Jagiellonia Białystok

4

Widzew Łódź

1

• Koniec spotkania. Jagiellonia, przy sporej pomocy samych Widzewiaków, pewnie zwyciężyła 4:1.

• Dwie minuty doliczone.

• Żółta kartka dla Pawłowskiego za faul.

• Jagiellonia spokojnie rozgrywa piłkę w końcówce spotkania. Nie ma się co dziwić, bo wynik jest w pełni satysfakcjonujący.

• Po strzale Pawłowskiego piłkę odbił Mielcarz, a do siatki piłkę dobił Rasiak. Sędzia dopatrzył się jednak słusznie spalonego.

• Oziębała ukarany żółtą kartką.

• Burkhardt sprzed pola karnego uderzył obok słupka!

• Kupisz płasko uderzył z narożnika pola karnego po rozegraniu rzutu wolnego, ale Mielcarz pewnie złapał piłkę.

• Nie długo nacieszył się opaską kapitańską Grzyb. Zmienia go Pawłowski.

• Zmiana w Jagiellonii. Frankowski oddaje opaskę kapitańską Grzybowi, a jego miejsce Rasiak. Strzelec dwóch bramek żegnany owacjami.

• Piękna bramka Makuszewskiego. Po podaniu Frankowskiego podciął piłkę technicznie prosto w okienko. Piękne techniczne uderzenie.

• Defensywna zmiana w Widzewie. Mroziński za Dhifallaha.

• Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego Widzewa. Burkhardtowi wyszedł w sumie strzał, ale Mielcarz wypiąstkował piłkę. W całej akcji Porębski uderzył plecami w słupek, to nie jest dobry mecz tego zawodnika.

• Już jest chyba po meczu. Jagiellonia pewnie prowadzi i gra z przewagą dwóch zawodników. Widzew będzie starał się zachować twarz i nie stracić kolejnych bramek, bo na uratowanie chociażby punkty raczej szans już nie ma. A Jaga cały czas w ataku.

• Jeszcze żółta kartka dla Mielcarza.

• Frankowski na spokojnie wyczekał Mielcarza i uderzył w przeciwny róg bramki. 3:1!

• Druga żółta kartka dla Dudu i rzut karny! Faulowany w polu karnym był Kupisz.

• Burkhardt zastępuje Dzalamidze.

• Porębski fauluje Dhifallaha i otrzymuje żółtą kartkę. Nie jest to dobry występ obrońcy Jagiellonii.

• Ładne uderzenie Brozia z dystansu sprawiło trochę problemów Sandomierskiego, jednak bramkarz Jagiellonii poradził sobie z zagrożeniem.

• Żółta kartka dla Dudu za faul po prawej stronie pola karnego. Dobra wrzutka w pole karne, ale sytuację wyjaśnia Ukah, wybijając piłkę.

• Szybka akcja Widzewa, piłka w pole karne do Dhifallaha, ale przechwytuje ją Sandomierski.

• Żółta kartka dla Brozia za faul.

• Pejović z rzutu wolnego przed polem karnym uderzył wysoko nad bramką.

• Dośrodkowanie Bartkowskiego zablokowane na prawym skrzydle.

• Trochę chaotycznej gry w środku pola, sporo faulu i przewinień.

• Dobra akcja Jagiellonii. Znowu szybko prawym skrzydłem ruszył Makuszewski, dograł w pole karne do Kupisza, a ten próbował wyłożyć piłkę Frankowskiemu, jednak jego podanie przeciął obrońca.

• Żółta kartka dla Cionka za faul. Brazylijczyk szarpał za koszulkę Dhifallaha.

• Bardzo aktywny na prawej stronie jest dzisiaj Makuszewski. Po raz pierwszy był bliski ogrania rywala, jednak ostatecznie nie zdołał dośrodkować.

• Bartkowski zmienił Pankę.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia prowadzi 2:1 i grający w "10" Widzew czeka trudne zadanie po przerwie.

• Szarżował prawą stroną Ostrowski i wywalczył rzut rożny. Wrzucał sam, ale piłka wybita i Jaga wyszła z kontrą, którą przerwał jednak Okachi.

• Widzew podłamany po stracie bramki niemal do szatni. Tocząc równorzędną walkę grając 10 na 11 wydawało się, że zdoła utrzymać korzystny rezultat do przerwy. Chwila nieuwagi postawiła podopiecznych Mroczkowskiego w bardzo trudnej sytuacji.

• Makuszewski zdecydował się na uderzenie z dystansu i Mielcarz musiał sparować piłkę na rzut rożny! Po wrzutce w pole karne najlepiej znalazł się Cionek i zdobył bramkę na 2:1!

• Rzut rożny dla Widzewa, jednak bez efektu.

• Jeśli spojrzeć w statystyki, to widać, że Jagiellonia stara się atakować skrzydłami. Zaliczyła już 13 dośrodkowań, podczas gdy Widzew wrzucał piłkę dopiero raz.

