Juventus Turyn 2 - 2 Galatasaray Stambuł

Juventus Turyn

2

Galatasaray Stambuł

2

• Kto przed tym meczem spodziewałby się takiego scenariusza rodem z walizki Alfeda Hitchcocka? Juventus robił wszystko, by zdobyć dzisiaj 3 punkty, lecz raził nieskutecznością. Galatasaray spisało się w obronie i dotkliwie wykorzystało błędy Starej Damy, zdobywając cenny punkt na trudnym terenie. W zbliżającej się 3. kolejce drużyna Juventusu wyjedzie na szlagierowy mecz z Realem Madryt, natomiast Galatasaray postara się o poprawienie dorobku punktowego w pojedynku z FC Kopenhagą. Za wspólnie przeżyte emocje dziękuje M.Popko

• Koniec! Koniec tego szaleńczego w końcówce spotkania!

• Czy Didier Drogba zadowoli się remisem w pojedynku z Juventusem?

Drogba

• ... natomiast minutę później wyrównuje Umut Bulut, który wykorzystał kozłujące podanie od Didiera Drogby. Huśtawka nastrojów w Turynie.

• Po kolei, najpierw opis bramki dla Juventusu: Pirlo dośrodkował na piąty metr, obrońcy odpuścili krycie w efekcie czego ustawiony w tym miejscu Quagliarella, który był przecież w tym meczu tylko rezerwowym, wyprowadził Starą Damę na prowadzenie...

• I wyrównanie! Co za emocje na Juventus Stadium! Nie do opisnia!

• GOL, GOL, GOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!

• Piłkę w siatce umieścił Llorente, lecz podający do niego Tevez był na pozycji spalonej.

• Żółtkiem ukarany Zan, za dyskusje z arbitrem.

• GOOOOOOL, mamy wyrównanie! Arturo Vidal pewnie w lewy górny róg bramki!

• Karny dla Juventusu! Faulowany Quagliarella!

• Druga zmiana także w drużynie ze Stambułu - Sneijder (schodzi), Bulut (wchodzi)

• Pierwsza żółta kartka w meczu, ukarany Muslera za opóźnianie rozpoczęcia gry od bramki.

• I pierwsza okazja wprowadzonego przed momentem z ławki rezerwowych Hiszpana. Wrzucał z lewej flanki Asamoah, Llorente wykorzystał swój wzrost i wyskoczył wysoko do dośrodkowania, jednak nieznacznie za mocno uderzył futbolówkę.

• Fernando Llorente na placu gry na ostatnie 20 minut meczu. A zastępuje Bonucciego.

• Wrzutka ze skrzydła - słaby lub niecelny strzał - strata piłki przez piłkarzy Galatasaray. Taki schemat obserwowaliśmy przez ostatnie kilak minut na stadionie w Turynie.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Schodzi niewidoczny Riera, wchodzi Amrabat.

• Pogba wyśmienicie obsłużył Quagliarellę, ale ten wywalczył jedynie rzut rożny. Jedynie, bo z tej akcji można było wycisnąć więcej.

• Powoli zaczynamy dostrzegać, jak prawdopodobnie będzie wyglądała cała reszta tego meczu. Juventus bijący głową w mur w polu karnym gości, a Galata licząca na kontrę. Która ze stron zdoła wykorzystać taką postać rzeczy?

• Quagliarella do Teveza, ten zorientował się, że stoi już na jedenastym metrze przed bramką Galatasaray, odwrócił się i przymierzył w kierunku prawego słupka, lecz skutecznie interweniuje urugwajski bramkarz.

• Asamoah! Najpierw reprezentant Ghany próbował podawać do wbiegających w szesnastke partnerów, to zagranie jednak zablokowane. Chwilę później piłka znów wraca pod nogi skrzydłowego Juve, tym razem ten decyduje się na strzał. Futbolówka przyjęła bardzo silną rotację ale nie zdołała wpaść do siatki. Od bramki Muslera.

• Vidal z dystansu ale o wiele za mocno. Podopieczni Antonio Conte biorą się za odrabianie strat od początku drugiej połówki.

• Drugą połowę zaczynają zawodnicy Juve!

• W przerwie meczu byliśmy świadkami 1 zmiany dokonanej w drużynie gospodarzy. Mauricio Isla za Stephana Lichtsteinera.

• Przyjrzyjmy się statystykom pierwszej części gry:

• Posiadanie piłki 52% - 48% na korzyść Juventusu
    • Strzały na bramkę 8 - 4 na korzyść Juventusu
    • Rzuty rożne 6 - 0 na korzyść Juventusu
  • Strzał Didiera Drogby opisany w 20. minucie relacji Strzał Drogby

• I koniec pierwszych 45 minut. Możemy mówić o pewnego rodzaju niespodziance, gdyż Galatasaray, które w tym tygodniu zmieniło trenera, pozbierało się i prowadzi w Turynie z Juventusem 1:0 po trafieniu Drogby.

• Pierwsza połowa została przedłużona o 2 minuty.

• Drogba z jednego końca linii pola karnego na drugi do Sneijdera, Holender z woleja strzela wysoko nad bramką. Efektowna, lecz nie efektywna akcja Galatasaray.

• Carlos Tevez i niesygnalizowany strzał z 25 metrów! Byłoby bardzo groźnie, gdyby piłka nie odchodziła od bliższego słupka bramki Muslery.

• Pozornie niegroźne zagranie za plecy obrońców, do piłki wyszedł też Buffon. Nastąpiła chwila zawahania, ostatecznie interweniować próbował bramkarz ale minął się z piłką i były snajper Chelsea wyprowadza gości ze Stambułu na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOL Didier Drogbaaa! Jak mogło do tego dojść?!

