w Ostrowcu Świętokrzyskim pokonała trzecioligowe KSZO 2:1, a w poprzedniej rundzie rozbiła również trzecioligowy Stal Brzeg 4:0. Teraz poziom trudności rośnie nieporównywalnie, bo trafia na ekstraklasowego potentata.

• Oba zespoły spotykają się po zaledwie czterech dniach. W ubiegły piątek w Grodzisku Wielkopolskim Jagiellonia wygrała z Wartą 2:1 po bramkach Kristoffera Hansena i Jose Naranjo. Pierwsza połowa stała pod znakiem błędów bramkarskich.

• Witamy serdecznie! Czas na drugi wtorkowy mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Wartą Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©PAP/Jakub Kaczmarczyk

Fortuna Puchar Polski. Mecz Jagiellonia Białystok - Warta Poznań ONLINE. "Jaga" w Ekstraklasie na swoim boisku jest niepokonana! Czy ekipa Adriana Siemieńca przełoży formę także na Puchar Polski? Rewanż za ostatnią kolejkę postara się wziąć Warta Poznań, która kilka dni temu przegrała z Jagiellonią w lidze. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00.

Mecz Jagiellonia Białystok - Warta Poznań ONLINE

Jagiellonia w Białymstoku zbudowała prawdziwą twierdzę. Ekipa Adriana Siemieńca nie przegrała jeszcze ani jednego ligowego meczu na swoim stadionie. Bilans "Jagi" to siedem wygranych i jeden remis. Drużyna z Białegostoku postara się przełożyć ekstraklasową formę na Puchar Polski. W 1/8 finału wicelider ligi zmierzy się z Wartą Poznań.

Kiedy obie drużynę grały ze sobą bezpośredni mecz? 1 grudnia podczas starcia ligowego. Los chciał, że obie ekipy spotkają się ponownie w ramach spotkania pucharowego. Dla "Zielonych" to niepowtarzalna okazja, aby się zrewanżować, gdyż podopieczni Dawida Szulczka przegrali kilka dni temu 1:2.

Adrian Siemieniec (trener Jagiellonii) po meczu z Wartą w Ekstraklasie: Za nami trudny mecz, tym bardziej cieszę się z trzech punktów. Spotkanie mogło różnie ułożyć się, ale finalnie to my możemy być zadowoleni. Już we wtorek kolejne starcie z Wartą, tym razem w Pucharze Polski i zrobimy wszystko, aby awansować do kolejnej rundy.

Dawid Szulczek (trener Warty) po meczu z Jagiellonią w Ekstraklasie: - Gratuluję Jagiellonii zdobycia trzech punktów. Wiedzieliśmy, że zmierzymy się z bardzo dobrą drużyną, ale mieliśmy swój plan na ten mecz. (...) Wróciliśmy do gry strzelając wyrównującego gola przed przerwą. W drugiej części też wyglądało to dobrze do momentu czerwonej kartki. Ona osłabiła naszą energię. Wiele drużyn miało sporo problemów grając z Jagiellonią po jedenastu. My radziliśmy sobie dobrze. Niestety, kilka pechowych sytuacji, zwłaszcza pierwszy stracony gol, były decydujące dla losów spotkania. Chcemy zrewanżować się Jagiellonii we wtorek.

Mecz Jagiellonia Białystok - Warta Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanale Polsat Sport. W internecie dostęp dzięki aplikacji oraz stronie Polsat Box Go. Miesięczny abonament kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00 - zapraszamy!