Juventus Turyn

2

ACF Fiorentina

0

• W najbliższej 25. kolejce Fiorentina podejmie Inter Mediolan, natomiast Juventus w meczu na szczycie zmierzy się z Napoli. Przed tym spotkaniem Starą Damę czeka jeszcze mecz LM z Celticiem Glasgow. Na ten i inne spotkania z europejskich pucharów zapraszamy już we wtorek 12 lutego. Tymczasem dziękujemy za wspólne spędzenie dzisiejszego popołudnia.

• Nic znaczącego nie wydarzyło się w doliczonym czasie gry i arbiter główny zakończył mecz.

• Aż 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ljajić zakręcił obrońcami Juventusu przy linii końcowej, ale z Buffonem nie dał już sobie rady.

• Korner po strzale Pogby. Chwilę poźniej Pirlo trafia w ręke Pizarro, który zostaje ukarany kartonikiem.

• Pirlo zabawił się na własnej połowie z kilkoma zawodnikami Fiory, w efekcie został trochę pokopany po nogach i Juve rozpocznie od stałego fragmentu gry.

• Ostatnia zmiana również w ekipie gospodarzy. Matriego zastępuje Pogba.

• Żółtko ogląda Viviano za zbyt agresywne wydarcie piłki po gwizdku sędziego z rąk jednego z piłkarzy Juve.

• Nie doczekamy się debiutu Rafała Wolskiego. Za Joveticia pojawia się Ljajić

• Odskoczyła piłka Joveticiowi będącemu na dobrej pozycji w ataku i nic z tej akcji nie wyszło.

• Lichtsteiner do Matriego na wolne pole, ten z ostrego kąta posłał piłkę na długi słupek, ale niecelnie, w dodatku ta odchodziła od bramki Viviano.

• Spadło znacząco tempo podczas drugiej połowy w porównaniu z pierwszą częścią. Odnotować można więcej kartek i gwizdków sędziego niż podbramkowych sytuacji.

• Giovinco zmienia kontuzjowanego strzela pierwszego gola - Vucinicia

• Caseres za De Ceglie.

• Kartka dla Peluso. O ile w pierwszej części spotkania arbiter nie karał kartkami, tak teraz muszą poważnie uważać na kary indywidualne zawodnicy obu ekip.

• El Hamdaoui za Toniego.

• Ukarany także Marchisio za wejście w nogi Pizarro.

• Żółta kartka dla Cuadrado za powstrzymanie pędzącego De Ceglie.

• Vidal dopada do wyłożonej na 16 metr piłki, ale techniczny strzał przechodzi nad poprzeczką.

• W przerwie meczu jedna zmiana w drużynie Fiorentiny - Tomović zastępuje Savicia.

• Drugie 45 minut rozpoczynają goście. Oby ta część meczu była równie ciekawa jak pierwsza.

• W tym momencie sędzia Mazzoleni kończy pierwszą połowę spotkania. Bardzo emocjonujące, obfite w akcje ofensywne, a co najważniejsze - bramki, mieliśmy okazję śledzić widowisko. Do Turynu powracamy za około 15 minut.

• GOOOL 2:0 dla Juventusu! Vidal minął obrońców w polu karnym i wyłożył futbolówkę jak na tacy do Matriego, a ten posyła piłkę do siatki!

• Cuadrado jest dziś w dobrej formie. Skutecznie i efektownie drybluje kolejnych rywali, kilkakrotnie wywalczył rzuty wolne na połowie Juventusu.

• Gonzalo Rodriguez fatalnie traci piłkę podczas wyprowadzania jej ze swojej połowy. Vucinić w sytuacji sam na sam z bramkarzem Fiory nie zdołał wykorzystać "setki"i Juve wciąż prowadzi tylko jedną bramką. Dobra postawa Viviano.

• Lichtsteiner miał mnóstwo miejsca z boku pola karnego po podaniu z głębi pola, lecz źle przyjął sobie piłkę i musiał ratować się niedokładnym dośrodkowaniem.

• Osamotniony w ofensywie Matri próbował "zrobić coś z niczego" po wybiciu partnera z obrony, lecz na posterunku stoperzy Fiorentiny.

• GOOL!! Bomba Vucinicia po przejęciu piłki sprzed pola karnego Fiorentiny nie dała Vivianowi najmniejszych szans!

• Odpowiedź gości, Buffon w stylu bramkarza piłki ręcznej broni płaski strzał Toniego.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego i o mały włos nie padła z tego bramka! Nogą instynktownie obronił Viviano.

• I bardzo dobra odpowiedź gości! Pasqual, Toni i Jovetić szybką wymianą poradzili sobie z obroną Juventusu, jednak ten ostatni z ostrego kąta nie zdołał pokonać Buffona.

• Pirlo świtnie podał nad obrońcami do Marchisio, ten zgrywa wzdłuż pola bramkowego ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.

• Huknął teraz Vucinić, ale ten strzał daleki od ideału.

• Pierwszy korner po akcji De Ceglie, jednak bez zagrożenia dla bramki Viviana.

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne gospodarzy, jednak futbolówka opuściła linię końcową. Wysokie tempo narzucają od początku zawodnicy Fiorentiny.

• Pierwsza próba gości, lecz strzał Joveticia wysoko nad poprzeczką.

• Od środka gospodarze!

• Rafał Wolski zasiądzie dziś na ławce rezerwowych. Wszyscy liczymy na debiut Polaka w Serie A. Obie ekipy pojawiły się już na murawie, trwa losowanie stron.

• Gospodarze przed tym meczem są liderem rozgrywek z dorobkiem 52 punktów. Szóste miejsce z 13 oczkami mniej zajmuje Fiorentina.

• Witamy na relacji z meczu 24. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Juventusem Turyn a Fiorentiną. Za niespełna 10 minut zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego Mazzoleniego.