Jagiellonia Białystok 3 - 0 Żalgiris Wilno

Jagiellonia Białystok

3

Żalgiris Wilno

0

• Do przerwy nic się nie działo, ale po wznowieniu gry Jaga rozbiła swojego przeciwnika! To tyle z Białegostoku, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Jagiellonia pokonuje pewnie Żalgiris 3:0!

• Drugi raz do siatki trafia Dźwigała, ale wcześniej sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

• Simanavicius za Bilińskiego.

• Biliński wraca na plac gry.

• Groźna centra z rzutu rożnego i pewna interwencja Słowika. Ponadto pomocy medycznej potrzebuje teraz Kamil Biliński.

• Niespełna 10 minut do końca. Zapowiada się efektowny triumf Jagiellonii nad pogromcą Lecha Poznań.

• Krasnovskis za Janusauskasa.

• Dzalamidze niecelnie uderza z dystansu, a po chwili w drużynie gości zmiana bramkarza. Plukas za Brazinskasa.

• Waszkiewicz ślicznie zawinął zza pola karnego i piłka trafia w poprzeczkę bramki gości!

• Kanai zmienia Komolova.

• Piękna akcja zespołowa Jagi! Fernandez mija rywala, zagrywa do Giełażyna, ten wpuszcza w pole karne Dźwigałę, który wygrywa pojedynek z Brazinskasem! 3:0!

• GOOOOOOOOOOLL!!! Adam Dźwigała!

• Młody gracz ofensywny Jagi niczym w masło wpadł w pole karne gości i płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Brazinskasa! 2:0!

• GOOOOOOOOOOLLL! Paweł Drażba!

• Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskakuje Ukah, ale głową posyła piłkę ponad bramką.

• Znowu groźnie za sprawą Hiszpana, który w polu karnym w dobrej sytuacji niepotrzebnie jeszcze szukał partnerów! Po chwili nieznacznie niecelnie uderza Dźwigała.

• Akcja indywidualna Marca Fernandeza, który z prawego skrzydła ściął do środka i niezbyt czysto uderzył lewą nogą, ale piłka i tak omal nie wpadła do litewskiej bramki!

• Na spalonym złapany Dzalamidze.

• Po stracie Dźwigały groźna kontra Żalgirisu. Zaspał trochę Norambuena, ale obrońcy Jagi zdołali zablokować Janusauskasa.

• oraz Drażba za Gajosa.

• Kolejne dwie zmiany w Jagiellonii. Waszkiewicz za Tosika...

• Zagurskas wchodzi w miejsce Freidgeimasa.

• Kolejna próba z dystansu Norambueny, ale obok bramki!

• Freidgeimas wraca na boisko.

• A Giełażyn Dawida Plizgę.

• Bandrowski zmienia Pazdana.

• Kontrę Jagi zmarnował Fernandez, a w dodatku uderzył tak we Freidgeimasa, że ten doznał kontuzji.

• Dzalamidze dopada na długim słupku do dośrodkowania Plizgi i dość przypadkowym strzałem umieszcza piłkę w siatce! 1:0!

• GOOOOOOOOOOLLL!!! Dzalamidze!

• Żegnany owacją na stojąco Andrius Skerla opuszcza plac gry! W jego miejsce Jankauskas.

• Groźnie zaatakowała Jaga, ale brakuje celności w dośrodkowaniach.

• Piątkowski też opuścił boisko. W jego miejsce Dźwigała.

• Z dystansu potężnie ponad bramką uderza Norambuena.

• Gramy!

• Za Radaviciusa melduje się Velicka.

• Testowany Fernandez za Quintanę

• Dzalamidze za Mackiewicza.

• Wracamy na murawę. Jest kilka zmian w obu zespołach.

• Statystyki: Strzały 2-3, celne 0-0, dośrodkowania 17-5, dośrodkowania celne 0-1, rzuty rożne 3-0, faule 7-2, spalone 0-2, żółte kartki 1-0.

• Bardzo kiepski mecz, wiele niedokładności, zero sytuacji bramkowych. Może po przerwie to się zmieni.

• Koniec! Do przerwy w Białymstoku 0:0.

• Zupełnie niecelna wrzutka Radaviciusa ze stojącej piłki.

• Zagotowało się teraz między Svrljugą a Quintaną. Sędzia Kuźma musiał interweniować.

• Nie spodziewał się otrzymania piłki w polu karnym Mackiewicz, jednak ta go zaskoczyła, przez co młody skrzydłowy Jagi nie potrafił sobie jej dobrze ułożyć do strzału.

• Norambuena próbował celnie dograć w pole karne do Quintany, ale zagrał minimalnie niecelnie, choć pomysł miał dobry.