• Kolejna akcja Juventusu nie zakończona mocnym akcentem. Jedyne co udało się wywalczyć Starej Damie to rzut rożny.

• Jesteśmy w polu karnym Galaty. Chwila rozluźnienia i już defensywę gości próbowała pokonać dwójka Pogba-Tevez, lecz ten drugi lekko popychany nie zdołał oddać czystego strzału z pierwszej piłki.

• Zgadza się! Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy, Vucinicia, który ucierpiał w poprzednio opisanym starciu opuszcza murawę, w jego miejsce Quagliarella.

• Gokhan Zan melduje się na boisku.

• Pirlo świetnie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Vucinicia, Czarnogórzec został jednak wytrącony z rytmu biegu przez Chedjou i to obrońca Galatasaray dopadł pierwszy do futbolówki. Napastnik Juventusu nabawił się jeszcze kontuzji przy tej sytuacji i chyba konieczna będzie zmiana!

• Trenerzy obu ekip wymachują teraz w kierunku swoich piłkarzy niczym policjanci kierujący ruchem drogowym.

• Pierwszy strzał na bramkę Buffona! Drogba wyłonił się zza pleców stoperów, doszedł pierwszy do prostopadłego podania, zamarkował strzał i tym samym wygnił się nieco do linii końcowej. Reprezentant WKS próbował zaskoczyć bramkarza Juve strzałem z ostrego kąta, zdołał nawet trafić w światło bramki, jednak Gigi na posterunku.

• Znów korner dla Juventusu i znów widzieliśmy krótkie rozegranie. Chwilę potem wysoko zawieszona wrzutka na długi słupek gdzie czyhał już Pogba, który zdecydował się na strzał z przewrotki... z tym, że nie trafił w piłkę. Gruchot kości Francuza zostanie w głowach defensorom Galaty przez najbliższe dni i noce.

• Pierwsza składna akcja ofensywna gości. Wymienione zostało około 25 podań przed polem karnym oraz bo obu stronach boiska, następnie Bruma podbija lekko piłkę do wbiegającego w polu karnym Sneijdera. Holender z pierwszej podawał na długi słupek, jednakże wprost na klatkę piersiową obrońcy.

• Korner dla gospodarzy, krótkie rozegranie, jednak minimalnie za mocna wrzutka na długi słupek i nie miał co zrobić z tą piłką Vucinić.

• Stara Dama próbuje od początku przejąć inicjatywę, długo rozgrywając atak pozycyjny. Teraz Inan fauluje Pogbę na lewej stronie boiska.

• I już w natarciu podopieczni Roberto Manciniego. Wesley Sneijder nerwowo wpadł w pole karne przeciwników, ale jego nogi szybko zmieniły się w bibułę i nie wykorzystał tej sytuacji.

• Ruszli! Od środka rozpoczęli piłkarze Galatasaray!

• Za niespełna 5 minut rozbrzmieje pierwszy gwizdek Węgra Viktora Kassaia, tym samym przekonamy się czy bukmacherzy słusznie płacą 9.00 zł za zwycięstwo graczy ze Stambułu

• Rzut okiem na ławki rezerwowych obu drużyn:

• Juventus Turyn: A.Ogbonna, F.Peluso, F.Llorente, F. Quagliarella, M.Storari, M.Isla, C.Marchisio

• Galatasaray Stambuł: B.Yilmaz, U.Bulut (strzelec gola w meczu z Realem), E.Baytar, N.Amrabat (jedyny obcokrajowiec (Maroko) na ławce Galaty), S. Sarıoğlu, G.Zan, U.Ceylan

• Mecz Galatasaray z Realem Madryt nie jest miarodajny, końcowy wynik był znacznie przesadzony. Galata miała w pewnym momencie szansę doprowadzić do wyrównania, tak się jednak nie stało, a Królewscy zaczęli wykorzystywać kolejne okazje. My w Kopenhadze nie wykorzystaliśmy stworzonych sobie szans w spotkaniu z Duńczykami. To był jeden z takich dni, gdy zabrakło szczęścia i skuteczności, z Turkami musimy zagrać dużo lepiej. Spróbujemy strzelić gola, stwarzając sobie różne okazje, nawet oddając strzały z dystansu. Najważniejsze, by kreować kolejne sytuacje pod bramką rywali. Musimy zagrać z odpowiednim, szybkim, tempem i zrobimy wszystko, by wygrać, nawet jeśli wiemy, że nie będzie to łatwe. Dlatego chcemy, by nasi kibice byli jutro dwunastym zawodnikiem, chcę usłyszeć naszych fanów. - powiedział na konferencji przedmeczowej szkoleniowiec gospodarzy Antonio Conte.

• Porównanie składów wyjściowych z 1. kolejki: W ekipie Juventusu Turyn Antonio Conte zdecydował się na 3 roszady w składzie. Na środku obrony zagra dziś Barzagli (ówcześnie Ogbonna), na lewym skrzydle od pierwszej minuty wyjdzie Asamoah (ówcześnie Peluso), natomiast w ataku Quagliarella zostanie zastąpiony przez Vucinicia. Drużyna Galatasaray Stambuł również została nieco przemeblowana. Na stoperze od początku zobaczymy Kaya (ówcześnie Nounkeu), w środku pola zamiast Baytara wybiegnie Balta, a w miejscu Yilmaza wystąpi Bruma.

• 45 minut, tyle dzieli nas od pierwszego gwizdka w spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów Grupy B pomiędzy Juventusem Turyn a Galatasaray Stambuł.