• Po wyrzuceniu z boiska Abbesa Widzew gra bardzo ambitnie i walecznie. Zupełnie nie widać, że grają w "10".

• Szarżował Dzalamidze, ale został zblokowany przez obrońców i piłkę wygarnął mu spod nóg Mielcarz.

• Co w tej sytuacji zrobił Porębski, woła o pomstę do nieba! Sandomierski zagrał do kolegi z obrony, który... pośliznął się w polu karnym i piłkę przejął Oziębała, który wyłożył ją na 3 metr do Dhifallaha, który umieścił ją w bramce obok bramkarza Jagiellonii.

• Nieprawdopodobne. Grający w "10" Widzew wyrównuje po błędzie obrony. Strzelcem bramki Dhifallah po asyście Oziębały.

• Rybicki próbował uderzać sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

• Makuszewski znowu szarżuje prawą stroną i w starciu z Panką wywalczył rzut a autu.

• Franek zawahał się wykonując rzut karny, uderzył niemal w środek, ale jest bramka!

• Abbes ukarany czerwoną kartką. Karnego wykona Frankowski!

• Rzut karny dla Jagiellonii po faulu Abbesa na Makuszewskim!

• Dobra akcja Jagiellonii, Ukah wybija piłkę na rzut rożny. Rzut rożny wykonuje Tomasz Kupisz, ale piłkarze Widzewa wybijają piłkę.

• Panka fauluje zawodnika Jagiellonii i sędzia odgwizduje na środku boiska rzut wolny. Jagiellona w ataku pozycyjnym, ale traci piłkę.

• Walka w środku pola. Obie drużyny próbują uzyskać przewagę i narzucić swój styl gry. Dużo walki i próby rozegrania piłki na połowie przeciwnika.

• Wyrzut z aut piłkarzy Jagielloni i dobrą akcją popisał się Tomasz Kupisz, ale świetną interwencją popisał się Mielcarz. Gospodarze wykonywali rzut rożny po którym świetną interwencją popisał się bramkarz Widzewa.

• Jagiellona przycisnęła zawodników Widzewa. Wysoki pressing i próba szybkiego odbioru piłki.

• Świętna akcja Widzewa. Wrzutka za obrońców Jagielloni i Oziębała znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale broni bramkarz Jagi. Dobitka była już niecelna

• Mecz rozpoczęli piłkarze Widzewa. Początek meczu na razie spokojny. Wymiany podań i ,,badanie" się przeciwników.

• P{rzed meczem mieliśmy minutę ciszy za zmarłych dwóch kibiców Jagielloni.

• Sędzia Paweł Gil wyprowadza oba zespołu na płytę boiska. Kibice Jagielloni śpiewają swój hymn i witają piłkarzy. Zaczynam spotkanie.

• Trener Tomasz Hajto, w rozmowie przed meczowej zapowiada walkę o trzy punkty i zwycięstwo. Po ostatnim wygranym meczu zawodnicy Jagielloni chcą przed własną publicznością zaprezentować dobry, ofensywny futbol.

• Ostatniego spotkania z Widzewem Jagiellonia nie wspomina zbyt dobrze. Łodzianie wygrali u siebie bowiem aż 4:0. Ogólnie bilans ostatnich spotkań pomiędzy zespołami jest korzystny dla zespołu Radosława Mroczkowskiego. Jaga zamierza się jednak odegrać na rywalu.

- Czas zrewanżować się za złe wyniki z poprzednich meczów. Gramy u siebie, także liczą się tylko trzy punkty - zapowiada obrońca białostoczan, Tomasz Porębski.
  • Rezerwowymi gości będą Michał Pytkowski, Radosław Matusiak, Piotr Mroziński, Sebastian Duda, Rafał Serwaciński, Jakub Bartkowski i Veljko Batrović.

• Tymczasem poznaliśmy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądą Tomasz Ptak, Paweł Nowotka, Marcin Burkhardt, Marko Ćetković, Jan Pawłowski, Grzegorz Rasiak i Merab Gigauri.

• Kto dzisiaj wykaże więcej determinacji? Czy gospodarze zdołają rozpocząć serię zwycięstw, czy po zwycięstwie nad Lechem wrócą do szarej przeciętności i nieskuteczności? A może to Widzew zmaże plamę za ostatnią porażkę w końcówce spotkania z Zagłębiem Lubin? Przekonamy się już niedługo.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Jagiellonii Białystok z Widzewem Łódź. Oba zespoły przystępują do spotkania w zgoła odmiennych nastrojach po ostatniej kolejce. Łodzianie przed tygodniem przegrali po raz pierwszy po serii trzech spotkań bez porażki. Podopieczni Tomasza Hajty z kolei przełamali złą passę i wygrali pierwsze spotkanie tej wiosny.