• Po wrzutce Tosika dobrze piąstkował Brazinskas.

• Kolejne niecelne dośrodkowanie...

• Po dośrodkowaniu Quintany do piłki dopadł właśnie Tandia, ale został zablokowany i jest jeszcze korner dla gospodarzy.

• Strzał w mur, a po akcji testowany Tandia zmienia Barana.

• Wchodzi w pole karne Biliński, ale jest jeszcze przed szesnastką zaczepiany przez Tosika. Żółta kartka dla gracza Jagi i groźna sytuacja pod bramką Słowika.

• Quintana spróbował szczęścia z dystansu, ale piłka trafiła w plecy Skerli.

• Pierwsza groźna akcja w tym meczu. Komolov zdołał celnie dośrodkować z prawej strony na głowę Bilińskiego, ale ten odchylony nie był w stanie skierować jej w światło bramki Słowika.

• Ucierpiał w pojedynku z Gajosem Biliński, jednak nawet pomoc lekarska nie była Polakowi potrzebna.

• Brazinskas łapie dośrodkowanie Plizgi. Jagiellonia zanotowała od początku 12 dośrodkowań, żadne z nich nie było celne.

• Andrius Skerla staranował bandy reklamowe po starciu z Piątkowskim, ale ze zdrowiem Litwina na szczęście wszystko w porządku.

• Zablokowany strzał z dystansu Mackiewicza. Oj, nie rozgrzewają piłkarze wszystkich zgromadzonych na stadionie w zimnym Białymstoku.

• Dobra interwencja Pericia, który wygrał pojedynek biegowy z Piątkowskim i nie pozwolił napastnikowi Jagiellonii wyjść sam na sam z bramkarzem.

• Szarżował pod polem karnym Komolov, ale został powstrzymany przez Ukaha.

• Wrzutka Plizgi z prawej strony ląduje w rękach Brazinskasa. Ostatnie podanie mocno szwankuje w obu drużynach.

• Wypuszczony z boku boiska Mackiewicz zdecydował się na strzał, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Jaga w ataku pozycyjnym przez dłuższą chwilę.

• Dośrodkowanie rozpędzonego Tosika zablokowane i jeszcze jeden korner dla Jagiellonii.

• Rzut wolny dla Żalgirisu w okolicach pola karnego Jagi. Centra Radaviciusa, drobny bilard w polu bramkowym i sytuację wyjaśnia Słowik.

• Dzisiaj Piotr Stokowiec testuje ustawienie, które często stosował w Polonii Warszawa. Pazdan, Baran i Ukah grają we trójkę w linii obronnej, wspomagani przez Tosika i Norambuenę na bokach.

• Strzał z dystansu Janasauskasa na wiwat.

• Baran fauluje Komolova na połowie Jagi, ale to Słowakowi potrzebna jest pomoc medyczna.

• Zbyt krótkie zagranie Daniego Quintany.

• Zamieszanie w polu karnym Żalgirisu i jest rzut rożny.

• Składna akcja Jagiellonii, ale zagrana przez Tosika piłka z prawego skrzydła nie dotarła do nikogo w polu karnym.

• Litwini w ataku na bramkę Jagi, ale brakuje im ostatniego podania.

• Pierwsza centra Plizgi pada łupem Brazinskasa.

• Zaczynamy! Arbitrem dzisiejszego miejscu jest białostoczanin, Łukasz Kuźma.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry

• Oszukałbym mówiąc, że na Stadionie Miejskim jest komplet widzów. Zbyt wiele widzów dzisiaj nie ma, ale i tak zorganizowany doping zapewne będzie prowadzony.

• Dzisiaj w obu drużynach brakuje kilku zawodników kontuzjowanych i powołanych na zgrupowania swoich reprezentacji. W Jagiellonii nie zagrają Rafał Grzyb, Jonatan Straus, Filip Modelski, Bekim Balaj, Jan Pawłowski i Giorgi Popchadze. Zobaczymy za to dwóch testowanych graczy, Senegalczyka Souleymane'a Tandię oraz Hiszpana Marca Fernandeza.

• Obok prezentujemy składy obu zespołów.

• Żalgiris Wilno jest aktualnym wicemistrzem Litwy i liderem ligi litewskiej. Trenerem tego zespołu jest Marek Zub, najlepszym strzelcem Kamil Biliński, a liderem defensywy znany bardzo dobrze w Białymstoku Andrius Skerla. Polscy kibice mogą kojarzyć jeszcze litewski zespół z obecnej edycji europejskich pucharów, gdzie ekipa Zuba okazała się w dwumeczu lepsza od Lecha Poznań.

• Witamy bardzo serdecznie na dzisiejszym meczu sparingowym, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z litewskim Żalgirisem Wilno!